Kriptovaluta

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Jó reggelt mindenkinek!

Ezt a fórumot azért hoztam létre, hogy egy hosszútávú befektetést ajánljak nektek. Kicsit bemutassam nektek ezt a módszert, a saját befektetéseimet leírom illetve ajánlatot is teszek.
Személyemről azt kell tudni, hogy egy korán érő típus voltam, így már a középiskolában a sportfogadás mellett komolyan tőzsdéztem. Abból a válság idején még hamar kiszálltam és azóta sem kereskedem olajjal, arannyal vagy éppen bármely más "menő" részvénnyel.
Már egy ideje nagyon sok pénz tolnak a távol-keleti országok az úgynevezett kriptovalutákba. Egy rövidke történetet az alábbi linken olvashattok: http://napkelepce.hu/capricoin/a-kriptovaluta-tortenete/
Bizonyára sokan olvastatok arról a srácról, aki 1000 dollárból milliomos lett. Na ő bitcoin-t vásárolt, amelynek jelenleg az értéke 4000 dollár körül mozog már.
Bevezetésként pedig ami még fontos, hogy ez még hosszabb távú befektetés, mint a sportfogadás. Ebből nem két nap múlva lehet a befektetést megduplázni, bár vannak piacok, amik dinamikusan nőnek.

Alapinformációk:
Ugye ezekről a részvényi befektetésekről azt kell tudni, hogy nem tőkegaranciásak. Jelenleg Magyarországon egy évre lekötött betéteknek a hozama 1.8-2.2% körül mozog, ahol garantálják, hogy a befektet összeget minimálisan megkapod. Amikor pedig a kamatot még leadózod, akkor kb 4 millióból 60.000 Ft-t kapsz.
Ez a befektetési forma nem tőke garantált, akár eshetnek annyit a valuták értékei, hogy negyedét fogja érni a betett pénzünk. A kriptovalutákat bányászni is lehet, ami annyit jelent, hogy egy programot futtatni kell a számítógépen és az lassan de szedi nekünk össze a coinokat. Ehhez elég erős videokártyára és processzorra van szükség és jelenleg már annyian választják ezt a módszert, hogy a megkeresett coin értéke nem fedezi az áramfelvételt, amit a program futása közben a géppark elhasznál. Ha esetleg még is valakinek bányászni támadna kedve, őket ajánlom: https://minergate.com/

Pénzkezelés:
Első fontos dolog, hogy bitcoint vásároljunk. Ezt úgy tudjuk megtenni, hogy regisztrálunk egy hasonló stílusú oldalra, mint a skrill/neteller csak éppen bitcoin-ra specializálódott. Ilyenre én az uphold.com-t ajánlom. Ide banki átutalással lehet pénzt juttatni illetve akár skrill-en keresztül is (de sajnos még nem sikerült ezt elérnem....), így nem maradt már, minthogy átutalással juttatom el a pénzt. Ezt követően, ha a számlán van a pénzünk (én az eurós kártyára küldtem), akkor átváltjuk bitcoin-ra.

Kereskedés:
Több helyen lehet vásárolni LifeCoin-t, Bitcoin-t, stb. De az egyik legszerteágazóbb honlap a https://bittrex.com/home/markets. Érdemes itt is regisztrációt készítenünk és neki is kezdhetünk a kereskedésnek. Az uphold honlapról a bittrex oldalra átutaljuk a meglévő coin-jainkat és meg is tudjuk vásárolni az általunk kinézett piacot.
Jelenleg az információkból kiindulva, a valuták mögötti cégeket vizsgálva azt ajánlom, hogy az alábbiak közül vásároljatok (én is belőlük vásárlok):
* NEO-t
* ETH (Ethereum)
* BTC (Bitcoin)

Kiegészítés:
* Ezen a honlapon elég érthetően vannak leírva a dolgok, de mostanság már nagyon sok tutorial is van a youtube-n is. http://bitcoinarfolyam.info/ethereum-vasarlas/
* Ha valaki pedig készpénzért vásárolna bitcoint, az Budapesten a Deák Ferenc téren is megteheti. Magyarországon egyenlőre csak ők foglalkoznak bitcoin készpénzes kereskedéssel: https://www.mrcoin.eu/hu/atm
* Ha nem az általam ajánlott oldalon akartok kereskedni figyeljetek arra, hogy ne csak opciót válasszatok, hanem valutát vegyetek. Ilyenre ellenpélda a plus500 honlap, ahol többek között a valutáknak van lejárati ideje.
* Nagy biznisz van a kriptovaluták lopásában is, így a bittrexen állítsuk be a két lépcsős bejelentkezést.

Ha valakinek van tapasztalata vagy kérdése, itt megvitathatjuk.
Tomka

Bitcoint most nem vásárolnék, az "egekbe" van.

Idézetet írta: rem Dátum augusztus 15, 2017, 09:52:32
Bitcoint most nem vásárolnék, az "egekbe" van.

Várhatóan azonban decemberig megduplázódik az értéke. ;)

#3 augusztus 15, 2017, 19:55:29, Schleck
NEO-t milyen pénztárcában tárolod?

*ja látom, hogy váltón. Ott nem igazán érdemes, a hackerek első számú célpontjai ezek az oldalak. És nem kevésszer jártak már sikerrel.

Idézetet írta: Tomka Dátum augusztus 15, 2017, 11:15:16
Várhatóan azonban decemberig megduplázódik az értéke. ;)

Azt is sokan várták, hogy a CHF árfolyam gátját nem oldják fel...
Persze száguldhat tovább felfelé, de a korrekciót nem árt kivárni, úgy látom el is
kezdődött.

Idézetet írta: Schleck Dátum augusztus 15, 2017, 19:51:28
NEO-t milyen pénztárcában tárolod?

*ja látom, hogy váltón. Ott nem igazán érdemes, a hackerek első számú célpontjai ezek az oldalak. És nem kevésszer jártak már sikerrel.

Bittrexen tárolom. Onnan azért nem könnyű ellopni. Egy nehéz jelszót állítottam be illetve két lépcsős azonosítást, tehát a telefonról még a 6 jegyű számot is beírnom. Ezt így elég biztonságosnak találom.

Idézetet írta: rem Dátum augusztus 16, 2017, 07:21:51
Azt is sokan várták, hogy a CHF árfolyam gátját nem oldják fel...
Persze száguldhat tovább felfelé, de a korrekciót nem árt kivárni, úgy látom el is
kezdődött.


NEO-nak is most volt egy stabilizált időszaka. Link: https://bittrex.com/Market/Index?MarketName=USDT-NEO
Ma fogok venni 500 euróért majd, de még kicsit követem. Hátha délután "olcsóbb" lesz.

Idézetet írta: rem Dátum augusztus 16, 2017, 07:21:51
Azt is sokan várták, hogy a CHF árfolyam gátját nem oldják fel...
Persze száguldhat tovább felfelé, de a korrekciót nem árt kivárni, úgy látom el is
kezdődött.

Jól látom, hogy ez füles csésze alakzat? Ez trenderősítő, célár pedig 5000 körül lesz ha minden igaz.

Idézetet írta: dinnyecsősz Dátum augusztus 16, 2017, 09:27:56
Jól látom, hogy ez füles csésze alakzat? Ez trenderősítő, célár pedig 5000 körül lesz ha minden igaz.

Igen, jól látod. Bízom a sikeres folytatásban.  ;)

A heti charton még jobban látni, hogy fel van fújva.

Szép tananyagba illó chart.

Ma este vettem:

NEO: 10 db-t. Ezt 0.01092718 BTC-n
PAY:  43 db-t. Ezt 0.00469956 BTC-n

Jelenleg ez körülbelül 671.50 USD-t ér.

További befektetések jövőhéten várhatóak. :)

Közben pedig, ha valaki kedvet kapott. Adroidra van egy remek ki szotver, amivel figyelni is lehet, hogyan áll éppen a bankunk az árfolyamok alakulása során.

Blockfolio Bitcoin/Altcoin App:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blockfolio.blockfolio&hl=hu&rdid=com.blockfolio.blockfolio

Idézetet írta: Tomka Dátum augusztus 16, 2017, 20:46:08
Ma este vettem:

NEO: 10 db-t. Ezt 0.01092718 BTC-n
PAY:  43 db-t. Ezt 0.00469956 BTC-n

Jelenleg ez körülbelül 671.50 USD-t ér.

További befektetések jövőhéten várhatóak. :)
De hát, ha NEO-t vettél, akkor te is a BTC esését várod.

Idézetet írta: rem Dátum augusztus 17, 2017, 06:39:46
De hát, ha NEO-t vettél, akkor te is a BTC esését várod.

Nem, csak a NEO-t és a PAY-től nagyobb növekedést várok, mint a BTC-től. A BTC már így is elszállt és igaz, hogy decemberig a duplázódását várják. De a NEO és a PAY mögé elég komoly cégek álltak be. Így, ha a kezdeti értékhez képest a növekedése %-an nagyobb lesz, már jó is vagyok.