R.I.P.

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Hatvanhét éves korában, Philadelphiában elhunyt Joe Frazier olimpiai és a profik között világbajnok amerikai nehézsúlyú ökölvívóklasszis, aki korábban Muhammad Alival vívott legendás mérkőzéseivel örökre beírta magát a sportág halhatatlanjai közé.

Minden idők egy legnagyobbika 1960-ban kezdte pályafutását, és négy évvel később, Tokióban olimpiai aranyérmet szerzett. A fináléig kiütéses győzelmekkel vette az akadályokat, majd a döntőben a német Hans Hubertet egyhangú pontozással győzte le.

Első profi mérkőzését 1965. augusztus 16-án vívta - és ezt még 36 követte. A hivatásosok között a karrierjét 32 győzelemmel (ebből 27 K.O.), 4 vereséggel és 1 döntetlennel zárta.

Frazier 1970 és 1973 között a nehézsúly trónján feszített.

Pályafutása csúcsán, a 70-es években háromszor is megmérkőzött Muhammad Alival, az összecsapások közül egyet ő, kettőt ellenfele nyert meg. Az utolsó, 1975. október 1-én rendezett meccset Frazier úgy veszítette el, hogy nem engedték ki a sarokból az utolsó menetre - holott sokáig ő állt jobban, sőt, nem sokkal a befejezés előtt padlóra küldte Alit.

Fraziert hétfőn érte a halál, egy hónappal azután, hogy májrákot állapítottak meg nála.

A BBC információi szerint 42 esztendős korában elhunyt Gary Speed, a walesi válogatott szövetségi kapitánya. Halálát a walesi labdarúgó-szövetség is megerősítette. Speed pályafutása során játszott a Leeds United, az Everton, a Newcastle United, a Bolton és a Sheffield United csapataiban. A walesi válogatott mezét 85 alkalommal viselhette. Edzői pályafutását 2010-ben a Sheffield Unitedben kezdte meg, majd ugyanebben az évben átvette a walesi válogatott irányítását, amely a keze alatt nagyot fejlődött. A BBC híre nem tér ki rá, de a Telegraph információi szerint Speed öngyilkos lett.

Meghalt a világ egyik legjobb szabadstílusú síelőnője

Elhunyt Sarah Burke, a kanadaiak négyszeres XGames-győztes szabadstílusú síelőnője, a szocsi téli olimpia egyik legnagyobb esélyese.

A 29 éves sportoló a múlt kedden szenvedett komoly balesetet edzés közben, majd helikopterrel egy Salt Lake City-i kórházba szállították, ahol megműtötték. Mesterséges kómába helyezték, napokig életveszélyes állapotban volt, csütörtökön este érte a halál. A rendkívül csinos, több fotózásra is felkért Sarah Burke a félcső elismert képviselőjének számított, komoly érdemei voltak abban, hogy a sportág 2014-ben bemutatkozhat a téli olimpián. Négyszer nyert aranyérmet az extrém sportok világjátékának számító XGames viadalon, a szocsi téli olimpián is a legnagyobb aranyesélyes lett volna.

Nyugodjon békében!


"Tisztelet Sportbarátaink!

A REAC elnöksége mély fájdalommal tudatja azt az iszonyatos hírt, mely egyben számunkra felfoghatatlan is, klubunk igazgatója KUTASI RÓBERT 2012. március 1-én az értelmetlen halált választotta!
Az űr melyet maga után hagyott, soha nem pótolható.
A REAC KUTASI RÓBERT Klubigazgatót saját halottjának tekinti!
Mindannyian osztozunk a család mély gyászában!

REAC Elnöksége"



forrás: http://www.reacfoci.hu/?reszletek=476


Hihetetlen. Nyugodjon Békében!

Idézetet írta: csacsa44 Dátum március 02, 2012, 10:19:04
"Tisztelet Sportbarátaink!

A REAC elnöksége mély fájdalommal tudatja azt az iszonyatos hírt, mely egyben számunkra felfoghatatlan is, klubunk igazgatója KUTASI RÓBERT 2012. március 1-én az értelmetlen halált választotta!
Az űr melyet maga után hagyott, soha nem pótolható.
A REAC KUTASI RÓBERT Klubigazgatót saját halottjának tekinti!
Mindannyian osztozunk a család mély gyászában!

REAC Elnöksége"



forrás: http://www.reacfoci.hu/?reszletek=476


Hihetetlen. Nyugodjon Békében!

Durva :-\

Nyugodjon Békében!!!

Meghalt egy 39 éves válogatott focista

Baluszynski 7 évet játszott a Bochumban is.

Szívbetegség okozta a mindössze 39 esztendős Henryk Baluszynski halálát. A lengyel válogatott futballista hét évet játszott Bochumban, majd Cipruson és Lengyelországban szerepelt.

Forrás: nb1.hu

Meghalt Erdei Zsolt első nagy ellenfele

Cserbenhagyásos gázolásban életét vesztette a WBO korábbi félnehézsúlyú világbajnok bokszolója, Julio Cesar Gonzalez. Dariusz Michalczewski egykori legyőzőjéhez egy órán át nem érkezett segítség, mindössze 35 éves volt.

A Fightnews.com szerint hazájában, Mexikóban motorbalesetben meghalt a WBO korábbi félnehézsúlyú világbajnoka, Julio Cesar Gonzalez. A 35 éves ökölvívóval a hírek szerint egy részeg sofőr ütközött, aki otthagyta a helyszínen a súlyos sérült Gonzalezt, így körülbelül csak egy óra múlva érkezett segítség, megmenteni azonban már nem sikerült a sportolót.

Julio Gonzalez 2003-ban lett a WBO félnehézsúlyú világbajnoka, amikor a hosszú ideje uralkodó, veretlen Dariusz Michalczewskit győzte le, ám a címet egyből következő találkozóján elvette tőle a nagyszerű ökölvívást bemutató Erdei Zsolt.

Gonzalez nevét 2001-ben ismerte meg a szélesebb közönség, amikor egy parádés, padlózásokkal tarkított ringháborúban legyőzte az azóta szintén elhunyt Julian Letterlought. Nem sokkal később már a fénykorát élő Roy Jonesszal bokszolt, aki igen sima vereséget mért rá.

A mexikói bokszoló pályája során olyanokkal bokszolt, mint Glen Johnson, Reggie Johnson, David Telesco, Clinton Woods, vagy Tavoris Cloud. A Cloud elleni, 2008-as kiütéses vereség után két évre gyakorlatilag eltűnt, majd 2010 augusztusában cirkálósúlyú vb-övet próbált szerezni, sikertelenül. Utolsó meccsét 2011 szeptemberében vívta, Felipe Romero ellen bukott el pontozással.

"Julio mindig örült nekem, és mindig mosolygott" - emlékezett Big Joe Miranda, a Fightnews fotósa, aki régi barátságot ápolt a bokszolóval. "A kemény edzőtermi munkájáról volt híres, egyszer meg is kérdeztem, miért ilyen kemény a sparringpartnereivel. Azt mondta: ez a munkám. Azt akarta, hogy senki ne gondolja, hogy legyőzheti."

Forrás: origo.hu

Idézetet írta: BvB_09 Dátum március 12, 2012, 17:13:16
Meghalt Erdei Zsolt első nagy ellenfele

Cserbenhagyásos gázolásban életét vesztette a WBO korábbi félnehézsúlyú világbajnok bokszolója, Julio Cesar Gonzalez. Dariusz Michalczewski egykori legyőzőjéhez egy órán át nem érkezett segítség, mindössze 35 éves volt.

A Fightnews.com szerint hazájában, Mexikóban motorbalesetben meghalt a WBO korábbi félnehézsúlyú világbajnoka, Julio Cesar Gonzalez. A 35 éves ökölvívóval a hírek szerint egy részeg sofőr ütközött, aki otthagyta a helyszínen a súlyos sérült Gonzalezt, így körülbelül csak egy óra múlva érkezett segítség, megmenteni azonban már nem sikerült a sportolót.

Julio Gonzalez 2003-ban lett a WBO félnehézsúlyú világbajnoka, amikor a hosszú ideje uralkodó, veretlen Dariusz Michalczewskit győzte le, ám a címet egyből következő találkozóján elvette tőle a nagyszerű ökölvívást bemutató Erdei Zsolt.

Gonzalez nevét 2001-ben ismerte meg a szélesebb közönség, amikor egy parádés, padlózásokkal tarkított ringháborúban legyőzte az azóta szintén elhunyt Julian Letterlought. Nem sokkal később már a fénykorát élő Roy Jonesszal bokszolt, aki igen sima vereséget mért rá.

A mexikói bokszoló pályája során olyanokkal bokszolt, mint Glen Johnson, Reggie Johnson, David Telesco, Clinton Woods, vagy Tavoris Cloud. A Cloud elleni, 2008-as kiütéses vereség után két évre gyakorlatilag eltűnt, majd 2010 augusztusában cirkálósúlyú vb-övet próbált szerezni, sikertelenül. Utolsó meccsét 2011 szeptemberében vívta, Felipe Romero ellen bukott el pontozással.

"Julio mindig örült nekem, és mindig mosolygott" - emlékezett Big Joe Miranda, a Fightnews fotósa, aki régi barátságot ápolt a bokszolóval. "A kemény edzőtermi munkájáról volt híres, egyszer meg is kérdeztem, miért ilyen kemény a sparringpartnereivel. Azt mondta: ez a munkám. Azt akarta, hogy senki ne gondolja, hogy legyőzheti."

Forrás: origo.hu

Sajnálom őt is, de nagyon beszartam amikor elolvastam a cím első 3 szavát.


Idézetet írta: RedMunchen2010 Dátum április 14, 2012, 17:56:38
RIP Morosini

Hihetetlen ami mostanában a futballpályákon történik. RIP Morosini!!

Elvesztettünk egy Udine nevelést.  A Pescara - Livorno meccsen összesett és meghalt , Piermario Morosini.
  Livornonak volt kölcsönadva. Tavaly meg a Vicenzának.  Sokat még nem játszott az Udinében. Sajnos szegény már nem is  fog.


Elhunyt a Villarreal tegnap kinevezett edzője

54 éves korában elhunyt a Villarreal labdarúgócsapatának frissen kinevezett vezetőedzője, Manuel Preciado. Az idény közben a Gijóntól menesztett szakember mára virradóra kapott szívrohamot.

Tragikus hírt közölt a Sporting Gijón honlapja: a januárban menesztett Manuel Preciado mára virradóra szívroham következtében életét vesztette Valencia közelében, ahol néhány napos nyaralását töltötte. Mire kiérkeztek a mentők, már nem tudtak rajta segíteni.
Spanyol beszámolók szerint egy vírussal küzdött már napok óta, ami megviselhette a szervezetét. Az 54 éves szakembert tegnap nevezték ki az élvonaltól búcsúzott Villarreal kispadjára.
A ,,sárga tengeralattjárónál" nem véletlenül választották Preciadót, ugyanis edzői pályafutása során eddig ötször jutott fel aktuális csapatával, ebből kétszer – a Sportinggal és a Levantéval – a Primera Divisiónba. Pénteken került volna sor a hivatalos bemutatására.
Preciado nevéhez fűződik José Mourinho kilenc évig tartó hazai veretlenségi sorozatának a megtörése: még a Gijón edzőjeként 2011 áprilisában tudott nyerni a Real Madrid ellen a Bernabéuban. A két szakember kapcsolata  2010 őszén ,,mélyült el", amikor a Sporting és a Real Madrid összecsapásán összetűzésbe keveredtek, gyakran kritizálták egymást a sajtón keresztül utána is. Mourinho ugyanakkor az első között fejezte ki sajnálatát, amikor januárban menesztették a Gijóntól.
Halálhíre megrázta Spanyolországot, többek között Vicente del Bosque szövetségi kapitány, illetve Cesc Fabregas, a nemzeti csapat és az FC Barcelona kiválósága is részvétét fejezte ki.
,,Egy igazi harcos távozott közülünk, aki hiányozni fog a világból" – mondta Del Bosque Preciadóról, akinek korábban felesége rákos betegségben, egyik fia pedig autóbalesetben hunyt el.

A MARCA MEGEMLÉKEZÉSE PRECIADÓRÓL
http://www.pixter.hu/video?id=35800

Forrás: NS.hu

Sipos János emlékére

Sipos János emlékére - Eurosport
Eurosport
Ha már így kellett lennie...

Mielőtt elutaztam Londonba, az Olimpiára, még búcsúzóul megöleltük egymást, sok sikert kívántál, a lelkemre kötötted, hogy vigyek magammal jelvényt, mert jó cserealap lesz. Aztán azt is mondtad, hogy ha hazajöttem, csináljuk a Vueltát, a VB-t és kijössz egy jó bográcsolásra is, amivel tartoztam már jó ideje. Isten bizony, megcsinálom az a pörköltet Neked.

Mindig azt mondtad, valahányszor meghalt valaki, hogy az élet az élőké. Ezt tanította édesapád, ahogyan Te hívtad, a Fater. De soha nem tudtam elképzelni, hogy milyen lesz Nélküled. Mert az nem létezik, hogy ne hívhassalak fel, ha bármi is történik velem. Mindegy, hogy mivel, de hívhattalak. Hányszor, de hányszor mondtad meg, hogy mit csináljak, ha bizonytalan voltam valamiben. És tudod mit? Igazad volt mindenben. Te tudod, hogy miről beszélek. És én megfogadom, hogy most az egyszer úgy csinálom, ahogyan mondtad. Lehet, hogy ezt most sokan nem értik, de Te igen...és nekem csak ez számít!

Köszönöm, hogy apám helyett apám voltál. Köszönöm, hogy dolgozhattam Veled!

Tudom, már unod ezt az egészet, az egy percig nem vitás. Tudom, hogy mosolyogsz. Mert Te ilyen voltál. Vigyázok mindenkire, aki fontos volt Neked!

Az élet az élőké, igen! Igazad volt. De ha megbocsátod nekem, én ott leszek a lelkemben Veletek, Odaát...



Knézy Jenő

#59 augusztus 03, 2012, 10:56:24, ncis88
Nem mondod. :( Úgy szerettem a hangját :( Még most is a fülemben illetve a fejemben van. Milyen furcsa lesz a Vuelta szeptemberben,te jó Isten :(

Agyvérzés. :( Komolyan megkönnyeztem. Nyugodjon békében.