Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


#2265 december 13, 2019, 19:47:48, rektf3st
Idézetet írta: Knapp Dátum december 13, 2019, 19:25:28
Már hogyne számítana 1 tized különbség ilyen nagyságrendnél?!
Ennyi erővel mondhatod azt is, hogy a tippmixpronál ugyanolyan könnyű nyereségessé válni, mint a pinnacle szorzóival.

1.8 helyett az 1.9-es szorzó 12,5%-kal nagyobb nyereményt jelent, azaz minden 8. nyertes tipped után egy "ingyen van".
Más megközelítésben:
1.8-as szorzóval 55,55%-os találati arány kell a nullszaldóhoz, 1.9-es szorzóval meg 52,63-as.

A bukik szorzóit kell megvernünk, nagyon nem mindegy, hogy 10- vagy 1,5%-os hátrányból indulunk-e az irodák marzsa miatt

nem mindegy persze, az én mondandóm lényege az volt, hogy attól még jól is kell válogatni, mert ha minden 1.8-as oddsot megjátszol, ami pinnaclen 1.7, attól még az bukó lesz


nem véletlenül írta tegnap az egyik kolléga itt a chaten hogy ő csinálta és minuszba jött ki

Idézetet írta: rektf3st Dátum december 13, 2019, 19:38:01
nem mindegy persze, az én mondandóm lényege az volt, hogy attól még jól is kell válogatni, mert ha minden 1.8-as oddsot megjátszol, ami pinnaclen 1.7, attól még az bukó lesz

Ehhez képest ennek komoly szakirodalma van.
Amikor tippjátékokban tesztelhettem ezt a stratégiát (azokban könnyebb, mert nem mindenhol frissülnek folyamatosan a szorzók), akkor azért kerestem vele néhány ezer eurót.

Idézetet írta: rektf3st Dátum december 13, 2019, 19:34:53
valamit nagyon félrenzétél. az én példámban 300-350 közé tehető kettes oddson a nyertes esemény, szóval 500-450 vesztes.

Te nézted félre.
Ha mindkét lehetséges kimenetelre 1.97 a szorzó, akkor nem lehet mindkét oldalon 450 vesztes a 800-ból.
Ami az egyik oldalon vesztes, az a másikon nyertes.   ;)

Az irodák között az a különbség, hogy 50%-os valószínűségre 1.8 és 1.97 között milyen szorzót adnak, mekkora payouttal dolgoznak.
Ha mindent ott fogadsz meg, ahol a legmagasabb szorzóval adják, akkor a népszerű piacokon mindenféle hozzáértés nélkül is nullszaldó közelében lehetsz.

ja értem. belátom hogy félreértelmeztem a dolgot egy kicsit  :ok:

Ez mind szép és jó, de ha már ennyire forintra pontosan akarjátok számolni, akkor vegyétek figyelembe hogy hol kell átváltani a devizákat, én nem játszottam sosem a pinaclen, de pl. az Unibeten, ha kiutalok félmillió forintot levon max. 3.000 ret. Egy EUR vagy USD alapún biztos többet szedne le. Ezért engem nem is érdekel.
Az ilyen fos orosz oldalak (1xbet, betcity, 22bet) szintén nem.

Azt tudom, hogy a bet365, Unibet, Betclic rendesen kifizet.
Nálam az többet jelent, még ha pár századdal kisebb is az odds.
Ez olyan, mint hogy bankolsz az Ersténél 1.100 Forintért havonta, de valahol meg ajánlanak 900 Ft os havi díjat, kit érdekel? Ha már van egy ami megbízható? :)

Nyilván a tippmixprot ne vegyük egy kalap alá a fent említett egyik irodával sem, mégha ők fizetnek is ki a legmegbízgatóbban.

Idézetet írta: drzdolik Dátum december 13, 2019, 22:13:51
Ez mind szép és jó, de ha már ennyire forintra pontosan akarjátok számolni, akkor vegyétek figyelembe hogy hol kell átváltani a devizákat, én nem játszottam sosem a pinaclen, de pl. az Unibeten, ha kiutalok félmillió forintot levon max. 3.000 ret. Egy EUR vagy USD alapún biztos többet szedne le. Ezért engem nem is érdekel.
Az ilyen fos orosz oldalak (1xbet, betcity, 22bet) szintén nem.

Azt tudom, hogy a bet365, Unibet, Betclic rendesen kifizet.
Nálam az többet jelent, még ha pár századdal kisebb is az odds.
Ez olyan, mint hogy bankolsz az Ersténél 1.100 Forintért havonta, de valahol meg ajánlanak 900 Ft os havi díjat, kit érdekel? Ha már van egy ami megbízható? :)

Nyilván a tippmixprot ne vegyük egy kalap alá a fent említett egyik irodával sem, mégha ők fizetnek is ki a legmegbízgatóbban.

Amikor komolyabban elkezdtem a sportfogadást, akkor nekem is az első időszakban százezres nagyságrend ment el a tranzakciókra és az átváltásokra.
Ugye én anno tanultam könyvelést, foglalkoztam pénzügy tanácsadással és bő 20 éve valamilyen formában vállalkozó vagyok, így természetes, hogy odafigyelek a költségekre és nézem, hogy milyen árfolyamon tudok váltani.

Ezért én két "kört" csináltam:
eurós netellert az eurós irodákhoz és forint skrillt a forintosokhoz.
Így az adott körön belül nincs árfolyamveszteség és általában tranzakciós költség sem.

Az eurós netellerhez van bankkártyám, azzal online vásárolok (díjmentesen) vagy a transferwise-on
keresztül max. 0,7%-os veszteséggel magyar bankszámlára utaltatom a pénzt.

A forintos irodáktól meg vagy ingyenes banki utalással vagy VISA kártyára kérem a pénzt, szintén költség nélkül.
Ha pénzre van szükségem, akkor elsősorban az alapján mérlegelek, hogy honnan tudom éppen olcsóbban kivonni.

Egyébként a pénz átcsoportosítására vagy átváltására (!) is megoldás lehet egy-egy arbitrázs fogadás.
Forint és euró számla között is arbolhatsz, olyankor te döntöd el, hogy mi legyen az árfolyam.  :)
Persze azt nem tudhatod előre, hogy azon az árfolyamon eurót fogsz venni, vagy éppen eladni.

Nekem erre az a módszerem, hogy a nyilvántartásomban 300 ft-tal számolom a számlámon lévő eurót (ha van 300 euró a pinnacle számlámon, akkor az nálam 90,000 ft-nak felel meg), ha arbolok, akkor 310-320 ft közötti árfolyammal számolok (középárfolyam mínusz 10 ft. kb.), de általában hónapokon keresztül ugyanazt használom.
Így kifizetéskor szinte mindig hasznot realizálok, mert mondjuk ma a transferwise-os kiutaláson keresztül kb. nettó 326 ft-ot kapnék az eurómért.

Mondjuk nekem az unibet nem is olyan olcsó, mert nálam pl. nincs már se neteller, se skrill lehetőség, míg a paysafecardra és a bankkártyás befizetésre meg 3%-os költséget számítanak fel...
Ehhez képest a Pinnacle befizetésem netellerről mindig ingyenes és havonta egyszer ingyen kifizetnek, így az általad említett fél milliós összeghez kb. 3500 ft költséggel jutok hozzá 24 órán belül, miközben aktuális középárfolyamon adtam el az eurómat.

Egyébként sem rossz dolog euróban megtakarítani, ezt a sportfogadástól függetlenül mondom.


Knapp hozzászólásait mindig jó olvasni. Jól megfogalmazott hasznos információkat ír, amiket érdemes szem előtt tartani ha valaki sportfogadással foglalkozik.

Tényleg okos dolgokat ír.
Az arbolás dolog szerintem is jó ötlet, és átbukni egyik helyről a másikra.

Én most a Revoluton gondolkozok, több helyen dicsérik.
Bár ez a Neteller - Skrill kombo egy jó ötlet, ha mindkettőt más devizában indítod, nekem van mindkettő, csak ilyen noname irodákhoz használom. Unibet, Betlcic, Bet365 tökéletes a normál bankom. Csak nehogy túl sokat nyerjek.
Mert szoktar arbolni, úgy hogy ha van ilyen 1,08-1,10 nyereség, akkor én bizony ami pénzem van azt feltolom rá. Nem szégyellek 500.000 Ft-ot sem. Persze ez nem napi szintű pénzforrás van hogy 2 hónapig semmi.

A Transferwise is egy olyan cég (vagy nem tudom mi a jó szó rá) mint a Revolut?

Idézetet írta: drzdolik Dátum december 15, 2019, 01:08:54
Tényleg okos dolgokat ír.
Az arbolás dolog szerintem is jó ötlet, és átbukni egyik helyről a másikra.

Én most a Revoluton gondolkozok, több helyen dicsérik.
Bár ez a Neteller - Skrill kombo egy jó ötlet, ha mindkettőt más devizában indítod, nekem van mindkettő, csak ilyen noname irodákhoz használom. Unibet, Betlcic, Bet365 tökéletes a normál bankom. Csak nehogy túl sokat nyerjek.
Mert szoktar arbolni, úgy hogy ha van ilyen 1,08-1,10 nyereség, akkor én bizony ami pénzem van azt feltolom rá. Nem szégyellek 500.000 Ft-ot sem. Persze ez nem napi szintű pénzforrás van hogy 2 hónapig semmi.

A Transferwise is egy olyan cég (vagy nem tudom mi a jó szó rá) mint a Revolut?

Bátor vagy, sose mertem ekkora összeget felrakni egy arbra, ha érvénytelenítik a győztes oldalt nagyon nagy a bukta.

10 %-os arb nagyon is jónak mondható ha talál valaki ilyet, viszont szerintem ez még nem akkora odds hibának számít valamelyik iroda részéről, hogy emiatt törölnék a fogadást.

e-sportoknál van havi 1-2db 10-15%-os arb, egy magyar videóban láttam aki ezzel foglalkozik

Na ja ott talán nehézkesebb meghatározni az oddsokat. Viszont ott is a nagyobb versenyeknél szerintem eléggé egységesek az oddsok. Kisebb noname tornára meg a bet is max 50-60 000 Ft enged rakni. Többi irodáról meg nem is beszélve.


Idézetet írta: Lancer Dátum december 12, 2019, 16:03:51
Ha lenne titkos recept és valaki rájönne az se árulná el. Mindenki sportágra specializálódik és abban probál meg profitot termelni. Neked is ezt javaslom.

Ugyan... Én pár hete regisztráltam be erre az oldalra eszméletlen sok hasznos dolgot olvastam el. Kb 8órát ezen topic olvasásával töltöttem és a 110. oldalig jutva már most leírom a jó stratégia  itt van, csak  feldarabolva.
Viszont az első mondatod jogos HA lenne BIZTOS titkos recept nem árulná el senki. De jó strategy az van itt:) csak megkell fűszerezni egy kis megfontoltsággal/figyelmességgel. -szvsz-

Hahaha, ez kurvajo... Strategia elso olvasasra... Netan mar letesztelted ezt a feldarabolt strategiat, legalabb papiron? Amig nem latod a szamokat, addig csak teoretizalas... Barmennyire is tetszik az ami le van irva...

Nem értem mi vicceset írtam, de rád bízom. Csupán arra céloztam, hogy itt pár embert leírt nagyon jó dolgokat. Az, hogy nekem mi van meg papíron és mi nem, szerintem neked tök lényegtelen. Kellemes ünnepeket :)