Megújultunk! Itt jelezd ha valami gond akad az új oldalon!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Tomka Dátum november 02, 2018, 12:28:27
Jaa, hogy ez így van?! :D
Az elmúlt hónapokban azt érzem, hogy olyan jó kedélyű lettél Admin, de kedvelem a stílust!

"Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok" Churchill

Úgy gondolom, hogy nem ment át az üzenet.

A most megjelenő statisztikai mutató nem arra szolgál, hogy téves (felfújt) adatokat szolgáljunk, hanem mi egyszerűen ezt a képletet használjuk. Az előbbi kijelentésem pedig arra vonatkozott, hogy számos sportfogadás (külföldi) oldalon eltérőek a számolások amikor a ROI-ra, vagy akár a Yield-re kerül sor.

De várjuk részetekről a tökéletes megoldást (képletetek - ROI/Yield) amit szeretnétek weboldalunkon látni.

Kiindulópontként:
https://www.betshoot.com/blog/the-meaning-of-roi-and-yield-in-betting/

De, átjött. Ezt már régóta látom, hogy több oldalon másképp számolják a statisztikákat.
Csak ma szórakozott kedvemben vagyok, és próbáltam tovább vinni a poént. Lehet az én kifejezőképességemmel van baj.  :-\

Idézetet írta: Tomka Dátum november 02, 2018, 13:50:50
De, átjött. Ezt már régóta látom, hogy több oldalon másképp számolják a statisztikákat.
Csak ma szórakozott kedvemben vagyok, és próbáltam tovább vinni a poént. Lehet az én kifejezőképességemmel van baj.  :-\

:beerchug:   ;)

Attól, hogy máshogy így használják, attól még továbbra is azt gondolom, hogy nem helyes, főleg azért, mert matematikailag nem helytálló.
Pont a kiindulópontként bemásolt link is azt mutatja, hogy a képletbe a tétet nem kell hozzászámolni, ezért is jön ki a yield képletében 8,33% és nem 108,33%.

A veszteség képletébe miért nem kell beleszámolni? Mert akkor veszteség esetén is pozitív lenne a yield, ami azért elég félrevezető. Arról nem is beszélve, hogy ebben az esetben 0% és 100% közötti yield nem is lenne lehetséges.

Egyébként pedig a gyakorlatban ROI=yield, nincs is értelme máshogyan számolni.

Ha azt nézzük, hogy valakinek a kezdeti befizetése tegyük fel 10e forint, és hónap végén 11e forintja, de úgy, hogy egy fogadása volt (1e forint 2,00 oddson), akkor a yield és a ROI is 100%, pedig a ROI-nak 10%-nak kellene lennie a hivatalos definíció szerint.

De valójában, mivel ugye return on investment-ről beszélünk, azért egyezik meg a kettő, mert valójában az illető 9e forintot fel nem használt, tehát az igazából nem investment volt, hanem csak ott csücsült a számláján a pénz, ami akár a bankszámláján is pihenhetett volna (tehát a 9e forint mitől investment?).

100% feletti yield/ROI csak akkor lehet valaki több profitot termelt, mint amennyi pénzt megforgatott ennek kitermelése közben.

Ezt a témát pedig nem azért hoztam fel, hogy kötekedjek, hanem azért mert így helyes, ettől még lehet, hogy más oldalak ezt nem tudják. Egyébként hol számolják így, van erre példa?

Üdv!

Van arra lehetőség, hogy egy fórumtémában szereplő hozzászólások egy oldalon jelenjenek meg? Ugyanis van olyan topic, ahol 150+ az oldalak száma. Tudom, hogy ez egyszerre nagyon komoly és időigényes lekérdezés, de hátha. Akár az is jó lehetne, ha egy oldalon 200-300 hozzászólás jelenne meg.
Vagy esetleg van-e ilyen program, amivel megoldható ez?

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

Nincs. Átállithatod a profil oldalon az oldalanként megjelenitendő hozzászólásokat 50-re, de ennél nagyobb értéket nem lehet beállitani.
https://www.sportfogadas.org/forum/index.php?action=profile;area=theme;u=1

Egyedüli lehetőség irni rá egy scriptet, ami végiglépi a topicot és összefűzné a tartalmat.

Köszi!

Időközben megtaláltam a megoldást... :)
Chrome-ot használok és ahhoz le lehet tölteni egy olyan bővítményt, ami bármilyen ilyen jellegű oldalakat összefűz. (Google, fórumok, ...)
A Ti oldalatoknál is tökéletesen műxik :P

Itt a link, ha esetleg érdekelne:
https://chrome.google.com/webstore/detail/uautopagerize/kdplapeciagkkjoignnkfpbfkebcfbpb

Kicsit restellem magam, de hogyan lehet megköszönni egy választ?

Az uzenet (amit meg akarsz koszonni) jobb felso sarkaban.




Nem lehet, hogy bizonyos mennyiségű hozzászólás feltétele a köszönetek küldésének?

Idézetet írta: Carpeks Dátum november 19, 2018, 14:04:39
Nem lehet, hogy bizonyos mennyiségű hozzászólás feltétele a köszönetek küldésének?

Nekem is ez volt az első gondolatom, de csak tipp...