Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Anélkül, hogy állást foglalnék "pro" vagy "kontra" az a véleményem, hogy megfordult már egypár "esőcsináló" itt a fórumon, aki után száraz maradt a sivatag.  :2funny:  :2funny:  :2funny:

Az én stratégiám:

Bankroll , pénz managment.
Nem hiszek a progresszív és martingale féle fogadási szisztémákban és ezeket nem is használom.
Egy nap max. 3-6 fogadás,  csak szóló fogadások.
Élő fogadás soha.
A sportfogadó irodák "csalnak" az oddsok megállapításánál, vagyis valódi esély kiszámítás és az alapján fogadás, vagy tét kiválasztás az odds alapján.
Válasszunk egy-két olyan sportágat vagy azon belül bajnokságot amiben a legjobbak vagyunk/lehetünk és ne akarjunk mindenre fogadni.

Eddig ez működik is nálam, csak lassan haladok előre, mert kevés a kezdőtőkém.

#302 november 09, 2008, 14:14:13, Boldi
Üdv , utánna néztem egy pár stratégiának és a "Bookie Bustert" is jobban kielemeztem. Most már kezdem jobban átlátni és megérteni. De szerintem csak akkor működhet, ha egy stratégiára megfelelő eseményeket választok és azon viszem végig. Igazából csak papíron próbálgattam ki ezeket.


Van egy érdekesebb próbálkozás. A Bankkal való fogadás kombiban.
Veszek két "tuti" tippet 1,3 és 1,4 körüli szorzóval ami Bank lesz és hozzá rakok 6 vagy 8 magas szorzójú eseményt. pl. döntetlenek, vagy valami kamu eredmény, nem számoltam még ki pontosan de talán elég lehet, ha legalább két ilyen bejön a két bankos mellé és már profit lehet.

Idézetet írta: Athlone Dátum november 08, 2008, 14:35:56

vagyis valódi esély kiszámítás és az alapján fogadás, vagy tét kiválasztás az odds alapján.

Eddig ez működik is nálam, csak lassan haladok előre, mert kevés a kezdőtőkém.

Helló, ez engem érdekelne részletesebben, hogy valódi esély és a szorzó alapján a tét kiválasztás.

A kezdőtőke a nagy kérdőjel sokaknál, ezért nehéz elkezdeni és beindulni, ha lenne magasabb kezdő, akkor bátrabban próbálkoznék én is.

#304 november 08, 2008, 20:30:08, Athlone
Idézetet írta: Boldi Dátum november 08, 2008, 19:02:41
Idézetet írta: Athlone Dátum november 08, 2008, 14:35:56

vagyis valódi esély kiszámítás és az alapján fogadás, vagy tét kiválasztás az odds alapján.

Eddig ez működik is nálam, csak lassan haladok előre, mert kevés a kezdőtőkém.

Helló, ez engem érdekelne részletesebben, hogy valódi esély és a szorzó alapján a tét kiválasztás.


Üdv, Boldi.
A valódi esélyt úgy értem, mint például pont ebben a topikban is írták a lottó ötöst.
Mondok egy másik példát ,hogy mi is valójában a sportfogadás: fogadunk arra, hogy a 100 métert 10 másodperc alatt lefútom , elméletileg ugye ez vagy igen vagy nem, vagyis kétesély 50-50 % ,de valójában ez nem annyi, mert ez 100%, hogy nem tudom ezt megcsinálni !:) szóval senki nem fog nagy szorzót adni arra, hogy nem sikerül.

Amikor megadnak egy szorzót egy meccsre, az alapján teszik amit addig az a csapat abban mezőnyben teljesített, csakhogy ezek a szorzók "becsapnak" minket. Pl. ha egy esélyesebb csapat győzelme 1,5 oddsot ér,  ugye ez azt jelenti, hogy 66,6%-os esélyt adnak arra, hogy tényleg győz , de ez valójában nem annyi !

Idézetet írta: Athlone Dátum november 08, 2008, 20:27:44
Idézetet írta: Boldi Dátum november 08, 2008, 19:02:41
Idézetet írta: Athlone Dátum november 08, 2008, 14:35:56

vagyis valódi esély kiszámítás és az alapján fogadás, vagy tét kiválasztás az odds alapján.

Eddig ez működik is nálam, csak lassan haladok előre, mert kevés a kezdőtőkém.

Helló, ez engem érdekelne részletesebben, hogy valódi esély és a szorzó alapján a tét kiválasztás.


Üdv, Boldi.
A valódi esélyt úgy értem, mint például pont ebben a topikban is írták a lottó ötöst.
Mondok egy másik példát ,hogy mi is valójában a sportfogadás: fogadunk arra, hogy a 100 métert 10 másodperc alatt lefútom , elméletileg ugye ez vagy igen vagy nem, vagyis kétesély 50-50 % ,de valójában ez nem annyi, mert ez 100%, hogy nem tudom ezt megcsinálni !:) szóval senki nem fog nagy szorzót adni arra, hogy nem sikerül.

Amikor megadnak egy szorzót egy meccsre, az alapján teszik amit addig az a csapat abban mezőnyben teljesített, csakhogy ezek a szorzók "becsapnak" minket. Pl. ha egy esélyesebb csapat győzelme 1,5 oddsot ér,  ugye ez azt jelenti, hogy 66,6%-os esélyt adnak arra, hogy tényleg győz , de ez valójában nem annyi !

Persze, hogy nem annyi mivel egy 2-es oddsra sem 50% az esély, hogy bejön hanem olyan 40% max, 1.85 körüli oddsra 50%.

Idézetet írta: ab_aevo Dátum november 08, 2008, 20:33:30


Persze, hogy nem annyi mivel egy 2-es oddsra sem 50% az esély, hogy bejön hanem olyan 40% max, 1.85 körüli oddsra 50%.

Igen így van, mivel a bukmékerek eleve nem 100%-ból indulnak ki, hanem 110% körül, ezért sem vesztenek soha összességében, és ezért sem jó véleményem szerint, ha valaki progresszíven fogad pl. alatt/felett vagy páros/páratlan-ra.

Szóval én utánna számolok a valódi esélynek kritériumok alapján és ezután fogadni és úgy kiválasztani hozzá a tétet.

#307 november 09, 2008, 11:14:38, benson
Az a baj, hogy valódi esélyt számitani a sporteseményekre nem nagyon lehet, mivel nincsenek meg azok a "laboratoriumi" körülmények, amelyek a valószínűségszámításhoz kellenek, és amelyek megvannak pl. a kombinatorika esetén egy lottóötös esélyének kiszámítására. Persze próbálkozni lehet, de szerintem minden számítás tökéletlen lesz. Egyedül a páros/páratlan események valószínűsége hozza hosszú távon a tényleges 50% körüli értéket. Mi alapján mondhatjuk pl. egy esélyes csapat hazai győzelmére, hogy az 58, 63, vagy éppen 79 %? Azért mert eddig a hazai meccseinek ennyi százalékát megnyerte? Mennyi mérkőzésből? 5, 10, vagy 20? Egyik sem valami nagy minta, és akkor még az ellenfélről, sérült játékosokról, meg ki tudja miről nem is beszéltünk. Szóval nem könnyű ez az egész, és sajnos minden számitásból úgyis kimarad valamilyen tényező, amin elcsúszhat az egész.
De azért hajrá, kíváncsian várom, mire jutsz vele!

Ezeket a  stratégiákat a kaszinókból hozták át a sportfogadás területére kisebb módosítások után. Martingale és hasonlók, ha müködnének akkor már rég nem lennének kaszinók ,fogadóirodák sem és mindenki milliomos lenne!
A helyzet egyszerű, a szerencsjátékban előnnyel vannak a kaszinók ,bukmékerek. Nem csalnak!, hanem egyszerűen olyanok maga a játék, szabályok , feltételek és nem véletlenül hívják szerencsjátéknak vagyis szerencse+játék !
Én se születtem úgy, hogy minden tudtam a sportfogadásról ,szerencsjátékokról ,de életem úgy hozta, hogy dolgoztam bukmékernél és kaszinónál is , higgyétek el, amit mondok. A legnagyobb előny nekik maga az Idő ! ,az idő megöli az összes sorozat stratégiákat ! és a legnagyobb hiba, ha sorozatban gondolkodtok ! Kell pénz managment és tét kiválasztás,  de másképpen, úgyis az dönt, hogy milyen tippelő vagy hosszútávon. Sokan jó tippelők mégis buknak , miért? mert rosszul játszák meg a tippjeiket.

Nem csalnak!, hanem egyszerűen olyanok maga a játék, szabályok , feltételek és nem véletlenül hívják szerencsjátéknak vagyis szerencse+játék !
Mi van a bundaval ?
Sokan jó tippelők mégis buknak , miért? mert rosszul játszák meg a tippjeiket.
Szerintem valaki vagy jo tippelo es nyer vagy nem jo tippelo es egyertelmuen veszit
Valoban a sportfogadasban hosszu tavon nehez nyerni , de itt nagyon sok ojan faktor van ami kozrejatszik , negativan vagy pozitivan de viszont azt meg kell erteni hogy az irodaknak megvannak a sajat "fegyvereik" a fogadok ellen de termesztesen a sportfogadok felvehetik a kesztyut es siman harcolhatnak az irodak ellen de sajnos azt mindanyian tudjuk hogy az irodak jol fel vannak fegyverkezve. Nem kell elfelejteni azt a tenyt se hogy a sportfogado kozossegek nem hiaba alakultak , es ez nagy elony a sportfogadok szamara " tobb szem tobbet lat " de tudni kell kihasznalni , tudni kell mik azok a dolgok amik a sportfogadokat segithetik ebben a harcban es ezeket a dolgokat ugy felhasznalni hogy mi keruljunk ki gyoztesen ebbol a harcbol es nem az irodak .

#310 november 09, 2008, 17:24:44, Athlone
Idézetet írta: benson Dátum november 09, 2008, 11:12:18
Az a baj, hogy valódi esélyt számitani a sporteseményekre nem nagyon lehet, mivel nincsenek meg azok a "laboratoriumi" körülmények, amelyek a valószínűségszámításhoz kellenek, és amelyek megvannak pl. a kombinatorika esetén egy lottóötös esélyének kiszámítására. Persze próbálkozni lehet, de szerintem minden számítás tökéletlen lesz. Egyedül a páros/páratlan események valószínűsége hozza hosszú távon a tényleges 50% körüli értéket. Mi alapján mondhatjuk pl. egy esélyes csapat hazai győzelmére, hogy az 58, 63, vagy éppen 79 %? Azért mert eddig a hazai meccseinek ennyi százalékát megnyerte? Mennyi mérkőzésből? 5, 10, vagy 20? Egyik sem valami nagy minta, és akkor még az ellenfélről, sérült játékosokról, meg ki tudja miről nem is beszéltünk. Szóval nem könnyű ez az egész, és sajnos minden számitásból úgyis kimarad valamilyen tényező, amin elcsúszhat az egész.
De azért hajrá, kíváncsian várom, mire jutsz vele!

Tulajdonképpen pont megerősítettél engem mindenben. Ha úgy veszem, Te magad is leírtad, hogy mi a sportfogadás és miért más csak a "fogadás". Az nem sportfogadás, ha arra fogadok, hogy pénzfeldobásnál most fej vagy írás lesz-e.
Persze ez így van ,valódi esélyt nehéz kiszámítani ,de én nem azt állítom, hogy minden kimenetelt jól megtippelek és csak nyerek. Én tulajdonképpen arra fogadok a bukméker ellen , hogy én jobban megtudom állapítani arra a meccsre az esélyeket mint amit ő megad. A sportfogadás arról szól, hogy mennyire vagy biztos abban amit megtippelsz és nem csak arról, hogy mos t az nyer vagy nem. Vagyis pl. 100 egységből mennyit mersz rárakni, és mindegy, hogy a szorzó 1,1 vagy 2,1.

Ez ugyanolyan, mint a befektetés és tőzsdézés. Ott sem abból indulnak ki, hogy mennyit profitot akarok és ahhoz mennyit kell befektetni , hanem azt, hogy mekkora a kockázat ! Arra "fogadok", hogy  az árfolyam változás milyen mértékű lesz. Ha nagy a kockázat akkor kisebb tételben fektetek be vagy egyáltalán nem.

Amit írtam, hogy szorzók megállapításánál , azt veszik figyelembe, hogy addig mit teljesített abban mezőnyben ! Számít a hazai pálya előnye, forma és egyéb más tényezők is amiket leírtál Te is. Pont ezért más a sportfogadás és nem csak matematika ! Egy erősorrend mindenféleképpen kialakul. Akár legyen az a bajnokság MLB, NBA, NFL vagy a foci ligák.
Én nem akarok úgy gondolkodni , hogy egy csapat, ha nyer 10 meccset zsinórban akkor ellene fogadok , mert kell jönnie egy vereségnek előbb-utóbb. Ha annyival jobb, akkor miért ne nyerné meg  a 11.-et is ?


Idézetet írta: bleah Dátum november 09, 2008, 16:14:18
Nem csalnak!, hanem egyszerűen olyanok maga a játék, szabályok , feltételek és nem véletlenül hívják szerencsjátéknak vagyis szerencse+játék !
Mi van a bundaval ?
Sokan jó tippelők mégis buknak , miért? mert rosszul játszák meg a tippjeiket.
Szerintem valaki vagy jo tippelo es nyer vagy nem jo tippelo es egyertelmuen veszit
Valoban a sportfogadasban hosszu tavon nehez nyerni , de itt nagyon sok ojan faktor van ami kozrejatszik , negativan vagy pozitivan de viszont azt meg kell erteni hogy az irodaknak megvannak a sajat "fegyvereik" a fogadok ellen de termesztesen a sportfogadok felvehetik a kesztyut es siman harcolhatnak az irodak ellen de sajnos azt mindanyian tudjuk hogy az irodak jol fel vannak fegyverkezve. Nem kell elfelejteni azt a tenyt se hogy a sportfogado kozossegek nem hiaba alakultak , es ez nagy elony a sportfogadok szamara " tobb szem tobbet lat " de tudni kell kihasznalni , tudni kell mik azok a dolgok amik a sportfogadokat segithetik ebben a harcban es ezeket a dolgokat ugy felhasznalni hogy mi keruljunk ki gyoztesen ebbol a harcbol es nem az irodak .

Helló
Óriási tévedésben vagy !
A bundázáshoz mi köze a sportfogadó irodáknak? Az hogy pl. két teniszező leadja a meccset az, miért a bukméker hibája? Ők megadnak egy szorzót és kész, sőt pont ők küzdenek a legjobban ellene, mert ha gyanús egy fogadás akkor letiltják.
A másik pedig az, hogy nem a bukméker ellen harcolsz és ellene fogadsz !!!
Felőlem otthon egy haveroddal  fogadhatsz 20 vagy 50-es szorzóval is akár egy meccsre. Ha nyersz tőle kapod meg ,ugyanaz történik a sportfogadó irodáknál is, ők csak egy platform-ot adnak, hogy fogadhass és elnyerd mások pénzét. Ha nyersz nem a bukmékert vered meg és ő fizet, ők nevetve kifizetnek abból amit más elbukik ! Csak annyival más és biztonságosabb így ,mert kevesen fognak neked olyan magas szorzót megadni ill. ha például otthon pókerezel  lehet nyersz, csak utánna leütnek és elveszik a pénzt :)

#312 november 09, 2008, 19:05:10, bleah
Idézetet írta: BetInvest Dátum november 09, 2008, 18:15:21
Idézetet írta: bleah Dátum november 09, 2008, 16:14:18
Nem csalnak!, hanem egyszerűen olyanok maga a játék, szabályok , feltételek és nem véletlenül hívják szerencsjátéknak vagyis szerencse+játék !
Mi van a bundaval ?
Sokan jó tippelők mégis buknak , miért? mert rosszul játszák meg a tippjeiket.
Szerintem valaki vagy jo tippelo es nyer vagy nem jo tippelo es egyertelmuen veszit
Valoban a sportfogadasban hosszu tavon nehez nyerni , de itt nagyon sok ojan faktor van ami kozrejatszik , negativan vagy pozitivan de viszont azt meg kell erteni hogy az irodaknak megvannak a sajat "fegyvereik" a fogadok ellen de termesztesen a sportfogadok felvehetik a kesztyut es siman harcolhatnak az irodak ellen de sajnos azt mindanyian tudjuk hogy az irodak jol fel vannak fegyverkezve. Nem kell elfelejteni azt a tenyt se hogy a sportfogado kozossegek nem hiaba alakultak , es ez nagy elony a sportfogadok szamara " tobb szem tobbet lat " de tudni kell kihasznalni , tudni kell mik azok a dolgok amik a sportfogadokat segithetik ebben a harcban es ezeket a dolgokat ugy felhasznalni hogy mi keruljunk ki gyoztesen ebbol a harcbol es nem az irodak .

Helló
Óriási tévedésben vagy !
A bundázáshoz mi köze a sportfogadó irodáknak? Az hogy pl. két teniszező leadja a meccset az, miért a bukméker hibája? Ők megadnak egy szorzót és kész, sőt pont ők küzdenek a legjobban ellene, mert ha gyanús egy fogadás akkor letiltják.
A másik pedig az, hogy nem a bukméker ellen harcolsz és ellene fogadsz !!!
Felőlem otthon egy haveroddal  fogadhatsz 20 vagy 50-es szorzóval is akár egy meccsre. Ha nyersz tőle kapod meg ,ugyanaz történik a sportfogadó irodáknál is, ők csak egy platform-ot adnak, hogy fogadhass és elnyerd mások pénzét. Ha nyersz nem a bukmékert vered meg és ő fizet, ők nevetve kifizetnek abból amit más elbukik ! Csak annyival más és biztonságosabb így ,mert kevesen fognak neked olyan magas szorzót megadni ill. ha például otthon pókerezel  lehet nyersz, csak utánna leütnek és elveszik a pénzt :)


Reszben igazat adok neked , de azert nem hiszem el hogy nem tudsz elkepzelni egy ojan esetet amikor egy x iroda lefizet valakit.
En el tudom kepzelni azt hogy egy iroda lefizessen egy teniszezot (hogy mijen rangosat azt most ne vitassuk)...  es termeszetesen az irodak ojan oddsot ajanlanak amijet ok akarnak , es az oddsokat ugy hozzak ossze hogy ok m inden esetben nyeresegesek .
Lehet nem ide illik a pelda : http://www.sportfogadas.org/forum/index.php?topic=2389.0;prev_next=next

Idézetet írta: BetInvest Dátum november 09, 2008, 15:00:22
Ezeket a  stratégiákat a kaszinókból hozták át a sportfogadás területére kisebb módosítások után. Martingale és hasonlók, ha müködnének akkor már rég nem lennének kaszinók ,fogadóirodák sem és mindenki milliomos lenne!
A helyzet egyszerű, a szerencsjátékban előnnyel vannak a kaszinók ,bukmékerek. Nem csalnak!, hanem egyszerűen olyanok maga a játék, szabályok , feltételek és nem véletlenül hívják szerencsjátéknak vagyis szerencse+játék !
Én se születtem úgy, hogy minden tudtam a sportfogadásról ,szerencsjátékokról ,de életem úgy hozta, hogy dolgoztam bukmékernél és kaszinónál is , higgyétek el, amit mondok. A legnagyobb előny nekik maga az Idő ! ,az idő megöli az összes sorozat stratégiákat ! és a legnagyobb hiba, ha sorozatban gondolkodtok ! Kell pénz managment és tét kiválasztás,  de másképpen, úgyis az dönt, hogy milyen tippelő vagy hosszútávon. Sokan jó tippelők mégis buknak , miért? mert rosszul játszák meg a tippjeiket.

Szia!
Tetszik amit írsz. Kifejtenéd mit érsz az alatt, hogy az idő megöli a sorozatokat? Te akkor mit ajánlsz?
Kiváncsi lennék még milyen tapasztalataid vannak a fogadóirodáknál, hogyan kerülték oda, mit dolgoztál, stb.

Idézetet írta: bleah Dátum november 09, 2008, 16:14:18
Nem csalnak!, hanem egyszerűen olyanok maga a játék, szabályok , feltételek és nem véletlenül hívják szerencsjátéknak vagyis szerencse+játék !
Mi van a bundaval ?
Sokan jó tippelők mégis buknak , miért? mert rosszul játszák meg a tippjeiket.
Szerintem valaki vagy jo tippelo es nyer vagy nem jo tippelo es egyertelmuen veszit
Valoban a sportfogadasban hosszu tavon nehez nyerni , de itt nagyon sok ojan faktor van ami kozrejatszik , negativan vagy pozitivan de viszont azt meg kell erteni hogy az irodaknak megvannak a sajat "fegyvereik" a fogadok ellen de termesztesen a sportfogadok felvehetik a kesztyut es siman harcolhatnak az irodak ellen de sajnos azt mindanyian tudjuk hogy az irodak jol fel vannak fegyverkezve. Nem kell elfelejteni azt a tenyt se hogy a sportfogado kozossegek nem hiaba alakultak , es ez nagy elony a sportfogadok szamara " tobb szem tobbet lat " de tudni kell kihasznalni , tudni kell mik azok a dolgok amik a sportfogadokat segithetik ebben a harcban es ezeket a dolgokat ugy felhasznalni hogy mi keruljunk ki gyoztesen ebbol a harcbol es nem az irodak .

MI sosem fogunk kikerülni győztesen a csatából esetleg TE vagy ÉN igen.
úgy van szerintem a fogadásban, mint a lottónál, hiába nyer pár ember a többi veszit és ez bőven megéri a szervezőknek. Mindenki azért játszik, hogy ő azok köző kerüljön aki nyereséges, és nem azért, mert azt hiszi, hogy mostantól mindenki nyertes lesz, és evvel kifosszuk az irodákat....
A fogadóirodák (természetesen érthető módon) olyan feltételeket alakitottak ki, amelyek lehetővé teszik, hogy a fogadók egy része nyerjen, de biztosan több az elvesztett pénz mint a megnyert.