Skrill Mastercard

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Hali!

Én igényeltem, megjött kb egy hétre rá a kari, rá egy napra a PIN kód. Lementem az első ATM-hez, kb 100 méterre van tőlünk, OTP-s. 28.000-et vettem le, 29500-ban volt az egész, tehát annyira nem olcsó dolog, de gyors. Az MB-m HUF-os, a kari EUR-s. Szerintem nem rossz dolog igényelni, de elsődlegesen én is a sima banki átutalást fogom használni kifizetéshez, ha meg gyorsan kell cash, akkor itt a prepaid card.

A tegnap megérkezett a kártyám, s ha minden igaz akkor a mai nap jön a PIN kód is.

Hamarosan írok majd egy cikket is a teljes folyamatról. Szerintem aki neten fogad annak nagyon is megéri használnia ezt a kártyát.  :cya:

En gondolkodom rajta, h rendelek egy kartyat, mert akkor 3-4 napot sporolnek minden penzkivetelnel, mert mc kartham van, es arra nem tudok visszatenni penzt, igy utalni kell, ami lassu, es 500 ft:)) ha bejon a huf is lehetosegkent, mindenkepp kerek.

Azt be lehet állítani a moneybookersen, hogy küldjön sms-t a pénzmozgásról?

Idézetet írta: montecristoproject Dátum március 17, 2010, 07:35:39
Azt be lehet állítani a moneybookersen, hogy küldjön sms-t a pénzmozgásról?


Profile ---> SMS NOTIFICATION



Múlt héten megjött a MasterCardom. Kipróbáltam az offline vásárlást vele, gond nélkül ment, a pénz felvétellel sem volt gond. Eddig csak az első tranzakció került feldolgozott állapotba. Átszámoltam az árfolyamot, elég normálisan váltottak euróba, és nem vette le az átváltásért az 1.8% százalákot. Úgy néz ki az eu-s tranzakciók alapból euróban mennek. Kiváncsi vagyok az ATM-es felvételért mennyit húznak le, de igy alapjában véve megéri.

Közben most beléptem megint, és megvan már az összes tranzakció. Az átváltási árfolyam csökkent az újabb tranzakcióknál, tehát ez változó állandóan. Viszont még mindig nem látom sehol az átváltási költségnek kiirt 1.9%-ot. Ha bele van számitva, akkor is jó az árfolyam. Egyedül 0.7 euró lóg még valahol, ennyi a különbség a kártyaegyenleg és a főegyenleg között. Akárhogy számolom, ez egyik tranzakciónál sem 1.9%, hanem jóval kevesebb.
Az ATM-es pénzfelvételnél meg 1.8 eurót vett le, ami a fix összeg. Ha a maximum 250 eurós napi limitnél is ennyit vesz le, akkor megéri. Ja igen, az MB számlám és a kártya is eurós.

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy ez a kártya most bankkártya vagy hitelkártya? Illetve terheléseket csak az mb számlámon levő összeg erejéig tudnak rátenni? Magyarul nem lehet mínuszba tenni a számlát ugye? Sztem, aki nagyon nagy összegeket szed ki sportfogadásból, ergo aki ebből él, annak az APEH-hel sem gyűlhet meg a baja, mivel nem magyar illetőségű ez a netes bank. Nekem az mb számla forintban van, ha jönne a mastercardos cari az úgy mennyire lenne gáz?

Idézetet írta: hardcore Dátum június 15, 2010, 10:10:32
Engem az érdekelne, hogy ez a kártya most bankkártya vagy hitelkártya? Illetve terheléseket csak az mb számlámon levő összeg erejéig tudnak rátenni? Magyarul nem lehet mínuszba tenni a számlát ugye? Sztem, aki nagyon nagy összegeket szed ki sportfogadásból, ergo aki ebből él, annak az APEH-hel sem gyűlhet meg a baja, mivel nem magyar illetőségű ez a netes bank. Nekem az mb számla forintban van, ha jönne a mastercardos cari az úgy mennyire lenne gáz?

szia

Igen debit kártya, vagyis amennyi az egyenleged annyit tudsz költeni. Apeh nem látja.
Viszont nem olcsó, hiába van az Mb számlád pénzneme forintban, a kártya csak euros lehet, pénzfelvét vagy vásárlás itthon forintban szintén...
Leírok egy példát:
Kipróbáltam az MB kártyát, 50 000 HUF-t vettem ki automatából 53 300 HUF-ba került.
A bet365 (ft-os) 10 órán belül kiutalta a moneybookersre (FT-os).
A készpénzfelvétel díja 1,8 euro, a többi kb 2 800 HUF a kétszeri átváltásból ered.
A mb (ft) ----- kártya (EURO) ----- Automata (FT)
A gyors pénznek az ára kb.: 6-7%

Majd II. Viktor király bevezeti az eurót és akkor nem lesz ilyen gond ;D

Amúgy, aki havi szinten több százezret profitál annak megéri, mert ezzel teljesen kikerüli APEH-et meg ilyeneket.

Vagy ha eurós az mb számlád és az irodánál is euróban vagy, akkor megint nincs ennyi átváltás.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum június 18, 2010, 08:15:21
Vagy ha eurós az mb számlád és az irodánál is euróban vagy, akkor megint nincs ennyi átváltás.

De, ha Magyarországon forintban vásárolok, akkor van, nekem végülis euros az mb is, és a legtöbb számlám is, de ha igényelném a kártyát nem lenne olcsó az átváltás az a baj :-\

Nekem nem tűnt vészesnek az átváltás román lejre, az 1.8%-os dijat nem láttam beszámolva sehova. Forintnál felszámolja?
Ja, vásárlásról  van szó, nem atm-nél, mert ott leveszi a fix dijat.