Sportfogadás könyv

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


#60 június 25, 2008, 12:01:59, benson
Idézetet írta: ab_aevo Dátum június 25, 2008, 11:10:24
Idézetet írta: benson Dátum június 25, 2008, 11:00:53
Idézetet írta: ab_aevo Dátum június 25, 2008, 10:49:02
Idézetet írta: benson Dátum június 25, 2008, 10:41:33
Egyébként ezt nem igazán értem, hogy a sportágak közt miért lehet ilyen eltérés. 50% az 50% mindenhol, nem?

Focira sokkal többen fogadnak mint kosárlabdára, ezért ez nekik jobban megéri.
Azonkivül sokkal könnyebb eltalálni egy under/over tippet fociba, mint azt hogy kosárlabdában az összpontszám páros vagy páratlan lesz.

Az első indok világos, ez tiszta közgáz (ha valamire nagyobb a kereslet, az ára is magasabb lesz, és fordítva).
A második indokkal már vitatkoznék egy kicsit (de csak kicsit  :)). Az 50%-ot egyforma könnyű eltalálni mindenhol, hiszen 50% az esély rá.

ok, de egy foci under/overnél elkezdhetsz gondolkozni, hogy miért lehet under vagy miért over, kiszámithatóbb nem annyira csak a szerencsén múlik mint az monjuk, hogy páros vagy páratlan lesz a pontok száma. Illetve ha arra is 1.85-t adnának, akkor valószinüleg senki sem kisértené meg a szerencsét, mert ez így nem más. Illetve én speciel szeretem azilyen dolgokat, bónuszforgatás szempontjából.

Rendben, meggyőztél!

Idézetet írta: benson Dátum június 25, 2008, 11:15:16
Idézetet írta: ab_aevo Dátum június 25, 2008, 11:10:24
Idézetet írta: benson Dátum június 25, 2008, 11:00:53
Idézetet írta: ab_aevo Dátum június 25, 2008, 10:49:02
Idézetet írta: benson Dátum június 25, 2008, 10:41:33
Egyébként ezt nem igazán értem, hogy a sportágak közt miért lehet ilyen eltérés. 50% az 50% mindenhol, nem?

Focira sokkal többen fogadnak mint kosárlabdára, ezért ez nekik jobban megéri.
Azonkivül sokkal könnyebb eltalálni egy under/over tippet fociba, mint azt hogy kosárlabdában az összpontszám páros vagy páratlan lesz.

Az első indok világos, ez tiszta közgáz (ha valamire nagyobb a kereslet, az ára is magasabb lesz, és fordítva).
A második indokkal már vitatkoznék egy kicsit (de csak kicsit  :)). Az 50%-ot egyforma könnyű eltalálni mindenhol, hiszen 50% az esély rá.

ok, de egy foci under/overnél elkezdhetsz gondolkozni, hogy miért lehet under vagy miért over, kiszámithatóbb nem annyira csak a szerencsén múlik mint az monjuk, hogy páros vagy páratlan lesz a pontok száma. Illetve ha arra is 1.85-t adnának, akkor valószinüleg senki sem kisértené meg a szerencsét, mert ez így nem más. Illetve én speciel szeretem azilyen dolgokat, bónuszforgatás szempontjából.

Rendben, meggyőztél  :crazy:

Nem akartalak meggyőzni, csak elbeszélgetni a dolgokról  :cya:

Egyébként ez a bwines 1,85 focira milyennek számít a többi fogadóirodával összehasonlítva? (csak a focit nézve)

Idézetet írta: benson Dátum június 25, 2008, 11:23:29
Egyébként ez a bwines 1,85 focira milyennek számít a többi fogadóirodával összehasonlítva? (csak a focit nézve)

Ez eléggé átlagos. Focira nem nagyon adnak nagyobbat. Gamebookersen láttam néha 1.87-t de inkább az 1.85 jellemző mindenhol. Kivéve a bet-at-home ahol más sportágra adnak 1.85-t focira jó ha 1.8 :)

Idézetet írta: benson Dátum június 25, 2008, 10:28:08
Idézetet írta: jaaas Dátum június 24, 2008, 21:51:50
Elkezdtem olvasgatni a könyvet. Lenyomtam az elő 25 oldalt, de abban nemsok fontos dolog volt. Leginkább a pnzkezelésról volt egy meglátása,és bár engem nem érdekelt, azért nektek leírom: a pénzednek a 25%át kockáztasd csak, ha ezt az összeget sikerül megdupláznod, akkor rakd vissza ezt az összeget a maradék 75%hoz, majd az így kialakult összeget ismételten oszd el 4gyel, és duplázd meg!
Pl.: van 1000 HUFod. Ennek a 25%a 1000/100*25=250. kvázi 250 HUFból kezded el a fogadást. Ha ezt megdupláztad, tehát lett 500 HUFod, akkor szépen visszarakod a megmaradt 750 HUFodhoz, így lett 1250 HUFod. Ennek ismét a 25%ával kezdesz el fogadni, ami 1250/100*25= 312 HUF. Majd ezt duplázod fel,és így tovább....
Valamit írt egy optimális nyereségi küszöböt is, amit Ő havi szinten 20%ban határozott meg. Tehát (az ő példája alapján) megkezdi $1000 - ról a fogadást, akkor hó végére lesz $1200-a, majd egy hónapmúlva már 1200*1,2= $1440, és így tovább....
Ez volt az első ellentmondás a könyvben, hisz ő javasolja a money management-et (pénz irányítást), de nem alkalmazza azt. Végülis sak apróság, remélem nem lesz benne több ilyen gubanc! :great:

Én is túl vagyok a bevezető részen. Szerintem amit te ellentmondásnak vélsz, az valójában nem az. Ha pl. havonta duplázza meg az összes pénz negyedét, akkor havonta 25% a profit, és közben a money managementet is használja. Így az első év végére 1000 x 1,2512 = 14552 pénze lesz. Ő ugyan havi 20%-ot említ, nem 25-öt, de a lényeg ugyanaz: használja a money managementet.

Sehol sem írta azt, h havonta csak a pénze negyedét duplázza meg! És ha igen, akkor az is 25%os profit, ami 5%kal több mint a 20%. Kvázi az egyik ajánlata kilövi a másikat!

Jaaas akkor nem beszélünk? Küldtem neked privát üzit.

#66 június 25, 2008, 13:38:23, benson
Idézetet írta: jaaas Dátum június 25, 2008, 12:40:43
Idézetet írta: benson Dátum június 25, 2008, 10:28:08
Idézetet írta: jaaas Dátum június 24, 2008, 21:51:50
Elkezdtem olvasgatni a könyvet. Lenyomtam az elő 25 oldalt, de abban nemsok fontos dolog volt. Leginkább a pnzkezelésról volt egy meglátása,és bár engem nem érdekelt, azért nektek leírom: a pénzednek a 25%át kockáztasd csak, ha ezt az összeget sikerül megdupláznod, akkor rakd vissza ezt az összeget a maradék 75%hoz, majd az így kialakult összeget ismételten oszd el 4gyel, és duplázd meg!
Pl.: van 1000 HUFod. Ennek a 25%a 1000/100*25=250. kvázi 250 HUFból kezded el a fogadást. Ha ezt megdupláztad, tehát lett 500 HUFod, akkor szépen visszarakod a megmaradt 750 HUFodhoz, így lett 1250 HUFod. Ennek ismét a 25%ával kezdesz el fogadni, ami 1250/100*25= 312 HUF. Majd ezt duplázod fel,és így tovább....
Valamit írt egy optimális nyereségi küszöböt is, amit Ő havi szinten 20%ban határozott meg. Tehát (az ő példája alapján) megkezdi $1000 - ról a fogadást, akkor hó végére lesz $1200-a, majd egy hónapmúlva már 1200*1,2= $1440, és így tovább....
Ez volt az első ellentmondás a könyvben, hisz ő javasolja a money management-et (pénz irányítást), de nem alkalmazza azt. Végülis sak apróság, remélem nem lesz benne több ilyen gubanc! :great:

Én is túl vagyok a bevezető részen. Szerintem amit te ellentmondásnak vélsz, az valójában nem az. Ha pl. havonta duplázza meg az összes pénz negyedét, akkor havonta 25% a profit, és közben a money managementet is használja. Így az első év végére 1000 x 1,2512 = 14552 pénze lesz. Ő ugyan havi 20%-ot említ, nem 25-öt, de a lényeg ugyanaz: használja a money managementet.

Sehol sem írta azt, h havonta csak a pénze negyedét duplázza meg! És ha igen, akkor az is 25%os profit, ami 5%kal több mint a 20%. Kvázi az egyik ajánlata kilövi a másikat!

A havi 20%-os példát szerintem csak annak a szemléltetésére írta, hogy így 1 év alatt mekkora pénzre lehet szert tenni. A 25%-os meg egy másik lehetőség, de ott már nem említi, hogy ez milyen időintervallumra vonatkozik!
A lényeg: a profitráta nem mérvadó annak az eldöntéséhez, hogy ez money managementtel vagy anélkül értendő. A szerző mindig azzal gondolja, ezt ki is hangsúlyozza.

Profitráta eldöntéséhez kell vmi szabály. Ezt a szabályt moneymanagementnek hívják.Ha nem lennének szabályok,akkor előirányzott profitrátát sem írhatna, hisz nem állíthatom azt fixen, h minden hónapban egyenlő mértékkel, és azonos átlagszorzó mellett tudok tippekkel nyerni ill veszteni. Aki ezt állítja az egy marha. Ő két szabályt állított fel, különböző hozammal. 

Így igaz, két különböző szabályt, különböző hozammal és különböző money managementtel. Csak éppen a 20%-osnál nem részletezte a mm-t. De könnyen lehet erre is gyártani egyet.

Idézetet írta: lpipoly Dátum június 25, 2008, 06:43:15
Sziasztok.

Új vagyok az oldalon és a sportfogadás világában is. Sok hasznosat tanultam a fórumot olvasgatva. Ha egy mód van rá kérlek küldjétek el nekem is a Bookie buster - című könyvet, vagy bármit, amit hasznosnak gondoltok.

Előre is köszönöm.
Az e-mail cím: [email protected]

Bocs hogy még enm küldtem el, de megigárem holnap délután elküldöm, mert most nem annál a gépnél vok. ;)

Idézetet írta: hargitomi Dátum június 25, 2008, 19:44:57
Idézetet írta: lpipoly Dátum június 25, 2008, 06:43:15
Sziasztok.

Új vagyok az oldalon és a sportfogadás világában is. Sok hasznosat tanultam a fórumot olvasgatva. Ha egy mód van rá kérlek küldjétek el nekem is a Bookie buster - című könyvet, vagy bármit, amit hasznosnak gondoltok.

Előre is köszönöm.
Az e-mail cím: [email protected]

Bocs hogy még enm küldtem el, de megigárem holnap délután elküldöm, mert most nem annál a gépnél vok. ;)

Elküldtem. ;)

Idézetet írta: jaaas Dátum június 24, 2008, 21:58:06
Itt el kell ettől vonatkoztatni! A $ jelet helyettesítsd forinttal, és minden jó lesz. Szerintem holnap bedarálok még pár oldalt, és felrakom majd őket ide. Ha nem haragudtok meg, szabadfordításban fogom megcsinálni, mert nincs kedvem mondtaról mondatra menni.

Meglehet érdeklődni,h-h áll a könyv fordítása?:)

Idézetet írta: CrisRoniii7 Dátum szeptember 16, 2008, 18:21:34
Idézetet írta: jaaas Dátum június 24, 2008, 21:58:06
Itt el kell ettől vonatkoztatni! A $ jelet helyettesítsd forinttal, és minden jó lesz. Szerintem holnap bedarálok még pár oldalt, és felrakom majd őket ide. Ha nem haragudtok meg, szabadfordításban fogom megcsinálni, mert nincs kedvem mondtaról mondatra menni.

Meglehet érdeklődni,h-h áll a könyv fordítása?:)

Kész. Irány jaaas naplója!

Idézetet írta: Latzka Dátum szeptember 16, 2008, 18:25:46
Idézetet írta: CrisRoniii7 Dátum szeptember 16, 2008, 18:21:34
Idézetet írta: jaaas Dátum június 24, 2008, 21:58:06
Itt el kell ettől vonatkoztatni! A $ jelet helyettesítsd forinttal, és minden jó lesz. Szerintem holnap bedarálok még pár oldalt, és felrakom majd őket ide. Ha nem haragudtok meg, szabadfordításban fogom megcsinálni, mert nincs kedvem mondtaról mondatra menni.

Meglehet érdeklődni,h-h áll a könyv fordítása?:)

Kész. Irány jaaas naplója!


Na ez jó!!! :jump2_125: Csak nem találom Jaas naplóját...találtam vmi Eva longoriás naplót amit ő vezet,de ott kb 50 oldal van....nem tudom hányadik oldalon lehet...esetleg linket kérhetek?:D

Come back a neve, alig kell visszamenni a naplókban, talán 2-t. De felrakom ide is.