Átigazolási fogadások - 2021 nyár

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Newcastle: összejött a legjobb nevű igazolás

A Newcastle hivatalos honlapján bejelentette, hogy szerződtette a mexikói U23-as válogatott Santiago Munózt.

A név pedig nem csoda, ha ismerősen cseng, ugyanis a 2005 októberében megjelenő ,,Goal!" című filmben Santiago Munez került Mexikóból a Newcastle United együtteséhez, majd futott be fantasztikus karriert.

Nagyon szeretem a filmet :)

https://www.youtube.com/watch?v=JC5oaVR9QYA

Griezmannért ajánlatot tehet az Atletico Madrid. Azt írják, hogy akkora anyagi gondok vannak a Barcelona együttesénél, hogy megválnának a franciától, mindössze 50 millióért.. Az igazolás sikeressége állítólag nagyban függ attól, hogy Saul Niguez a Chelsea-be igazol-e.

Idézetet írta: Latzka Dátum augusztus 31, 2021, 18:23:16
Newcastle: összejött a legjobb nevű igazolás

A Newcastle hivatalos honlapján bejelentette, hogy szerződtette a mexikói U23-as válogatott Santiago Munózt.

A név pedig nem csoda, ha ismerősen cseng, ugyanis a 2005 októberében megjelenő ,,Goal!" című filmben Santiago Munez került Mexikóból a Newcastle United együtteséhez, majd futott be fantasztikus karriert.

Nagyon szeretem a filmet :)

https://www.youtube.com/watch?v=JC5oaVR9QYA

Érdekes. Szinte ugyanaz a név a fiktív karakternél, mint a valóságban. Lehet ők is felfigyeltek erre a film alapján, és azt mondták: Nomen est omen. Leszerződtetjük.

#108 augusztus 31, 2021, 21:12:07, Pozzato
Idézetet írta: BvB_09 Dátum augusztus 31, 2021, 19:41:36
Griezmannért ajánlatot tehet az Atletico Madrid. Azt írják, hogy akkora anyagi gondok vannak a Barcelona együttesénél, hogy megválnának a franciától, mindössze 50 millióért.. Az igazolás sikeressége állítólag nagyban függ attól, hogy Saul Niguez a Chelsea-be igazol-e.

Ami az elmúlt hónapban történt Barcelonában, azzal sajnos bizonyosságot nyert, amitől tartottam: Laporta teljesen inkopetens. Emlékszem, hogy volt pár csörtém néhány felületen, mikor a választás volt, hogy csak Laportát ne, mert ő fogja végleg a sírba helyezni a klubot, de mindenki kiröhögött. Látható volt, hogy a faszi csak egy politikus, ígérget, hülyére vesz mindenkit és az első ciklusában is csak egy dolognak köszönhette az óriási sikereket: rohadt nagy mázli. Az, hogy Beckham helyett beesett Dinho, illetve beérett a Cruyff-féle utánpótlás (plusz az egykori neveltje, Guardiola lett az edző). Most megmutatkozott, milyen elnök valójában: nem tudta meggyőzni a hosszabbításról a klub ikonját (Messi) és az utánpótlás egyik legnagyobb tehetségét (Ilaix Moriba), gyakorlatilag 15-20 millió euró profitért eladtak egy olyan jobbhátvédet, aki 5 évre minimum megoldotta volna a posztot (Emerson, aki 2 hónapot játszott itt...), majd jön a Griezmann-saga. Nincsen Messi, nincsen Agüero, van egy Depay, most itt lenne a lehetőség, hogy végre kibontakozzon, erre eladják.

Saúl transzfer lezárult (kölcsönbe a Chelsea játékosa), szóval valószínűleg Griezmann is megy (egyelőre kölcsönről olvastam + kötelező vételi opció). Ha nem érkezik Cavani, akkor a következő két hónapra a bivalyerős Depay + Braithwaite csatársora van a Barcának.  ;D ;D  Két olyan játékostól függ a támadójáték, akik közül az egyik porcelánból van, míg a másik többet foglalkozik a pályán kívüli üzleti életével és a foci neki csak egy hobbi.


Frissítés:
Cavani nem igazol a Barcába, ellenben Luuk de Jong úgy tűnik, hogy igen. Csodás.  ;D

.
(már Poz beírta, szóval nem duplikálok, csak előbb írtam, mint olvastam a Saul igazolásról)

Ha Bartomeu egy balfék volt, akkor Laporta micsoda?  ;D Griezmann kölcsönbe, de úgy, hogy nincsen kötelező vételi opció, ha jól játszik, megkapja szotyiért a Tico, ha nem akkor a Barca nyakán marad. Elmegy Messi, most ez, emlékszem, hogy fél éve mennyire örültek a barcás fórumokon, mikor nyert, most megnézném ezeknek az embereknek a fejét.  ;D

Jerome Boateng állítólag a Lyon csapatához írhat alá, míg Falcaonak jelenleg nincs klubja. Kabak után Matthew Hoppe is távozott a Schalkétól, továbbra is gyengül a Schalke. Nehéz lesz a visszajutás, szerintem idén tuti nem jutnak fel.
A Honvéd pedig Nápolyból igazolt játékost, egy bizonyos Zinédine Machac érkezett kölcsönbe.

Falcao a spanyol élvonalban folytatja futballkarrierjét

A spanyol labdarúgás élvonalába frissen felkerült Rayo Vallecano játékosa lett Radamel Falcao, a kolumbiai válogatott csatára.

A 35 éves támadó, akinek lejárt a szerződése a török Galatasaraynál, a Marca sportlap híre szerint két évre írt alá a fővárosi együtteshez.
   
Falcao már szerepelt a La Ligában: 2011 és 2013 között az Atlético Madrid légiósa volt, melynek színeiben 68 meccsén 52-szer talált be. Az isztambuli klubot 2019 szeptembere óta erősítette, amelyben a 2020/21-es szezonban 18 mérkőzést játszott, 9 gólt szerzett és 2 gólpasszt adott. Korábban megfordult a Portóban, a Monacóban, a Manchester Unitedben és a Chelsea-ben is.
   
A kolumbiai válogatottban eddig 91 alkalommal lépett pályára és 35-ször volt eredményes.

forrás: MTI

Ihor Haratin távozott a Ferencvárostól

Az ukrán válogatott Ihor Haratin távozott a Ferencváros labdarúgócsapatától, és a lengyel Legia Warszawa együtteséhez igazolt.


Az FTC honlapja szerdán felidézte, hogy a 2019 januárjában szerződtetett védekező középpályás 139 mérkőzésen 12 gólt szerzett zöld-fehér színekben, három bajnoki címet nyert, és megjárta az Európa-liga, illetve a Bajnokok Ligája csoportkörét is.
   
Haratin a Ferencváros játékosaként került be az ukrán válogatottba, amelyben eddig négyszer lépett pályára. Varsói szerződése három szezonra szól.

forrás: MTI

Már féltem, hogy nem fog megjelenni a neve. Vadócz Krisztián távozik a Montevideo Wandererstől, ahol egészen április óta játszott idáig. 10 tétmérkőzéssel a háta mögött távozik az egyesülettől, de kiemelték, hogy augusztus 13-án játszotta utolsó mérkőzesét. Felkészül a Honvéd vagy a Kitchee?