Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

davixxx és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: Boldi Dátum február 26, 2009, 20:29:24
Szia Executor.

Szerintem nem hülyeség. Ugyanakkor tapasztalat alapján mondom, hogy egy stratégiának legalább egy hónap kell míg kiderül, hogy érdemes tovább vinni vagy nem.
Azt én próbáltam, hogy csak hazai és 2,0-es odds fellett. Akkor voltam bajban, mikor egy hétvégi kínálatból szó szerint nem tudtam, hogy melyik meccset is válasszam ki a sok közül.


Akkor te már lényegében teszteltél valami hasonlót? Mi lett az eredmény?

#466 február 27, 2009, 08:53:57, executor
Folytatva az előző sorozatot, pillanatnyilag itt tartanék:

15,00 Viking 0 - 2 Strömsgodset     H  2,00  30Ft   Vesz: 30FT
17,00 Bodo/Glimt 3 - 2 Lyn Oslo    H  2,30  60 Ft   Nyer:  78Ft
19,30 Galatasaray 4 - 3 Bordeaux    H  2,15  30Ft  Nyer: 34,5 Ft

23,30 Marilia – Guaratingueta         H   2,10  30Ft  Veszít: 30Ft

Az utolsó meccs természetesen függőben van....

Várom a véleményeket továbbra is.

#467 február 27, 2009, 00:39:48, Boldi
Idézetet írta: executor Dátum február 26, 2009, 21:20:46

Akkor te már lényegében teszteltél valami hasonlót? Mi lett az eredmény?

Vegyesek a tapasztalatok. Olyan nagyon sokat nem jutottam előre. Nagyjából kijön 50%-ra, de veszélyes. Nekem is volt, hogy elment zsinórban öt és már hatodikra is húzós megrakni nagyobb tétnél. Mondjuk én csak hazaira raktam...nem tudom, hogy jobb. De szerintem kb. ugyanannyi az arány. Vagyis én úgy gondoltam egyszerűbb csak hazaira rakni. A kérdés egy ilyen sorozatnál  maga az esemény kiválasztása. Ugye elkezded és a következő fogadást csak az előző eredménye tudatában rakod meg. Itt csúszhat el nagyon az egész, mert egymástól különböző eseményekről van szó. Az biztos, ha elkezdesz egy ilyet ,akkor ne legyen megszakítva a sorozat, mert ha kihagysz egy meccset , lehet pont az jönne, vagyis melós így fogadni. De jó lehet, csak ugye tőke kell hozzá...  Vagy ha páran összeállnának és úgy fogadni , az lenne még jó.

Sziasztok!
Régóta foglalkozok fogadási stratéguiákkal. Programozó vagyok és készítettem egy olyan programot ami leszedi minden héten a tippmix oldaláról az aktuális fogadásokat oddsokkal és az előző heti  végeredményeket. Így sikerült 35000 tippmix mérkőzésre az eddig talált stratégiákat lefuttatnom.
A tények:   Háromesélyes fogadások: végeredmény H   44% átlagodds 2,00
                                                                                   D  27%                  3,27
                                                                                   V   29%                  2,90
                  Meglepetésre fogadás (legnagyobb odds):   ha a meglepetés a H  3%   átlagodds 3,50
                                                                                                                       D  12%                  3,68
                                                                                                                       V  6%                    3,9
                                                                                                     összesen=21%                      3,72
                  Középső oddsra fogadás (középső odds):   ha a középső odds a H  6%   átlagodds 3,50
                                                                                                                        D  9%                  3,06
                                                                                                                        V  12%                    2,61
                                                                                                     összesen=28%                      2,74
                 Papírformára való fogadás (legkisebb odds):   ha a papírforma hazai H  32%   átlagodds 1,74
                                                                                                                              D  6%                     1,88
                                                                                                                              V  10%                    1,83
                                                                                                                 összesen=49%                      1,78

                 Kétesélyes fogadások: végeredmény H   50% átlagodds 1,58
                                                                             V   50%                  1,65
           Nem írok le mindent de jól látható hogy az oddsok követik a nagy átlagot és persze a 10-15%-os hasznukat
A bookie bustert én is olvastam és igazából nem volt benne olyan stratégia amit ezekre a mérkőzésekre lefuttatva hasznot hozott volna akár 1 forintot is hosszú távon
Az általam legbiztosabbnak tartott stratégia a 3. volt aminél 2,3 körüli oddsokat kellene fogadni. Hibája ha kétesélyesre fogadunk a meglepetés mérkőzésre akkor nem 50-50% az esély hanem 63-37% továbbá nem számolnak benne szórással vagyis a peremfeltételek: A legjobb eset ha egymás után jönnek a mérkőzések tehát 1 a legrosszabb amit találtam lefuttatva a programom 25    az átlag 12 mérkőzés amin nem fog jönni duplázásnál a nyeremény
Csak a 10 -el futtatva 45 ször volt olyan hogy dupláztuk és nem jött 10.re sem a tippünk. Totális bukás.
Amire a legjobb esély volt a következő: Lehet fogadni olyanra hogy hány gól lesz a mérkőzésen itt a D azaz 1-2 gól 1,93 oddsal szerepel és 45%-ban bejön
itt próbáltam keresgélni de itt sem találtam igazán jó stratégiát.
Egyébként nagyon részletesen elemeztem ezeket a mérkőzéseket és most ami talán áttörést hoz a következő:
A 1,01-1,2 oddsok ha H mérkőzésre vonatkoznak 87%-ban jönnek
Az 1,2-1,4 közötti oddsok H-ra 67%-ban ami jó arány!
Olyan 5 mérkőzéses szelvényt állítok össze aminek a szorzóza összesen 2-es és ezt játszom martingle módszerrel és ebben az esetben nem kell olyannal számolnom hogy 12. szelvényemen is bukok. Itt a bukott szelvények átlaga 5-6 között van ami még mindig nem az igazi de az eddigi legjobb. Bár ha eljutok addig kíváncsi leszek hogy a 12. szelvény árát miből finanszírozom majd!

A tény hogy martingle módszer nélkül nem lehet hosszú távon nyereségesen játszani csak azt kellene kitalálni hogy kellene kombinálni hogy minél kevesebbszer kelljen duplázni! Ha bármilyen jó stratégiátok van írjátok le aztán lefuttatjuk mi lett volna ha azzal játszunk! Hátha rátalálunk a megoldásra mint gyöngytyúk a takonyra!  :-) Sok nyertes szelvényt mindenkinek!     

Szia!

Tetszik amit irtál!
De mi az a martingle módszer??

#470 március 05, 2009, 12:19:33, Urbean
Idézetet írta: tomori Dátum március 05, 2009, 08:31:47
Sziasztok!
Régóta foglalkozok fogadási stratéguiákkal. Programozó vagyok és készítettem egy olyan programot ami leszedi minden héten a tippmix oldaláról az aktuális fogadásokat oddsokkal és az előző heti  végeredményeket. Így sikerült 35000 tippmix mérkőzésre az eddig talált stratégiákat lefuttatnom.
A tények:   Háromesélyes fogadások: végeredmény H   44% átlagodds 2,00
                                                                                   D  27%                  3,27
                                                                                   V   29%                  2,90
                  Meglepetésre fogadás (legnagyobb odds):   ha a meglepetés a H  3%   átlagodds 3,50
                                                                                                                       D  12%                  3,68
                                                                                                                       V  6%                    3,9
                                                                                                     összesen=21%                      3,72
                  Középső oddsra fogadás (középső odds):   ha a középső odds a H  6%   átlagodds 3,50
                                                                                                                        D  9%                  3,06
                                                                                                                        V  12%                    2,61
                                                                                                     összesen=28%                      2,74
                 Papírformára való fogadás (legkisebb odds):   ha a papírforma hazai H  32%   átlagodds 1,74
                                                                                                                              D  6%                     1,88
                                                                                                                              V  10%                    1,83
                                                                                                                 összesen=49%                      1,78

                 Kétesélyes fogadások: végeredmény H   50% átlagodds 1,58
                                                                             V   50%                  1,65
           Nem írok le mindent de jól látható hogy az oddsok követik a nagy átlagot és persze a 10-15%-os hasznukat
A bookie bustert én is olvastam és igazából nem volt benne olyan stratégia amit ezekre a mérkőzésekre lefuttatva hasznot hozott volna akár 1 forintot is hosszú távon
Az általam legbiztosabbnak tartott stratégia a 3. volt aminél 2,3 körüli oddsokat kellene fogadni. Hibája ha kétesélyesre fogadunk a meglepetés mérkőzésre akkor nem 50-50% az esély hanem 63-37% továbbá nem számolnak benne szórással vagyis a peremfeltételek: A legjobb eset ha egymás után jönnek a mérkőzések tehát 1 a legrosszabb amit találtam lefuttatva a programom 25    az átlag 12 mérkőzés amin nem fog jönni duplázásnál a nyeremény
Csak a 10 -el futtatva 45 ször volt olyan hogy dupláztuk és nem jött 10.re sem a tippünk. Totális bukás.
Amire a legjobb esély volt a következő: Lehet fogadni olyanra hogy hány gól lesz a mérkőzésen itt a D azaz 1-2 gól 1,93 oddsal szerepel és 45%-ban bejön
itt próbáltam keresgélni de itt sem találtam igazán jó stratégiát.
Egyébként nagyon részletesen elemeztem ezeket a mérkőzéseket és most ami talán áttörést hoz a következő:
A 1,01-1,2 oddsok ha H mérkőzésre vonatkoznak 87%-ban jönnek
Az 1,2-1,4 közötti oddsok H-ra 67%-ban ami jó arány!
Olyan 5 mérkőzéses szelvényt állítok össze aminek a szorzóza összesen 2-es és ezt játszom martingle módszerrel és ebben az esetben nem kell olyannal számolnom hogy 12. szelvényemen is bukok. Itt a bukott szelvények átlaga 5-6 között van ami még mindig nem az igazi de az eddigi legjobb. Bár ha eljutok addig kíváncsi leszek hogy a 12. szelvény árát miből finanszírozom majd!

A tény hogy martingle módszer nélkül nem lehet hosszú távon nyereségesen játszani csak azt kellene kitalálni hogy kellene kombinálni hogy minél kevesebbszer kelljen duplázni! Ha bármilyen jó stratégiátok van írjátok le aztán lefuttatjuk mi lett volna ha azzal játszunk! Hátha rátalálunk a megoldásra mint gyöngytyúk a takonyra!  :-) Sok nyertes szelvényt mindenkinek!     

hello

Jó az amit mondasz csak sajna szerintem soha nem lesz jó megoldás. Okai az emberi tényező a másik meg az, hogy egyre több a furcsa eredmény amiben szerintem benne van nagyon a fogadóirodák keze és ilyenkor hiába matekozgat az ember. Én továbbra is úgy gondolom bár lehet hülyeség de szerintem a fogadóirodáknál látják ugye hogy melyik az a meccs amire a legtöbben fogadtak és a legtöbb kombiba benne van és  ha az elmenne a legtöbbet nyerné az iroda. Tehát nem kell csak egy csapatot megkörnyékezni és minden csapatnak belefér pár ilyen meccs egy szezon alatt. Ebből adódik hogy a sláger meccseket kerülni kell. Mindenkinél azt látom hogy Chelse Arsenal Milan Barcelona és persze minden héten van egy pofon:-) Talán olyan fogadás típusok lennének jók ahol csak két kimenetel lehetséges és talán arra ráhúzni valami szisztémát.

Idézetet írta: Torrero17 Dátum március 05, 2009, 10:35:58
Szia!

Tetszik amit irtál!
De mi az a martingle módszer??

Martingale az a következő elven alapszik:

Kiválasztasz mondjuk egy csapatot, legyen az a Betis Sevilla.
Minden alkalommal amikor a bajnokságban játszik a Betis arra fogadsz, hogy döntetlen lessz.

Kezded 1-es téttel. Ha döntetlen lessz (feltételezzük, hogy 3.00 az oddsz) akkor itt meg is áll a sorozat.
Ha viszont nem lessz döntetlen akkor a következő mérközésén a Betisnek úgyancsak döntetlent fogadsz, de már nem 1-es téttel, hanem 3-al.
Ha valóban döntetlen lessz akkor nyer 9 egységet: úgyanis 3-as tét szorozva a 3-as odds-al az 9.

Igy ebben az esetben az összes feltett összeg: 4 egység
Nyert összeg: 9 egység
Tiszta profit: 5 egység

Ha nem lessz döntetlen akkor a harmadik meccsen a tét már nem három hanem 9 lessz....s ez igy megy tovább ameddig ki nem jön a döntetlen.

Szóval egy kis összefoglaló a Martingale stratégiáról:

1.Lépés:

Kezdeti egyenleg: 1 egység
Odds: 3,00 (természetesen ez sokkal nagyobb is lehet, ajánlott viszont, hogy ne legyen kisebb, mint három - s döntetlenre vonatkozon)

Ha a fogadás nyertes, akkor:

- feltett összeg: 1 egység
- nyert összeg: 3 egység
- tiszta profit: 2 egység

Ha a fogadás vesztes, akkor jön a második lépés:

2.Lépés:

Feltett összeg: 3 egység
Odds: 3,00

Ha a fogadás nyertes akkor:

- összes feltett összeg: 3 egység (mostani fogadás) + 1 egység (első fogadás)
- nyeremény: 9 egység
- tiszta profit: 5 egység

Ha a fogadás vesztes, akkor jöhet a harmadik lépés:

3.Lépés:

Feltett összeg: 9 egység
Odds: 3,00

Ha a fogadás nyertes akkor:

- összes feltett összeg: 13 egység:
- nyeremény: 27 egység:
- tiszta profit: 14 egység...

Ha a fogadás vesztes akkor jön a negyedik lépés....s ez mind igy megy amig nem nyertes a fogadás...

Ha nyertes a fogadás akkor kezdödhet a stratégia újból, 1-es téttel.

Hát ha most Gijont hoztad volna kell, jósokáig elkellett volna menned :D ebben a szezonban még nem X elt se bajnokságban, se kupán ... 30 meccs kb :D

Idézetet írta: sparco Dátum március 05, 2009, 12:55:20
Hát ha most Gijont hoztad volna kell, jósokáig elkellett volna menned :D ebben a szezonban még nem X elt se bajnokságban, se kupán ... 30 meccs kb :D

Igen jó pédát hoztál :D
Igazából a Matingale  is két kimenetélnél jó ahol 50-50 % lenne elvileg az esély csakhogy az irodák pl over undernél fociba eltolják a szorzókat egyedül kosárlabdába nem de ott meg a határral játszanak.

Szóval Martingale papa elmélete igazából csak a rouletnél jó de kaszinóba nem engedik játszani onlineba meg felismeri a gép és akár 30 pörgetés után is csak feketét ad.

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy ha van több meccs is, amit szívesen megfogadnátok (pl. hétvégén, mikor bőséges a kínálat) és azok egy időbe esnek, vagy van átfedés, azt, hogy illesztitek be az itt olvasható stratégiákba. Mert ha jól értem, ezek legtöbbje sor, ami mindig az előző eredményére épül.
Ezek új sorozatot indítanak vagy ilyenkor a kevésbé szimpatikusat kihagyjátok és marad egy?

Idézetet írta: vesta Dátum március 05, 2009, 18:32:44
Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy ha van több meccs is, amit szívesen megfogadnátok (pl. hétvégén, mikor bőséges a kínálat) és azok egy időbe esnek, vagy van átfedés, azt, hogy illesztitek be az itt olvasható stratégiákba. Mert ha jól értem, ezek legtöbbje sor, ami mindig az előző eredményére épül.
Ezek új sorozatot indítanak vagy ilyenkor a kevésbé szimpatikusat kihagyjátok és marad egy?

Figy nem tudom hogy itt a régi tagok közül ki játsza ezt a szisztémát, ők biztos tapasztaltabbak ilyen téren de az tudom hogy ha rouletten játszod ezt a szisztémát és mindig a pirosra teszel ott a nagy számok törvénye miatt egyszer kijön, de sportnál ez szerintem nem így van, nehéz dolog ez, mert ahogy elöttem irták van olyan csapat aki 20 meccs óta nem nyer  azt meg nem bírod finanszírozni ha meg olyat választasz aki gyakran nyer annak meg kicsi a szorzója és nem éri meg. Talán oylan lenne jó pl francia 2. be gyakori az X és elinditani pl 5 középcsapatot hogy x lesz . Egy ilyet lehet végig vezetek a holnapi fordulóval indítva

Idézetet írta: vesta Dátum március 05, 2009, 18:32:44
Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy ha van több meccs is, amit szívesen megfogadnátok (pl. hétvégén, mikor bőséges a kínálat) és azok egy időbe esnek, vagy van átfedés, azt, hogy illesztitek be az itt olvasható stratégiákba. Mert ha jól értem, ezek legtöbbje sor, ami mindig az előző eredményére épül.
Ezek új sorozatot indítanak vagy ilyenkor a kevésbé szimpatikusat kihagyjátok és marad egy?

Hát ilyenkor szerintem 2 lehetőséged van:

Ha mind egy időben kezdődik vagy átfedéssel akkor:
-vagy singliben teszed meg őket
-vagy kombinálod megérzésed szerint 2- vel vagy 3-val....stb ahogy mered  8)  de mindezek mellett alkalmazhatsz valamilyen stratégiát is.

Sziasztok!

Nem akarok nagy arcnak tűnni, de szerintem 4 kategóriába vehetjük a sportfogadókat. Szerencse mindegyiknek kell az tuti  ;)

A.  "Biztos kezű" tippelő aki simán pl:
5 tippből 5-t eltalál vagy minimum 4-t. Ennek már nem szükségeltetik stratégia legfeljebb jó megérzésben és szerencsében kis jártasság és jó információ alap. Ide nem sorolnám magam...

B.  "Stratéga" tippelő aki valamilyen stratégiát alkalmaz az Ő játék módszeréhez megfelelőt, de persze bízik megérzéseiben és szerencséjében és használ pénz menedzselést is fogadásai során valamint tippelési eredményessége legalább 1 tuti találat az 5-ből. Ebben a csoportban a sportfogadó már az oddsokkal is foglalkozik, h egy mérkőzésre milyet adnak és azt feltudja használni a szisztémájába. Nekem ez válik be úgy vélem.

C.  "Hobby játékos" aki szeret sportfogadni, mikor kisebb, mikor nagyobb szerencsével  nyer pénzt egy irodátol vagy többtől vagy sem. Nem alkalmaz különösebben szisztémát játékában, próbál az előbbi kettő egyikébe bekerülni  ;)

D.  "Nem játszik"sportfogadó aki párszor játszott de nem ment és abba hagyta.

Szóval én azt tudom mondani, h az irodák "megkopasztása" az A  vagy B  csoportbéliek tudják megtenni.

A megoldás adott, ezt az irodák is tudják, csak nem árulják el és szerintem a tapasztalt fogadók is tudnak fortélyokat.

A recept a pozitív nyereményre ezen az oldalon is megvan, méghozzá ebben a fórumban.




Első hozzászólásom, de végre rávettem magam, hogy írjak én is a fórumba.
Nekem az véleményem , hogy óva intek mindenkit  és magamat is a progresszív fogadási stílustól.
Én is tanultam a hibákból és tapasztalt lettem.
Ha már a veszteség után megyek az már rég rossz.
Úgy kell tippelni, hogy ezeket ne kelljen alkalmazni.
Tudni kell kiválasztani ehhez az értékes tippeket.(Ez a legfontosabb és legnehezebb is)
Én így játszok az év elejétől fogva és eddig a két hónapban 25%-40% volt a nyereség, 60-70% találati arány mellett és nem Martingale és társai, hanem flat bettinget alkalmazok.
Az is igaz, hogy néha rámegy szinte egész napom, vagyis infók gyűjtése és elemzések.
De eldöntöttem, hogy komolyan akarom csinálni és győztes akarok lenni a bukmékerekkel szemben. (jó nagy hülyeség mi?  ;D)
Sokaknál látom, hogy össze-vissza tippelgetnek vagy rövid próbálkozások után feladják, így sem lehet sikeresnek lenni.
Az alacsony szorzójú eseményeket pedig szintén nem érdemes megjátszani hosszútávon.
Egyelőre ennyi észrevételem lenne. Sok szerencsét mindenkinek. :ok:

Szia!

Érdekes amit mondasz, de szerintem a martingale (és az erre épülő stratégiák) igazából az egyetlen esélyünk. persze beüthet egy rossz sorozat és akkor mindennek vége, de ez az egyetlen lehetőség ellensúlyozni az irodáknak az előnyét. gondolj csak bele egy olyan eseményre aminek 50%-a van 1.85-ös szorzót vagyis 85%-t adnak ami azért eléggé nagy különbség a 100%-hoz képest. tehát alapból egy jó találati arányod kell legyen, hogy ezt ellensúlyozd. és még ha profitot is akarsz akkor már kurva jó találati arány kellene, ami azért nem olyan nagyon könnyű, főleg hosszú távon...avval én is egyetértek, hogy kis oddsokkal nem mész semmire hosszútávon, inkább jó nagyokat választani.