NBA-döntő Nyereményjáték

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szia Admin!

Tippelhetek e a második mérkőzésre úgy hogy az elsőt elmulasztottam?

Idézetet írta: grof19 Dátum október 01, 2020, 09:04:40
Szia Admin!

Tippelhetek e a második mérkőzésre úgy hogy az elsőt elmulasztottam?
Persze, nyugodtan, ez mindenkire vonatkozik, aki elfelejtett az első meccsre tippelni.  :ok:

2. meccs

Los Angeles Lakers - Miami Heat
Győztes: Lakers
Pontkülönbség: 9
Összesített pontszám: 222


2. meccs

Los Angeles Lakers - Miami Heat
Győztes: Lakers
Pontkülönbség: 22
Összesített pontszám: 233

2. meccs

LA Lakers-Miami
LA Lakers
9 pont
219 pont

2.meccs

Los Angeles Lakers - Miami Heat
Tipp: Lakers
Pontkülönbség: 8
Össz.pontszám: 224

Sziasztok, volna két kérdésem és egy apró észrevételem.

Kérdés 1.: Felmerült bennem egy gondolat, és inkább megkérdem még most, nehogy később – amikor esetleg valaki ilyen helyzetbe kerül – legyen ebből vita. Ha egy játékos pl. Lakers győzelmet tippel és 4 pontos különbséget, de végül a Miami nyer 4 ponttal, akkor jár az egy pont? Hiszen egyik oldalról mondhatjuk, hogy eltalálta a pontkülönbséget, ugyanakkor a másik oldal érvelhet azzal, hogy ha a Lakersre fogadott, akkor ő tulajdonképpen 4 pontos Lakers győzelmet jósolt. Egyszóval összefügg-e a két tipp vagy teljesen külön kell kezelni őket?

Kérdés 2.: Pozzato, miért nem veszel részt a játékban? Korábban másik oldalon olyan komplett elemzéseket adtál nekem, hogy tudom, hogy szereted az NBA-t és értesz is hozzá.

És végül egy apró észrevétel (ami egyben magamnak is szól): Bár a legtöbben figyeltek erre, de néhányan nem koncentráltunk eléggé. Ha valaki a pontkülönbségnél páratlan számot ír, akkor érdemes az összpontszámra is páratlant írni, és ugyanígy ha a pontkülönbségre páros számot ad meg, akkor az összpontszám is biztosan páros lesz. Erre egyébként az első körben én sem figyeltem...

Idézetet írta: HT Dátum október 01, 2020, 13:43:15
Sziasztok, volna két kérdésem és egy apró észrevételem.

Kérdés 1.: Felmerült bennem egy gondolat, és inkább megkérdem még most, nehogy később – amikor esetleg valaki ilyen helyzetbe kerül – legyen ebből vita. Ha egy játékos pl. Lakers győzelmet tippel és 4 pontos különbséget, de végül a Miami nyer 4 ponttal, akkor jár az egy pont? Hiszen egyik oldalról mondhatjuk, hogy eltalálta a pontkülönbséget, ugyanakkor a másik oldal érvelhet azzal, hogy ha a Lakersre fogadott, akkor ő tulajdonképpen 4 pontos Lakers győzelmet jósolt. Egyszóval összefügg-e a két tipp vagy teljesen külön kell kezelni őket?

Kérdés 2.: Pozzato, miért nem veszel részt a játékban? Korábban másik oldalon olyan komplett elemzéseket adtál nekem, hogy tudom, hogy szereted az NBA-t és értesz is hozzá.

És végül egy apró észrevétel (ami egyben magamnak is szól): Bár a legtöbben figyeltek erre, de néhányan nem koncentráltunk eléggé. Ha valaki a pontkülönbségnél páratlan számot ír, akkor érdemes az összpontszámra is páratlant írni, és ugyanígy ha a pontkülönbségre páros számot ad meg, akkor az összpontszám is biztosan páros lesz. Erre egyébként az első körben én sem figyeltem...

1. Jár a pont, mert mindegyik szegmens külön bontható. Külön kell őket kezelni.  :ok:
2. Már az sem túl etikus, hogy a kerékpáros játékban részt veszek, de mivel nincs pénzdíj és a különleges tippek vonzzanak, ezért indultam. Itt viszont nyereményjáték van, én vezetem a játékot, szóval eggyel kevesebb ellenfeletek van, bár úgyis mindig a Heatre tippelnék (szembemegyek a tömeggel), szóval sok vizet nem zavartam volna.  ;D

Nagy kár, hogy nem vettem észre előbb ezt a játékot... Mondjuk maximum 1 pontot szereztem volna, nem számítottam ekkora különbségre, de örülök, hogy a Lakers nyert  :ok:

2. meccsre tipp
Lakers
10 pont
220 pont

Sziasztok! 2.mérkőzés

Los Angeles Lakers - Miami Heat
Győztes: Los Angeles Lakers
Pontkülönbség: 6.pont
Összesített pont:218

2.meccs

Los Angeles Lakers - Miami Heat
Tipp: Lakers
Pontkülönbség:3 pont
Össz.pontszám:202

Idézetet írta: HT Dátum október 01, 2020, 13:43:15.
Ha valaki a pontkülönbségnél páratlan számot ír, akkor érdemes az összpontszámra is páratlant írni, és ugyanígy ha a pontkülönbségre páros számot ad meg, akkor az összpontszám is biztosan páros lesz. Erre egyébként az első körben én sem figyeltem...

Nekem is feltunt, hogy tobb helyen csak 'ugy' jottek a tippek.

Ez pedig mar Pozzatonak szol: szerintem a talalatoknal jobb lett volna sulyozni, mert a gyoztest konnyebb eltalalni mint a pontszamot vagy a gyozelmi kulonbseget. 4-5 meccs meg hatravan a dontobol, de a 0 pontosok gyakorlatilag mar most lefottek.

Ettol fuggetlenul jatszom tovabb, s megprobalom megcafolni az utolso gondolatomat.

S vegul a tipp

Los Angeles Lakers - Miami Heat
Győztes: Miami
Pontkülönbség: 9
Összesített pont: 191

2. meccs

Los Angeles Lakers - Miami Heat
Tipp: Lakers
Pontkülönbség: 11 pont
Össz.pontszám: 221

Jogos észrevétel @RedMunchen , ez bennem is felmerült. Arra gondoltam, mi történik ha mondjuk 1-2-3 pontot lehet kapni a különböző tippekért (győztes-pontkülönbség-összesített)? Aztán eszembe jutott, ha az első meccs után valaki mondjuk csinál egy meccs+összesített opciót, máris 4 pontja van, sokaknak el is megy a kedve - akik még nem vettek részt -, mondván nulla pontjuk van, lehetetlenségnek tűnik a 4 pont behozása. Így viszont valaki 2 ponttal indít, könnyedén benne van, hogy hibázik mondjuk kétszer, rögtön behozhatják az előnyét, ha mondjuk kétszer eltalálják a meccs győztesét. Míg mondjuk 4 pont esetében ehhez minimum 4 találkozó kéne. Ez most csak egy játékötlet, lesz még ezen finomítás a későbbiekben.