Foci-vb 2022

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ki nyeri meg a 2022-es foci-vb-t?

Brazília
36 (40.9%)
Franciaország
16 (18.2%)
Argentína
13 (14.8%)
Portugália
2 (2.3%)
Anglia
9 (10.2%)
Hollandia
3 (3.4%)
Horvátország
2 (2.3%)
Marokkó
7 (8%)

Összes szavazó: 86

Szavazás lezárva: december 09, 2022, 10:13:31

Nálam büntető volt ??? Úgy éreztem, hogy kapus már 'túllépett' azon a mozdulaton, amivel szimplán csak a kaput védené és elkezdett megnyúlni (combbal nagyon kint volt), hogy bizony megállítsa, szabálytalankodjon a csatárral. Nem éreztem azt, hogy Alvarez szimplán belefutott a kapusba. És azt a kommentátori megjegyzést is maximálisan adom, hogy akkor nem büntető az eset, ha nem szöktetni szerette volna magát, hanem rögtön kapura lő.

A Messi vs Gvardiol szitu viszont bennem jobban megmaradt, a Bolha nagyon nagyot ment :ok:

Annyira sz@rul nézett ki a francia válogatott, hogy a 60. perc előtt kivettem 2 kombimat is, amiről már csak a sima francia győzelem hiányzott. :bash:

Lesz egy jó kis döntőnk szombaton. Kérdés, hogy lelkileg mennyire viseli meg a marokkóiakat a mai bukta, de én alapjáraton rájuk fogadnék.

DNB Marokkó 2.08 jelenleg az Unibeten. De ez ismétlem, egy nagyon kérdéses dolog. Alapjáraton kevesebbet is készülhetnek a meccsre.

Kíváncsi vagyok, hányan nézik meg a bronzmeccset. Én nem vagyok benne biztos, hacsak a két kislányom rá nem beszél.
Két védekező csapat...
0:0 1:0 0:1 esetleg örömfocis 5:4?  ;D

Idézetet írta: lazanyja Dátum december 14, 2022, 23:40:05Kíváncsi vagyok, hányan nézik meg a bronzmeccset. Én nem vagyok benne biztos, hacsak a két kislányom rá nem beszél.
Két védekező csapat...
0:0 1:0 0:1 esetleg örömfocis 5:4?  ;D

Hát nem vagyok benne biztos, hogy nem lesz látványosabb, mint a döntő, szóval még gondolkodj el ezen.  ;)

Idézetet írta: Admin Dátum december 14, 2022, 22:36:45Lesz egy jó kis döntőnk szombaton. Kérdés, hogy lelkileg mennyire viseli meg a marokkóiakat a mai bukta, de én alapjáraton rájuk fogadnék.

DNB Marokkó 2.08 jelenleg az Unibeten. De ez ismétlem, egy nagyon kérdéses dolog. Alapjáraton kevesebbet is készülhetnek a meccsre.

Szerintem is van benne ráció (Marokkóban). Igaziból a marokkóiak focitörténelmük csúcsán járnak, nagyon fel lehetnek dobva, már ez is, de a még jobb helyezés óriási ajándék nekik. A horvátok pedig biztos csalódottak, még ha szerintem nem is érdemeltek volna döntőt, persze az argentinok be is bizonyították ezt, de lehet, hogy nagyobb elvárások voltak magukkal kapcsolatban. Marokkó eddig 3 gólt kapott, abból kettőt a döntős (ki tudja, végső első?) franciáktól, legyőzték Portugáliát, Spanyolországot, Belgiumot, most jöhetnek a horvátok.

Idézetet írta: flamman Dátum december 15, 2022, 10:38:05Marokkó eddig 3 gólt kapott, abból kettőt a döntős (ki tudja, végső első?) franciáktól, legyőzték Portugáliát, Spanyolországot, Belgiumot, most jöhetnek a horvátok.

Valójában csak kettőt, mert a kanadaiak elleni találat az öngól volt.  ;)


A korán bekapott gól miatt Marokkó kénytelen volt váltani 4-3-3-ra az általa korábban játszott 6-4-0-ról vagy 5-4-1-ről, s kiderült, hogy játékosai nem ellenségei a labdának, hanem addig csak az előrébb jutás miatt kellett bunkerfocizniuk.
A világbajnokságok elődöntőit elbukó csapatokban a vb-bronzmeccseken nagyon gyakran azok játszanak, akik addig perememberek voltak.
Marokkó már teljesítette a tervet és történelmet írt, így azon a meccsen simán csak "örömfocizhat". Valószínűnek tartom, hogy az afrikai csapatban többen olyanok fognak szerepelni, akiket eddig jobbára a kispadon lehetett látni.
Horvátország szintén teljesítette a tervet. Ott sem szomorkodik senki sem.
Arra lehet készülni, hogy a bronzmeccsen két örömfocizó csapat fog szerepelni.
Szerintem.

Idézetet írta: Admin Dátum december 15, 2022, 10:43:28Valójában csak kettőt, mert a kanadaiak elleni találat az öngól volt.  ;)

Ja tényleg. Tehát Marokkó azon kevés csapat közé tartozik, aki gólt tudott rúgni Marokkónak!  ::)

Idézetet írta: csabax Dátum december 15, 2022, 11:11:40A korán bekapott gól miatt Marokkó kénytelen volt váltani 4-3-3-ra az általa korábban játszott 6-4-0-ról vagy 5-4-1-ről, s kiderült, hogy játékosai nem ellenségei a labdának, hanem addig csak az előrébb jutás miatt kellett bunkerfocizniuk.
A világbajnokságok elődöntőit elbukó csapatokban a vb-bronzmeccseken nagyon gyakran azok játszanak, akik addig perememberek voltak.
Marokkó már teljesítette a tervet és történelmet írt, így azon a meccsen simán csak "örömfocizhat". Valószínűnek tartom, hogy az afrikai csapatban többen olyanok fognak szerepelni, akiket eddig jobbára a kispadon lehetett látni.
Horvátország szintén teljesítette a tervet. Ott sem szomorkodik senki sem.
Arra lehet készülni, hogy a bronzmeccsen két örömfocizó csapat fog szerepelni.
Szerintem.


Tehát ha jól értelmezem, akkor szerinted egy Marokkónak nem lehet a cél egy harmadik hely? Elbukták az elődöntőt, jöhet egy újabb cél. Szerintem.

Idézetet írta: Admin Dátum december 15, 2022, 13:14:18Tehát ha jól értelmezem, akkor szerinted egy Marokkónak nem lehet a cél egy harmadik hely? Elbukták az elődöntőt, jöhet egy újabb cél. Szerintem.
Nem értelmezed jól. Ilyesmit még csak nem is gondoltam.
Természetesen mindkét csapatnak cél a 3. hely. Ez biztos.
Szerintem amit írtam, egyáltalán nem zárja ki azt, hogy már mindkét csapat teljesítette, amiért elutazott a foci-vb-re.

Idézetet írta: csabax Dátum december 15, 2022, 13:55:14Nem értelmezed jól. Ilyesmit még csak nem is gondoltam.
Természetesen mindkét csapatnak cél a 3. hely. Ez biztos.
Szerintem amit írtam, egyáltalán nem zárja ki azt, hogy már mindkét csapat teljesítette, amiért elutazott a foci-vb-re.

Pontosan ezért szerintem nem perememberekkel fognak szerepelni, és nem veszik félvállról.

A korábbiakra reagálva, most komolyan, el is felejtettétek? A bronzmeccsek mindig a legszórakoztatóbb meccsek, a finálé agyonterheltségének árnyékában. Szóval én várom :)

Magam ûgy érzem, hogy Argentina 86-os hangulatban van.
Ez a mostani nem egy véresen kiizzadt finàlé, mint 1990-ben, vagy 2014-ben. Àltalàban jôl kezdi a meccseket Argentina, és rendre vezet. Kivàr majd elentàmadàsbôl összejön valami. Messi csûcsformàban, mìg a franciàk nagyon szorultak Marokkô ellen 1:0-nàl, a véfelmükben simàn benne van a kapott gôl/gôlok esélye!
Mivel Katart elfoglaltàk a dél-amerikaiak nagy lesz a hangulat a döntõn, s Messi-t istenként kezelik. Szerintem kaphatunk egy pazar döntõt; csûcsformàban lévõ argentin sztàr+elöl hàtul gôlképes ellenfél!