Csaló pokertermek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Idézetet írta: Milan Dátum december 04, 2014, 09:31:17
Tehát annyira biztos vagy a dolgodban, hogy egyszerűen még ha van rá ellenbizonyíték akkor sem fogadod el.

Ne haragudj, de a hasonló hozzáállást a gyerekek szokták használni.

Én nem cáfolom az általad leírtakat, mert nekem halvány lila fingom sincs róla, de engem úgy tanítottak, hogy ne ítéljek el senkit előre soha.

Az ártatlanság vélelme ;D ;D

Csak ha mar arra van bizonyitek h gazdag embereket lehuztak akkor miert nehez elhinni h barkit lehuzhatnak csalva? Azt en is remelem h nem csal mind de az szinte biztos h vannak csalo termek.

#212 december 04, 2014, 11:13:38, söprű
Idézetet írta: alba96 Dátum december 03, 2014, 22:30:37

pl. ami megdöbbentő: all-in-ben (!!!) a 4:96 esélytelen közel 100% gyakorisággal nyerő ellened és nem 4/96*100 %-ban és döbbenetes képtelenségek teljesülnek szinte halál biztosan, hogy kiüssenek téged a 96:4 nyerőből

Ez hazugság, számtalanszor nyer a 96, csak az agyad olyankor nem törődik azzal, hogy kiszámolja, hogy riveren 96% volt az esélyed, míg MINDEN vesztett hand után megteszi ugyanezt. A 25-ből egy alkalom azért olyan nagyon nem ritka, bőven belefér abba a szórásba, amit én - érzésre - megtapasztaltam.

Nehogy már elkezdjen hinni bármilyen szinten is ebben a topikban felvezetett "álmatematikában" bárki is.
Bárki írhat egy trackerprogramot, ami több százmillió leosztást  tud lementeni a futó oldalakról és bebizonyíthatja érdemleges mintán, hogy csalnak a termek.
Szerintetek ez miért nem sikerült még 10-15 év alatt senkinek? Komolyabb próbálkozások voltak erre, mint a "96-4 100%-ban megy el" axiómák.
Amilyen mennyiséget itt egyes emberek lejátszottak az együttvéve is kevés lenne bármilyen bizonyításra.
Még egy ilyen komoly axiómára, hogy a "96%-4% esély 100%-ban megy el" is kevés lenne a fórum össz. leosztásszáma.
Ilyen érvekkel lehet, itt embereket meggyőzni, hogy 96-4% 100%-ban megy el? Ez komoly? Így bemondásra?
Csak ezen állítás bizonyítására egy többmilliós  leosztás-adatbázis kellene és akkor is csak gyanakodni lehetne!
Tessék mutassa meg, akinek ilyen adatbázisa van, mert ez így vicc kategória. Aki szerint ez így bemondással bizonyítható annak fogalma sincs arról, hogy mi a variancia...

"Fel van hígítva és kiegyensúlyozva a rengeteg érdektelen leosztással, ahol szinte nincs tét se." - ezen mondat után az EV fogalmának a tisztázása is több, mint szükséges lenne.
Az AllinEV eleve azokat a leosztásokat számolja, ahol allin kerültél, tehát nehéz felhígítani, meg tét nélküli leosztásoknak nevezni, ahol allin kerültél, de tény nagyon jól hangzó érvelés.

Én senkit nem akarok meggyőzni, vitába sem fogok szállni senkivel, mert teljesen felesleges.
Mindenki véleményét tiszteletben tartom, csak elképedve olvastam egy-két hozzászólótól, hogy kezd hitelt adni, matematikai fogalmakat puffogtató zagyvaságoknak, amiben semmilyen matematikailag bizonyított érvelés nem hangzik el, sőt kifejezett "blöffök" sokaságát tartalmazza.
Nem akarok megbántani senkit, de akit ennyivel meg lehet vezetni az jobb, ha sportfogadási szempontból is utánanéz egy kicsit a matematikai fogalmaknak, a bukmékerek által alkalmazott koncepcióknak, mert ezek alapszintű megértése nélkül elég nehéz profitot realizálni akár pókerben, akár sportfogadásban...

lavolpe !

Én értem anit írtam, ezért nem értem mi tűnik benne matemtikai blabla-nak. Szerintem tiszta ügy. Nem értelek. Talán ha matekgerilla szerint is blabla lenne ... de nem az !

Az EV azt mutatja, hogy mázlis vagy peches vagy, vagyis az események a várható kimenetel szerinti arányban, annál számodra jobb arányban vagy annál rosszabb arányban következnek be. DE !!! Fontos az is, hogy pár centes poton kapod a giga mázlit, vagy olyan poton amibe mindenki all-in tolt, illetve ellenkezőleg a pechet.
Ugye jövedelmezőbb a kis potos pech és a nagy potos mázli, illetve megfordítva bukós a kis potos mázli és a nagy potos pech.
Ez négy eset és nem mindegy éppen melyikbe estél bele és ne söpörjük már egy kalapba az EV-ben (ez a hígítás) !
UGYE "5" :) ÁSSZAL 3c-t NYERVE IS LEHET KURVA NAGYOT BUKNI !!! NINCS KIFIZETVE !
A két véglet a nagy potos mázli és a nagy potos pech.
A nagy potos mázli a szűzkéz esete, vagyis a hülyéké ... ebbe nem szoktam beleesni soha, mert csodát várva nem szállok be. Ez az ellenfél.
A nagy potos pech az én esetem ... közel biztosra csodabukás ! VAGYIS A HÜLYE ELLENFÉL NYER.

NA ENNYI HÜLYE NINCS! Vagyis akkor mi van? ...
Többször egészen esztelen játékra kényszerítettem ellenfelet, ahol arra a lapra ami nekik volt, épeszű játékos nem ad nagy emelést vagy all-in-t. MEGTETTÉK.
BLÖFFÖMRE VOLT HOGY 5-ŐS MAGAS LAPPAL NYERT ! VAGYIS SEMMIRE ADOTT ALL-IN-T ÉS HÚZÓJA SE VOLT !
Asztalon két nagy pár mini 4-es kickerrel. Nekem 33 pár hand. Neki 52o.
Ezek szerintem nem mind hülye szerencsések voltak hanerm ... jó páran BOTOK !

Nos a játékokban sok lapot dobtam, míg végül jött egy jó lap. Ekkor jó flop esetleg  turn után ha csaknem biztos volt a nyerés  all-in toltam.
Ezeket a partikat vettem alapul csak ! A többi irreleváns. Szóval ezt a szituációt elemzem. A nagy potos pech esete.
Ezek nekik mindig két runner-esen voltak esélyesek flop után. Vagyis szinte sehogy.

És ezek 100%-ban elúsztak !!! MIND EGYTŐL-EGYIG !!! A nagy potos pech esetei.

A beülések utáni ELSŐ ilyen all-in-jeim MIND elbuktak. -- Ezt a mondatot jól rágjátok át.
Szóval mihelyst all-in mentem jött a két giga runner az ellennek és buktam. A két runner ~ (4-5):(95-96) eséllyel. Ami ~ 1:23 ... 1:24
És ez halálosan biztosan következett be minden ilyen esetben.

Mondjuk az utolsó szeriákban volt kb. 12 ilyen eset, ami hogy könnyen fejben számoljunk és magam ellen tartsak ~0.1 (1:10-re)a 12. hatványon esélyű.
Ugye érzitek, hogy pár darab nulla ide-vagy oda nem sokat számít úgyis ~0.
Szóval akkor miért is nem nyertem egyet sem  a 12-ből ?

Ez azt jelenti, hogy az ellenfelek 12-szer húztak egymás után fehéret "VAKON" egy olyan zsákból amiben 24 fekete és EGYETLEN fehér volt (4:96-ra)!!!
Ez akkor is képtelen dolog, ha 9 fekete és  1 fehér van a zsákban! (Hogy fejben könnyen számoljunk.)
Szerintetek is valóban "VAKON" húztak ?!
Ne má!

Jézusom, ez a kis pech, nagy mázli hasonlatoddal leírtad mennyire nem vágod, hogy kerül számolásra az EV.
A bad beat részletes leírása pedig tökéletes bizonyítéka annak, hogy te 1-1 leosztáson húztad fel magad, aztán csak osztod az észt.
:beerchug: :cya:

Összejátszással hogyan vádolhat meg egy terem ha ip kilöve?
Ha a lapjaidat pt-hez hasonló progi figyelik.
Innen már csak egy lépés hogy lapütközéseket generáljanak. (ne a pici potos gamek pörögjenek +90%-ban, ha már Gus könyve nem segített a rake növelésében)
Egy profit orientált vállalatokról beszélünk. Extra bevételt olyan könnyen elérhetnének..

Ha olyan sokat számít a "variancia" amilyen gyakran emlegetitek-emlegetjük-emlegetem, merüljünk bele még egy kicsit.
Az előzőek után felteszem a kérdést:
Miért pont az nem történik velem "véleeeeeetlenül" rendszeresen, hogy 52o-92o hand-ekkel sorban tarolom az asztalokat ?!
Ugye ez is 4:96 lehetne ugyanúgy fordítva elsülve csak éppen az ÉN javamra.
Ebbe viszont valahogy soha nem futok bele sorozatosan, ...
pedig kezem-lapom (eszem-faszom) szinte folyamatosan lenne hozzá ! Hála az osztógépnek ! :)

Valahogy "véletlenül" MINDIG NEKEM ROSSZ IRÁNYBA szór a variancia !
Biztosan lejt a póker asztal !
:)

Akkor a bad-beat nem pach a vesztőnek és nem mázli a nyerőnek vagyis EV növelő +-?
Hát akkor mi az isten ?!
Ja igen ... bad-beat.
Kösz.

Idézetet írta: alba96 Dátum december 04, 2014, 21:12:35

Valahogy "véletlenül" MINDIG NEKEM ROSSZ IRÁNYBA szór a variancia !
Biztosan lejt a póker asztal !
Vagy csak szimplán szerencsétlen vagy.
Azt nem értem, hogy ha ekkora király vagy mindenben (matematika stb.), akkor mégis miért egy sportfogadó oldalnak egy altopicjába írsz, és próbálsz minket meggyőzni?
Látod mi buták vagyunk, nem tehetünk róla  :(

Fogalmam sincs miért nem lett még törölve ez a topic. Maximum annyi értelme van, hogy jókat nevetünk néha ha betérünk ide. 16 oldalon keresztül beszéljük a semmit. Ez igen..

Egyszerű pszichológia, ha te "mákolsz" azt nem raktározza el úgy az agyad.

Az EV számításnál pedig beleszámít, hogy mekkora is volt az a kassza, szóval az érvelésed, értelmetlen. Továbbra is várnám az EV grafodat, de ez céltalan, inkább csak derülök a soraidon :)

Miért is számolunk valószínűségeket, ha kritikus helyzetekben mindig az ellenkezője jön ki ?!
Azért hogy ha tuti nyerők vagyunk, akkor tudjuk, hogy most kell bedobni ?!
Logikus ! ...
A bad-beat-nek meg köze nincs az EV-hez, annak meg a pech-hez !?
Logikus ! ...

Már megint hol a francban vagyok !
Kérem a bogyómat meg a gumiszobámat !

Minek veszekedtek és okoskodtok itt? Egyik állítást se lehet se bizonyítani se cáfolni. Addig csak felesleges billentyű koptatás az egész. Aki akar az játszik, aki meg nem az nem. Tök mindegy, hogy csalnak e a termek, ugyanúgy pókerezik tovább mindenki.

#223 december 04, 2014, 21:56:07, alba96
Az EV egy dolog és nem jellemzi a csalást és nem is bizonyítja.
De vele jár az hogy ha szivatnak a EV-d rossz lesz, erősen minusz.

De Az EV lezuhanhat ha EGYETLEN PARTIBAN VESZTESZ 10 000 000 $-t és csalásról szó sincs, hanem csak TERMÉSZETES pech-ed volt. EGYSZER !

Az EV-d leszállhat akkor is ha FOLYAMATOSAN mesterségesen szivatnak pár $-okkal a fordítva elsült partikban. Sok kicsi sokra megy.
Viszon ekkor már felmerül a csalás lehetősége.

Ezredszer hangsúlyozom a FOLYAMATOS SOROZATOS RENDSZERES szavakat, mert ez lényeg csak ezt mindenki nagy ívben lesz..ja.
Ezzel viszont az EV köszönő viszonyban sincs !

De azért csak erőltesd tovább legalább mindenki látja mennyire melléfogtál !

#224 december 04, 2014, 21:55:33, alba96

"Minek veszekedtek és okoskodtok itt?"
Egyetértek ! Igazad van !

"Egyik állítást se lehet se bizonyítani se cáfolni."
Nem értek egyet ! Nincs igazad.
Bár az szintén igaz, amit TiB is pedzegetett, hogy egyáltalán érdemes e bizonyítani ? Mit lehet vele elérni ? Semmit !

"Addig csak felesleges billentyű koptatás az egész."
Remélem nem ! De ebben is valószínűleg igazad lehet !

"Aki akar az játszik, aki meg nem az nem.
Tök mindegy, hogy csalnak e a termek, ugyanúgy pókerezik tovább mindenki."
Egyetértek ! Tökéletesen igazad van ! Hiszen én is így teszek.