Orvos-Egészség

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nyitok egy ilyen topikot, hogy könnyebb legyen megkeresni a dolgokat.

Lézeres szemműtétről van valakinek tapasztalata? Én már vén fos vagyok, a fiamat érdekelné. Kösz.

Hátha másnak is lesz ilyen:

Be van fagyva a vállam. Ez egy 50 év környékén jövő betegség, random, nem tudják mitől jön. A tünetek: be van szűkülve a karom mozgástere, nem bírom felemelni, hátranyúlni, mert nagyon fáj. Az  a király, hogy kb. 15-24 hónap alatt meggyógyul, de akinek ilyen lesz, ne várjon vele, megkeseríti az életet, el kell menni magánorvoshoz 30 ropiért, ahol adnak szteroid injekciót, az segít, semmi más. Voltam SZTK-ban is először, faszakodtak fizikoterápiával, meg gyógytornával, nem ér semmit, bele kell tenni egy kis pénzt, és utána királyság. (Illetve félkirályság, mert a teljes mozgás nem jön vissza, de mivel nem fáj, így jobban terheli az ember, és a lényeg, hogy nem fáj. :-)

Idézetet írta: zbking Dátum október 21, 2021, 05:35:57
Lézeres szemműtétről van valakinek tapasztalata? Én már vén fos vagyok, a fiamat érdekelné. Kösz.

Az öcsém megcsináltatta 3 éve, pedig csak -1.5-ös volt a szeme(az enyém -3.25). 2 napot volt kórházban,utána kiengedték. Ha kiment a levegőre, fél évig napszemüvegben(nem bóvliban) kellett járnia. Plusz még annyi, hogy egy évig nem erőltethette meg magát. Magyarul ne emelgessen 25 kilos zsákokat, ne segítsen költözködésben. ;)

Egyik ismerősömnek megműtötték, neki minden jól ment. Azóta sincs semmi gondja, mindig szemüveges volt, azt mondja, mintha kicsit más ember lenne, jó értelemben. Viszont van rossz tapasztalat ismeretségi körömben, neki fél évvel a műtét után romlani kezdett a látása, jött a szemszárazság és az erős fények kikészítik a látását, azóta újra szemüveges.

Ezt most csak azért írom így le, mert érdemes nagyon körültekintően kiválasztani hova is mentek, mert ameddig lerakjátok a több százezret jófejek, aztán ha jönnek a gondok a műtét után pár hónappal, akkor már nem lesztek annyira érdekesek nekik, ha rossz helyre mentek. Én jót nem tudok ajánlani, mert a két említett ismerősét se tudom hol csinálták pontosan.

Nekem volt mind a kettő, a vállfék 2000ben tényleg magától meggyógyult, de sokáig olyan volt, hogy nem tudtam sebességet váltani, vezetéskor át kellett nyúlni bal kézzel besegíteni.

Lézeres szemműtét 2003ban volt, mind a két szememre, -1,5 dioptriáról. 250 000ft volt Debrecenben,
Én nem javaslom, 4 év múlva visszaromlott megint .-1,5 dioptriára.



Sziasztok!
Egy főoldali cikk vezetett most engem idáig :) tisztelettel írnék pár sort a problémámról miértne alapon, eddig sajnos semmivel nem jártam sikerrel. Gyanúm, amit egy fizioterapeuta megerősített, hogy valami gond van a piriformis izmommal (ez egy kissebb feszítő izom a nagy farizom mögött) ami tankönyvbe illően nyomja az ülő ideget, meglehetősen erős, bokáig sugárzó fájdalmat okozva. Kizárólag guggolásnál enyhül valamelyest, így 3 hete ebben a pozícióban tudok csak aludni, nagyon kifingat  :-\ sürgősségin kaptam szurit, izomlazìtót, gyulladáscsökkentőt, semmit nem használt. 3x voltam csontkovácsnál, kezelt akupunktúrával, árammal, borzalmas volt :D első két alkalommal enyhülni látszott de csak 1-2 napig, a harmadiknál úgy megmasszírozott, hogy két napig mozogni nem bírtam. Most nem kívánok menni többet. Azóta itthon gyógytornázok, valamelyest segít de lényegében nem múlik. Esetleg ha van ötletetek ami visszahozhatna az életbe, abban az esetben megígérem, hogy nem indítom újra a naplómat ;D előre is hálás köszönet! Üdv mindenkinek!

Idézetet írta: MoncheZsolti8 Dátum október 22, 2021, 23:42:05
Sziasztok!
Egy főoldali cikk vezetett most engem idáig :) tisztelettel írnék pár sort a problémámról miértne alapon, eddig sajnos semmivel nem jártam sikerrel. Gyanúm, amit egy fizioterapeuta megerősített, hogy valami gond van a piriformis izmommal (ez egy kissebb feszítő izom a nagy farizom mögött) ami tankönyvbe illően nyomja az ülő ideget, meglehetősen erős, bokáig sugárzó fájdalmat okozva. Kizárólag guggolásnál enyhül valamelyest, így 3 hete ebben a pozícióban tudok csak aludni, nagyon kifingat  :-\ sürgősségin kaptam szurit, izomlazìtót, gyulladáscsökkentőt, semmit nem használt. 3x voltam csontkovácsnál, kezelt akupunktúrával, árammal, borzalmas volt :D első két alkalommal enyhülni látszott de csak 1-2 napig, a harmadiknál úgy megmasszírozott, hogy két napig mozogni nem bírtam. Most nem kívánok menni többet. Azóta itthon gyógytornázok, valamelyest segít de lényegében nem múlik. Esetleg ha van ötletetek ami visszahozhatna az életbe, abban az esetben megígérem, hogy nem indítom újra a naplómat ;D előre is hálás köszönet! Üdv mindenkinek!

Feltételezem googlen keresgeltel mar. Igy nem is linkelek semmit.
Ahogy olvasom sajnos a te esetedben lehet csak a muteti beavatkozas lesz sikeres.

Jobbulast minden esetre

Ahogy én is olvasgattam, tornával kezdik ilyen esetben, ha nem válik be, sajnos a műtét marad. De ezt csak Dr Google mondta, sajnos vagy nem sajnos személyes vagy épp környezetembeli tapasztalatot nem tudok írni.