Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Színtiszta 25%-kal 52,4%-ra jön ki a fenti gondolatmenet, de gondolom a kerekítés miatt nem egyezünk (én 6,25%-kal számoltam, te valószínúleg 6-tal). Lényeg a lényeg, amit már többen is megírtak itt-ott: a helyes tippelés az alapja ennek a stratégiának is, a nélkül fabatkát sem ér ez sem. Ahogy te is írtad, nem véletlenszerűen kell rakni a tippeket, hanem tudatosan.

Idézetet írta: benson Dátum január 29, 2009, 15:59:51
Színtiszta 25%-kal 52,4%-ra jön ki a fenti gondolatmenet, de gondolom a kerekítés miatt nem egyezünk (én 6,25%-kal számoltam, te valószínúleg 6-tal). Lényeg a lényeg, amit már többen is megírtak itt-ott: a helyes tippelés az alapja ennek a stratégiának is, a nélkül fabatkát sem ér ez sem. Ahogy te is írtad, nem véletlenszerűen kell rakni a tippeket, hanem tudatosan.

csak úgy nagyjából kb. számitottam ki a telómon, annyira nem fontos. de nagyságrendileg ugyanaz jött ki.

Teljesen jogosak a felvetések!
Ezért is volt fontos nekem az unibet-en játszani ,mert 1huf a minimum tét!!! Annyira nem jött össze akkoriban semmi és még most sem igazán -ezen kívül-, hogy képes voltam 30huf nyerőre játszani. Tudom, hogy vicces, de a távolabbi cél lebegett előttem! És tényleg csak a bank 1%-ával játszottam.
Általában mindenre fogadok, mert elég széles körben érdekelnek a sportok, a szorzót pedig 4-5. vesztés után megpróbálom minél biztosabb meccseknél kiválasztani, de 1.5 alá nem mentem soha. Talán egyszer egy KHL under-t raktam 1.47-ért... Ha végképp nem tudok mérkőzést, olvasok egy-két naplót, például a tiedet is ab. A 4. vesztésig sokat szoktam lövöldözni is. Rakok én 7-szeres szorzót is... Általában mindenről van véleményem, csak nem mindig jutok messze vele... Szoktam rakni kosárlabda 1. negyedet is, under/overt, végeredményt, mindent... Alapból naponta kettőt fogadok estére és éjszakára, de ha szélesebb a választék és nekem is van időm (mint mostanában) akkor 4-et.
Amúgy igen, kurva lassú, de így folyamatosan játszok és most már a tét sem kicsi. Nemcsak a pénz, hanem a ráfordított idő...
Végül ide írom az első pár fogadásomat. Csapatokat nem jegyeztem.
1.  3.95,2.20= 8.69    cél 30huf tét:4huf nyenyó:-4
2.  2.00,1.50= 3.00    cél 60      tét:32    nyenyó:-36
3.  1.78,1.55= 2.759  cél 90      tét:72    nyert!
                           1%=31huf
4.  1.70,1.85=3.145   cél 31      tét:15    nyenyó:-15
5.  4.00,1.85=7.4       cél 62      tét:12    nyenyó:-27
6.  1.55,1.85=2.868   cél 93      tét:65    nyenyó:-92
7.  2.00,1.95=3.90     cél 124    tét:75    nyenyó:-167
8.  2.20,2.30=4.83     cél:155    tét:81    nyenyó:-251
9.  1.80,1.75=3.15       186         204      nyenyó:-455
10.3.20,1.75=5.60       217         146      nyenyó:-601
11.2.30,1.72=3.96       248         287      nyenyó:-888
12.1.62,1.62=2.62       279         721       nyert!
                         1%=34huf

Idézetet írta: szumos Dátum január 29, 2009, 16:53:31
Teljesen jogosak a felvetések!
Ezért is volt fontos nekem az unibet-en játszani ,mert 1huf a minimum tét!!! Annyira nem jött össze akkoriban semmi és még most sem igazán -ezen kívül-, hogy képes voltam 30huf nyerőre játszani. Tudom, hogy vicces, de a távolabbi cél lebegett előttem! És tényleg csak a bank 1%-ával játszottam.
Általában mindenre fogadok, mert elég széles körben érdekelnek a sportok, a szorzót pedig 4-5. vesztés után megpróbálom minél biztosabb meccseknél kiválasztani, de 1.5 alá nem mentem soha. Talán egyszer egy KHL under-t raktam 1.47-ért... Ha végképp nem tudok mérkőzést, olvasok egy-két naplót, például a tiedet is ab. A 4. vesztésig sokat szoktam lövöldözni is. Rakok én 7-szeres szorzót is... Általában mindenről van véleményem, csak nem mindig jutok messze vele... Szoktam rakni kosárlabda 1. negyedet is, under/overt, végeredményt, mindent... Alapból naponta kettőt fogadok estére és éjszakára, de ha szélesebb a választék és nekem is van időm (mint mostanában) akkor 4-et.
Amúgy igen, kurva lassú, de így folyamatosan játszok és most már a tét sem kicsi. Nemcsak a pénz, hanem a ráfordított idő...
Végül ide írom az első pár fogadásomat. Csapatokat nem jegyeztem.
1.  3.95,2.20= 8.69    cél 30huf tét:4huf nyenyó:-4
2.  2.00,1.50= 3.00    cél 60      tét:32    nyenyó:-36
3.  1.78,1.55= 2.759  cél 90      tét:72    nyert!
                           1%=31huf
4.  1.70,1.85=3.145   cél 31      tét:15    nyenyó:-15
5.  4.00,1.85=7.4       cél 62      tét:12    nyenyó:-27
6.  1.55,1.85=2.868   cél 93      tét:65    nyenyó:-92
7.  2.00,1.95=3.90     cél 124    tét:75    nyenyó:-167
8.  2.20,2.30=4.83     cél:155    tét:81    nyenyó:-251
9.  1.80,1.75=3.15       186         204      nyenyó:-455
10.3.20,1.75=5.60       217         146      nyenyó:-601
11.2.30,1.72=3.96       248         287      nyenyó:-888
12.1.62,1.62=2.62       279         721       nyert!
                         1%=34huf


hát örülök neki, hogy neked sikerült nekem azért nem lett volna türelmem ehhez őszintén megszólva. Gondolkozok, hogy kipróbáljam én is (ha megküldi a pénzt a worldbet, ami egyáltalán nem biztos) csak nem tudom, hogy ezt az alapvariánst vagy az én módositott változatomat...így hogy látom neked megy, jobban bízok a dolgoban. végülis volt egy stratégia amin sokat agyaltam papiron egy hónapig teszteltem és 70%os sikert értem el vele egy hónap alatt, aminek nagyon örültem aztán kipróbáltam élőben is 100 euró kezdőbankkal és az egészet buktam az olimpián mivel kb. 4ből 1 tipp jött be (2-es körüli oddsokkal). Na szóval az is kb. ennyi profitot hozott volna mint ez. Mert itt is ha nappalra és éjszakára teszek mindig egy tippet akkor az 60-65% egy hónapban. Persze ha minden jól megy.....ha mondjuk elkezdeném 100 euróval 4 hónap alatt jöhetne +650 euró. vagy 2 hónap alatt +180. 4 hónapig lehet nem mernék all-inezni. mindenesetre ha elkezdem véletlen (HA megjön a pénzem 90% h elkezdem), akkro ragaszkodok hozzá, h majd minden nap egyeztessek veled. amúgy abban igazad van, hogy nem árt informálódni más oldalakról, más mit mond. (ha mondjuk nba-hez nem értek nagyobb a valószinüsége, hogy eltalálom, ha "lopok" tippet, mintha csak úgy tennék)

ui.: azért az az első sor elég vicces 4 ft-os téttel  ;D

Hát én azt vallom, hogy mindenkinek más-más fogadástípus illik a stílusához, úgyhogy bátran formáld magadra! Sőt lehet, hogy csak úgy működik... A legfontosabbat még nem mondtam ezzel a fogadással kapcsolatban, amire inkább csak a tapasztalat mutat rá: A stratégia jellege miatt a veszteséged exponenciálisan növekszik, nem egyenletesen. Ezalatt azt értem, hogy a 7. veszett fogadás után még megvan a bankod közel 57-60%-a!!! Az elején kicsi pénznél nem érdekli az embert, de ha Te elkezded 100euróval és mondjuk lépsz 2 szintet, benne vagy a harmadikban és mondjuk van 1150euród ezután buksz a 7.-el is, akkor még mindig van 680-690 euród, ami a kezdethez képest még mindig jó. Tehát dönhetsz úgy, hogy itt megállsz és kezded 200-as alappal előröl!
A másik fontos dolog amit nem írtam még, hogy volt rá példa, hogy vártam 2 napot egy jó meccsre. Akkor és annyi időre állsz meg amikor és amennyire csak akarsz. Például megvárod a hétvégét...
Szívesen konzultálok, ha belevágsz...

Idézetet írta: szumos Dátum január 29, 2009, 18:17:52
Hát én azt vallom, hogy mindenkinek más-más fogadástípus illik a stílusához, úgyhogy bátran formáld magadra! Sőt lehet, hogy csak úgy működik... A legfontosabbat még nem mondtam ezzel a fogadással kapcsolatban, amire inkább csak a tapasztalat mutat rá: A stratégia jellege miatt a veszteséged exponenciálisan növekszik, nem egyenletesen. Ezalatt azt értem, hogy a 7. veszett fogadás után még megvan a bankod közel 57-60%-a!!! Az elején kicsi pénznél nem érdekli az embert, de ha Te elkezded 100euróval és mondjuk lépsz 2 szintet, benne vagy a harmadikban és mondjuk van 1150euród ezután buksz a 7.-el is, akkor még mindig van 680-690 euród, ami a kezdethez képest még mindig jó. Tehát dönhetsz úgy, hogy itt megállsz és kezded 200-as alappal előröl!
A másik fontos dolog amit nem írtam még, hogy volt rá példa, hogy vártam 2 napot egy jó meccsre. Akkor és annyi időre állsz meg amikor és amennyire csak akarsz. Például megvárod a hétvégét...
Szívesen konzultálok, ha belevágsz...

mint mondtad neked sem 1 fogadási tipus fekszik hanem ami jön...
nem mondtad, de logikus, hogy a tét exponenciálisan növekszik, és tényleg ha már nem az elején vagy lehet megéri a 7. lépés után megállni. 2 szint  után hogyan jön 1150 euró?:D:D:D odaáig sok van, bárcsak odáig jutnék majd :) írtad, hogy volt, h vártál 2 napot is egy meccsre és ez logikus erre énis gondoltam amikor már nagy a tét nem teszel bármit ami jön....szeritnem a 2 végleg között kell maradni. tehát ha mondjuk kezded 100 euróval és eljutsz egy nagyobb összegig (példádban 1150) akkor nem kell bennhagyni az egészet de nem is kell kivenni az egészet és megint 100-ról kezdeni. hanem mondjuk bennhagysz 200-300-at és avval kezded előlről. tehát megadod a lehetőséget, hogy nagyobbat nyerjél az eddigieknél, de mégis bukás esetén megvan a jelentős plusz.

Hát ha lépsz 2 szintet: 100-ból 300, majd 300-ból 900, tehát ezeken túl vagy, akkor valahol 900 és 2700 között állsz. Ekkor vesztessz 7-szer, azaz elveszted a kb 42%-át a banknak, akkor hasraütésszerűen mondjuk marad 1150. Csak egy példának szántam. ;)

Idézetet írta: szumos Dátum január 29, 2009, 18:45:29
Hát ha lépsz 2 szintet: 100-ból 300, majd 300-ból 900, tehát ezeken túl vagy, akkor valahol 900 és 2700 között állsz. Ekkor vesztessz 7-szer, azaz elveszted a kb 42%-át a banknak, akkor hasraütésszerűen mondjuk marad 1150. Csak egy példának szántam. ;)

Ja értem :) hát 2 nagy lépés maradjunk annyiban :D akkor ez a téma le van tárgyalva, majd áttérünk a gyakorlati oldalára? benson még igért valami táblázatot...

Sziasztok! Nekem is nagyon tetszik ez a 9-es szisztéma. De lenne pár kérdésem.Mennyi kezdőtőkével ideális nekiállni, ha felét elbukom a banknak akor hagyjam abba? ha pl 5 ezerrel  kezdem akor mennyi legyen az első szint?

Annyi pénzzel kezded amennyid van... ;)
Nyilván minél többel kezded, annál többet hamarabb éred el azt a szintet, amivel már megelégedsz. Azaz rövidebb lesz a sorozat, ergo kissebb a kockázat...
Az hogy abbahagyod e a felénél nyílván rajtad múlik elsősorban. Szerintem ha az elején vagy, akkor megkockáztathatod a további játékot, ha már fenn vagy 100000-en nyílván el kell rajta gondolkodni...

Ígéret szép szó  ::)

Az 5-ös stratégia is benne van, nem csak a 9-es, mivel nagyon hasonló. 4-es oddsokra számol most, de az odds tetszőlegesen átírható. A sárga cella a lehetséges összes veszteség, feltéve, ha 10-nél megállunk.

Idézetet írta: venom1989 Dátum január 29, 2009, 19:54:40
Sziasztok! Nekem is nagyon tetszik ez a 9-es szisztéma. De lenne pár kérdésem.Mennyi kezdőtőkével ideális nekiállni, ha felét elbukom a banknak akor hagyjam abba? ha pl 5 ezerrel  kezdem akor mennyi legyen az első szint?

Nyílván elsősorban attól függ, hogy mennyi lenne az elvárt nyereséged ill., hogy milyen szorzókon játszol. Ugye minnél nagyobbak a szorzók annál kevesebbet kell felrakni, hogy a bukásokat visszanyerd és még profit is legyen.
De logikus , hogy ha tudsz minnél nagyobb kezdőtőkével kezdeni az nem árt és biztonságosabb is. A fele bank elbukása annak szól, hogy nem kéne erőltetni tovább (és talán a sportfogadást sem úgy egészében.) A szerző és minden más stratégia abból indul ki, hogy jól kell fogadni , mert anélkül semmilyen szisztéma fabatkát sem ér.

Kicsit átgondoltam a mi kis kedvenc 9-es stratégiánkat, úgy, hogy gyorsabb legyen. persze így a biztonsága csökken egy kicsit. tehát arra gondoltam, hogy egyszerre 5 sorozatot lehetne működtetni, és mondjuk nappalra 5 éjszakára 5 (vagy bármilyen más felosztás, összesen 10 legyen) szelvényt rakni, nem kell mind nagyon átgondolt tipp legyen mehet simán ismeretlen under/over tipp vagy bármi más. de van ugye olyan tippünk amiben biztosak vagyunk  minden nap, vagy legalábbis jó tippnek tartjuk, és akkor ezt annak a sorozatnak a végére raknánk, ahol éppen a legnagyobb fokon tartunk. ha 1 sorozatnál a 7. tipp is elmegy, akkor a többivel megállunk és csak ide koncentrálunk és megpróbálunk a köv. 3-ból 1 nyertest kihozni. és így 10 szeló 1 napra, 10% egy napra, 10 nap alatt meg lehetne duplázni a pénzt. én lehet holnap feltöltök egy viszonylag kisebb összeget és kipróbálom. ti mit szóltok hozzá? kérnék választ mielőtt nekifogok

A több sorozat miatt a 10% napi profit csak "elméleti", vagyis csak ideális esetben áll fenn. Ha 3-4 sorozat is már a 5., 6. körnél jár, szerintem ha csak egyet folytatsz, a többit pedig feladod, gyanús, hogy ebből már nem jöhetsz ki profittal, bár ennek utána kellene számolni. Szerintem amit nyersz azzal, amit folytatsz, nem biztos, hogy fedezi azt a veszteséget, amit az abbahagyottakkal elbuksz. De mondom még egyszer, át kéne számolni, bár 5 sorozatnál már nagyon sok variáció lehetséges. Hétvégén agyalok még rajta, de nekem így elsőre eléggé kockázatosnak tűnik.

Idézetet írta: benson Dátum február 06, 2009, 08:26:17
A több sorozat miatt a 10% napi profit csak "elméleti", vagyis csak ideális esetben áll fenn. Ha 3-4 sorozat is már a 5., 6. körnél jár, szerintem ha csak egyet folytatsz, a többit pedig feladod, gyanús, hogy ebből már nem jöhetsz ki profittal, bár ennek utána kellene számolni. Szerintem amit nyersz azzal, amit folytatsz, nem biztos, hogy fedezi azt a veszteséget, amit az abbahagyottakkal elbuksz. De mondom még egyszer, át kéne számolni, bár 5 sorozatnál már nagyon sok variáció lehetséges. Hétvégén agyalok még rajta, de nekem így elsőre eléggé kockázatosnak tűnik.

de azért ha belegondolsz ahhoz elég nagy pech kéne, hogy 3-4 sorozattal is az 5.-6. környékén járj. vagy egy csomó vesztes szelvény kell egymásután, vagy pont úgy jöjjön ki a lépés, hogy oda kerüljenek a jó tippek, ahol éppen csak elkezdted a sorozatot. azért választottam a 7. utáni "szünetet", mert a 7. tipp után is még mindig csak a bankod 25%- t vesztetted el, és marad annyi, hogy még vissza tud hozni. szóval ha több sorozatnál is már 5-6-7. nél vagy, akkor tényleg gáz lehet, de ehhez szerintem elég nagy pechsorozat kell.
Nem azt mondom, tudom, hogy nagyobb a kockázat de attól még gyakorlatban működhet a kérdés csak az, hogy a kockázat-nyereség arány növekedik vagy csökken. én nem tudtam pontosan utánaszámolni, szerintem lehetetlenség, esetleg csak példákat venni. de azt hiszem, veszek én most egy élő példát, és írom a naplómba ha érdekel valakit.