Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#225 február 20, 2008, 15:11:27, pocimix
Hali mindenkinek.

2008.01.17-én kezdtem meg a játékot az Unibeten.

Kezdő stratégiám a következő volt:
       combo nem
       általában hazai győzelemre fogadni
       money managent - 1/10 és 1/20 pénz feltenni egy egy fogadásra
       kupameccsekre nem fogadni
       statisztikát vezetni

2008.02.14 -ig az alábbiakat tapasztaltam:

               Tét   Vissza   Eredmény
Sikeres             124            112894   129121    16227
Sikertelen               33              25421                0   -25421
Eredményesség  79%         138315   129121     -9194  :noway:

Minden 5-ből 1 elment és az alacsony oddsok (átlag 1.15) miatt bukta volt.

Február 15-én stratégiát váltottam, általában 1,8 feletti oddsokra fogadok csak.

eddig 52 sikeres és 52 sikertelen fogadás volt. (50%)
Tétek: 7496+6099 Ft Nyeremény: 15318 Ft Eredmény: 1753 Ft  :ok:

Nem sok, de legalább eddig nem bukta.

Valamint ki akarom próbálni a tommy_boy88 által sikeresen alkalmazott "ki nyer ma?" játékot, hátha bejön.

Az új rendszerű játékomban az 52 esemény min. fele döntetlen volt, de nem 0:0.









#226 március 18, 2008, 19:14:29, ab_aevo
Olyasmire gondoltam, hogy egy meccsen arra fogadok, hogy nem lesz egy bizonyos számú gól. Pl nem 2 gol lesz osszesen vagy 3 vagy 4. A következő képpen gonoltam, hogy megvalósitható lenne:
Ha arra akarok fogadni, hogy nem pontosan 2 gol lesz a mérkőzésen akkor megjátszom azt, hogy under 1.5 és over 2.5 akkora tétekkel, hogy a nyereség majd ugyanakkora legyen. Megnéztem egy konkrét meccs esetében a szorzókat:
under 1.5 4.2
under 2.5 2.14
under 3.5 1.45
over 2.5 1.83
over 3.5 2.9
over 4.5 5.2
Tehát veszem azt az esetet először, hogy NEM 2 gól lesz, megjátszom az under 1.5-t és over 2.5-t a szorzók 4.2 és 1.83. Az overt megjátszom 10 egységgel, az undert pedig (10*1.83)/4.2 =4.35 egységgel. Így abban az esetben ha tényleg nem 2 gól lesz a mérkőzésen a profit mindenképpen 3.95 egység. Tehát 14.35 egység befektetéssel jön a profit 3.95. Ez egy 27%-os profitot jelent, vagyis olyan mintha egy 1.27-es oddsot játszottam volna. Magyarra leforditva a végeredmény annyi mintha 1.27-es szorzóval játszottam volna azt, hogy a golok szama nem 2 gol lesz.
Ugyanevvel a logikával játszhatjuk azt hogy nem 3 illetve nem 4 gól lesz. Kiszámitva előbbinél a profit 23%, utóbbinál 13%. Persze ez minden meccsnél változik, a szorzóktól függően. És ezt lehet variálni, ahogy jólesik.
Na most tényleg kiváncsi lennék, a véleményekre, mert sok ilyen hülyeséget kitaláltam már, de még rendesen egyiket sem tudtam hasznositani  :crazy:

Idézetet írta: deng09 Dátum november 25, 2007, 00:11:17
Eszembe jutott valami, amit élő foci fogadásoknál, vagy döntetlenes hokinál lehetne megcsinálni. Mégpedig az, hogy figyelemmel kellene kísérni az oddszok változását és meg kell tenni mindhárom kimenetelt (tehát 1,X,2) akkor mikor épp 3 fölött van és igy ez garantált nyerés. A ti segítségeteket kérem ahhoz, ha láttok fantáziát benne, hogy kifejlesszük közösen ezt a modszert.

De ha nagy hülyeség, akkor röhögjetek ki nyugodtan.  :great: :) :) :) :great:

Üdv mindenkinek!

Az élő fogadás változó oddsait én már elég sokszor játszogattam, egy időben szinte csak ilyen fogadásaim voltak, de csak a focinál próbáltam. Többnyire arra fogadtam még a meccs előtt, vagy az első néhány percben, hogy under 3,5 gól. Ennek az oddsa legyen mondjuk x. Ahogy teltek a percek, az over 3,5 gól oddsa szépen lassan emelkedett. Ha elérte azt az értéket, aminél már nyereséggel meg lehetett játszani (ez az érték x/(x-1)), akkor megjáttszottam, és profittal zártam. A gond akkor volt, ha nem játszottam meg, hanem vártam, hogy tényleg csak fegfeljebb 3 gól legyen a meccsen, de több lett. Persze, ha gól születik, miellőtt az over 3,5 oddsa eléri a kívánt értéket, még akkor sincs minden veszve, hiszen hirtelen lecsökken ugyan az értéke, de utána szép lassan megint emelkedni kezd, vagyis minden kezdődik előlről.

#228 április 28, 2008, 14:27:43, benson
Kicsit megvariáltam a döntetlenes Martingale stratégiát. Két nagy előnye van az eredetihez képest:

1. A tét nem duplázódik, hanem csak kb. másfélszereződik (de inkább 1,4-1,5 körüli szorzóval nő). Így pl. a tizedik fogadás esetén nem az eredeti tét 1023-szorosát kell összesen feltenni, hanem "csak" kb. 100-szorosát.

2. A profit összege független attól, hogy hanyadik fogadás után lesz döntetlen, mindig csak az első oddstól függ. Konkrétan = induló tét x (induló odds - 1).

Még nem próbáltam ki, ahhoz már nagyon a bajnokságok végén vagyunk. Majd talán ősszel.

Várom a véleményeket!

Elvileg jó, de én nem kockáztatnék 503 662,10 űrforintot, hogy 20 forduló után legyen 214,97 profitom.
:nu:

Persze ez is tőkeigényes, de már nem annyira, mint az eredeti "duplázós".
Szerintem nem csapatot kell választani, hanem bajnokságot, így a 20. kör csak elméleti, a valóságban nincs olyan bajnokság, ahol ennyi meccset kellene várni egy x-re. Érdemes olyan bajnokságot választani, ahol egy fordulóban minél több kezdési időpont van (pl angol), hiszen így fordulónként akár 4-5 meccset is megjátszhatunk egymás után, vagyis 3 forduló alatt közel 100%-os biztonsággal "becsúszik" egy x.

Idézetet írta: mannelig Dátum május 03, 2008, 13:40:54
Elvileg jó, de én nem kockáztatnék 503 662,10 űrforintot, hogy 20 forduló után legyen 214,97 profitom.
:nu:


Szerintem te valamit félreértettél.
A 20. fordulóban nem 503 662,10 Ft-ot kockáztatsz 214,97 Ft haszonért, hanem 162 540,99 Ft-ot kockáztatsz azért, hogy visszanyerd az addig elvesztett 341 121,11 Ft-ot (és plusz még legyen 217,94 Ft hasznod).

;)

Idézetet írta: Micuka Dátum május 04, 2008, 13:25:22
Idézetet írta: mannelig Dátum május 03, 2008, 13:40:54
Elvileg jó, de én nem kockáztatnék 503 662,10 űrforintot, hogy 20 forduló után legyen 214,97 profitom.
:nu:


Szerintem te valamit félreértettél.
A 20. fordulóban nem 503 662,10 Ft-ot kockáztatsz 214,97 Ft haszonért, hanem 162 540,99 Ft-ot kockáztatsz azért, hogy visszanyerd az addig elvesztett 341 121,11 Ft-ot (és plusz még legyen 217,94 Ft hasznod).

;)

Gondolkozzatok rajta egy picit légyszives! Ezzel nem nyersz gyakorlatilag semmit, akkor meg fogadni sem érdemes ilyesmire.
Az eredeti módszer 3szorozós, a 2szerezős is egy visszafogodtabb alkalmazása.
Szerintem a 2szerezős a legjobb alkalmazása, ezen nincs mit magyarázni, a 3szorozósban kicsit nagyobb a kockázat, nagyobb a lehetséges profit (tőkeerősebbnek kell lenni hozzá)
Ki kell választani az Olasz és Francia első 2 ligájában az 3-4-5. forduló után aki nem X-elt középcsapatot és azt játszani ameddig nem X-el, ha hamar X-el akkor abban a félévben még lehet eggyet választani aki régen X-elt.
Szerintem szinte lehetetlen hogy pl. egy Siena ne játszon döntetlent egy fél év alatt, de azért csak okosan  ;)

#233 május 05, 2008, 11:48:31, benson
Idézetet írta: mcrepa Dátum május 04, 2008, 15:04:18
Idézetet írta: Micuka Dátum május 04, 2008, 13:25:22
Idézetet írta: mannelig Dátum május 03, 2008, 13:40:54
Elvileg jó, de én nem kockáztatnék 503 662,10 űrforintot, hogy 20 forduló után legyen 214,97 profitom.
:nu:


Szerintem te valamit félreértettél.
A 20. fordulóban nem 503 662,10 Ft-ot kockáztatsz 214,97 Ft haszonért, hanem 162 540,99 Ft-ot kockáztatsz azért, hogy visszanyerd az addig elvesztett 341 121,11 Ft-ot (és plusz még legyen 217,94 Ft hasznod).

;)

Gondolkozzatok rajta egy picit légyszives! Ezzel nem nyersz gyakorlatilag semmit, akkor meg fogadni sem érdemes ilyesmire.
Az eredeti módszer 3szorozós, a 2szerezős is egy visszafogodtabb alkalmazása.
Szerintem a 2szerezős a legjobb alkalmazása, ezen nincs mit magyarázni, a 3szorozósban kicsit nagyobb a kockázat, nagyobb a lehetséges profit (tőkeerősebbnek kell lenni hozzá)
Ki kell választani az Olasz és Francia első 2 ligájában az 3-4-5. forduló után aki nem X-elt középcsapatot és azt játszani ameddig nem X-el, ha hamar X-el akkor abban a félévben még lehet eggyet választani aki régen X-elt.
Szerintem szinte lehetetlen hogy pl. egy Siena ne játszon döntetlent egy fél év alatt, de azért csak okosan  ;)

Azért az túlzás, hogy nem nyersz semmit! Evidens, hogy a kockázat és a profit a sportfogadásban is aránylik egymáshoz, vagyis ha kicsi a kockázat (ennél az esetnél gyakorlatilag 0-ra csökkenthető), akkor kicsi a profit is. Persze ha csak a szélsőséges eseteket vizsgálja az ember (pl. 15 x-nélküli fogadás), nyilván azt mondja, nem éri meg. Ha viszont átlagolunk, és azt mondjuk, hogy a meccsek 25-30%-a döntetlen lesz, akkor már mindjárt más a gyerek fekvése, hiszen kb. a harmadik-negyedik-ötödik meccs környékén jó eséllyel bejön az iksz. Ha mondjuk átlagban minden ötödik lesz iksz, a profit aránya az összes téthez viszonyítva kb. 17%. Ez 1-2 hét alatt összejöhet. Hangsúlyozom, ezek a számok az átlagos 5 meccses szériákra vonatkoznak. Hosszú távon mindenképpen átlagban kell gondolkodni, s nem azon filózni, hogy "de mi van ha...". Nyilván fel kell készülni az akár 10 meccses szériákra is, annak, aki ebbe belevág, ezt aláírom. De 12-es, vagy még ennél is hosszabb sorozat szerintem kizárható, ha nem egy csapatot választunk, hanem bajnokságot. Ezzel is szűkítjük az ilyen hosszú sorozatok lehetőségét.

én a napokban próbálgatom, méghozá a következő, eszement technikával: az éppen következő meccset teszem X-be. Nem válogatok, csak x és kész. Ha vége a meccsnek nézem az eredményt, ha x, teszek ujjat alaptéttel, ha nem, akkor a táblázat szerinti téttel. Lehet hogy csak véletlen, de eddig a leghosszabb sorozatom 3 meccs volt... Sőt, volt amikor egymás után 4 lettz döntetlen. (ez mák) de most már a kezdeti 100-as alaptét helyett 300 kezdek, a kezdő összeg megduplázódásával emeltem az alapot. A nyeremény igy is megengedi, hogy 10 kört menjek, 2,9-3,50 közötti oddsokkal. 4000 ft kezdőtőkével indultam neki, meglátom mikorra lesz belőle 50. 50 ezer  ;D 

Sziasztok!A naplókat elnézve,még a megfontolt tippéknél is csak 60-70%-os találatiarányt látni.Mi van akkor,ha fordítva játszunk?Az esélyest layelni,vesztéskor tétet emelni(martingale).Végül is az irodák is ebből élnek,mert az emberek általában az esélyesre fogadnak.Ha még olyat is bekalkulálunk,hogy hosszú veretlenségi sorozat,rég játszott döntetlent,nincs tétje a meccsnek,stb. akkor  valószínű,hogy nyerő lehet a stratégia.Próbálta már valaki?Várom a veleményeket.

Idézetet írta: Lacapi Dátum május 15, 2008, 19:33:11
én a napokban próbálgatom, méghozá a következő, eszement technikával: az éppen következő meccset teszem X-be. Nem válogatok, csak x és kész. Ha vége a meccsnek nézem az eredményt, ha x, teszek ujjat alaptéttel, ha nem, akkor a táblázat szerinti téttel. Lehet hogy csak véletlen, de eddig a leghosszabb sorozatom 3 meccs volt... Sőt, volt amikor egymás után 4 lettz döntetlen. (ez mák) de most már a kezdeti 100-as alaptét helyett 300 kezdek, a kezdő összeg megduplázódásával emeltem az alapot. A nyeremény igy is megengedi, hogy 10 kört menjek, 2,9-3,50 közötti oddsokkal. 4000 ft kezdőtőkével indultam neki, meglátom mikorra lesz belőle 50. 50 ezer  ;D 

Lacapi, írnál egy pár sort, hogy állsz most? Gratula az eddigiekhez!  :beerchug:

#237 május 23, 2008, 11:26:38, benson
Idézetet írta: ab_aevo Dátum március 18, 2008, 19:03:48
Olyasmire gondoltam, hogy egy meccsen arra fogadok, hogy nem lesz egy bizonyos számú gól. Pl nem 2 gol lesz osszesen vagy 3 vagy 4. A következő képpen gonoltam, hogy megvalósitható lenne:
Ha arra akarok fogadni, hogy nem pontosan 2 gol lesz a mérkőzésen akkor megjátszom azt, hogy under 1.5 és over 2.5 akkora tétekkel, hogy a nyereség majd ugyanakkora legyen. Megnéztem egy konkrét meccs esetében a szorzókat:
under 1.5 4.2
under 2.5 2.14
under 3.5 1.45
over 2.5 1.83
over 3.5 2.9
over 4.5 5.2
Tehát veszem azt az esetet először, hogy NEM 2 gól lesz, megjátszom az under 1.5-t és over 2.5-t a szorzók 4.2 és 1.83. Az overt megjátszom 10 egységgel, az undert pedig (10*1.83)/4.2 =4.35 egységgel. Így abban az esetben ha tényleg nem 2 gól lesz a mérkőzésen a profit mindenképpen 3.95 egység. Tehát 14.35 egység befektetéssel jön a profit 3.95. Ez egy 27%-os profitot jelent, vagyis olyan mintha egy 1.27-es oddsot játszottam volna. Magyarra leforditva a végeredmény annyi mintha 1.27-es szorzóval játszottam volna azt, hogy a golok szama nem 2 gol lesz.
Ugyanevvel a logikával játszhatjuk azt hogy nem 3 illetve nem 4 gól lesz. Kiszámitva előbbinél a profit 23%, utóbbinál 13%. Persze ez minden meccsnél változik, a szorzóktól függően. És ezt lehet variálni, ahogy jólesik.
Na most tényleg kiváncsi lennék, a véleményekre, mert sok ilyen hülyeséget kitaláltam már, de még rendesen egyiket sem tudtam hasznositani  :crazy:

Oké, ez mind világos, de bukta esetén hogyan tovább? Kíváncsiságból beírtam a táblázatom odds oszlopába az 1,27-et egy pár sorig, és elég vad számok jöttek ki az összes tétre. pl. a 4. sorban már az induló tét 132-szerese jött ki, vagyis abban a szerencsétlen esetben, ha háromszor egymás után éppen annyi gól esik, amennyi ellen fogadsz, a 4. fogadásnál már elég komoly összeget kell kockáztatni, ahhoz, hogy meglegyen az alaptét 27%-a, mint profit.
Persze lehet folytatni simán az alaptéttel, ekkor viszont csak minden 5. lehet bukó ahhoz, hogy pluszban legyél.

#238 május 25, 2008, 22:10:30, ab_aevo
Az 1-3-2-6-os szisztémához készitettem egy úgymond tesztelőprogramot (2-es oddsokat használva) . Minden meccsnél 50% az esély, hogy bejön így kb. fele a tippeknek jó avagy rossz. A program pedig kiszámitja, hogy 1 egység alaptéttel mennyi lesz a profitod egy véletlenszerü szituációban.

ui.:érdemes megfigyelni szinte mindig negatív a mérleg. persze gyakorlatban szerintem ennél kicsit jobb a helyzet. remélem valakinek tetszik, és véleményeket várnék :)

ui2.:természetesen "tesztelve legyen", bocsi csak siettem nézzétek el nekem   

#239 július 04, 2008, 11:55:37, CHC
Kitaláltam valamit, hetekig agyaltam rajta. Nem tudom mennyire leszek érthető, de azért megpróbálom leírni.

Minden körben cél az aktuális bank 10 százalékkal való növelése.
Ez körönként részletben fog menni, úgy hogy az aktuális 10%-os célt 3 részre fogom osztani, és ezeket a részeket fogom beyűjteni hogy fix profit legyen. Ha vesztés van, akkor a következő fogadás célja az eddigi veszteség és az aktuális 10 % harmadrésze. Így napi 3-4 fogadással (rossz esetben) megvan egy aktuális harmadrész, 3-4 nap alatt (rossz esetben) az elérni kívánt 10%. Ha ez is megvan következhet a következő kör az új bank 10%-áért!
Ha cca 10000 HUF kezdő bankkal indulok akkor a 25. körre elérhetem az egymilliós bankot viszonylag kevés kockázattal. (ehhet kb 3-4 hónap kell.

Sima 1,8-2,1 odds környéki single fogadások lesznek.

Pl. Kezdő bank 10000 HUF
1. kör
       Cél 1000 HUF    (333-333-334).
       1/1   Cél: 333 HUF             Tét 370    Odds 1,9     Nyer          Tiszta nyeremény: 333   (első 333 kipipálva)
       1/2   Cél: 333 HUF             Tét 370    Odds 1,9     Veszít        Új cél 333+370  = 703    (cél+veszteség)
               Cél: 703 HUF             Tét:612    Odds: 2,15  Veszít        Új cél: 333+370+612 = 1315   (cél+veszteség)
               Cél: 1315 HUF           Tét:1370  Odds: 1,96  Nyer           Tiszta nyeremény: 1315  (második 333 kipipálva)
       1/3  Cél:  334  HUF           Tét: 304   Odds: 2,1    Veszít         Új cél: 334+304  = 638
                Cél:  638  HUF           Tét: 708    Odds: 1,9 Nyer             Tiszta nyeremény:  638   (marmadik (334) kipipálva)
  Első kör vége - kezdő bank 10%-a elérve  ----> új bank 11000 HUF

2.  kör: cél:  11000 HUF 10%-a:  1100 HUF        (366-366-367)

és így tovább és így tovább


Most mondhatjuk azt hogy egy hosszabb nyeretlen széria lenullázhatja a bankot. Ez igaz, viszont épp ezért van többszörösen túlbiztosítva, hogy nagyobb veszteségek ne legyenek (persze minden veszteséget visszanyerünk)    ;)
Először is ezért van az aktuális cél harmadrészre osztása, hogy ne a Bankunk 10%-áért kelljen egyben játszani (mert úgy kábé három zsinórban veszített fogadás után bukna a mutatvány).  Így, a harmadolással 5-6 zsinórban veszített fogadást is túlélünk. Valljuk be ez azért igen-igen ritka, de több hónapos sorozatban megtörténhet.
Ezért. Mikor a veszteségeket összeadjuk, és próbáljuk visszanyerni, egyszerre csak hármat adunk össze. Ha már öt fogadást vesztettünk akkor csak az első 3 vesztett fogadás tétjék próbáljuk visszanyerni először, ha az megvan akkor a maradék kettőét.   Valahogy így volt írva a Bookie Buster könyvben is.  Így viszont 8-9 bukás is túlélhető zsinórban.  mondjuk aki 8-9 single fogadást elbuk egymás után zsinórban, az próbáljon máshogy pénzt keresni szerintem  :D

Pórbálgattam az elmúlt héten ilyen single fogadásokat tenni egymás után, annyire nem volt rossz, 3-nál többször nem vesztettem zsinorban egymás után, és volt egy jó nyerő sorozatom is:

W-L-L-L-W-W-L-L-L-W-W-W-W-W-W-L-W     Hasonló sorozatokat bárki tud csinálni.  1,9 és 2.0 szorzók környékén ugyebár bárki tud 50% környéki nyerési arányt csinálni hosszú távon. (kb mint a pénzfeldobás)    Viszont aki foglalkozik is a dologgal, annak hosszú távon a 60% is elérhető.

Nem tudom mennyire voltam érthető, én azért nekiállok ennek, meglátjuk mi lesz, veszítenivalóm max a kezdőbankom, aminek nagy része már amúgy is nyeremény :D

ui. a Bookie Buster könyt sokat segített (amiért köszönet hargitominak), az ott található rendszerek közül, körülbelül háromnak az összegyúrása ez + saját ötletek, jópár átgondolkozott óra :)