Ausztrál Open 2022

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ki nyeri az Ausztrál Open férfi egyes döntőt?

Rafael Nadal
5 (45.5%)
Daniil Medvedev
6 (54.5%)

Összes szavazó: 11

Szavazás lezárva: január 30, 2022, 09:45:22

Chardynak a noje volt nemreg  :angel:


Egy hete még máshogy volt, a francia sport miniszter azonban most bejelentette, hogy a Roland Garroson nem vehet részt oltatlan játékos.

Erre mit lépsz Djoker? ::)

Idézetet írta: Latzka Dátum január 17, 2022, 14:25:08Egy hete még máshogy volt, a francia sport miniszter azonban most bejelentette, hogy a Roland Garroson nem vehet részt oltatlan játékos.

Erre mit lépsz Djoker? ::)

Ott is lesznek választások idén?  ;D

Idézetet írta: Admin Dátum január 17, 2022, 15:24:00Ott is lesznek választások idén?  ;D

Djokónak nincs szerencséje, mondjuk a briteknél csak 2023 elején lesz, de amcsiban is lesz egy felező szavazás novemberben.  ;D Mondjuk, ha lesz itthon challenger torna, akkor ide szerintem jöhet.  ;D

@Admin

Jól látod. Tényleg úgy van, hogy a Tennis Australia és Victoria Állam beengedte a teniszezőket és mindkettő mindent megtett annak érdekében, hogy játékosok gond nélkül bejussanak az országba, s részt vegyenek az év eleji tornán. Így igaz. Egyetértek. Hiszen mindkettőnek az az érdeke, hogy rendben legyen minden, nyereséges legyen az Australian Open és "dőljön a pénz".

Ennek megfelelően én is jeleztem a korábbi hozzászólásomban, hogy az Australian Opent rendező Tennis Australia megtett minden tőle telhetőt, hogy Novak Djokovic Australian Open-résztvevő legyen. Engedélyezett mindent, amit lehetett és megtette, amit tehetett.
Victoria állam ebben az ügyben így-úgy-amúgy megszólaló képviselőinek nyilatkozataival egyáltalán nem foglalkoztam és figyelmen kívül hagytam azokat. Azért tettem ezt, mert általában a helyükön kezelem a politikusi nyilatkozatokat és amennyiben számomra feleslegesnek ítélem meg azokat, akkor többnyire nem szokok foglalkozni a politikai jellegű megnyilvánulásokkal.
Egészen pontosan ebben a Djokovic-ügyben az történt, hogy hozzád - és nyilván még sokan másokhoz - hasonlóan én is olvastam a Victoria államot képviselők nyilatkozatait, ám mivel nagyon jól tudom, hogy Victoria államnak abszolút semmilyen jogköre nincsen abban, hogy kik léphetnek be Ausztráliába, ezért az ebben a témában nyilatkozó politikusokat teljesen figyelmen kívül hagytam. Hiszen ők csakis azért beszéltek, hogy ne hallgassanak.
Természetesen Victoria állam adott politikusai is véleményezhették a Djokovic-ügyet, hiszen joguk van erre, viszont nekem is jogom van arra, hogy ne törődjek a dumájukkal és azt véljem, hogy azok a politikusok azért beszéltek, hogy ne hallgassanak.

Éppen emiatt jeleztem, hogy a Djokovic-ügy kapcsán van 2 jelentős dolog, amelyet nem kellene mellőzni:
- 1.) az országba való belépés;
- 2.) a versenyen való indulás.

A Tennis Australia illetékese mondhatja és írhatja Novak Djokovicnak, hogy utazzon el nyugodtan hozzájuk, mert indulhat az Australian Openen, de mindezt hiábavalóan teszi, ha az Ausztrál Államszövetséget határőrizeti hatósága nem engedélyezi Novak Djokovic Ausztráliába való beutazását.
Ilyen esetre (is) lehet mondani, hogy a Tennis Australia megtett mindent.

Írod még azt is, hogy - idézem -: "A Tennis Australia és Victoria Állam "beengedte", legalábbis próbált mindent megtenni, hogy ez a 26 játékos gond nélkül bejusson az országba, s részt vegyen az év eleji tornán, csak közbeszólt a minisztérium, s egyik pillanatról a másikra Victoria állam képviselői meggondolták magukat."

Erre azt tudom válaszolni, hogy a Tennis Australia tényleg minden tőle telhetőt megtett, míg Victoria állam képviselői azért gondolták meg magukat, mert meggondolhatták magukat. Nekik semmi közük a dologhoz, ám mivel politikusok, ők simán és nyugodtan megtehetik azt, hogy az egyik napon egyetértsenek, majd a következő napon az ellenkezőjét mondják annak, amit egy nappal korábban mondtak.

Egy példa:
A budapesti tenisztornára nem a magyar teniszszövetség és a Pest Megyei Közgyűlés elnöke engedi be Magyarországra a budapesti tenisztorna résztvevőit, hanem Magyarország hivatalos hatósága, a Magyar Határőrség engedélyezi a Magyarország területére való beutazást.

Másik példa:
Január elején, amikor még javában zajlott a Djokovic-féle szappanopera, akkor a francia sportminiszter azt mondta, hogy ők mennyire nagyszerűek, hiszen náluk Novak Djokovic oltás nélkül is Roland Garros-résztvevő lehet, majd pedig pár nappal később ugyanaz a francia sportminiszter már azt mondta, hogy az oltással nem rendelkező teniszezők nem vehetnek részt a párizsi tenisztornán. Politikus. Büntetlenül mondhat szinte bármit.

@csabax : nem nyilatkozat volt, hanem CSELEKEDETT! Érted?

"ám mivel nagyon jól tudom, hogy Victoria államnak abszolút semmilyen jogköre nincsen abban, hogy kik léphetnek be Ausztráliába"

Pontosan ezt a jogkörüket lépték át, sőt még egy adott pillanatban a miniszterelnök is azt mondta, hogy Victoria állam dönt arról, hogy kit enged be, s kit nem, de miután látták az emberek reakcióit, akkor meggondolták magukat.

Idézet@csabax : nem nyilatkozat volt, hanem CSELEKEDETT! Érted?
Mit CSELEKEDETT?

Tehát utoljára, s a téma részemről zárva:

"He was originally granted a medical exemption to enter Australia by two different independent health panels - one commissioned by Tennis Australia, the other by the state government of Victoria - after testing positive for coronavirus in mid-December."

"But the player's attempt to enter the country without being vaccinated stoked public anger."

https://www.bbc.com/news/world-australia-60019806

#130 január 17, 2022, 18:52:54, csabax
Idézet"ám mivel nagyon jól tudom, hogy Victoria államnak abszolút semmilyen jogköre nincsen abban, hogy kik léphetnek be Ausztráliába"

Pontosan ezt a jogkörüket lépték át, sőt még egy adott pillanatban a miniszterelnök is azt mondta, hogy Victoria állam dönt arról, hogy kit enged be, s kit nem, de miután látták az emberek reakcióit, akkor meggondolták magukat.

IdézetTehát utoljára, s a téma részemről zárva:

"He was originally granted a medical exemption to enter Australia by two different independent health panels - one commissioned by Tennis Australia, the other by the state government of Victoria - after testing positive for coronavirus in mid-December."

"But the player's attempt to enter the country without being vaccinated stoked public anger."

https://www.bbc.com/news/world-australia-60019806
Oké, értettem.
Tehát utoljára, s a téma részemről is zárva, mert úgy látom, hogy ismét baj lehet abból, hogy segíteni akartam.
Ne szólj szám, nem fáj fejem!

Újabb példa:
@Pozzato, @Latzka, @hubika88 vagy bármelyik másik fórumozó kap az egyik haverjától egy meghívást Erdélybe. A meghívó hiába lépi át a jogkörét és telefonál Románia határállomására, hogy engedjék be a havert, mert ők hívták meg, sajnos megtörténhet az is, hogy a határőrök semmibe veszik és a beutazót csakis abban az esetben engedik belépni Romániába, ha a beutazni akarónak megvannak a szükséges és érvényes okmányai.

Ahogyan őket figyelmen kívül hagynák a román határőrök, éppen ugyanúgy hagyták figyelmen kívül Victoria állam képviselőit az ausztrál határőrök.

Érdekesség az első játéknap eseményeiből:

Madison Brengle - Dayana Yastremska: 6-1, 0-6, 5-0. Az amerikai úgy nyert, hogy egyetlen egy(!) nyerőt ütött az egész meccs alatt, ellenfele pedig harmincegyet. Az érmének másik oldala, hogy Madison tizenkétszer hibázott kényszerítetlenül, Dayana viszont hatvanszor.

IdézetOké, értettem.
Tehát utoljára, s a téma részemről is zárva, mert úgy látom, hogy ismét baj lehet abból, hogy segíteni akartam.
Ne szólj szám, nem fáj fejem!

Újabb példa:
@Pozzato, @Latzka, @hubika88 vagy bármelyik másik fórumozó kap az egyik haverjától egy meghívást Erdélybe. A meghívó hiába lépi át a jogkörét és telefonál Románia határállomására, hogy engedjék be a havert, mert ők hívták meg, sajnos megtörténhet az is, hogy a határőrök semmibe veszik és a beutazót csakis abban az esetben engedik belépni Romániába, ha a beutazni akarónak megvannak a szükséges és érvényes okmányai.

Ahogyan őket figyelmen kívül hagynák a román határőrök, éppen ugyanúgy hagyták figyelmen kívül Victoria állam képviselőit az ausztrál határőrök.


Én nem kértem a segítséged, csupán én leírom, hogy hogyan látom a dolgokat, te pedig, hogy hogyan látod a saját szemszögedből. Nem kell itt mártírkodni. Mellesleg én feltettem egy kérdést, amire valós válasz még nem érkezett.

Személyes véleményem szerint ez történt (külföldi sajtót olvastam, nincsenek barátaim Ausztráliában, s igen, nem vagyok otthonos az ottani helyzettel, mellesleg nem is érdekel):

1. Tennis Australia és Victoria Állam meghívta Djokovicot a tornára. Őt és még 25 más játékost. Az ORSZÁGBA való belépésüket biztosították az orvosi bizonylatokkal + kaptak részvételi jogot az Aus Openen. És senki se mondja azt, hogy "majd beengednek valahogy" elven működött az egész. Ne legyünk már naivak.

2. Igen ám, csak jelen esetben a világelsőről van szó, Ausztrália egyik kedvencéről, aki nem mellesleg 9-szer nyerte meg a tornát. Nyilván, hogy ez nagy port kavart. Be is indult a különböző elméletek gyártása.

3. Emberek felháborodtak, miniszterelnök megszólalt, Victoria Állam képviselői meg "meggondolták" magukat. Mondjuk ők sem annyira hülyék, hogy ne tudták volna előre, hogy ez mivel fog járni. Lehet, hogy pont ez volt a cél. Politikai döntés? Lehet.

4. Megérkezett Djokovic. A többit már tudjuk.

És végül. Saját példádból kiindulva. @Pozzato , @Latzka és @hubika88 hibás azért, mert elment Erdélybe, valakinek a meghívója alapján? Mert most az történt. Djokovic a hibás, mert Ausztráliába ment. Legalábbis a többség szerint (nem feltétlenül rád értem, mert ilyen tekintetben nem ismerem az álláspontod).

Végül újra a kérdés: Tennis Australia és Victoria Állam képviselői közül ki adta be a felmondását?
Ha én Djokovic lennék, akkor én most varrnék egy pert a nyakukba, de akkorát, hogy életük végéig emlegetnék.

Most akkor engem senki nem hívott meg Erdélybe?

Az új ütő jó eredményeket hozott

Gael Monfils újabban a profik körében kevésbé használt Artengo márkájú ütővel játszik és az idényt az Adelaideben szerzett tornagyőzelmével kezdte. Melbourneben a második fordulóban Alexander Bublik ellen fog pályára lépni. Olvasd tovább!

18+ Részvételi feltételek érvényesek! Játssz felelősen! BeGambleAware.org