Szerencsejátékkal kapcsolatos törvények/hírek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Megnyitnám ezt a topicot, ha találtok valami hírt/infót a szabályzásról, azt linkelhetitek ide.

Íme egy gyönyörűség, fasza lesz, ha megcsinálják...

http://bombahir.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=8784:keszuel-az-uj-szerencsejatek-toerveny&catid=98:rovat-belfold-hirek&Itemid=480

Idézetet írta: th3PR0j3ct0r Dátum december 15, 2010, 08:35:55
Megnyitnám ezt a topicot, ha találtok valami hírt/infót a szabályzásról, azt linkelhetitek ide.

Íme egy gyönyörűség, fasza lesz, ha megcsinálják...

http://bombahir.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=8784:keszuel-az-uj-szerencsejatek-toerveny&catid=98:rovat-belfold-hirek&Itemid=480

Szegény Németh Gábor...megint nem tud karácsonyi ajándékot venni a családjának. Ohh...annyira sajnálom.

Érdemes elolvasni a cikket, ekkora szánalmas dolgot ritkán....mehet a "viccek" közé.


Idézem:

"A Szerencsejáték Zrt. úgy véli, ezeket az online szerencsejátékokat minél előbb vissza kell szorítani. Kiemelték azonban, hogy erre nem az adóbevétel miatt van szükség, hanem azért, mert ezen játékok többségében a fiatalokat, és sokszor a 18 év alatti réteget célozzák. Németh Gábor hozzátette azt is, jelenleg a magyar piacon a Szerencsejáték Zrt.-től eltekintve nincs legális online szervező, ezzel szemben néhány, az Európai Unió területén működési engedéllyel rendelkező cég úgynevezett adóparadicsomból indítja el az illegális online játékát, elsősorban Gibraltárról, illetve Máltáról. Ebből kifolyólag a nyertes játékosok sokszor nem tudják, hogy az ilyen illegális játékokból származó nyereményt adókötelezettség terheli, míg a Magyarországon legális szerencsejátékokból származó nyereménynek nincs adóvonzata."

Kezdjük az elejével:

"mert ezen játékok többségében a fiatalokat, és sokszor a 18 év alatti réteget célozzák"

Tényleg...az online fogadóirodák mindenkit engednek fogadni, nem számít ha 10 éves vagy...következik, hogy 15 éves függők lesznek.
Bezzeg én 14-15 évesen simán tudtam tippmixelni....az nem volt szabálysértő, mi? S szerintem most sincs ez másképp.

S akkor jöjjön a csúcs:

"az Európai Unió területén működési engedéllyel rendelkező cég úgynevezett adóparadicsomból indítja el az illegális online játékát, elsősorban Gibraltárról, illetve Máltáról. Ebből kifolyólag a nyertes játékosok sokszor nem tudják, hogy az ilyen illegális játékokból származó nyereményt adókötelezettség terheli, míg a Magyarországon legális szerencsejátékokból származó nyereménynek nincs adóvonzata"

Tehát minden ami nem SzarRt.-és az illegális. Európai Unióban van működési engedélye, de illegális! Korrekt! Magyarország 2010!  :great:


Tehát továbbra is:

Németh Gábor:  :segg:
SzarRT.:  :segg:

 Rengeteg cikk jelent meg az utóbbi időben a témával kapcsolatban. Régebben mondták azt, hogy az internetes szerencsejáték, de főleg a póker függőséget okoz.
Mondják ők akik ilyen játékot szerveznek "A Puttón 5 percenként akár 10 millió Ft-ot is nyerhet!" Ha valami akkor ez tényleg függőséget okoz. És ott a kaparós sorsjegy ahol szintén azonnal kiderül nyert-e.....

Mondtak olyanokat, hogy az online póker miatt jelentősen csökkent a kocsmai nyerőgépek száma, kérdem én az online póker helyett hány ember menne el a füstös kocsmákba a cseresznyés gépekbe dobálnia a pénzt? Máshol szellemi sportnak elfogadott pókert itt lassan betiltják. Az élő játék után  on-line is oda jutunk.

"Becslések szerint jelenleg az illegális, online szerencsejáték-piac közel 100 milliárd fordintos forgalmat termel. Ennek az összegnek 90 százaléka kerül vissza a játékosokhoz, így a szervezőknél körülbelül tízmilliárd forintos összeg marad, melynek kétmilliárdos adóvonzata lenne."

Érdekes a régebben emlegetett 100 milliárdos adóbevétel kiesés most 2 milliárdosra csökkent.

"A szervezet igazgatója elmondta azt is, hogy Magyarországon ma nincs meg az a jogszabályi háttér, melynek értelmében akár állami hatóság, akár a Szerencsejáték Zrt. blokkolhatná ezen portálokat."

Szóval már ott járunk, hogy az SZRT szeretné blokkolni az online póker és fogadási portálokat, hol élünk Kínában?
Tudtommal ma 2010-ben Magyarországon szólásszabadság és demokrácia van.

- Egyébként régen és most is fogadhat fiatal korú a lottózókban a kutya nem törődik vele.

- Érdekes lesz azt nézni, hogy a Londoni olimpiára külföldön kell készülni-e a magyar játékosoknak mert ügye kis hazánkban a póker tiltott szerencsejáték.

Tehát továbbra is:

Németh Gábor:  :segg:

SzarRT.:  :hanyas:







egyik mondatodról az eredmenyek.com "chat" jut eszembe, ahol a sok 14 évesen anyázza egymást, meg fikázza a csapatokat, hogy hogy lehet hogy a görög 2. osztály elment, meg a finn hokiban mi az hogy 2.20 nem sima hazai.
meg hogy már 1 hónapja nem nyert semmit, és mondjanak neki már valami tutit.
meg rakja a szelvényre a 10 papírforma meccset oddsok alapján, és idegbajoskodnak össze vissza, hogyha elmegy az 1.50 akkor az már bunda.

na ezek valószínűleg nem neten tolják, hanem a mélyen  :lehany: tippmixen tolják... ennyit erről :D

Idézetet írta: Milan Dátum december 15, 2010, 09:20:16
Szegény Németh Gábor...megint nem tud karácsonyi ajándékot venni a családjának. Ohh...annyira sajnálom.

Érdemes elolvasni a cikket, ekkora szánalmas dolgot ritkán....mehet a "viccek" közé.


Idézem:

"A Szerencsejáték Zrt. úgy véli, ezeket az online szerencsejátékokat minél előbb vissza kell szorítani. Kiemelték azonban, hogy erre nem az adóbevétel miatt van szükség, hanem azért, mert ezen játékok többségében a fiatalokat, és sokszor a 18 év alatti réteget célozzák. Németh Gábor hozzátette azt is, jelenleg a magyar piacon a Szerencsejáték Zrt.-től eltekintve nincs legális online szervező, ezzel szemben néhány, az Európai Unió területén működési engedéllyel rendelkező cég úgynevezett adóparadicsomból indítja el az illegális online játékát, elsősorban Gibraltárról, illetve Máltáról. Ebből kifolyólag a nyertes játékosok sokszor nem tudják, hogy az ilyen illegális játékokból származó nyereményt adókötelezettség terheli, míg a Magyarországon legális szerencsejátékokból származó nyereménynek nincs adóvonzata."

Kezdjük az elejével:

"mert ezen játékok többségében a fiatalokat, és sokszor a 18 év alatti réteget célozzák"

Tényleg...az online fogadóirodák mindenkit engednek fogadni, nem számít ha 10 éves vagy...következik, hogy 15 éves függők lesznek.
Bezzeg én 14-15 évesen simán tudtam tippmixelni....az nem volt szabálysértő, mi? S szerintem most sincs ez másképp.

S akkor jöjjön a csúcs:

"az Európai Unió területén működési engedéllyel rendelkező cég úgynevezett adóparadicsomból indítja el az illegális online játékát, elsősorban Gibraltárról, illetve Máltáról. Ebből kifolyólag a nyertes játékosok sokszor nem tudják, hogy az ilyen illegális játékokból származó nyereményt adókötelezettség terheli, míg a Magyarországon legális szerencsejátékokból származó nyereménynek nincs adóvonzata"

Tehát minden ami nem SzarRt.-és az illegális. Európai Unióban van működési engedélye, de illegális! Korrekt! Magyarország 2010!  :great:


Tehát továbbra is:

Németh Gábor:  :segg:
SzarRT.:  :segg:

És a (számomra) legdurvább mondatot kihagytad! Az így hangzik:

"Németh Gábor szerint jelenleg hiányzik Magyarországon az a jogszabályi háttér, amely alapján ezeket az online honlapokat blokkolhatná akár valamely állami hatóság, vagy esetleg a Szerencsejáték Zrt."

Mivaaan?? Hol élünk, '56-ban?

Nem akarok politizálni, de azok után, hogy a nyugdíjunkat ilyen simán einstandolta az állam, én már nem lepődök meg semmin. Max azon, hogy értelmes dolgozó emberek miért akarnak mégis ebben az országban élni, (mint én is)?

meg nem akarok ijesztgetni, de jön viktor isten, aztán néhány ember helyében nem nagyon vezetnék naplót... meg mióta egyre többet hallani ezzel kapcsolatban, így nyilvánosan nem túl tanácsos írogatni hogy ki mit hogy mennyiért...
mindenkinek a saját dolga, de aki mondjuk nem pár száz forinttal játszik, annak nem biztos hogy tanácsos mindent levésni...

Idézetet írta: sparco Dátum december 15, 2010, 11:07:30
meg nem akarok ijesztgetni, de jön viktor isten, aztán néhány ember helyében nem nagyon vezetnék naplót... meg mióta egyre többet hallani ezzel kapcsolatban, így nyilvánosan nem túl tanácsos írogatni hogy ki mit hogy mennyiért...
mindenkinek a saját dolga, de aki mondjuk nem pár száz forinttal játszik, annak nem biztos hogy tanácsos mindent levésni...

Azért ettől még nem tartok. Ha ez bekövetkezik, na akkor én is elcuccolok Új-Zélandra.

Inkább akkor már hamarabb kopogtat a szoftverrendőrség, hogy mi fut a gépeden, hol a számla róla? Ez is jó kis összeget hozna az államnak. Már persze akinek gondja lenne ezzel, nekem jogtiszta minden...  ;D

Idézetet írta: sparco Dátum december 15, 2010, 11:07:30
meg nem akarok ijesztgetni, de jön viktor isten, aztán néhány ember helyében nem nagyon vezetnék naplót... meg mióta egyre többet hallani ezzel kapcsolatban, így nyilvánosan nem túl tanácsos írogatni hogy ki mit hogy mennyiért...
mindenkinek a saját dolga, de aki mondjuk nem pár száz forinttal játszik, annak nem biztos hogy tanácsos mindent levésni...


Én sem hiszem, hogy ez gond lehetne, hisz a leírtak valóságtartalmát be kellene bizonyítania a vádlónak... Már ha lesz olyan... Amilyen ütemben itt mennek a dolgok. 
Egyébként eljátszottam a gondolattal, hogy ha ilyesmi történne, akkor a nemzetközi bírósághoz fordulva mi lenne a dolog vége... Elméletileg azért nincsenek szankciók, mert Magyarországnak jogharmonizációt kell végrehajtani a szerencsejáték törvényben. Erre kapott időt. Talán 2014-ig, de nem emlékszem pontosan. De addig is nem lehet csesztetni a lakosságot egy olyan törvény megszegése miatt, aminek megváltoztatására kötelezettséget vállalt az aktuális kormány. Persze az érdekük azt kívánja, hogy minél tovább húzzák és fenyegetőzzenek, de meg van kötve a kezük a konkrét lépésekkel kapcsolatban. Reméljük így is van, nem csak feltételezés a dolog...

Idézetet írta: szumos Dátum december 15, 2010, 11:42:29
Én sem hiszem, hogy ez gond lehetne, hisz a leírtak valóságtartalmát be kellene bizonyítania a vádlónak... Már ha lesz olyan... Amilyen ütemben itt mennek a dolgok. 
Egyébként eljátszottam a gondolattal, hogy ha ilyesmi történne, akkor a nemzetközi bírósághoz fordulva mi lenne a dolog vége... Elméletileg azért nincsenek szankciók, mert Magyarországnak jogharmonizációt kell végrehajtani a szerencsejáték törvényben. Erre kapott időt. Talán 2014-ig, de nem emlékszem pontosan. De addig is nem lehet csesztetni a lakosságot egy olyan törvény megszegése miatt, aminek megváltoztatására kötelezettséget vállalt az aktuális kormány. Persze az érdekük azt kívánja, hogy minél tovább húzzák és fenyegetőzzenek, de meg van kötve a kezük a konkrét lépésekkel kapcsolatban. Reméljük így is van, nem csak feltételezés a dolog...

persze, azért nem basztathatnak, de lehet emiatt meg keresnek egy dolgot rólad, amivel meg tudnak baszogatni... bár reméljük ott még nem tartunk :)

Idézetet írta: szumos Dátum december 15, 2010, 11:42:29
Én sem hiszem, hogy ez gond lehetne, hisz a leírtak valóságtartalmát be kellene bizonyítania a vádlónak... Már ha lesz olyan... Amilyen ütemben itt mennek a dolgok. 

Ebben azért ne legyél annyira biztos, hogy bizonyítani kell. Példa: saját gépjármű km elszámolás céges ügyekben tett utakhoz. Az Apeh akár 5 évre visszamenőleg előveheti őket, ellenőrizheti, majd vélelmezi, hogy az utak 50%-a nem céges ügyben történt, ezért ez alapján a vélelmezés alapján kiveti az adót. Márpedig a vélelmezés nem bizonyítás szerintem, innentől kezdve viszont a te dolgod bizonyítani az ellenkezőjét. Magyarország 2010, oszt no comment!

Próbáld elképzelni ezt fogadások terén, majd jól megvélelmezik, hogy mennyit nyerhettél, aztán jól kivetik az adót...

Érdekes dolgok ezek egy biztos tavasszal valami történni fog szabályozás terén és számunkra nem kedvező előjellel.
Az még kérdés, hogy mekkora lesz a tiltás és hogy mekkora lesz a kiskapu.  8)

Idézetet írta: misk@ Dátum december 15, 2010, 12:25:13
Ebben azért ne legyél annyira biztos, hogy bizonyítani kell. Példa: saját gépjármű km elszámolás céges ügyekben tett utakhoz. Az Apeh akár 5 évre visszamenőleg előveheti őket, ellenőrizheti, majd vélelmezi, hogy az utak 50%-a nem céges ügyben történt, ezért ez alapján a vélelmezés alapján kiveti az adót. Márpedig a vélelmezés nem bizonyítás szerintem, innentől kezdve viszont a te dolgod bizonyítani az ellenkezőjét. Magyarország 2010, oszt no comment!

Próbáld elképzelni ezt fogadások terén, majd jól megvélelmezik, hogy mennyit nyerhettél, aztán jól kivetik az adót...

Úgy van ez, hogy amit nagyon "vélelmezni" akarnak azt fogják, amit meg nem, azt nem. Régóta probléma például a vagyonosodás vizsgálata is. Mégsem látok nagy eredményeket a vizsgálatokban, ha egyáltalán vizsgálnak valakit. Ott miért nem vélelmeznek? :) Úgy gondolom a fogadóirodák alternatív útvonalon, míg az EU törvényesen is akadályozza a nagy "vélelmezéseket". Legalábbis remélem. Amúgy igazad van, de ha nagyon akartak volna tenni valamit, már meglépték volna szerintem. Ez a piac régen megérett az állami "szüretre". Szerintem oka volt , hogy eddig nem történt semmi. Illetve megint csak remélem....

Idézetet írta: sparco Dátum december 15, 2010, 11:07:30
meg nem akarok ijesztgetni, de jön viktor isten, aztán néhány ember helyében nem nagyon vezetnék naplót... meg mióta egyre többet hallani ezzel kapcsolatban, így nyilvánosan nem túl tanácsos írogatni hogy ki mit hogy mennyiért...
mindenkinek a saját dolga, de aki mondjuk nem pár száz forinttal játszik, annak nem biztos hogy tanácsos mindent levésni...


sparco: te mit ijesztgeted itt a népet?  ;D

Nem olvassa senki a naplókat, ülj nyugodtan.

A portálunk ellen semmit sem tudnak tenni, tehát bármilyen szabály létezik, a Sportfogadas.org marad!  ;) Hacsak nem kínai módra tiltanak le minket... :D

Ami meg a fogadókat illeti, egyszerű a megoldás: Moneybookers Mastercard! Azt derítsd ki drága APEH, meg SzarRT!  :bash:

Idézetet írta: Milan Dátum december 15, 2010, 19:46:07
sparco: te mit ijesztgeted itt a népet?  ;D

Nem olvassa senki a naplókat, ülj nyugodtan.

A portálunk ellen semmit sem tudnak tenni, tehát bármilyen szabály létezik, a Sportfogadas.org marad!  ;) Hacsak nem kínai módra tiltanak le minket... :D

Ami meg a fogadókat illeti, egyszerű a megoldás: Moneybookers Mastercard! Azt derítsd ki drága APEH, meg SzarRT!  :bash:

igen, még az mb card ot akartam mondani :)

Az osztrák és a svájci bankok sincsenek olyan messze ::) ;).