TiB fogadási naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum július 21, 2019, 12:04:48
Mjallby - Halmstad
Hazai csapat szerez gólt (1.38)

Avai - Goias
Vendég csapat szerez gólt (1.58)

Na ez érdekes lesz, éjfélkor kezdenek.

Idézetet írta: TiB Dátum július 21, 2019, 22:29:29
Avai - Goias
Vendég csapat szerez gólt (1.58)

Kalmar - Djurgarden
Dupla esély X2 (1.32)

Idézetet írta: TiB Dátum július 22, 2019, 14:34:52
Kalmar - Djurgarden
Dupla esély X2 (1.32)

Kicsit off lesz meg szentimentális, de hát TiB vagyok ugye ;D Szóval nemrég elhunyt egy sorstársunk, nevezzük Béla bácsinak. Próbálom a tiszteletére az ő szavaival leírni a sztoriját. Minden perfektül alakult az életében, szép ház, mérnökösködés a gyárban, büdös kölkök, egész normális fehérnép, amiből nincs teljesen normális, ugye Tibikém? Mindig ezt mondta :) Aztán egyszer valamiért feladott egy totót. Ártatlan dolog, de elindult a lavina. Az tetszett neki a totóban, hogy pár forintból lehet csinálni milliókat. Ez a gondolat tette tönkre az életét, teljesen belemászott az agyába, nem lehetett kitörölni. Ott volt és kész, hiába ittam, hiába pattintgattam az asszonyt heti hússzor, átvette az irányítást, mesélte egyszer.

Heti néhány oszlop totó nem hozta meg a sikert, ezért jött a szokásos szerencsejátékos lejtő, sorsjegy, nyerőgép, kölcsön. Először a ház ment a lecsóba, aztán az asszony unta meg, hogy milliárdos is lehet egyszer. Nem megy ez könnyen, csomót kell kaparni a lottózóban, de nem érti meg a fehérnép. Vitte a gyerekeket, a lejtőn pedig nem volt más hátra, mint az ivás, és a nem hivatalos kölcsön. A létra alsó fokán ragadt állapot, évtizedek mentek el így, és jött a végzetes nap. Komolyan nem hinném el, ha nem tudnám, hogy igaz.

Pár száz forintból lehetnek milliók, ez vezérli Béla bácsit, leszarja hogy tömésházban van, ami alatt úgy folyik a víz, mint a rakpart áradáskor. Leszartam Tibikém, az csak víz, megszárad egyszer. Végzetes nap, elment a postára. Idősnek látszik, bár nem az, rokkantnyugdíját megkapta, sorban áll, ráér, ez k*rva fontos részlet. Mindezek miatt, maga elé enged egy nőt. Formás volt a hátsója, szóval megérte. Csekket ad fel a nő, és vesz egy sorsejegyet. Béla bá' kedvencéből az utolsót. Egy volt már csak a postán, egy nyertes szelvény. Tragikus hősünk épp feladja a totót, és vesz másfajta sorsjegyet, amikor a nő elkezd kiabálni. Nyertem, nyertem!

Teljes homály, Béla bá' érezte, ahogy az erek kijönnek még a szemében is. A nő nyert, ötszáz forintból, milliókat! A nyomasztó gondolat, lehet valóság is, megtörtént, csak nem vele. Egyszerűen nem tudta feldogozni, erre ment rá az élete, és egy udvariasságból tett gesztuson elment a lehetőség. Hazament, és felakasztotta magát. Sikerült? Dehogy, régi gerendát választott, leszakadt a fával együtt. Eltört a combcsontja, félig megvakult, ki tudja hogy sikerült ezt összehozni, a fél tető rászakadt. Néhány héttel később a kórházban elhunyt. Béla bácsi igazi nagydumás, szerethető egyén volt, egyetlen rossz tulajdonsága sem volt esküszöm, de az a fránya gondolat, hogy néhány száz forinból millió is lehet, tönkretette az életét. Már az egekben ikszelget, remélem békére lelt. A temetésén csak néhányan voltunk, egy ilyen élet nem lehet barátokkal teli, ezért gondoltam, hogy legalább a neten maradjon nyoma a veterán totósnak.

Santos - Avai
Hazai győzelem (1.30)

Nem is a Santos miatt tetszik a tipp, hanem az Avai miatt. Néhány hete láttam őket játszani, és akkor nagyon nem voltak a helyzet magaslatán.

Idézetet írta: TiB Dátum július 26, 2019, 14:42:49
Kicsit off lesz meg szentimentális, de hát TiB vagyok ugye ;D Szóval nemrég elhunyt egy sorstársunk, nevezzük Béla bácsinak. Próbálom a tiszteletére az ő szavaival leírni a sztoriját. Minden perfektül alakult az életében, szép ház, mérnökösködés a gyárban, büdös kölkök, egész normális fehérnép, amiből nincs teljesen normális, ugye Tibikém? Mindig ezt mondta :) Aztán egyszer valamiért feladott egy totót. Ártatlan dolog, de elindult a lavina. Az tetszett neki a totóban, hogy pár forintból lehet csinálni milliókat. Ez a gondolat tette tönkre az életét, teljesen belemászott az agyába, nem lehetett kitörölni. Ott volt és kész, hiába ittam, hiába pattintgattam az asszonyt heti hússzor, átvette az irányítást, mesélte egyszer.

Heti néhány oszlop totó nem hozta meg a sikert, ezért jött a szokásos szerencsejátékos lejtő, sorsjegy, nyerőgép, kölcsön. Először a ház ment a lecsóba, aztán az asszony unta meg, hogy milliárdos is lehet egyszer. Nem megy ez könnyen, csomót kell kaparni a lottózóban, de nem érti meg a fehérnép. Vitte a gyerekeket, a lejtőn pedig nem volt más hátra, mint az ivás, és a nem hivatalos kölcsön. A létra alsó fokán ragadt állapot, évtizedek mentek el így, és jött a végzetes nap. Komolyan nem hinném el, ha nem tudnám, hogy igaz.

Pár száz forintból lehetnek milliók, ez vezérli Béla bácsit, leszarja hogy tömésházban van, ami alatt úgy folyik a víz, mint a rakpart áradáskor. Leszartam Tibikém, az csak víz, megszárad egyszer. Végzetes nap, elment a postára. Idősnek látszik, bár nem az, rokkantnyugdíját megkapta, sorban áll, ráér, ez k*rva fontos részlet. Mindezek miatt, maga elé enged egy nőt. Formás volt a hátsója, szóval megérte. Csekket ad fel a nő, és vesz egy sorsejegyet. Béla bá' kedvencéből az utolsót. Egy volt már csak a postán, egy nyertes szelvény. Tragikus hősünk épp feladja a totót, és vesz másfajta sorsjegyet, amikor a nő elkezd kiabálni. Nyertem, nyertem!

Teljes homály, Béla bá' érezte, ahogy az erek kijönnek még a szemében is. A nő nyert, ötszáz forintból, milliókat! A nyomasztó gondolat, lehet valóság is, megtörtént, csak nem vele. Egyszerűen nem tudta feldogozni, erre ment rá az élete, és egy udvariasságból tett gesztuson elment a lehetőség. Hazament, és felakasztotta magát. Sikerült? Dehogy, régi gerendát választott, leszakadt a fával együtt. Eltört a combcsontja, félig megvakult, ki tudja hogy sikerült ezt összehozni, a fél tető rászakadt. Néhány héttel később a kórházban elhunyt. Béla bácsi igazi nagydumás, szerethető egyén volt, egyetlen rossz tulajdonsága sem volt esküszöm, de az a fránya gondolat, hogy néhány száz forinból millió is lehet, tönkretette az életét. Már az egekben ikszelget, remélem békére lelt. A temetésén csak néhányan voltunk, egy ilyen élet nem lehet barátokkal teli, ezért gondoltam, hogy legalább a neten maradjon nyoma a veterán totósnak.

Köszönjük, hogy megosztottad ezt velünk TiB! Tanulságos is egyben! Emberek, csak ésszel.  :cya:

Idézetet írta: TiB Dátum július 28, 2019, 18:22:53
Santos - Avai
Hazai győzelem (1.30)

Idézetet írta: SPF Admin Dátum július 29, 2019, 16:19:05
Köszönjük, hogy megosztottad ezt velünk TiB! Tanulságos is egyben! Emberek, csak ésszel.  :cya:

Szerintem is tanulságos, én azon gondolkoztam, hogy igazából a végén már mindegy volt, hogy ő veszi meg a milliós szelvényt vagy sem, mert addigra már elvesztett mindent. Nem tudom az oldal felhasználóit mi vezérli, én például őszinte leszek, nem az, amit Béla bácsit, hogy kevésből lehet millió. Én egyszerűen imádok fogadni, bármire, akár csak szóban is. Jól megbecsülni valamit, és a valós eredmény közelébe tippelni, marha jó érzés.

Világra jött kicsi TiB!

Egy igazán remek kisfickó, még nem sejti, hogy milyen apukája van, szóval jókedvű, mosolyog is.

Ezek itt a tappancsai, ahogy én látom, villámléptű szélső támadó lesz.


A bevonulás

Ha egyszer megcsinálom egy régi vágyam, a bokszról szóló könyvet, akkor egy fejezet csak a bevonulásé lesz. Én úgy látom, hogy alapvetően két irányba mennek el a bokszolók. Vagy azt választják, hogy önmagukat próbálják felpörgetni a bunyóra a zenével, vagy már elkezdik a hadviselést elme szinten a gong előtt. Erdei Zsolt például a Szállj el kismadárra vonult be, amitől nem sokan ijednek meg, de Zsoltnak segített az összpontosításban. Kicsit talán tükrözi is a lelkét, hogy ilyen zenére jött be, és nem valami rap zenére. Szerény, vidám fickó, ehhez illő zenével.

Muhammad Ali egyszer a Star Wars egyik filmzenéjének diszkósított változatát használta, de az ő esetében mindegy volt mi szólt, végig dumálta még a bevonulást is. Végül itt van a kedvencem a bevonulások terén, Mike Tyson. Amikor DMX-re, vagy épp 2Pac-ra ment be a ringbe, abban nem volt extra, de sokszor használt egyetlen, vészjósló hangot. Képzeld el, hogy jön Mike Tyson, a kicsit sem babaarcú vadállat feléd, és közben szól egy harangszerű, horrorfilmes hang. Nincs szöveg, nincs popzene, csak az az egyetlen, vészjósló hang. Mintha közeledne egy cápa, vagy legalábbis valami nem jó. Nem hinném, hogy emiatt tudott bárkit is kiütni, ahhoz kell a boksztudás, de már ekkor elkezdett az ellenfél fejébe bemászni.

Tyson bevonul: https://youtu.be/Pmvfb8al0QE?t=64
Erdei bevonul: https://youtu.be/XgjIGPH7ZDA?t=100

Lyngby - AGF Aarhus
Hazai csapat szerez gólt (1.34)

Két alkalommal is a Lyngby csapatába szerződött Miklos Molnar, a dán dinamit.

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 04, 2019, 22:56:06
Lyngby - AGF Aarhus
Hazai csapat szerez gólt (1.34)

Milyen ügyetlen ez a Ronaldo.


Tottenham - Aston Villa
Vendég csapat szerez gólt (1.78)

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 10, 2019, 12:54:01
Tottenham - Aston Villa
Vendég csapat szerez gólt (1.78)

Atlético Mineiro - MG-Fluminense-RJ
AH 2 felett (1.42)

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 10, 2019, 21:25:13
Atlético Mineiro - MG-Fluminense-RJ
AH 2 felett (1.42)

Kalmar FF - Örebro SK
Vendég csapat szerez gólt (1.40)

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 12, 2019, 10:17:44
Kalmar FF - Örebro SK
Vendég csapat szerez gólt (1.40)

Döntetlenre fogadnál? Brazília, Serie C, és B csoport.

A meccsek közel 50%-a döntetlenre végződik. Két csapatnak is van 16-ból 10 döntetlenje, és ennek a sok 1-1 pontnak köszönhetően az első helyhez elegendő 7 győzelem.


Bolton - Ipswich
2.5 gól felett (1.36)
Hazai csapat szerez gólt (3.00)

Az over esetleges profitja fedezné a Bolton gól tippet, vagy két bukás és teljes kuka a terv.

Norwich - Chelsea
Hazai csapat szerez gólt a 2. félidőben (1.83)

Az első három tétmeccsén a Chelsea-nek ez volt a kotta, első félidőben egész jó játék, aztán a második játékrészben megjön az ellenfél, gólokkal.