Giro d'Italia 2023

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ki lesz a 2023-as Giro d'Italia nyertese?

Remco Evenepoel
3 (60%)
Primoz Roglic
0 (0%)
Geraint Thomas
0 (0%)
Tao Geoghegan Hart
1 (20%)
Joao Almeida
1 (20%)
Aleksandr Vlasov
0 (0%)

Összes szavazó: 5

Szavazás lezárva: május 11, 2023, 09:42:22

Végre valami, de inkább csak valamicske :) Az UAE sora nagyon erős, pláne, ha még McNulty kipiheni a tegnapi szökését.
Zana és Kuss nagyot melózott az emberéért, de csak Dunbar tudott ezzel élni; Roglic kevésnek tűnik. Almeidaát tippelném, mert nagyon nagy benne a tűz és szerintem érzi a vérszagot és tudja, hogy nagyon erős a sora.

Pinot vajon erőből szakadt le vagy inkább egy kis szökőhátrányt épített ki egy esetleges szakaszgyőzelem miatt?! ???

Idézetet írta: Latzka Dátum május 23, 2023, 18:17:46Pinot vajon erőből szakadt le vagy inkább egy kis szökőhátrányt épített ki egy esetleges szakaszgyőzelem miatt?! ???

Utóbbira tippelnék, szerintem látta, hogy egy 10-11. hely már nem feltétlenül opció neki, ez a 7 perc pedig olyan hátrány, amivel elengedik egy szökésbe. Mivel, mindenki a 19. szakaszra tartalékol, szerintem a 18. etapon próbálkozik majd Pinot. Ott van rögtön egy hegy, ha ott a szökésbe el tud menni ő meg Molard (aki látványosan leszakad mindig a hegyek alján), akkor akár haza is érhetnek. Ott még megpróbálják azok a szökevények, akik eddig semmit se nyertek: Pinot, Mollema, Cepeda, Paret-Peintre, Van Wilder, Barguil, Dombrowski (tőle még semmit se láttunk), Fortunato, Buitrago vagy Haig.

Szakasz előtti Quick-Step csapatbusz; kettecskén :laugh: Amúgy jó kis kép! :ok:

Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Almeida nyilatkozat (részlet):

"Ami eddig a leginkább meglep, az Roglic versenyzési stílusa. A Jumbo rengeteget dolgozik, ő viszont nem támad. Már vasárnap is arra számítottam, hogy megindul majd, ehhez képest akkor is én voltam az, aki tempót váltott."

Nem tudom jó ötlet-e piszkálni és felhúzni a szlovént; lehet okosabb lett volna ezt a részt kihagynia :laugh:

Idézetet írta: Latzka Dátum május 23, 2023, 20:16:49Szakasz előtti Quick-Step csapatbusz; kettecskén :laugh: Amúgy jó kis kép! :ok:

Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Azért egy ilyen buszt én is elfogadnék, tele kurvákkal.  ;D

Bár csapatversenyben tökutolsók, de részeredményeket tekintve, képernyős szereplésben és 'feltűnésben' dicséretet érdemel a nagyon szimpatikus Team Corratec - Selle Italia. Sokkal feltűnőbb a jelentlétük, mint mondjuk egy Astananak, Cofidisnek vagy Inermarché-Wantynak.

Giro d'Italia: Elérkezett Thibaut Pinot ideje?

A Giro d'Italia három legkeményebb etapja következik egymás után, ahol eldől az összetett verseny.  Olvasd tovább


Sziki-szökevény nap. Kíváncsi vagyok, hogy Healyben van-e még erő; elég nyakas a srác :)

Csak játékból tipp, hogy kik kerülnek be a szökésbe:

1. Pinot
2. Healy
3. Bob Jungels
4. Einer Rubio (Verona) - Movistar
5. Davide Bais
6. Dombrowski/LL Sanchez - Astana
7. Vacek/Stojnic (Corratec)
8. Barguil
9. Rota
10. Van Wilder
11. Frigo

Bravo Pinot ott a 40 pont :great:

Nézi valaki? A peloton mennyire fogyott meg az első hegyen? Healy leszakadt?

Idézetet írta: Latzka Dátum május 25, 2023, 13:51:35Bravo Pinot ott a 40 pont :great:

Nézi valaki? A peloton mennyire fogyott meg az első hegyen? Healy leszakadt?


30 perce értem haza, történt valami?

Az mondjuk pozitívum, hogy Pinot, Paret-Peintre és Gee szökésben, nem lenne rossz, ha hazaérnének, pénztárcának jót tenne. Lehet még lövök erre az etapra egy Dunbar - Rpoglic H-t 2.37-ért, meg egy Caruso - Van Wilder V-t 2.00-ért.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 25, 2023, 16:02:3430 perce értem haza, történt valami?

Szerintem semmi, most kezdődik az érdemi rész. Én csak Pinot miatt vagyok besózva, azért érdeklődtem, hogy mi a helyzet.

És aztán jött Pinot, megint eltaktikázta a végét, hihetetlen. Mondjuk a hegyi trikóval, meg ha holnap bírja, akkor a top10 még vigasztalhatja, bár szerintem benne van, hogy az időfutamon megtörik és elbukja azt is.

Kíváncsi leszek a holnapi király etapra, nem lefutot még ez, Thomas erős, leszakítani nem nagyon lehet, de igazán rossz napja még nem volt. A nagy hármas amúgy kaphat egy távoli támadást a többiektől, mert 3 percen kívül vannak, nem lennék meglepve, ha Dunbar, Caruso vagy Carthy is próbálkozna egy távoli akcióval.

Először is a mai szakasz:

Ma szinte csak dicsérni tudom a versenyzőket:

- Zana behúzta ez a kemény szakaszt, ezt nem nagyon kell ecsetelni
- Pinot szerintem most nem lehet hibáztatni; szökött, magával törődött; látszott az utolsó km-en, hogy Zana az erősebb, úgy gondolom ezt Pinot még hamarabb tudta.
- Roglic végreee erőt mutatott, ideje volt
- Thomast nem lehetett leszakítani és nagyon okosan pihent a szlovén mögött. Szerintem tanár volt.
- Kuss, Vine elit segítők voltak; le a kalappal előttük
- Almeida bár kapott, de nem zuhant meg
- Leknessund mit küzdött te jó ég
- Dunbar megint jó volt

Caruso és Carty, akik nekem csalódás. Azt gondolom sem nekik, sem Dunbarnak nincs ereje, hogy holnap támadjanak az erősebb hármas ellenében, de ne legyen igazam.

Itiner fanclub tagoknak a mai szakasz :)
(ilyen jobbra igazítással van a legkevésbé elcsúszva beillesztés után)

KM   KEYPOINT   32 KM/H   36 KM/H   40 KM/H
0.0   Start   11:50   11:50   11:50
64.4   Caprile   13:39   13:26   13:17
87.4   Passo Campolongo   14:27   14:09   13:55
112.1   Passo Valparola   15:14   14:51   14:33
143.5   Passo Giau   16:15   15:46   15:22
161.3   Cortina d'Ampezzo   16:41   16:09   15:43
169.5   Passo Tre Croci   17:02   16:27   16:00
183.0   Finish   17:32   16:54   16:24
183.0   Tre Cime di Lavaredo   17:32   16:54   16:24

Idézetet írta: Latzka Dátum május 25, 2023, 19:32:47Először is a mai szakasz:

Ma szinte csak dicsérni tudom a versenyzőket:

- Zana behúzta ez a kemény szakaszt, ezt nem nagyon kell ecsetelni
- Pinot szerintem most nem lehet hibáztatni; szökött, magával törődött; látszott az utolsó km-en, hogy Zana az erősebb, úgy gondolom ezt Pinot még hamarabb tudta.
- Roglic végreee erőt mutatott, ideje volt
- Thomast nem lehetett leszakítani és nagyon okosan pihent a szlovén mögött. Szerintem tanár volt.
- Kuss, Vine elit segítők voltak; le a kalappal előttük
- Almeida bár kapott, de nem zuhant meg
- Leknessund mit küzdött te jó ég
- Dunbar megint jó volt

Caruso és Carty, akik nekem csalódás. Azt gondolom sem nekik, sem Dunbarnak nincs ereje, hogy holnap támadjanak az erősebb hármas ellenében, de ne legyen igazam.

Hasonlókat gondolok a tegnapi után. Bár olasz site-okon reménykednek benne, hogy Caruso a mai királyetapon odateszi, én nem látom benne hozzá a kellő erőt.
Roglic ma adhat akár Thomasnak is valamennyit, de nehéz persze ezt modellezni, lehet ma pont Roglicnak lesz rosszabb napja, mindenesetre tegnapiak alapján Roglic vs Thomas ez most már a rózsaszínért, de ez egy nagyon kemény szakasz és a Giro híres a váratlan fordulatokról :)
Még azon gondolkoztam el, van-e olyan aki ezt a mait így a verseny végén szökésből végig tudja csinálni.
Pinot vagy Zana újra a tegnapi után? Valószínűtlen.
Rubio, Cepeda?
Legvalószínűbb nekem hogy Roglic elviszi ma a szakaszt.