Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


A csatornát követem, de ezt a videot még nem néztem meg. Viszont elég volt megnéznem, hogy milyen sorozatok szerepelnek benne és máris elkapott a nosztalgia ::) A második rész ma fog kijönni, holnap mindkettőt megnézem.

1. rész TOP50-TOP25

https://www.youtube.com/watch?v=VAj2AOpoLx8

2:15 50 - Dallas
4:11 49 - Űrgammák
7:54 48 - Acapulco Akciócsoport (Cenzúrázva Copyrightért)
8:43 47 - PÓWER RANGERS
10:32 46 - Az Ifjú Hercules Kalandjai
11:13 45 - A Farm, Ahol Élünk
12:38 44 - Charlie, Majom a Családban
13:18 43 - Baywatch
14:42 42 - Charlie Angyalai
16:07 41 - Walker, A Texasi Kopó
17:31 40 - Sentinel, Az Őrszem
18:20 39 - Conan, A Kalandor
19:08 38 - Tarzan
20:22 37 - Neve: Senki
21:45 36 - Felfedező Úton a Robinson Család
22:43 35 - Miért Éppen Alaszka?
23:27 34 - Rex Felügyelő
25:08 33 - Kobra 11
27:06 32 - Az Onedin Család
29:24 31 - E.R. - Vészhelyzet
31:07 30 - Columbo
34:01 29 - Mr. Bean
35:42 28 - Time Trax
37:01 27 - A Hegylakó
39:30 26 - Az Elveszettek Földje

November és december újonc kínálata nem is rossz, hoztam pár videót belőle (zárójelben a kezdés).
Landscapers (dec. 6., HBO): Kezdem azzal, ami számomra a leginkább várt, egyfelől a szereposztás miatt. David Thewlis (Fargo) és Olivia Colman (The Crown) zsenik, két óriási színész. Ez az egyik fő indok, míg másfelől az, hogy ez minisorozat (négy rész) egy megtörtént gyilkosságot dolgoz fel. Ha ez nem lenne elég, akkor mindössze 20 éves a sztori "lényegi" része, szóval sokunk ebben az időszakban már élt. Amiben bízom, hogy a Sky és HBO közreműködéséből általában jó sorozatok születnek, elég csak a Gomorrára gondolni. Abban biztos leszek, hogy Thewlis extrát fog hozni, az a faszi nagyon elborult.
https://www.youtube.com/watch?v=WYSpdaYTW1Y

Glória (elérhető, Netflix): Az év meglepetése lehet ez a portugál sorozat, természetesen pozitív értelemben. Izgalom, kémek, hidegháború, de hiába a kémes háttér, ne számítsunk arra, hogy ez egy James Bond-féle akcióáradat lesz (ami szerintem nem is baj, kifejezetten jó, hogy nincsen minden pillanatban lövöldözés, gyilkosság stb.). Inkább hasonlítanám egy lassabb John le Carré alkotáshoz.
https://www.youtube.com/watch?v=LR2Iq2VaZpM

Mayor of Kingstown (elérhető, Paramount+): Őszintén szólva, elfogult vagyok ezzel szemben, ugyanis az egyik készítő Taylor Sheridan. Neki köszönhetjük a Yellowstone c. sorozatot (IMDB: 8,7  65 ezer szavazó), illetve a Wind River, Hell or High Water és a Sicario filmeket. Erős karakterek, csodás tájak, kiváló atmoszféra. Ezt az "idilli" nyugalmat szövi át az erőszak. A Mayor of Kingstown középpontjában is az erőszak áll. Ha jól láttam, akkor olyan 6.1-ről nyitott, most 7.8-nál tart, mindössze négy rész ment le, de erősnek tűnik.
https://www.youtube.com/watch?v=zhmIVF2dTbI



A novemberi újoncok között volt még a Cowboy Bebop, amely rendkívül megosztó, illetve a The Shrink Next Door. Utóbbi nem rossz, de én most inkább elengedtem. A True Story (Netflix) első részét láttam, szerintem nem volt rossz, furcsa Kevin Hart esetében egy komolyabb szerep, de meg lehet szokni. Jön még egy szintén Taylor Sheridan sorozat, az 1883, mely Yellowstone előzmény (december 19.).

#902 december 01, 2021, 08:57:33, TiB
Idézetet írta: Latzka Dátum november 27, 2021, 20:41:21
4:11 49 - Űrgammák

Először is köszi a videót, Retroshock mindig igényes és érdekes!

Életem egyik szégyenfoltját szeretném leírni, az Űrgammák kapcsán. Szóval ez nem szimplán egy sorozat volt, hanem volt mögötte egy országos, én úgy emlékszem 50 ezres gyerekszervezet, a Xénia Láz Egyesület: Zűrgammák ;D És hát igen, én is Zűrgamma voltam, annyira hogy jó eséllyel a legfiatalabb én voltam, aki iskolai Zűrgamma csoportosulást toborzott és vezetett. Kellett rendszeresen üléseznünk, kaptunk ismeretszerző feladatokat, plusz ha rá tudtam volna venni minden tagot, hogy javítson a jegyein, a suli pénzt is kaphatott volna. Bár nem emlékszem pontosan, de valami ilyesmi rémlik. Tetszett hogy közösséget toborozhatok, magát a sorozatot már akkor is rossznak gondoltam ;D

Idézetet írta: TiB Dátum december 01, 2021, 07:59:39
Először is köszi a videót, Retroshock mindig igényes és érdekes!

Életem egyik szégyenfoltját szeretném leírni, az Űrgammák kapcsán. Szóval ez nem szimplán egy sorozat volt, hanem volt mögött egy országos, én úgy emlékszem 50 ezres gyerekszervezet, a Xénia Láz Egyesület: Zűrgammák ;D És hát igen, én is Zűrgamma voltam, annyira hogy jó eséllyel a legfiatalabb én voltam a legfiatalabb, aki iskolai Zűrgamma csoportosulást toborzott és vezetett. Kellett rendszeresen üléseznünk, kaptunk ismeretszerző feladatokat, plusz ha rá tudtam volna venni minden tagot, hogy javítson a jegyein, a suli pénzt is kaphatott volna. Bár nem emlékszem pontosan, de valami ilyesmi rémlik. Tetszett hogy közösséget toborozhatok, magát a sorozatot már akkor is rossznak gondoltam ;D

Nekem olyan élményem van az Űrgammák kapcsán, hogy a Balcsin volt valami osztálykirándulás és ott az egyik üdülőtelepen talákoztunk az egyik szereplővel, Orsival, aki éppen nagyban hintázott :) Köszönni tuti odamentünk egy páran hozzá, aláírást már nem tudom, hogy kértünk-e. De az még most is a fejemben cseng, hogy ezek után hónapokig fújtuk, mint egy zombi: "Láttuk élőben Orsi zolgot, láttuk élőben Orsi zolgot" ;D

Nekem vagy amneziam van vagy komaban voltam, de ez az Űrgammak teljesen kiesett. Mikor ment? Hol? 
Emlekszem Pokemonra,Digimonra stb.. de erre egyaltalan nem.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum december 01, 2021, 09:14:58
Nekem vagy amneziam van vagy komaban voltam, de ez az Űrgammak teljesen kiesett. Mikor ment? Hol? 
Emlekszem Pokemonra,Digimonra stb.. de erre egyaltalan nem.

Ezt írja a wiki és vélhetően te jártál jobban, hogy kimaradt :)

Eredeti sugárzás: 1995. november 10. – 1998. december 18.

Életkorban lehetnek különbségek, szerintem ezért maradhatott ki :)

Ez egy élőszereplős sorozat volt, magyar próbálkozás sci-fi témában gyerekeknek.

Akartam írni egy hozzászólást a friss sorozatokkal, amik a Netflix, HBO, Amazon és más egyéb kínálatában érkeznek, de valószínűleg túlságosan hosszúra nyúlt volna. Az év egyik meglepetése a Time, ami most már elérhető az HBO Go-n szinkronosan és felirattal (3 részes, magyar címe: Letöltendő idő). Holnap pedig érkezik a hónap általam leginkább várt alkotása, szintén az HBO-ra: Landscapers. A szereposztása ennek a sorozatnak parádés, Olivia Colman és David Thewlis zsenik. Utóbbi a Fargóban is elementális volt, míg Colman szinte minden szerepében brillírozik. A sztorit az teszi különlegessé, hogy megtörtént események ihlették és nagyobb része 20 évvel ezelőtt történt.

https://www.youtube.com/watch?v=WYSpdaYTW1Y

Nem értettem, mire kapott 9,5 feletti pontszámot a Succession heti része, mikor még 15 perc volt vissza az aktuális epizódból (jó volt, de maximum 9 környéke)... Majd az utolsó 10 perc következett. Roman arca az ominózus eset után, zseniális.  ;D ;D ;D  És amit Shiv lépett, nem hiába a legjobb most futó sorozat. Ez az évad tartogatott pár olyan szituációt, amiről még sokáig beszélni fognak. Volt bennem egy olyan, mi lesz az HBO-val a Trónok harca után (és a többi minőségi sorozatok kifutásával), erre jön a Succession, amely még magasabb szintet képvisel, mint minden eddigi alkotások. Jövőre érkezik a Showtime Lakersről szóló sorozat, utána ott van a Parasite Oscar-díjas filmből készített sorozat és még lehetne sorolni a többit. Ha pedig a Succession így folytatja, akkor jön az Emmy és Golden Globe tarolás.

Nem vagyok nagy rajongó, de ezt olvasva gondoltam megér egy "misét"... :great:
"Vihar a biliben" avagy hogyan függ össze egy sorozat és az üzlet (tőzsde)..
ártatlan "véletlen" vagy szándékos... egy biztos MARKETING!  :great:

https://www.portfolio.hu/uzlet/20211213/botrany-a-szex-es-new-york-miatt-aljas-tamadas-vagy-gerillamarketing-515736

#910 december 14, 2021, 08:59:13, TiB
Gomorra 5. évad

Nekem még mindig tetszik, kicsit mintha belassították volna a sorozatot csendes jelenetekkel, ahol mellékszereplők teszik a dolgukat. Gennarót sajnálom, mert a fickó egyfolytában mérges, nem vicc, ha éppen az autópályán vezet, akkor is baromi dühös és ránézésre legszívesebben kettéfejelné a szélvédőt. Látványos bevonulások fekete autókkal, felek egymással szemben felállnak, nagy megbeszélések, nagy kijelentések, távolba merengések, robogók, maffiáskodás, minden ami Gomorra.

Succession 3. évad

Mindig jön a nyitójelenet, azt gondolom hogy wow baszki ez komoly cucc, aztán feltűnik az intro alatt Adam McKay és Will Ferrell neve és meglepődök, hogy mi a francot keresnek ezek ott. Néhány jelenetnél aztán érezhető a hatásuk, a viccesnek induló, aztán kitartott és elnyújtott jeleneteknél, amik hosszúságok miatt már inkább kínos érzést generálnak, ezeknél én rájuk gyanakszom. Egyébként zseniális a sorozat, minőségben, történetben, színészi játékban, minden téren. Imádom, hogy totál szembe köpi a mindenki jó ember, happy end, pozitív karakterek nyernek berögzült hazugságot, mert ebben a sorozatban mindenki gonosz. Mire megsajnálod az egyiket, lép egy olyan gerinctelent, hogy már nem is sajnálod :D

https://www.youtube.com/watch?v=BX9X_T_MPaQ

Idézetet írta: TiB Dátum december 14, 2021, 08:53:35
Gomorra 5. évad

Nekem még mindig tetszik, kicsit mintha belassították volna a sorozatot csendes jelenetekkel, ahol mellékszereplők teszik a dolgukat. Gennarót sajnálom, mert a fickó egyfolytában mérges, nem vicc, ha éppen az autópályán vezet, akkor is baromi dühös és ránézésre legszívesebben kettéfejelné a szélvédőt. Látványos bevonulások fekete autókkal, felek egymással szemben felállnak, nagy megbeszélések, nagy kijelentések, távolba merengések, robogók, maffiáskodás, minden ami Gomorra.

Succession 3. évad

Mindig jön a nyitójelenet, azt gondolom hogy wow baszki ez komoly cucc, aztán feltűnik az intro alatt Adam McKay és Will Ferrell neve és meglepődök, hogy mi a francot keresnek ezek ott. Néhány jelenetnél aztán érezhető a hatásuk, a viccesnek induló, aztán kitartott és elnyújtott jeleneteknél, amik hosszúságok miatt már inkább kínos érzést generálnak, ezeknél én rájuk gyanakszom. Egyébként zseniális a sorozat, minőségben, történetben, színészi játékban, minden téren. Imádom, hogy totál szembe köpi a mindenki jó ember, happy end, pozitív karakterek nyernek berögzült hazugságot, mert ebben a sorozatban mindenki gonosz. Mire megsajnálod az egyiket, lép egy olyan gerinctelent, hogy már nem is sajnálod :D

Én amit nagyon bírok a Gomorrában, azok a metaforák. Zseniális, mikor mondjuk egy klánt vezető faszi elmélkedik és különböző hasonlatokkal használ.  ;D Remélem nem szúrják el a zárást, mindössze két rész van vissza, legalább ezt a szintet tartsák, ami eddig volt.

Succession... nem hiába lett 3 ezer szavazó után 9,9-es az évadzáró. Legjobb futó sorozat szerintem, évről évre jobb, mondjuk nem tudom, hogyan lesz a negyedik évad, de abban biztos vagyok, hogy a Golden Globe-on elhozzák a 4/4-et (legjobb dráma, Jeremy Strong, mint legjobb színész, Sarah Snook és Kieran Culkin legjobb mellékszereplők). Valószínűleg azt sem gondolták túl sokan, hogy Kieran lesz a rengeteg Culkin-testvér közül a legjobb színész. Nehéz lenne bármelyik színész játékát is kiemelni, mert annyira jó mindegyik. Számomra ez volt az egyik nagy dobása az HBO-nak az elmúlt 10 évből.


#912 december 17, 2021, 12:08:59, TiB
De nemár @Pozzato, hogy a 9. rész az évad vége, hát én azt hittem lesz 10. rész. Az öreg Logan Roy azért hozza formáját, egyébként nagyon sok gazdag gondolkodik hasonlóan a valóságban, hogy legszívesebb semmit nem hagyna a családra, keressék meg ők is a saját pénzüket alapon.

Idézetet írta: TiB Dátum december 17, 2021, 08:33:11
De nem ár @Pozzato, hogy a 9. rész az évad vége, hát én azt hittem lesz 10. rész. Az öreg Logan Roy azért hozza formáját, egyébként nagyon sok gazdag gondolkodik hasonlóan a valóságban, hogy legszívesebb semmit nem hagyna a családra, keressék meg ők is a saját pénzüket alapon.

Amikor évad elején néztem, én is csodálkoztam, hogy kilenc rész, de aztán tényleg úgy lett. Kíváncsi leszek, hogy idén leosztják Logannek valamelyik rangos díjat (Emmy vagy Golden Globe), mert tuti, hogy feleznek: Brian Cox viszi az egyiket, míg Jeremy Strong a másikat. Logan is több erős jelenettel dominált, nekem az is maradandó volt, mikor fertőzés miatt szétesett, vagy ahogyan egyre nehezebben viseli az öreg kört és kikészíti egy hosszabb séta. Év beugrója nálam Adrien Brody, továbbra is zseni a faszi, már alig várom, mikor a Showtime Lakersről szóló sorozatban Pat Riley mestert megformálja (még pár hónap... március közeleg).

A Dexter is halad, egyre jobbak a részek, alig várom a 9. epizódot, mely január 2-án érkezik és ez a címe (The Family Business), ha tényleg úgy lesz minden, mint gondoljuk, akkor nagyon elégedett lesz az összes néző. Hétvégén befejeződik a Gomorra is, Forza Ciro!  ;D A Landscapers közben landolt HBO-n, illetve az egész évad is megtekinthető a videótékában, nem hittem volna, hogy ezt sikerül elszúrni, mert az alapsztori jó, színészek parádésak, de ennyit számít a készítő személy... Kár érte, ebben sokkal több volt.

A végére két szupersztár, akik sorozatokban szerepelnek: Tom Hanks és az 1883 (két nap múlva rajt), amit Taylor Sheridan rendezett. Tom Hanks egy mellékszerepre ugrik be. A rendező "szupersztár" Tom Hanks mellett meggyőzte Billy Bob Thorntont is, utóbbi lesz a főszereplő. Azonban itt nem állt meg a Sheridan hypevonat, ugyanis korunk legnépszerűbb alkotója Sylvester Stallonét is harcba küldi, aki a Kansas City főszereplője lesz, egy New York-i maffiózót alakít. Sheridan nem viccel, tényleg nagy sztárokat képes "kisképernyőre" csábítani. Az alkotásainak többsége minőségi darab, szóval nem hinném, hogy ezek is csődöt mondanak. Kevin Costner is mindössze két alkalommal játszott sorozatokban, abból az egyik Sheridan munkája és ami lassan hivatkozási pont lesz Costner életében.

Miami Vice

Az elmúlt években voltak nagy visszatérések, volt olyan sorozat, amit 10 évvel később folytattak, de akadtak olyan nagy retro filmek, amikből sorozat készült mostanság. A Miami Vice-ból készült film is, de szerintem ez lenne az a sorozat, amit új színészekkel, elölről kéne kezdeni. A téma rendkívül hálás, hiszen a '80-as évek Floridájában minden megtörtént, robbantások, gyilkosságok, drogkartellek, maffia és még lehetne sorolni. Lehetne egy évadokon átívelő sorozatot építeni, kikacsintani az akkori valós eseményekre, spinoffokat felépíteni stb., de ez csak az én elmémben létezik.  ;D 

Az biztos, hogy óriási hatással volt a televíziózásra a Miami Vice, ruhák szempontjából is úttörők voltak, zenében is, rengeteg tehetséget felkaroltak egy-egy szerepre (esetleg már befutott színészt hívtak meg vendégszerepelni): Bruce Willis, Liam Neeson, Julia Roberts, Ben Stiller, Wesley Snipes, Chris Rock, Steve Buscemi, Stanley Tucci, Melanie Griffith, Ed O'Neill (itthon ismertebb nevén: Al Bundy  ;D), Laurence Fishburne, Benicio Del Toro, Dennis Farina, Ving Rhames, Viggo Mortensen, Michael Madsen, Giancarlo Esposito és még lehetne pár sztárt sorolni, akik szerepeltek a Miami Vice-ban. Egykori NBA sztár is játszott, Bill Russell (legtöbb bajnoki címmel rendelkezik), de arról sem szabad megfeledkezni, hogy Bálint Eszter révén magyar szereplője is volt a sorozatnak.

És akkor a zenészekről nem is beszélve, akik közül olyanok szerepeltek a sorozatban, mint James Brown és Phil Collins. A zene mellett szerepeket is vállaltak, de mondjuk utóbbi esetében szerintem mindenki inkább az ikonikus zenére emlékszik:
https://www.youtube.com/watch?v=6CdKeep2huQ