Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Ezt is megértük, egy háború küszöbén mémekkel kommunikálnak a felek.

https://24.hu/szorakozas/2021/12/10/ukrajna-oroszorszag-invazio-mem-twitter


Márky-Zaynak mi volt a pontos nyilatkozata a vidékiekkel kapcsolatban? Mert erre most azt mondom a Fidesz egy (számukra) nagyon jó kampányszöveget tol és biztos vagyok, hogy ez százalékokban mérhető változást hoz.

Kis változásokkal, de az alábbi szöveg megy facebookon. És akit nem érdekli, hogy mi is volt pontosan az alapállítása az ellenzéki politikusnak, az azt mondom joggal pártolja ezt az írást. De trükköt érzek :laugh:

Kisvárosi ember vagyok, igazi vidéki – bivalyröcsögei – és Márki-Zay Péter szerint buta és tudatlan is.
Így sértegeti az ellenzéki összefogás, vagy inkább mondjuk azt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök-jelöltje a vidéken élő embereket.
Döbbenetes és szégyenletes szavak ezek! Megalázni a vidéken élőket, semmibe venni munkájukat, szellemiségüket, amellyel IGAZI közösségeket építenek és éltetnek nap, mint nap.
Számomra büszkeség, hogy Bivalyröcsögén nőhettem fel és dolgozhatok nap, mint nap.
Az én szívem bivalyröcsögéé. Azé a városé, amely több kistelepülésből jött létre.
Szüleimnek, tanáraimnak köszönhetem, hogy olyan ember vagyok, amilyen. Ők tanítottak arra, hogy legyek büszke arra a vidékre, ahol születtem, ne felejtsem el gyökereimet. Ahogy mondták: ,,Mindig emlékezz arra, hogy honnan jöttél!"
A bivalyröcsögén élők őszinte, egyenes emberek. Tanulnak, dolgoznak, tisztelnek, szeretnek, éreznek, de nem viselik el az igaztalan durva sértést!
Valamennyiünk nevében visszautasítom Márki-Zay Péter lekezelő, megalázó, gyalázkodó mondatait...

Idézetet írta: Latzka Dátum december 17, 2021, 12:06:18
Márky-Zaynak mi volt a pontos nyilatkozata a vidékiekkel kapcsolatban? Mert erre most azt mondom a Fidesz egy (számukra) nagyon jó kampányszöveget tol és biztos vagyok, hogy ez százalékokban mérhető változást hoz.

Kis változásokkal, de az alábbi szöveg megy facebookon. És akit nem érdekli, hogy mi is volt pontosan az alapállítása az ellenzéki politikusnak, az azt mondom joggal pártolja ezt az írást. De trükköt érzek :laugh:

Kisvárosi ember vagyok, igazi vidéki – bivalyröcsögei – és Márki-Zay Péter szerint buta és tudatlan is.
Így sértegeti az ellenzéki összefogás, vagy inkább mondjuk azt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök-jelöltje a vidéken élő embereket.
Döbbenetes és szégyenletes szavak ezek! Megalázni a vidéken élőket, semmibe venni munkájukat, szellemiségüket, amellyel IGAZI közösségeket építenek és éltetnek nap, mint nap.
Számomra büszkeség, hogy Bivalyröcsögén nőhettem fel és dolgozhatok nap, mint nap.
Az én szívem bivalyröcsögéé. Azé a városé, amely több kistelepülésből jött létre.
Szüleimnek, tanáraimnak köszönhetem, hogy olyan ember vagyok, amilyen. Ők tanítottak arra, hogy legyek büszke arra a vidékre, ahol születtem, ne felejtsem el gyökereimet. Ahogy mondták: ,,Mindig emlékezz arra, hogy honnan jöttél!"
A bivalyröcsögén élők őszinte, egyenes emberek. Tanulnak, dolgoznak, tisztelnek, szeretnek, éreznek, de nem viselik el az igaztalan durva sértést!
Valamennyiünk nevében visszautasítom Márki-Zay Péter lekezelő, megalázó, gyalázkodó mondatait...

Hovatartozástól függetlenül jó buta vagy, ha a Facebookról gyűjtőd az "információkat". Kétség fel sem merül.  ;D

Idézetet írta: Admin Dátum december 17, 2021, 12:09:18
Hovatartozástól függetlenül jó buta vagy, ha a Facebookról gyűjtőd az "információkat". Kétség fel sem merül.  ;D

Ez nekem szól? Az komoly :redchug:

Egy létező és terjedő kampánystratégiát hoztam fel témaként és a máskor lófasz lájkot, támogató hozzászólást nem kapó fideszes polgik, képviselők most fürödnek a népszerűségeben; ez a szöveg tetszik a népnek. Tényeket írtam, ha ezért buta vagyok, akkor buta vagyok ;)

Idézetet írta: Latzka Dátum december 17, 2021, 12:59:49
Ez nekem szól? Az komoly :redchug:

Egy létező és terjedő kampánystratégiát hoztam fel témaként és a máskor lófasz lájkot, támogató hozzászólást nem kapó fideszes polgik, képviselők most fürödnek a népszerűségeben; ez a szöveg tetszik a népnek. Tényeket írtam, ha ezért buta vagyok, akkor buta vagyok ;)

Jujj. Már amikor írtam, akkor felmerült bennem, hogy mellékesen írjam oda, hogy ez nem neked szól @Latzka;D

Félreértetted.  :beerchug:

"Az egyébként a Fidesz mélyrepülésének egy nagyon komoly szindrómája, hogy milyen szellemi és erkölcsi színvonalú embereket tudott az elmúlt években bevonzani. [...] Nyilván a Békemenet sem igazán a professzorok felvonulása volt, de hogyha most megnézzük, akkor már Békemenet sincsen, már a Professzorok Batthyány Köre sem áll oda. Hogyha egy vidéki városban a Fidesz összegyűjti a legjobb embereit, akkor valószínűleg egy keresztrejtvényt nem tudnának megfejteni" - Márki Zay Péter.

Ha jól értem, ebből vezették le, hogy szerinte a vidékiek buták.

Szaknyelven: funkcionális analfabetizmus

Idézetet írta: Admin Dátum december 17, 2021, 13:37:48
Jujj. Már amikor írtam, akkor felmerült bennem, hogy mellékesen írjam oda, hogy ez nem neked szól @Latzka;D

Félreértetted.  :beerchug:

::) ;D :beerchug:

Itt is ugyanaz megy, magyarázkodás. Cseberből vederbe kerülünk, (vagy maradunk a cseberben).

Márki-Zay: Komolytalanok az ellenzék mélyrepüléséről szóló adatok

Csütörtökön írt a 444.hu arról, hogy egy friss, az egyesült ellenzék által megrendelt közvélemény-kutatás kijózanító eredményt hozott. Eszerint a Fidesz támogatottsága egyre inkább erősödik az ellenzékével szemben. A kutatásról azt írták, a Fidesz-KDNP támogatottsága 46 százalékos, az ellenzéki összefogás listájáé pedig csak 32 százalékos. A Magyar Hang most arról ír, hogy Márki-Zay Péter a lap megkeresésére  komolytalannak nevezte a 444-en a kutatásból megjelent információt.

A Magyar Hangnak adott válaszában az ellenzéki miniszterelnök-jelölt hangsúlyozta, hogy a kutatásért nem fizettek egyetlen fillért sem, illetve hogy az nem reprezentatív. Mint modta, a billegő körzetekben más céllal készült egy felmérés, amelyben egyéb témák mellett a pártok népszerűségére is rákérdeztek a készítők. Márki-Zay szerint innen származhatnak a 444.hu-n megjelent adatok.


Az előzmény https://24.hu/belfold/2021/12/16/valasztas-2022-kijozanito-kozvelemeny-kutatas-ellenzek/

#700 december 17, 2021, 16:19:23, Alk
Lehet, volt más is, de nagyon nehéz visszakeresni, mert szinte csak az M1 propagandája jön szembe velünk a kereséseknél.

Egyébként ha választhatok, inkább tartsanak butának korrekt bánásmód mellett, minthogy meglopjanak népbutító beszédek kíséretében. Azaz ((ugyanúgy)) hülyének néznek, csak épp nem mondják ki. MZP nyilatkozatai nekem kifejezetten tetszenek, őszinte, intelligens, és ami ide kapcsolódik, a megszólított felet (választókat) is igyekszik gondolkodásra sarkallni, logikusan levezetve a gondolatait. Az már más kérdés, hogy ezt a többség nem akarja/tudja befogadni. Beszélhetne az államháztartási hiányról, államadósságról, arról, hogy esetlegesen hogyan strukturálná át az egyes adónemeket, miért és milyen ütemterv szerint vezetnénk be az eurót (ennek nem igazán vagyok a pártján), de esélyem sincs ilyen nyilatkozatot meghallgatni, mert az emberek addig látnak, hogy rezsicsökkentés... Annyit képtelenek megérteni, hogy nem egy kiadási tételen múlik az egyének boldogulása, hanem az összbevételen és összkiadáson.

A vidék védelmében annyit, hogy egyre nehezebb dolguk van pártatlan hírforrást találni (TV, újságok). De abban is van valami, hogy ez a választás is a buta, félreinformált és kiszolgáltatott állampolgárokon fog elmenni. Bármit megér párszázezer forint extra bevétel. Közben meg az EU bohócai vagyunk.

Idézetet írta: Alk Dátum december 17, 2021, 15:48:01
De abban is van valami, hogy ez a választás is a buta, félreinformált és kiszolgáltatott állampolgárokon fog elmenni. Bármit megér pár százezer forint extra bevétel. Közben meg az EU bohócai vagyunk.

+ a migráncs voksolok  ;D

Ti nem unjátok ezt a stílust, bár működik sajnos, szóval velünk lesz még egy ideig. Szóval XY mindegy milyen párt, ellenzék, kormányzó teljesen mindegy tényleg, támadni akar, nem építeni, és alantas módon támad.

Például XY azt mondja: "Egyszer nyaraltam Budapesten, de a szálloda nem volt tökéletes, ettől függetlenül imádom a fővárost".

Ebből jön a médianucami: XY gyűlöli Budapestet és a budapesti szállásadókat tönkre akarja tenni.

Levezetnek egy logikátlan narratívát és tolják, tolják amíg el nem hiszik. Oldaltól függetlenül, tehát oldalfüggetlen mai kommunikációnak érzem. Erre van szükség, erre vevő a nép tényleg?

A Völlner-ügy biztos nem tett jót nekik, viszont a nyugdíjasoknak és a hamarosan rendvédelmi dolgozóknak utalásra kerülő lóvé miatt lehet tényleg egy kicsit előnyben lehet a mostani kormánypárt. Nagyanyám is 81 éves, feszt Gyurcsányozik-idegesít. Jövőre a választásokkor azon gondolkozok, hogy apámtól elkérem nagyi lakásának kulcsát és bezárom. Hisz minden nem Fideszre szavazó nem megjelenése is számít.

Természetesen lehet lekezelőzni, megalázózni, gyalázkodózni, butázni, félreinformálózni, satöbbizni, de - szerintem - teljes mértékben felesleges. Nagyon felesleges.
Érdemes tudni, hogy a választási kampány közeledtével egyre nagyobb lesz a "feszkó" a szembenálló felek között: a hatalmat bármi áron megtartani akarók és a hatalmat bármi áron megszerezni akarók között.
Egyelőre még csak egy "vacak" karaktergyilkosság elejénél járnak a felek. Még azoknak sem érdemes most "beleállni" ebbe a mocsokba, akiket érdekel az ilyesmi, hiszen egyelőre még csak a lejáratásnál, a személyes reputáció sárba döngölésére tett kísérletnél és a hatalom megszerzésére veszélyesnek vélt személy megrágalmazása kezdeténél tartanak a felek. Egyelőre még nem vádoltak meg senkit sem embercsempészéssel, jelentéktelen még a migráncssimogatás is, senkiről sem mondták még azt, hogy kannibál és kisgyermekeket zabál reggelire és így tovább. Szóval korai még.

Szerintem jelenleg inkább azt lenne érdemes megtippelni, hogy a norvég csajok úgy elverik-e a spanyolokat, mint szódás a lovát, vagy egyszerűen csak kivágják őket, mint a macskát szarni?