Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


természetesen tétemeléses rendszer. elég régóta játszom már így, de nem vagyok nyereséges hosszú távon. pedig szerintem lehetséges(sok pénzzel).
ehhez keresek olyan tippelési stratégiát ami viszonylag pontosan bekövetkezik. Pl.: under/over 3,5 bejön 10-ből 7szer.... stb

Idézetet írta: 4rn0ld Dátum április 06, 2009, 07:54:39
Szerintetek mi a legbiztonságosabb fix tipp?
Úgy értem, hogy:
1,2-től 1,5-ig fixekre van szükségem.
-simán hazai 1,5 alatti oddsok?(tapasztalataim szerint ez kb 60%)
-under / over?
-gólok száma?

a segítséget előre is köszönöm.


szerintem a legjobb az over 1.5 vagy 1x/x2 illetve szorosabb meccseknél egyik vagy másik csapat gólt lő.

köszönöm a segítséget.

executor: hol találom a stratégi tesztelő topicodat?


Köszi, megnéztem. elolvastam.
Kérdésem? szerinted tippelés nélkül nem ugyanezt a találati arányt hoztad volna?
Szerintem hasonlót.

Idézetet írta: 4rn0ld Dátum április 06, 2009, 13:19:06
Köszi, megnéztem. elolvastam.
Kérdésem? szerinted tippelés nélkül nem ugyanezt a találati arányt hoztad volna?
Szerintem hasonlót.


Őszintén szólva fogalmam sincs! Felállítottam egy elvrendszert ami alapján tippeltem, ez elolvasható a topic elején. Ezeken eddig nem változtattam, és az első 100 mérkőzés alatt működött.  Ami persze nem garantálja azt, hogy a következő 100 alatt is működni fog. Egyébként kisebb változásokat tervezek a további tesztekhez. Igazából biztos vagyok benne, hogy 40-50%-ban eltalálhatók a 2 odds feletti tippek, még hosszútávon is. Ami azonban fogas kérdés, hogy a szórást miképpen kezelje az ember, mert ugye elméletileg akkor is elképzelhető például a 40-50%-os találati arány ha mondjuk 20 mérkőzésből az első 10 meccset nem találom el csak a 11-et és onnan hozom a 40-50%-ot. Csak akkorra ki van végezve a bankom. Ebből a szempontból jobb lenne az over/under 2,5 hiszen ott csak két lehetőség van nem pedig három. Csak a fogadóirodák is ismerik az esélyeket legalábbis a statisztikáznak és nem adnak 2,00 körüli oddsot az esélyesebb kimenetelre.
Ami viszont megmozgatta a fantáziámat az a Zsozsona félidei X-es módszere, csak még időhiány miatt nem tudtam vele foglalkozni.

Két stratégián gondolkodom. Az egyik már elég kiforrott.
Bár lehet, hogy már más is próbálta, nem tudom.

Egy mérkőzésre kell két tippet leadni. Lehetőleg olyat kell választani, ami szorosnak ígérkezik.
Az egyik tipp az X. Erre a szorzó kb. 3.0. A másik tipp, hogy a gólok száma páratlan. Erre az odds, mondjuk, 1.85 körüli.

Szerintem, ha jól választunk, sok vesztes szelvény nem lehet, főleg nem sorozatban.

Az első szelvényeknél az össztét, azaz a két szelvényre a tét összesen 1 egység lenne. Természetesen úgy elosztva, hogy a két kimenetel nagyjából hasonló nyereséggel kecsegtessen. Ha vesztünk a tét duplázódik.

1. szelvénypár: 0.38 e. az X-re és 0.62 e. a páratlanra.
Ha bármelyik nyer (ez kb 0.14 egység), akkor a tét marad, ha veszít, akkor a
2. szelvénypár: már össz. 2 egységgel megy, a fenti arányhoz hasonló elosztásban.  (lehetséges nyeremény:kb. 0.28)
Ha nem nyer, akkor a
3. szelvénypárnál a tét összesen 4 euro. (lehetséges nyeremény:kb. 0.57)
4.-nél 8 egység
5.-nél 16
6.-nál 32 (lehetséges nyeremény:kb. 7.5 egység körüli)

7.-nél 64

A tét duplázódik, de a nyereség is. Ez annyiban jobb a sima martingale-nél, hogy biztonságosabb.

Ha sorozatban nem nyernék, akkor a 6. után -63 euro-val kiszállnék.
De ha bármelyik szelvénypárnál nyerek, akkor kis nyereséget könyvelhetek el. És új sorozat kezdődik előlről.


Ugyanez a rendszer elképzelhető volna pl. 0-0-ás pontos eredményre (kb. 6.00 odds) és páratlanra (kb. 1.85), így kicsit hosszabb lehet a veszteségsorozat, mert az átlagszorzó nagyobb, viszont mindenképpen várhatóan under-es meccset kell választani.
Vagy 1-1-re és páratlanra, aszerint, hogy mit tartunk valószínűbbnek.

Idézetet írta: titokzatoskodó Dátum április 13, 2009, 22:17:51
Két stratégián gondolkodom. Az egyik már elég kiforrott.
Bár lehet, hogy már más is próbálta, nem tudom.

Egy mérkőzésre kell két tippet leadni. Lehetőleg olyat kell választani, ami szorosnak ígérkezik.
Az egyik tipp az X. Erre a szorzó kb. 3.0. A másik tipp, hogy a gólok száma páratlan. Erre az odds, mondjuk, 1.85 körüli.

Szerintem, ha jól választunk, sok vesztes szelvény nem lehet, főleg nem sorozatban.

Az első szelvényeknél az össztét, azaz a két szelvényre a tét összesen 1 egység lenne. Természetesen úgy elosztva, hogy a két kimenetel nagyjából hasonló nyereséggel kecsegtessen. Ha vesztünk a tét duplázódik.

1. szelvénypár: 0.38 e. az X-re és 0.62 e. a páratlanra.
Ha bármelyik nyer (ez kb 0.14 egység), akkor a tét marad, ha veszít, akkor a
2. szelvénypár: már össz. 2 egységgel megy, a fenti arányhoz hasonló elosztásban.  (lehetséges nyeremény:kb. 0.28)


FEltételezem, h a második szelvénypár így mutatna, 2 egységnél:

3.00 x 0,76 =  2,29

1,85 x 1,24 = 2,29      FElteszem egyik bejön, de  1 egység meg 2 egység  az 3 egység a két szelvénypár után..

Lehet nem jól értelmezem de  2,29 - 3 = -0,71
... hogy kerülsz profitba  ???

Idézetet írta: titokzatoskodó Dátum április 13, 2009, 22:17:51
A másik tipp, hogy a gólok száma páratlan. Erre az odds, mondjuk, 1.85 körüli.

Én ezt kipróbáltam. Az első hónap után elbukott. Alaphibája, hogy abszolút a szerencsére épít, és hiába 50% az esély, de a hosszútávú szórás miatt bukik el. A statisztika és a csapatforma itt semmit sem számít. Én mivel az odds általában 1,85 mindig 2,5-szörösével emeltem a tétet. Nem nyert. Még talán az Excel táblám is megvan róla.

Idézetet írta: executor Dátum április 14, 2009, 07:17:16
Idézetet írta: titokzatoskodó Dátum április 13, 2009, 22:17:51
A másik tipp, hogy a gólok száma páratlan. Erre az odds, mondjuk, 1.85 körüli.

Én ezt kipróbáltam. Az első hónap után elbukott. Alaphibája, hogy abszolút a szerencsére épít, és hiába 50% az esély, de a hosszútávú szórás miatt bukik el. A statisztika és a csapatforma itt semmit sem számít. Én mivel az odds általában 1,85 mindig 2,5-szörösével emeltem a tétet. Nem nyert. Még talán az Excel táblám is megvan róla.

Én is próbáltam, szintén bukta lett a vége, igaz 2 hónap után. Ha viszont "kombináljuk" pl. az x-szel, ahogy titokzatoskodó írta, a szórás szerintem jelentősen csökkenthető. Egy kicsit elszámolta (a duplázásnál jobban kell emelni a tétet), de az ötlet megérne egy próbát.

Majd utánaszámolok, lehet, hogy elszámoltam. Valószínűleg kipróbálom valamelyik variációt.

#506 április 14, 2009, 12:15:51, benson
Utánaszámoltam, és sajnos nem éri meg kipróbálni. 1 egységgel indulva a második körben már 8,869 egységet kellene kockáztatni ahhoz, hogy meglegyen a 0,28 egység profit: 3,383 egység az x-re, és 5,486 egység a páratlanra (3-as és 1,85-ös oddsot feltételezve). Az növeli meg ennyire a tétet, hogy nem egy, hanem két fogadási eseményt kell "finanszírozni".

#507 április 14, 2009, 13:08:01, Boldi
Ez a két tippes megoldás már engem is érdekelt. De úgy, hogy fedezni az egyik tippet a másikkal. Vagyis szerintetek hülyeség, hogy  fedezni kéne az első számú tippet egy másik tippel? Arra gondoltam , hogy pl. egy háromesély vagy kétesély eseménynél lenne győztesre tipp , meg ezt védem mondjuk over/under tippel vagy bármivel. Vagyis ha elmegy az alap tipp , nem veszitenék semmit, ha jön a második számú tipp. Mert a feltett tétet hozná vissza a második számú győztes tipp. Tétet se emelgetnék veszteség után. Ha pedig mindkettő bejön, akkor majdnem duplán jó, de persze elmehet mindkettő is. De abból indulok ki, hogy egy meccsre lehet sok tippet rakni és valamelyik általában bejön.

Idézetet írta: Boldi Dátum április 14, 2009, 13:01:26
Ez a két tippes megoldás már engem is érdekelt. De úgy, hogy fedezni az egyik tippet a másikkal. Vagyis szerintetek hülyeség, hogy  fedezni kéne az első számú tippet egy másik tippel? Arra gondoltam , hogy pl. egy háromesély vagy kétesély eseménynél lenne győztesre tipp , meg ezt védem mondjuk over/under tippel vagy bármivel. Vagyis ha elmegy az alap tipp , nem veszitenék semmit, ha jön a második számú tipp. Mert a feltett tétet hozná vissza a második számú győztes tipp. Tétet se emelgetnék veszteség után. Ha pedig mindkettő bejön, akkor majdnem duplán jó, de persze elmehet mindkettő is. De abból indulok ki, hogy egy meccsre lehet sok tippet rakni és valamelyik általában bejön.

Ezt élő fogadásoknál már próbálgattam, kihasználva az oddsváltozásokat. A 2. tipp mindig az alaptipp ellentettje volt, persze amikor már felment olyan értékre az oddsa, hogy érdemes legyen megjátszani.

Idézetet írta: titokzatoskodó Dátum április 14, 2009, 11:44:33
Majd utánaszámolok, lehet, hogy elszámoltam. Valószínűleg kipróbálom valamelyik variációt.

Számolj utána, és várom az eredményt ...  lehet az én számításaim nem voltak jók.
Az ötlet nem rossz, csak másképp kellene 1 mérkőzésről odds-t beválasztani (egy kisebb rizikó bevállalással ):

mondjuk 1 mérkőzésnél 2 vagy 3 kimenetet megtenni ahol, ha valamelyik kimenet jön akkor legyen egy kis profit is
vagy ahogy Boldi, hozta a példájában fentebb.



a tét emelése vesztés esetén, szükséges szerintem, mert tétet veszteni és azt újra "vissza termelni", nem kis feladat tétemelés nélkül. mondjuk 1 sikeres tippeléskor jön az a 20-25% profit a megtett tét felett, de ha vesztünk 1 tét akkor ...

:topbet_125: