Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#315 november 10, 2008, 00:48:59, BetInvest
Idézetet írta: ab_aevo Dátum november 09, 2008, 19:20:23

Szia!
Tetszik amit írsz. Kifejtenéd mit érsz az alatt, hogy az idő megöli a sorozatokat? Te akkor mit ajánlsz?
Kiváncsi lennék még milyen tapasztalataid vannak a fogadóirodáknál, hogyan kerülték oda, mit dolgoztál, stb.

Helló.
Szoftverfejlesztő és fogadás szervezőként dolgoztam egy fogadó irodánál.
Tudok pár tanácsot adni, hogyan fogadjatok inkább és hogyan ne, de természetesen a tippelésen múlik a siker.

Vágjunk a közepébe. A sorozat szisztémák ott buknak meg, hogy eleve mi számít egy eseménysornak és annak a sorozatnak valójában mi az eleje és vége...Egy matematikailag felállított sorozatot nem lehet egy sportesemény sorozatra "átrakni".

Vegyünk példákat, pénzfeldobásból indulok ki: fej vagy írás

Az esély, hogy fej vagy írás lesz az 1/2 vagy 1/2 = 50%
Az hogy  két fej vagy írás lesz egymás után: az 1/2*1/2 = 1/4 = 25%

Mi az esélye, hogy tízszer egymás után lesz pl. írás?
1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2= 1/1024

Nagyon kicsi látszólag, aztán sokan ezt átrakják arra, hogy annak az esélye hogy pl. kosármeccs végeredménye páros/páratlan-nál vagy rulettben  piros/fekete-nél az ugyanennyi.

Aztán jönnek a nagy bukták ! és a Martingale féle szisztémák kérdőjelei.

Miért?
Az igaz, hogy hosszútávon közel lesz 50-50% ban mindkét kimenetel , viszont azt, hogy esetleg egymás után lehet e valamelyik többszöri kimenetel és hányszor azt csak mindig az előttünk álló eggyel tudjuk számolni !!! és miért? mert ami még nem történt meg az tényleg szó szerint nem történt még meg ,de ami igen az akkor 100%, hogy bekövetkezett !

Vagyis ha páldául ötször egymás után volt fej, akkor ezután azt számoljuk, hogy mennyi az esélye annak, hogy hatodszorra megint fej lesz!  De ! Mielőtt nem dobom fel a pénzt , mennyi az esély, hogy fej vagy írás lesz? 50%, de ha már tudom a kimenetelt akkor az már 100% és nem marad 50% !!!
A képlet ezután így nézne ki öt feldobás után és a hatodik előtt:: 1*1*1*1*1*1/2 = ? = 1/2
vagyis öt feldobás után is 50% az esély mindkét kimenetelre és ez mindig is 50% akár hányszor dobjuk is fel és akár hányszor is elkezdjük !, rulettben is piros/fekete-nél ugyanez.

Odamegyek valakihez az utcán és előveszek egy pénzérmét , megkérdem feldobásnál mi az esélye hogy írás lesz? mit válaszol? rávágja hogy 50% , teljesen mindegy mi a végeredmény. De mi van ha én ezután azt mondom neki , hogy én ezt az érmét 10 perccel ezelőtt már feldobtam 20-szor? Mi a sorozat kezdete ? Vagy ha ezt tudja, akkor elkezd számolgatni?

Azt, hogy én otthon a szobában feldobtam 100-szor a pénzérmét az nem azt jelenti, hogy a kosármeccseken  és kaszinóban ugyanígy lesz az eseménysor mert az egy másik esemény ! Ha fogadok egy nap három olasz kosármeccsen, hogy páros/páratlan akkor ennek eredményeit  és azok tudatában ezt az eseménysort, nem vihetem át a holnapi spanyol kosármeccsekre hasonló fogadásokra , mert az nem ugyanaz az esemény.

Mint ahogy, ha ma játszottam 1 órát ruletten, akkor holnapi játéknál új esemény sor kezdődik. És azért mert tegnap több piros volt akkor ma  fekete lesz több?
Az, hogy a Nap felkel minden nap az egy esemény, és mindig bekövetkezik, ehhez nem kell matek képlet. De olyan képlet sincs, ami megmondja azt nekem és teljesen meggyőz engem arról, hogy a rulett asztalon most úgy fognak jönni a számok, hogy jó lesz, mert már muszáj és épp martingale-ezek is.[/size]

Annyival kiegészítenem a fentieket, hogy rulettnél azért kicsit más a helyzet a 0 miatt, így a piros/fekete esély valamivel kisebb, mint 50%. Emiatt nem is érdemes a rulettben a duplázós stratégiát alkalmazni.
Amúgy azt kell, hogy mondjam, jól látod a dolgokat.

Idézetet írta: BetInvest Dátum november 10, 2008, 00:46:46
Idézetet írta: ab_aevo Dátum november 09, 2008, 19:20:23

Szia!
Tetszik amit írsz. Kifejtenéd mit érsz az alatt, hogy az idő megöli a sorozatokat? Te akkor mit ajánlsz?
Kiváncsi lennék még milyen tapasztalataid vannak a fogadóirodáknál, hogyan kerülték oda, mit dolgoztál, stb.

Helló.
Szoftverfejlesztő és fogadás szervezőként dolgoztam egy fogadó irodánál.
Tudok pár tanácsot adni, hogyan fogadjatok inkább és hogyan ne, de természetesen a tippelésen múlik a siker.

Vágjunk a közepébe. A sorozat szisztémák ott buknak meg, hogy eleve mi számít egy eseménysornak és annak a sorozatnak valójában mi az eleje és vége...Egy matematikailag felállított sorozatot nem lehet egy sportesemény sorozatra "átrakni".

Vegyünk példákat, pénzfeldobásból indulok ki: fej vagy írás

Az esély, hogy fej vagy írás lesz az 1/2 vagy 1/2 = 50%
Az hogy  két fej vagy írás lesz egymás után: az 1/2*1/2 = 1/4 = 25%

Mi az esélye, hogy tízszer egymás után lesz pl. írás?
1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2= 1/1024

Nagyon kicsi látszólag, aztán sokan ezt átrakják arra, hogy annak az esélye hogy pl. kosármeccs végeredménye páros/páratlan-nál vagy rulettben  piros/fekete-nél az ugyanennyi.

Aztán jönnek a nagy bukták ! és a Martingale féle szisztémák kérdőjelei.

Miért?
Az igaz, hogy hosszútávon közel lesz 50-50% ban mindkét kimenetel , viszont azt, hogy esetleg egymás után lehet e valamelyik többszöri kimenetel és hányszor azt csak mindig az előttünk álló eggyel tudjuk számolni !!! és miért? mert ami még nem történt meg az tényleg szó szerint nem történt még meg ,de ami igen az akkor 100%, hogy bekövetkezett !

Vagyis ha páldául ötször egymás után volt fej, akkor ezután azt számoljuk, hogy mennyi az esélye annak, hogy hatodszorra megint fej lesz!  De ! Mielőtt nem dobom fel a pénzt , mennyi az esély, hogy fej vagy írás lesz? 50%, de ha már tudom a kimenetelt akkor az már 100% és nem marad 50% !!!
A képlet ezután így nézne ki öt feldobás után és a hatodik előtt:: 1*1*1*1*1*1/2 = ? = 1/2
vagyis öt feldobás után is 50% az esély mindkét kimenetelre és ez mindig is 50% akár hányszor dobjuk is fel és akár hányszor is elkezdjük !, rulettben is piros/fekete-nél ugyanez.

Odamegyek valakihez az utcán és előveszek egy pénzérmét , megkérdem feldobásnál mi az esélye hogy írás lesz? mit válaszol? rávágja hogy 50% , teljesen mindegy mi a végeredmény. De mi van ha én ezután azt mondom neki , hogy én ezt az érmét 10 perccel ezelőtt már feldobtam 20-szor? Mi a sorozat kezdete ? Vagy ha ezt tudja, akkor elkezd számolgatni?

Azt, hogy én otthon a szobában feldobtam 100-szor a pénzérmét az nem azt jelenti, hogy a kosármeccseken  és kaszinóban ugyanígy lesz az eseménysor mert az egy másik esemény ! Ha fogadok egy nap három olasz kosármeccsen, hogy páros/páratlan akkor ennek eredményeit  és azok tudatában ezt az eseménysort, nem vihetem át a holnapi spanyol kosármeccsekre hasonló fogadásokra , mert az nem ugyanaz az esemény.

Mint ahogy, ha ma játszottam 1 órát ruletten, akkor holnapi játéknál új esemény sor kezdődik. És azért mert tegnap több piros volt akkor ma  fekete lesz több?
Az, hogy a Nap felkel minden nap az egy esemény, és mindig bekövetkezik, ehhez nem kell matek képlet. De olyan képlet sincs, ami megmondja azt nekem és teljesen meggyőz engem arról, hogy a rulett asztalon most úgy fognak jönni a számok, hogy jó lesz, mert már muszáj é
s épp martingale-ezek is.[/size]

megemelem a kalapom elotted  :beerchug:

Idézetet írta: pazo Dátum május 19, 2008, 18:48:19
Sziasztok!A naplókat elnézve,még a megfontolt tippéknél is csak 60-70%-os találatiarányt látni.Mi van akkor,ha fordítva játszunk?Az esélyest layelni,vesztéskor tétet emelni(martingale).Végül is az irodák is ebből élnek,mert az emberek általában az esélyesre fogadnak.Ha még olyat is bekalkulálunk,hogy hosszú veretlenségi sorozat,rég játszott döntetlent,nincs tétje a meccsnek,stb. akkor  valószínű,hogy nyerő lehet a stratégia.Próbálta már valaki?Várom a veleményeket.

Mondjuk ebbe látok fantáziát, csak ez a tétemelős dolog nem tetszik nekem, hogy duplázzuk ha vesztünk.


Idézet
Az, hogy a Nap felkel minden nap az egy esemény, és mindig bekövetkezik, ehhez nem kell matek képlet. De olyan képlet sincs, ami megmondja

De mi van ha a nap meggondolja magát, és egyszer mégsem kel fel?   ;D


Bocs az offért, de ezt nem hagyhattam ki!

Sziasztok!


Talaltam egy sportfogadas temakorben mozgo oldalt, ahol egy bizonyos tag a kovetkezo sorokat tette fel:
(NEM REKLAMOZNI AKAROM, de lehet mast erdekelhet)
Ésszerű bukmékeri fogadás

"Megvan a weboldal amit ígértem!
www.fogadjokosan.hu

Érdemes megnézni és aki komolyan gondolja a pénzkeresést ilyen módon az jelezze."

Allitolag, csak foci merkozesekre kell tippelni 3bol 2 eltalalni es a szorzok sem kell nagyok legyenek. A teljes szisztemat mar amennyiben van nem tudakoztam meg.

Minden infot azon az oldalon lehet talalni, megkapni.

Szerintem mindenki komojan gondolja a sportfogadast mert senkinek se okoz elvezetet hogy kidobja a penzet az ablakon de sok sikert kivanok a vallakozo szellemu fogadoknak  :cya:

Idézetet írta: Lacapi Dátum november 10, 2008, 17:00:10
Idézet
Az, hogy a Nap felkel minden nap az egy esemény, és mindig bekövetkezik, ehhez nem kell matek képlet. De olyan képlet sincs, ami megmondja

De mi van ha a nap meggondolja magát, és egyszer mégsem kel fel?   ;D


Bocs az offért, de ezt nem hagyhattam ki!

:)  Az már másik esemény ,de azért írtam példának mert ez az életünkben ugye állandó és egy eseménynek számít.
Végül is igazából ugye nem is kel fel, csak a mi szemszögünkből tűnik úgy.


Igen a 0-át kihagytam, köszi benson-nak, 0 a "gyilkos" a többi pedig tettestárs a rulett asztalon.
A rulett-et az tényleg felejtse el inkább mindenki ,  vagy csak az csinálja aki "szerencsés". ::) Lehet csökenteni a ház előnyt , hogy pl. kihagy pörgetéseket és tét kiválasztással de sokra nem vegy vele hosszútávon és teljesen mindegy hogy napi tíz percet játszik egy hónapon keresztül vagy két nap alatt letudja. Le lehet  követni az algoritmust is elvileg, csak minden kaszinó más "beállítást" használ...az igaz hogy vannak hibák véletlenszám szám generálásnál, ha pedig  minden a szerencsén múlik és múlna akkor eleve nem lehet és nincs értelme rá írni programot... ,de összeségében mégis  a matek a kaszinó mellett van. Ezért írtam ,hogy az idő megöli , mert az idő és a matek a kaszinók ,bukmékerek előnyére van, Ház előny pl. rulettnél 5% ,azt jelenti hogy minden 100$-tétre 5 $ nyereséget számol a kaszinó. Persze ez nem az jelenti hogy mindenkitől ennyit vesz el és minden fogadásra és pörgetésre...csak minnél többet játszol ez az előny annál jobban realizálódik..ezért vannak nyertesek és vesztesek bármilyen szerencsjátékba..lottótól kezdve stb. Sportfogadásban ugyanez csak sportesemény fogadásokra, itt  a meccsre adott szorzó az előny, vagy ha sokat nyersz folyamatosan, akkor itt is limitet adnak vagy zárolnak, csak a sportfogadás ugye nem csak matek és szerencse...ehhez is kell másfajta tudás.
Kártya játékokban lehet gondolkodni , blackjack ,baccarat,  ott minimális az előny.  A póker az megint más mert ott ugye "tudni kell pókerezni", aki jó, az jó lesz hosszútávon, és ott ugye ha úgy veszem tényleg nem is az iroda ellen játszol....pesze itt is lehetnek és vannak elméletek, hogy internetes pókerezesnél is melyik irodának melyik játékos éri meg, hogy továbbra is náluk játsszon....ha élő játékról van szó, akkor meg tényleg érvényes hogy aki jó pókerben akkor tud kaszálni.

Egy szó mint száz a sportfogadásban a jó tipp a nyerés. Tényleg nincs okoskodás, ezen múlik, valaki vagy jó pókeres vagy nem , valaki vagy jó tud tippelni és ért és tudja a sporthoz és sportfogadáshoz vagy nem....aki "jól tippel" "rendszeresen" annak "nincs szüksége" "stratégiákra" ,kell  a matek persze és kell money managment és tét kiválasztás de ez csak azután ha eldől hogy mire vagy képes tippelésben ! és akkor ezután ehhez kell rendelni ezeket és nem fordítva !
A cél az, hogy csökkentsük a hátrányt, a legnehezebb persze azt kiválasztani hogy mire fogadjunk és hogyan...és el kell gondolkozni azon, hogy pl. amit levezettem pénzfeldobálós elméletet az hogy müködik egy olyan fogadásnál vegyünk a labdarugást, ahol alapból abból indulunk ki hogy háromesélynél az 33,3% esély egy eredményre és ez megnehezítve azzal ,hogy a bukméker nem 33,3% esélyt ad mindegyik kimenetelre.... ;)

#324 november 12, 2008, 11:40:02, Boldi
Egy angol fórumom olvastam, valaki úgy fogad, hogy megnézi a két csapat közti kilóméter távolságot, vagyis hogy a vendég mennyit utazik...ez is egy lehetőség végül is, csak eredményességet nem ír :) illetve hozzáteszi hogy érdemes alacsonyabb foci bajnokságokban gondolkodni így pl. ő angol harmad és negyedosztályra gondol konkrétan

Idézetet írta: BetInvest Dátum november 11, 2008, 12:19:03
Egy szó mint száz a sportfogadásban a jó tipp a nyerés. Tényleg nincs okoskodás, ezen múlik, valaki vagy jó pókeres vagy nem , valaki vagy jó tud tippelni és ért és tudja a sporthoz és sportfogadáshoz vagy nem....aki "jól tippel" "rendszeresen" annak "nincs szüksége" "stratégiákra" ,kell  a matek persze és kell money managment és tét kiválasztás de ez csak azután ha eldől hogy mire vagy képes tippelésben ! és akkor ezután ehhez kell rendelni ezeket és nem fordítva !

Ezt én is így gondolom. Ennyi. Pont.  :fumator:

Idézetet írta: BetInvest Dátum november 11, 2008, 12:19:03

Egy szó mint száz a sportfogadásban a jó tipp a nyerés. Tényleg nincs okoskodás, ezen múlik, valaki vagy jó pókeres vagy nem , valaki vagy jó tud tippelni és ért és tudja a sporthoz és sportfogadáshoz vagy nem....aki "jól tippel" "rendszeresen" annak "nincs szüksége" "stratégiákra" ,kell  a matek persze és kell money managment és tét kiválasztás de ez csak azután ha eldől hogy mire vagy képes tippelésben ! és akkor ezután ehhez kell rendelni ezeket és nem fordítva !
A cél az, hogy csökkentsük a hátrányt, a legnehezebb persze azt kiválasztani hogy mire fogadjunk és hogyan...és el kell gondolkozni azon, hogy pl. amit levezettem pénzfeldobálós elméletet az hogy müködik egy olyan fogadásnál vegyünk a labdarugást, ahol alapból abból indulunk ki hogy háromesélynél az 33,3% esély egy eredményre és ez megnehezítve azzal ,hogy a bukméker nem 33,3% esélyt ad mindegyik kimenetelre.... ;)


Hát igen , valamkor réges régen pont ezt magyaráztam én is hogy mi a lényeg , viszont a többi "dolog" segit megközeliteni a sportfogadás lényegét . :beerchug:

Tanulmányoztam egy pár elméletet és stratégiát. Matematikaliag müködnek, de a sportfogadás azt hiszem sokkal inkább pszichológia is. Tényleg mindig az előző fogadás után megyünk. Persze mindenkinek egy sorozat a fogadásai, mert egyszer elkezdte és azt folytatja... Mi van akkor, ha azt mondom magamnak hogy a "sorozat" maximum egy vagy két fogadásból állhat?! Vagyis ezzel azt akarom elérni, hogy jobb fogadó legyek és az eseményt jobban kiválasszam. Mert ha úgy nézem, hogy 4-5 bukta után még visszahozhatom az elvesztett pénzt, akkor könnyelműbbé válhatok vagy a másik oldal, hogy már megremeg a kezem. Majd jó lesz az ötödik fogadás mondhatom erre...vagy már nagy lesz a felrakott tét.

Vegyünk példát. Valaki kihív engem sakkozni és azt mondja ő bizony jobb nálam és legyőz. Én erre azt mondom rendben elfogadom, de maximum két partit játszunk ! vagyis 25 % az esély, hogy mindkétszer megver, 50% esély hogy egy-egy meccset nyerünk és szintén 25%, hogy én nyerem mindkettőt. Mennyivel más lenne, ha 10 partit játszanánk...

Hmmmm es mit szolsz/szoltok ahoz a emberhez/emberekhez akik 160 hejes tipp korul  hoztak ossze zsinorban ......

Idézetet írta: bleah Dátum december 27, 2008, 13:01:30
Hmmmm es mit szolsz/szoltok ahoz a emberhez/emberekhez akik 160 hejes tipp korul  hoztak ossze zsinorban ......
impossible ;D