Gumiszoba

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nah mától azért csak bevezetek egy kisebb moderációt:

Srácok, meg esetleg csajok: a rasszizmust és a hivő embereket sértő megnyilvánulást azért hanyagoljuk.  ;)

Rasszizmus, ha cigányozok és niggerezek? Vagy mondjuk kis sárga buzinak titulálok valakit? ;D

Idézetet írta: Milan Dátum szeptember 21, 2009, 13:21:05
Nah mától azért csak bevezetek egy kisebb moderációt:

Srácok, meg esetleg csajok: a rasszizmust és a hivő embereket sértő megnyilvánulást azért hanyagoljuk.  ;)

ok, négereket ne bántsuk.....de azért cigányozni hadd lehessen már......ez túl durva szankció lenne.

A cigányozás is sértést jelent, úgyhogy az is kizárt.

Nem értek egyet veled ab_aevo. Miért jó az, hogyha valakit lecigányozol?

Idézetet írta: Szigo Dátum szeptember 21, 2009, 13:38:33
Rasszizmus, ha cigányozok és niggerezek? Vagy mondjuk kis sárga buzinak titulálok valakit? ;D

Hát probáld ki, s niggerez le valakit nyugaton....nem vagyok benne biztos, hogy nem jön egy per...persze, hogyha már annyira elfajulnak a dolgok... :)

Idézetet írta: Milan Dátum szeptember 21, 2009, 13:48:46
A cigányozás is sértést jelent, úgyhogy az is kizárt.

Nem értek egyet veled ab_aevo. Miért jó az, hogyha valakit lecigányozol?

csak vicceltem   :P :-\

Idézetet írta: ab_aevo Dátum szeptember 21, 2009, 13:50:13
Idézetet írta: Milan Dátum szeptember 21, 2009, 13:48:46
A cigányozás is sértést jelent, úgyhogy az is kizárt.

Nem értek egyet veled ab_aevo. Miért jó az, hogyha valakit lecigányozol?

csak vicceltem   :P :-\

Ok.  ;)

Kicsit komolyabban véve a témát, de csak vélemény szinten, tehát nem szabály befolyásoló tényezőként előadva:
Szerintem a fehéreket manapság már jóval több hátrányos megkülönböztetés éri. És rasszista manapság az aki négereket, cigányokat, zsidókat szid... Az nem számít annak, aki csak minket fehéreket (gádzsókat, goj-okat)... Ezáltal nem tudok egyetérteni semmilyen fajvédős véleménnyel!
Ennek akkor volt és van értelme, ha valaki jelentős hátrányt szenved el származása miatt! Mutassatok nekem egyetlen zsidót is aki bármilyen hátrányban van a többségi társadalommal szemben!? Természetesen erkölcsi hátrányt nem ér mondani.  ;)
A cigányok több pénzt kapnak a mindenkori hatalomtól (legalábbis nálunk) , mint mi valaha fogunk! Úgyhogy szerintem, csak akkor szankcionálandó egy-egy ilyen kifejezés, ha bizonyítható hátránya keletkezik az embernek belőle! Például azért nem kap meg egy munkát mert cigány... Persze hülye példa, de mondjuk.  ;D
Nem mellékesen megjegyezném, hogy ez a nevük!!!! Néger, cigány, zsidó, stb. És arról hogy ez manapság rosszul cseng, csak is ők tehetnek róla!!! Talán a néger sántít, de belefér!
És most meg nem szeretik hallani? Ugyan már! A magyar is rosszul cseng nem kevés helyen, mégsem próbáljuk meg másként hívatni magunkat! Egyébként van nem kevés cigány haverom, ismerősöm, zsidó is néhány és ha úgy alakul eszembe sincs másként hívni őket, mert ez abszurd! Sértődés megbántottság pedig nincs, mert kialakult a kölcsönös tisztelet. Mert ezek az emberek dolgoznak és hasznos részei a társadalomnak.
Na kicsit hosszú lett.  :D
A lényeg, hogy a "büdös cigányban" csak a büdös maximum sértő... A köcsögről pedig természetesen az agyagedényre asszociálok, mert arra lett kitalálva! Arról én nem tehetek , hogy vannak bizonyos emberek akik szintén igényt tartanak erre az igen kifejező szócskára! ::) Ez legyen az ő bajuk! ;)
Üdv.!

Szumos, neked még nem nagyon volt olyan hozzászólásod, amivel ne értettem volna egyet, és ez most sincs másként. Nagyon jól összefoglaltad a lényegét ennek a cigányozós témának.  ;)

Idézetet írta: benson Dátum szeptember 21, 2009, 14:46:46
Szumos, neked még nem nagyon volt olyan hozzászólásod, amivel ne értettem volna egyet, és ez most sincs másként. Nagyon jól összefoglaltad a lényegét ennek a cigányozós témának.  ;)
Örülök hogy van egyetértő! De az igazsághoz hozzátartozik én sem nagyon használom ezeket a szavakat, de ha mégis nem érzem hogy annyira rosszat csinálnék vele... Így nem zavar ha Milán nem szeretné hallani-látni.
Mégegyszer: örülök ha nem vagyok egyedül ezen gondolatokkal!  :beerchug:

99,99%-ban egyetértek szumos-sal. A fenmaradó hányadban a néger szó van benne, miután ez egy angol ragadványszó. A hivatalos megszólitásuk: afroamerikaiak, ami mutatja a tag hozzátartozását. Viszont a cigány egy szép magyar szó, nem fogok cigányul beszélni azért h kimondhassam a faji hozzátartozásukat, hiszen a roma az egy cigány szó. Nincs ebben semmi sértő. Ismerek falun rengeteg rendes cigányt, akik igenis keményebben dolgoznak mint bármelyik magyar társa. Duplán hajtanak, mert tudja h cigány származásúként jobban beljük kötnek. Én ezért teljes mértékben tisztelem Őket. Arról meg nem tehetnek h a fővárosban a cigányoknak a bűnőzésről szól az élet (99%ának). A zsidó szó meg a másik.... Amióta bejöttek Magyarországra, használjuk ezt a szót. Nem hiszem h a királyaink rasszisták lettek volna, és ezért mondták rájuk h zsidó! És ahogy szumos is leirta, nehogy már a magyar ember feleljen azért, mert lassan a zsidó és cigány szó sértés! Nehogy már a magyart szoritsuk ott háttérbe, ahol már 1000 éve él! Mi nem diktátumokkal szereztük a földjeinket, nem korcsként álltunk sorba, a nagyhatalmak seggét nyalva, h ugyanmár csonkitsuk meg a környező országok területét csak h Nekünk szegény magyaroknak hazánk lehessen! 

Itt most erről a témáról sokat lehet beszélgetni...de szerintem nincs értelme.

Én ezt a döntést meghoztam, mert nem szeretném, hogy teljes mértékben elfajuljanak a dolgok a fórumon, s valaki pont azért ne válljon fórumtaggá, mert hasonló beköpések vannak.

Szerintem is az, hogy zsidó, cigány, meg néger az nem sértő, viszont most nem akarok határokat tenni, hogy mit szabad s mit nem...ezért inkább egy kalap alá veszem az egészet...

Amikor meg már banánról beszélnek ott azért a rasszizmus magas szinten van....beszélek én...a néger Milán... ;D

Szerintem sem kellene nagyon túlzásba vinni itt a káromkodást. Még ha ez egy direkt erre létrehozott "gumiszoba", nem hinném, hogy túl jó fényt vetne az oldalra. A szponzoráló spotfogi oldalaknak (ha egyáltalán elnéznek mifelénk) nem tudom mi lehet erről a véleménye. Gólt kap a csapatod a 93. percben? vagy dudaszós kosárral bukod a pénzed? Ordíts otthon egy akkorát, hogy a fal is beleremegjen és ezzel tudd le. Jó, tudom. Könnyű ezt mondani.

Azt a rézfánfütyülő rézangyalát ennek a román "roma" Luncanu-nak, hogy a radai roseb üssön belé, úgy megéreztem azt a szettnyerését.

Idézetet írta: Szigo Dátum szeptember 21, 2009, 17:27:19
Azt a rézfánfütyülő rézangyalát ennek a román "roma" Luncanu-nak, hogy a radai roseb üssön belé, úgy megéreztem azt a szettnyerését.

Még egy pl., hogy miért is olyan gazdag ez a magyar nyelv...."rézfánfütyülő rézangyal"  ;D ;D ;D