Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok Fórumozók !
Én a tippeléssel kapcsolatban csak annyit fűznék hozzá, hogy előre kell tippelni ameddig nincs nyomás az emberen. Én általában 7-8 eseményt tippelek előre mert egy jó  pénzmenedzselés kb ilyen sorozatot még reális összeg mellett elbir. A menedzseléssel kapcsolatos jó leírások itt is megtalálhatóak.

Idézetet írta: Pulykesz Dátum február 23, 2009, 09:11:40
Sziasztok  :cya: visszatérve a előző pár hónapos témához ,, a x sorozatos duplázós biztos nyereményre ...ime egy élő példa arra hogy mennyire biztonságos  :2guns: Lask Linz nevű Osztrák csapatnak a 22 dikre sikerült behozni a döntetlent  :bash: a képet csatoltam ... Egyébként van akinek sikerült valami jó stratégiát kidolgozni ami bevált ?Van itt valaki  ::) aki ebből éldegél ?

Hát szerintem ezt inkább a Serie A valamelyik középcsapatára lehetne játszani. Persze ez is csak fikció, mert én sem merném ezt játszani.

Idézetet írta: Pulykesz Dátum február 23, 2009, 09:11:40
Sziasztok  :cya: visszatérve a előző pár hónapos témához ,, a x sorozatos duplázós biztos nyereményre ...ime egy élő példa arra hogy mennyire biztonságos  :2guns: Lask Linz nevű Osztrák csapatnak a 22 dikre sikerült behozni a döntetlent  :bash: a képet csatoltam ... Egyébként van akinek sikerült valami jó stratégiát kidolgozni ami bevált ?Van itt valaki  ::) aki ebből éldegél ?

Akkor itt egy rosszabb példa!

Pont erre gondoltam én is, ráadásul ez még "nyitott".

Na ez a Gijon durvább ..   :tickedoff:

Annyi, hogy a Gijon-nak legalább közben a spanyol kupában már volt döntetlenje. De döntetlent tényleg francia és olasz meccsekre csak, ott is másodosztály és talán portugál. Volt egy időszak mikor döntetlenre játszottam , de nem csapatot választottam ki, hanem az aznapi kínálatból és zsinórban 3 vesztésnél több nem volt ! De ezen időszakban tényleg életem legjobb fogadó formájában voltam  :)


Biztos hogy vannak ilyen sorozatok, de...se a LASK,se a Gijon  nem volt esélyes döntetlenre egy csomó meccsen.Ellenben továbbra is tesztelem (kis pénzért) az egal körüli háromesélyeket. Eredmény: 50-ből 17-17-16. Lehet, hogy véletlen, lehet, hogy rövidtávú megfigyelés, de az 50-ből 6. volt a leghosszabb periódus, amire a "D" jött.

Idézetet írta: Timanid Dátum február 23, 2009, 19:53:32
Biztos hogy vannak ilyen sorozatok, de...se a LASK,se a Gijon  nem volt esélyes döntetlenre egy csomó meccsen.Ellenben továbbra is tesztelem (kis pénzért) az egal körüli háromesélyeket. Eredmény: 50-ből 17-17-16. Lehet, hogy véletlen, lehet, hogy rövidtávú megfigyelés, de az 50-ből 6. volt a leghosszabb periódus, amire a "D" jött.


üdv,

Ez 33% mindegyik kimenetelre. A kérdés az, hogy mennyivel vagy pluszba így? Egyszerre csak egy meccsre fogadsz vagy több sorozatot is futtatsz? Mert egy hétvégén van azért bőven meccs "három esélyesből" is.

Hozzászólásomban inkább a "D"-k valószínűségére akartam utalni.

Egyébként mind a három kimenetelt futtatom az 5-ös stratégia moneymanagement-jével (Benson táblázata alapján). Az eredményről továbbra is csak annyit, hogy biztató, de nem mindent elsöprő tuti. Sziszifuszi, hangyaszorgalmat és tülelmet igénylő, főleg az elején kis tétek mellett. Tehát kb 5-6000 Ft-os háttér mellett (30-Ft-os alapszelvényekkel játszva) eleinte csak fogadásonként a kitűzött profit célt hozza, ez nálam 50Ft fogadásonkét.Persze arányosítva nagyobb tétekkel is lehet játszani. Tehát 50 x 50  = 2500 Ft három hét alatt. Eddig 8. volt a leghosszabb hiányperiódus, a "D"-k egyenletesebben jönnek, mint a H-V-k. Tehát még egyszer ennyi idő alatt megduplázható a tét...és így tovább....

Sziasztok.Játékelmélettel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem ,hogy ha én pl. rulettel játszok és csak pirost vagy feketét teszek aminek ugyebár 2x a szorzója akkor az nyereséges lehet ha mondjuk minden vesztésnél az előző tétet duplázom?.

Idézetet írta: robeg32 Dátum február 26, 2009, 04:07:27
Sziasztok.Játékelmélettel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem ,hogy ha én pl. rulettel játszok és csak pirost vagy feketét teszek aminek ugyebár 2x a szorzója akkor az nyereséges lehet ha mondjuk minden vesztésnél az előző tétet duplázom?.

Heló .A válasz erre az hogy Nem  ,szerintem ezzel mindenki egyet ért!Eleinte én is ezzel a piros ,fekete stratégiával gondolkoztam ,eleinte nyertem vele és szerencsére abba tudtam hagyni amikor elkezdett lefele menni a bankban lévő összeg ...A leghosszabb sorozatom a pirosból talán a 16 volt és ezt már egy kicsit nehéz duplázgatni sőt valahol a limit sem engedi ,hónapokig ezen gondolkodtam hogy milyen stratégiát folytassak ,,sikerült megtalálnom a rendszernek egy hibáját és azt kijátszva 500 Eurót nyernem ,amikor fizetésre kértem a oldalt ,gondolom átnézték hogy hogy is nyerhettem 25 Euróból 500 at  ,még a héten volt náluk 1napos karbantartás ,ezután próbáltam ismét szerencsémet ugyanazzal a stratégiával ,de sajnos nemvolt már szerencsém :S Szóval az én véleményem az hogy a rulett nem jó befektetés, esetleg egy kis plusz pénzel megemelheted a bankegyenlegedet ha persze időben abba tudod hagyni !Ehez kívánok neked sok szerencsét!Ha belevágsz ajánlanám az élő rulett-ot !Amely megtalálható a Bet-at-home n vagy a http://www.dublinbet.com/ on

Ezt a taktikát úgy érdemes játszani hogy kivársz egy nagyobb sorozatot, és csak utána teszel tétet. Csak a türelmed és időd kérdése hogy mennyit. Ha kivársz mondjuk egy 7es sorozatot akkor utána már jó esélyed van rá hogy  akövetkező 4ben már  amásik jön ki. Ha egyszerre figyeled a piros/feketét, nagy szám/ kis számot és a páros/páratlant akkor nem is kell olyan sokat várni egy ilyen nagyobb sorozatra. Logikus módon a  ruletten nem befolyáolja a múlt  a jövőt azaz egy 10es fekete sorozat után ugynaúgy jöhet még újabb 10fekete, csak a nagy számok törvényében lehez bízni:) Ezért nem érdemes nagyon nagy pénzt feltenni mert, ha nagy peched van akkor a fizetésed háromszorosáig is elduplázgathatsz:)
A kaszinókban alapszabály, hogy hosszú távon a játékos veszít, és az is köztudott, hogy a blacjack az egyetlen hosszú távon verhető játék de ahhoz meg kéne tanulni kártyát számolni, amire születni kell...
a rulettet inkább szórakozásnak érdemes felfogni:)

OK.Köszönöm a válaszokat!!!

#463 február 26, 2009, 12:20:12, executor
Sziasztok!

Olvasgatva ezt a topicot elgondolkodtam egy lehetséges módszeren. Természetesen nem én találtam ki a spanyolviaszt, ezért előre is elnézést kérek. Ugyebár a rulett esetében több akadályba ütközik a duplázás, hogy nyerjen az ember. A kaszinó akadálya az asztal limit, az emberé pedig a pszichológia, amikor már párszáz, párezer eurót tesz fel (plussz amit előtte bukott), hogy 1 eurót megnyerjen. Ha ez a kettő mondjuk nem lenne és még egy hatalmas bankkal is rendelkezne a páciens, véleményem szerint a módszer nyerő lenne, mert a matematikai törvényszerűségek működnek. Nem véletlenül van kitalálva az asztal limit.
Na most ha a rulett esetében tulajdonképpen pusztán a "szerencsének" és a mateknak köszönhetően működik a dolog, akkor miért ne működne a sportfogadásban?
Arra gondoltam, hogy itt is szerepe van a "szerencsének", a matematikai valószínűségnek, de mellé lehet még tenni a statisztikát és a tudást is, ami miatt az 50%-50% esély billenthető a sportfogadó felé.
Olvastam itt a döntetlenezést duplázással egybekötve, de szerintem ez nem jó módszer, mert bár az odds magas, de maximum a statisztika kerül még mellé (hány forduló óta nem döntetlenezett a csapat), a tudás nem.
Ellenben mi van akkor, ha olyan meccseket keresünk ahol a hazai vagy vendég csapat győzelmének az oddsa 2.00 felett van és az esély is felé billen. Megvizsgáljuk az aktuális formákat és elkezdjük rakni a téteket.  Erre a hétre készítettem egy kis beszámolót. Íme:


02.23

12.45  Albirex Niigata 0-1  Sengkang Punggol   V   2,30  30Ft  Nyert: 39Ft
15.00 Sandefjord  1-0  Aalesund                          H  2,50   30Ft   Nyert: 45Ft

16.59 Akei Nazareth 0 -1  H. Beer Sheva            H   2,25   30Ft   Veszt: 30Ft
19.50 Maccabi Netanya 2 - 0 Maccabi Haifa       V  2,35  60Ft     Veszt: 60Ft


02.24

12.45 Gombak 1 - 0 Super Reds                H  2,25   120Ft  Nyert 150 Ft
15.00 Aachen 0 - 2 FK Moszkva               V  2,35    30Ft   Nyert: 40,5Ft
17.00 Kalmar 2 - 1 Samara                        H   2,40   30Ft   Nyert: 42Ft

20.45 Inter 0 - 0 Manchester United          H   2,30   30Ft   Veszt: 30Ft

02.25

14.00 FK Rostov 2 - 1 Sat. Moszkva          V  2,35   60Ft    Veszt: 60Ft
17.00 Ethnikos 1 - 1 AEL Limassol           H   2,15   120Ft   Veszt: 120Ft
20.45 Macclesfield 0 - 2 Port Vale            H   2,15  240Ft    Veszt: 240Ft
23.00 O Higgins 3 - 1 U. Catolica             V   2,25  480Ft     Veszt: 480Ft



02.26

01.50 Fluminense 0 - 1 Botafogo                V  2,45    960Ft     Nyert 1392





Összes nyerő: 1708,5
Összes vesztő:1020
Totál: 688,5


Vegyünk mondjuk egy 15000Ft-os bankot, és az unibetet ahol a legkisebb tét 30Ft, tehát kb 9 körünk van, mielőtt végünk van. A példánál nem vettem figyelembe a tudást, teljesen hasraütésszerüen választottam ki a meccseket, bwin szorzókat vettem figyelembe, és dupláztam vesztes kör után (bár nem lett volna mindíg szükség rá). Mindig azt az oddsot vettem figyelembe, amelyik kisebb volt. Tehát ha a hazai csapat oddsa 2,50 volt a vendégé 2,35 akkor a vendégre tettem. Ha mindkettő 2,50 volt akkor a hazaira tettem (hazainak lejt a pálya). Tehát tulajdonképpen múltbéliadatokat vettem figyelembe, bár nem sokat. Nyilván le kellene futtatni jóval több adatot, de ez most csak egy felvetés, amin elgondolkodhatnánk.
Mint említettem, nem tettem mellé a tudást. Például alakítható a következőkkel:
-A csapatnak legalább 50% esélye legyen a forma és a statisztikák alapján
-Vagy például csak hazai csapatra mehet a fogadás, a hazai pálya miatt
-Esetleg mindkettő érvényesüljön

Persze bármit mellé lehet még tenni ami javíthatja az esélyeket. De mint látható így hasraütésszerüen is jött a meccsek majd fele (tulajdonképpen rulettszerüen válogattam) és hozott volna a 15000-re
majdnem 5%-ot három nap meg egy kicsi alatt..
Na szóval vitassuk meg, hogy hülyeség, vagy lehet benne ráció. Érdemes lehet vele foglalkozni, vagy érdemes inkább hagyni a fenébe az egésszet.

#464 február 26, 2009, 20:36:11, Boldi
Szia Executor.

Szerintem nem hülyeség. Ugyanakkor tapasztalat alapján mondom, hogy egy stratégiának legalább egy hónap kell míg kiderül, hogy érdemes tovább vinni vagy nem.
Azt én próbáltam, hogy csak hazai és 2,0-es odds fellett. Akkor voltam bajban, mikor egy hétvégi kínálatból szó szerint nem tudtam, hogy melyik meccset is válasszam ki a sok közül.