Sportfogadas.org - Interjúk

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában



Érdekes interjú volt, tetszettek sunik megfontolt válaszai. Az xG kapcsán kicsit fel is nyitotta a szemem, mostanában elég sokat foglalkozom vele, de erre még nem is gondoltam, hogy például tényleg ugyanaz a szituáció, ugyanazt az xG-t kapja, és ezután még a játékos kvalitása is számít, amivel ahogy én észrevettem még nem foglalkoznak az xG mutatók. Nyilván ehhez kellene egy nagy adatbázis, a FIFA játékok meg azért annyira nem mérvadóak ;D

Idézetet írta: TiB Dátum december 23, 2019, 10:58:07
Érdekes interjú volt, tetszettek sunik megfontolt válaszai. Az xG kapcsán kicsit fel is nyitotta a szemem, mostanában elég sokat foglalkozom vele, de erre még nem is gondoltam, hogy például tényleg ugyanaz a szituáció, ugyanazt az xG-t kapja, és ezután még a játékos kvalitása is számít, amivel ahogy én észrevettem még nem foglalkoznak az xG mutatók. Nyilván ehhez kellene egy nagy adatbázis, a FIFA játékok meg azért annyira nem mérvadóak ;D
Igen, ez elgondolkodtató felvetés volt, hiszen Lingard - ahogyan @sunik29 is említette- közel sem lő annyira jól, ezért ezt is érdemes lenne mérlegelni, mert sok esetben fals adatok jöhetnek ki. Lehetséges, hogy Messi rutinból betekeri 20 méterről, de mondjuk Munian csak a lövések 5%-ban, aztán rögtön félre is visznek az értékek. Igaza van suniknak, tényleg mértékkel kell kezelni ezeket, nem szabad csak rájuk támaszkodni, kell egy megfelelő egyensúly, ami rohadtul nehéz.

FIFA játékok adatai eléggé fals értékeket adnak, ott van például a futbin adatbázisa, ahol a játékban szereplő játékosokra kereshetünk, akadnak azért meglepetéseket (és akkor még nem beszéltünk a különböző extra kártyákról, ahol mondjuk egy átlagos játékos kap egy olyan kártyát, amellyel egyből OP lesz: például egy ultimate scream Romagnoli lap majdnem jó a játékban, mint egy ikon Paolo Maldini). Mondjuk egy Football Manager adatbázisa hiteles(ebb), azért erre támaszkodnak komoly szakemberek is, nem kis meló van benne, amit ráadásul frissítenek is (igaz nem túl gyakran, elsősorban kisebb adatbáziskészítőknek köszönhető, ha gyorsan aktualizálják), de még talán ebből tudod meg a legjobban, hogy valamely általunk kevésbé ismert játékos miben jó. Ha nem akarod megvenni a játékot, de érdekel, hogy a 18 éves William Salibának milyen értékei vannak, akkor: https://fmdataba.com/20/p/148625/william-saliba/

Keresőben rengeteg játékos szerepel, megfelelő adatokkal. Ezt is azért helyén kell kezelni, de talán lehet egy támpont, ha jobban meg akarjuk ismerni az Angers vagy Quilmes játékosállományát.

Interjú László Ágival, a Kislány nagy foci szerkesztőjével

Ki mondta, hogy a nők nem értenek a focihoz? Kérdezi blogján Ági, aki Facebookon 20 ezernél is több embernek hoz el híreket és érdekességeket napi szinten, ezzel is ellent mondva az elvakult felvetésnek, hogy a labdarúgást csak a férfiak értik meg. Olvasd tovább


Interjú egy volt NB1-es ifistával

Zsivany20-szal beszélgettünk sportfogadásról, pókerről és kedvenc csapatáról is. Olvasd tovább


Idézetet írta: SPF Előzetes Dátum március 10, 2020, 16:44:42
Interjú egy volt NB1-es ifistával

Zsivany20-szal beszélgettünk sportfogadásról, pókerről és kedvenc csapatáról is. Olvasd tovább



Jó lett az interjú, csak rövid!  :D

Idézetet írta: Knapp Dátum március 12, 2020, 08:06:58
Jó lett az interjú, csak rövid!  :D

@Knapp  Ha van még kérdés, állok elébe!  8)  ;D :beerchug:

Idézetet írta: zsivany20 Dátum március 12, 2020, 10:11:10
@Knapp  Ha van még kérdés, állok elébe!  8)  ;D :beerchug:

@Knapp kérdése szerintem az, hogy irónia, mi az, egy tablet? :)

Én az NB3-as múltra vagyok kíváncsi @zsivany20. Heti hány nap és milyen edzéssel járt? Illetve a taktikai megbeszélések milyenek voltak, mágnestáblán magyarázta az edző bá' a 4-4-2 alapjait? Viccen kívül érdekel, hogy megy/ment ez ilyen szinten a magyar fociban.

Idézetet írta: TiB Dátum március 12, 2020, 23:27:08
@Knapp kérdése szerintem az, hogy irónia, mi az, egy tablet? :)

Én az NB3-as múltra vagyok kíváncsi @zsivany20. Heti hány nap és milyen edzéssel járt? Illetve a taktikai megbeszélések milyenek voltak, mágnestáblán magyarázta az edző bá' a 4-4-2 alapjait? Viccen kívül érdekel, hogy megy/ment ez ilyen szinten a magyar fociban.

Mágnestábla, faszom. Bebaszta az ajtót, s kezdte: "na, kis férgek, figyeljetek ide..."  ;D

#99 március 16, 2020, 14:36:54, zsivany20
Idézetet írta: TiB Dátum március 12, 2020, 23:27:08
@Knapp kérdése szerintem az, hogy irónia, mi az, egy tablet? :)

Én az NB3-as múltra vagyok kíváncsi @zsivany20. Heti hány nap és milyen edzéssel járt? Illetve a taktikai megbeszélések milyenek voltak, mágnestáblán magyarázta az edző bá' a 4-4-2 alapjait? Viccen kívül érdekel, hogy megy/ment ez ilyen szinten a magyar fociban.

@TiB  Huh, hát elég korrekt edzéseink voltak. Persze ez mindig edzőfüggő volt, hogy épp hol, milyen... Több helyen is fociztam NB3-ban, de mindenhol volt minimum napi 1 edzésünk. Mivel ez az a szint, ahol az emberek még tanulnak/dolgoznak mellette, ezek természetesen a délutáni/esti órákban voltak. Viszont volt egy szerb edzőm is Csongrádon, talán ő tartotta a legkomolyabb edzéseket. Nála pl volt lehetőség a standard délutáni edzések mellett délelőttönként kisebb csoportokban egyéni képzésre is járni... Jó munka volt nála!

A taktikai megbeszélések is edzőfüggő dolgok... de igen, volt mágnestábla meg minden...  :) Beszéltek az aktuális ellenfélről, meg hogy tőlünk mit várnak... ha van az ellenfélnek gyenge pontja, akkor mi az... kik azok akikre különösen figyelni kell... meg persze posztra/személyre lebontva egyéni utasítások... Volt, akinél pl simán 40-45 perc is volt egy ilyen meccs előtti "eligazítás"...  :laugh: Nála pl 2 és fél órával meccskezdés előtt kellett a pályára érkezni hazai meccsek előtt, és persze idegenben is úgy volt tervezve a buszozás, hogy ez beleférjen...  :)