Filmek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Van egy kisebb visszaesés, bár azért az All-Star tornákon vicces tud lenni Hart (főleg mikor Greennel volt tripladobó párbaja  ;D).

Én ezeket az előzetes az előzetesben dolgokat már nem is tudom hová tenni. Talán a Dunkirk című filmnél láttam valami hasonlót. Elvileg azt is nagyon promózzák, de félek tőle, hogy ezt most Nolan el fogja szúrni (pedig várom).

Ezt a Jumanjit pedig el nem tudom képzelni, hogy milyen lesz.  ;D

Idézetet írta: TiB Dátum június 23, 2017, 23:35:21
T2 Trainspotting

"Jól mennek a dolgok, erre beérek egyik nap a melóba, és kirúgnak egy óra késésért. Aztán egy órát kések a segélyirodából, hogy elmagyarázzam miért rúgtak ki. Aztán lekésem a fellebbezés beadási határidejét, majd lekésem a karrier tanácsadást. Majd lekésem Fergussal a felügyelt találkozást, majd kések a gyámügyről, hogy megmagyarázzam. Aztán végre leesett, az órák! Egy órával előttem jártak. Nyári... időszámítás, vagy hogy hívják. Pedig nem is volt meleg, pulóverben is fáztam. Évente ismétlődik, Mr Murphy. Honnan a francból tudjam, 15 évig hernyóztam. Aki cuccozik, az leszarja mikor sötétedik" - Spud.

Jó kis múltidéző volt, voltak benne nagyon jó részek. Begbie akárhányszor megjelent, feldobta a hangulatot, meg Spud vitte még a hátán a filmet, de összességében azért nálam nem hozta az első rész feelingjét. Olyan 7/10. Inkább előszedem az elsőt megint.  :redchug:  :P

Az ember, akit Ovénak hívnak

- Rendben, most már parkolni is tud.
- Mi az hogy tudok, nekimentem egy kocsinak.
- Ó az nem számít, az csak egy Volvo.

Végre elérhetővé vált, éppen a Tour de France alatt a Tour de Pharmacy. Be is szereztem a videótékából, így megvan az esti filmezés.

https://www.youtube.com/watch?v=4XxpKWeX4nA

Pár sztár játszik benne: Orlando Bloom, John Cena, Kevin Bacon, Dolph Lundgren, Andy Samberg, Danny Glover, Maya Rudolph, Freddie Highmore, Jeff Goldblum, J.J. Abrams. Pár sportoló is helyet kapott: Mike Tyson, Chris Webber és Lance Armstrong.

The Big Short (A nagy dobas): Tobbseg biztosan ismeri a filmet, egyik nagy kedvencemme lepett elo, penzugyi beallitottsagu embereknek mindenkepp ajanlott. 2015-os film, a legutobbi vilaggazdasagi valsag kezdetet, illetve az azt megelozo eveket mutatja be nehany befekteto szemszogebol, akik mindenkinel elobb vettek eszre a lakaspiaci buborekot, s elkezdtek shortolni az ehhez kapcsolodo jelzalogkotvenyeket. Nem mindennapi betekintest enged a bankok modszereibe, befolyasukat is nagyon jol erzekelteti a film, hogy mikent iranyitjak a hitelminositoket es csalnak az arfolyamokkal a kivant poziciojuk felveteleig. Kielezett film, minden perce lekoti a figyelmet, s nem feltek vegre kello szakmaisagot belevenni, ami talan az egyik legnagyobb erenye az alkotasnak.

Tschick

Két tizenéves német srác roadmovie-ja egy Lada Nivával. Ahogy az ilyen filmekben lenni szokott, érdekes helyzetekbe kerülnek, mindenféle dologról beszélgetnek és Richard Claydermant hallgatnak. Nem váltja meg a világot, de egész szórakoztató és a vágóképek királyak.

Vén rókák / Going in Style

Olvastam róla pár kedvező kritikát, így gondoltam bepróbálom. Nem hiába a 6,7-es értékelés, illetve az 50%. Teljesen átlagos vígjáték, pizza mellé egyszer megnézhető, de kb 2-3 poén van benne, ami ül is. Freeman és Caine hozzák a kötelezőt, de extra játékot ne várjunk tőlük.
6/10

Life - Ennél azért több kellene 2017-ben egy scifiben. :redchug: Az ember inkább szedje elő a Thinget vagy az Alient és nézze meg azokat századszor, mert jobban jár. A sztori gyakorlatilag ugyanaz. Idegen létforma elzárt kis közösségben nekiáll gyilkolni, de annyi butaság volt benne, hogy egyszerre nem is tudtam végignézni. A végén van egy csavar, de azt is olyan bénán vezették fel és addig húzták, hogy már öt perccel előtte tisztában voltam vele, hogy mi lesz. :bash: 5/10

Ghost In The Shell - Anime adaptáció, és ahhoz képest, hogy Imdb-n ez kapta a kevesebb pontszámot, szerintem rendben is volt. Semmi újat nem ad ez sem, de a hangulata legalább megvan, a látványvilág szintén, szóval végig lekötött. Johansson nénivel amúgy is elfogult vagyok, főleg azóta, mióta hallottam a Her-ben, hogy miket művel a hangjával. Azóta látnom sem kell, sötétben is jöhetne. ;D 7.5/10

http://indavideo.hu/video/A_VISZKIS

Az első jól megvágott, felépített magyar film előzetes. Nem tudom a végeredmény milyen lesz, viszont ez jól sikerült. Más téma, de kész csoda, hogy ez az indavideó még működik :D

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 21, 2017, 11:40:08
http://indavideo.hu/video/A_VISZKIS

Az első jól megvágott, felépített magyar film előzetes. Nem tudom a végeredmény milyen lesz, viszont ez jól sikerült. Más téma, de kész csoda, hogy ez az indavideó még működik :D

Lehet Vajnáék nem hiába hozták haza Nimródot (még ha nem is így szól a sztori a sajtóban). Kellett egy minőségi rendező, aki tud akciófilmet is rendezni és nagyban gondolkozni. Szerintem jó lesz ez. Emlékszem a Wayward Pines egyik legjobb részét is ő rendezte (persze a sorozatoknál ez sokat nem jelent).

Aminek örülök, hogy évről-évre egyre több a jó magyar film (tavaly ugye ott volt Tiszta szívvel, meg A martfűi rém). Remélem ez a tendencia folytatódni fog az évek során.


Elmúlt időszakban volt pár film amit láttam.

Kingsman
Jobb lett volna, ha nincsen második rész. Ez így vállalhatatlan volt. Moziban láttam, de ellentétben a marsi mentőexpedícióval, ahol a film végén tapsoltak, addig itt 2-3x volt nevetés, a végén pedig mindenki komoran ment ki és azt kérdezte a haverjától, hogy mi volt ez? Egy 2,5 órás szenvedés, tele idióta és már az első részhez képest is jóval túltolt akciókkal. Ha nem moziban nézzük meg, lehet kikapcsoltam volna az első 10 perc után. 4/10

Baby Driver
Az agyonhypeolt film, ami szinte minden magyar szerint rohadt jó lett (csak akkor miért csökken az imdb pontszám?  ::) ). Én nem tartozom ezen emberek táborába. Végig untam az egészet, be is vallom, sokszor bele is pörgettem, de még így is erőltetett volt. Szerelmi szál teljesen gagyi volt, autós jelenetekben kerestem a "királyság" okát, de nem találtam. Ezen a filmen még Kevin Spacey nagysága sem tudott segíteni. 5/10

Pánikszoba
Ne csak mai filmekről legyen szó, ez egy 2002-es alkotás. Igazi sztárparadé: Jodie Foster, Forest Whitaker, Jared Leto és a tini Kristen Stewart. Szeretek régi filmeket is nézni, mivel ez mutatja be, hogy ennyi idő elteltével is kiállja-e az idő próbáját. David Fincher rendezése kiállta. Egy jó elképzelés (egy óriási ház, benne egy pánikszobával, ahová a lakók menekülhetnek támadás esetén, mely rögtön meg is valósul), fordulatos cselekményszál és jó színészi játékok. Nem tökéletes, de egy szombat délutáni filmezésnek tökéletes. 7/10

Idézetet írta: Alk Dátum augusztus 03, 2017, 14:17:04
The Big Short (A nagy dobas): Tobbseg biztosan ismeri a filmet, egyik nagy kedvencemme lepett elo, penzugyi beallitottsagu embereknek mindenkepp ajanlott. 2015-os film, a legutobbi vilaggazdasagi valsag kezdetet, illetve az azt megelozo eveket mutatja be nehany befekteto szemszogebol, akik mindenkinel elobb vettek eszre a lakaspiaci buborekot, s elkezdtek shortolni az ehhez kapcsolodo jelzalogkotvenyeket. Nem mindennapi betekintest enged a bankok modszereibe, befolyasukat is nagyon jol erzekelteti a film, hogy mikent iranyitjak a hitelminositoket es csalnak az arfolyamokkal a kivant poziciojuk felveteleig. Kielezett film, minden perce lekoti a figyelmet, s nem feltek vegre kello szakmaisagot belevenni, ami talan az egyik legnagyobb erenye az alkotasnak.
Hatalmas film!
Úgy vártam,mint az őrült,hogy "kijöjjön"!
Tetszett,hogy sok szálon futott a cselekmény És a "40 éves szüzet"is jó volt egy komolyabb hangvételű produkcióban látni.:D
Azért Pitt,Bale és Gosling egy filmben...
Nem rossz szereposztás!

Lehet már ismertétek, nekem újdonság. Ezen az oldalon kigyűjtötték, hogy mik történtek meg valójában az igaz történeteken alapuló filmekben. Néhány film kapcsán konkrétan jelenetről-jelenetre végigmennek, brutál :o

http://www.informationisbeautiful.net/visualizations/based-on-a-true-true-story/

Ez pedig egy érdekes megjelenítése annak, hogy a kritikusok véleménye alapján mit érdemes megnézni.

http://www.informationisbeautiful.net/visualizations/the-hollywood-insider/

Oscar-díjat Kobe Bryantnek!

Nem csak az írója, hanem a narrátora is a Dear Basketball című animációs rövidfilmnek, mely 1.25-ös szorzójú favorit a győzelemre. Tovább