Online Fogadóirodák Blokkolása

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Medve Dátum július 22, 2014, 06:30:54
Szerintetek mi várható a 90 nap után?
ha lesz csúszópénz akkor megadják az engedélyt

Idézetet írta: Medve Dátum július 22, 2014, 06:30:54
Szerintetek mi várható a 90 nap után?

Az emútt' 4 év alapján: végleges blokkolás, nemzeti fogadás ellenőrző minisztérium felállítása,
a három csapás törvény bevezetése a blokkolt irodáknál fogadókra.  ;D ;D

Idézetet írta: don187 Dátum július 22, 2014, 03:05:56
Bet365 -öt tudni mikortól blokkolják pontosan?
Tud valaki valamit esetleg alternatív domain-ről?

Július 17. jelent meg a hirdetmény, onnan számolva 15 nap. Elméletileg Augusztus 1.!

Idézetet írta: Medve Dátum július 22, 2014, 06:30:54
Szerintetek mi várható a 90 nap után?

Amennyiben nem váltott ki valaki engedélyt (jelenleg nem is tud, még ha akarna se...), akkor újabb 90 nap blokkolás.

A Fortunawinre egyenlőre nincs alternatív cím. Nekem sikerült több webproxy-n keresztül is belépnem, és müködött is. Az egyik webproxy német volt. A Fortunawin ügyfélszolgálata kérdésemre azt válaszolta, hogy elfogadják szabályosnak ezt is!

A jelenlegi körülményeket figyelembe véve melyik fogadóirodát ajánlanátok ? :) :bash:

És ha jól tudom a pinnaclenek nincs magyar oldala sem ami szerintem még mindig egy kis előny ebben a helyzetben.

Szerintem előre elkészített lista alapján blokkolnak, először azokat ahol van magyar kezelőfelület,-
ráadásul bónuszokat is osztogatnak- ha nem hozza meg a kellő hatást , szépen sorra kerül a többi is.

Ezek az irodák nem perelhetik be a magyar államot azért, hogy csak úgy blokkolgatják őket?

Idézetet írta: Medve Dátum július 23, 2014, 09:47:05
Ezek az irodák nem perelhetik be a magyar államot azért, hogy csak úgy blokkolgatják őket?

Az Európai Unió Bírósága előtt perelhetnék a magyar államot, mivel a jelenlegi szabályozás korlátozza a szolgáltatások szabadságát és diszkriminatív is, nem egyenlő esélyekkel indul egy nem magyar honosságú szolgáltató az SzRt-vel szemben.

Idézetet írta: rosco Dátum július 23, 2014, 10:46:21
Az Európai Unió Bírósága előtt perelhetnék a magyar államot, mivel a jelenlegi szabályozás korlátozza a szolgáltatások szabadságát és diszkriminatív is, nem egyenlő esélyekkel indul egy nem magyar honosságú szolgáltató az SzRt-vel szemben.

De akkor miért nem teszik ezt?

Szerintem nincs szükség rá/nem érné meg nekik pereskedni, látod hogy megoldják alternatív domainekkel meg a fogadóknak is vannak módszerei.

Idézetet írta: Medve Dátum július 23, 2014, 11:07:22
De akkor miért nem teszik ezt?

Ennek több oka is lehet. Nekik a legfontosabb a profit, így elsődlegesen a kiadások minimalizálására törekednek és ahogy kunisse is írta ezekkel az alternatív elérési módszerekkel jelenleg tudnak működni úgy, hogy továbbra sem kell adózniuk.

Irtam egy cikket a blokkolás megkerüléséről. Ötleteket, javaslatokat irhattok még. Javasolhattok más módszereket, általatok ajánlott VPN szolgáltatásokat stb, ezeket még hozzáírom.

http://www.sportfogadas.org/cikk-hogyan-keruld-ki-a-blokkolast-256.html

Idézetet írta: Medve Dátum július 23, 2014, 09:47:05
Ezek az irodák nem perelhetik be a magyar államot azért, hogy csak úgy blokkolgatják őket?
Erről is volt már szó a másik topicban, de beirom ide is: perelhetnének. De mire az uniós bürokrácia vonalain végigmegy, és akár csak egy "kötelezettségszegési eljárás" is induljon, évek kellenek. És akkor is még csak a szabályozás módosítása az első lépés. Mivel a szerencsejáték - pl. a taxihoz hasonlóan - nemzeti hatáskör, így még ez se biztos jelent megoldást.

A teljes megoldás az lenne, hogy a szerencsejáték szervezés uniós szabályozást nyerjen. De ehhez megint évek kellenek, mire a bizottság megvizsgálja a kérdéskört, egyeztetik a nemzeti álláspontokat, és meghatároznak egy céldátumot, amire a nemzeti törvényeket is az uniós joghoz kell igazítani. De egyelőre ilyen uniós szabályozásról szó sincs, hacsak nem lesz valaki lobbista, aki elérje, hogy foglalkozzanak a dologgal. (Mint a kígyóuborka görbülete  ;D ).

Magam részéről pl. a roaming tarifák eltörlését inkább szabályozásra szükségesnek itélem európailag, mint a szerencsejátékot. Ugyanakkor ez az államnak a hozzáállásán is múlik, nálunk mindenből rögtön nagy pénzt akarnak csinálni, (vagyonadó,  reklámadó, stb.,) lehetne sorolni az ad-hoc bevezetett, bizonyos réteget sújtó adókat.

Szóval ezen kár agyalni, amíg valaki nagy embernek nem sérti érdekét, az egységes uniós szabályozás évekbe telik.