HT naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Érdekes mérkőzések lesznek hajnalban. Illetve nem is a mérkőzések az érdekesek, hanem a szorzók. Lehet, hogy az oddsmesterek tudnak már olyan hiányzókról a csapatok háza tájáról, akikről én még nem, de ennek ellenére nézzük, hogy mely összecsapások azok, ahol látok esélyt a nagyobb szorzóra.

Indiana - Brooklyn (1,34 - 3,35)
Elsőre meglepett egy kicsit ez a biztos hazai siker, annak ellenére, hogy nem rossz idén a Pacers, de a Brooklyn azért valamivel jobb csapat. Aztán kicsit utánanézve a dolgoknak, kiderült, hogy Durant lehet, hogy kihagyja a meccset (bár az edző még gondolkodik rajta). Ha így lesz, akkor valóban esélyesebbek a hazaiak, de aki éjszaka nem tud aludni, annak lehet, hogy érdemes megvárni a kezdést, amikorra is kiderül, hogy kik lépnek pályára.

Washington - Clippers (2,75 - 1,47)
Nem kérdés, hogy papíron sokkal jobb csapat a Clippers. Ugyanakkor amit ebben a szezonban produkálnak, az botrányos. Az utolsó 5 meccsükből 1-et tudtak csak megnyerni, és Nyugaton a 10. helyen szégyenkeznek jelen pillanatban. Az egyetlen szerencséjük, hogy a Washington még rosszabb formában van, ők az utolsó 5 összecsapásuk mindegyikén kikaptak, és az utolsó 10-ből is csak 2-t tudtak megnyerni. Ráadásul egyik legjobbjuk (Beal) súlyos sérülést szenvedett, úgyhogy ki tudja, mikor játszik legközelebb. De rajta kívül is akadnak sérültjei a Wizardsnak, úgyhogy akár össze is jöhet a vendéggyőzelem, de ennek ellenére azt gondolom, hogy két rossz formában levő csapat összecsapásán bármi megtörténhet.

Cleveland - Oklahoma (1,54 - 2,65)
Nagyon szeretem a Clevelandet, de Mitchell nélkül idén nagyon gyengén játszanak (ezt láthattuk tegnap is a Sacramento ellen). Pedig tele vannak jobbnál jobb játékosokkal. Ezzel szemben az Oklahoma az idei év egyik meglepetéscsapata. Sokan arra számítottak náluk (pláne Holmgren sérülése után), hogy harcban lesznek az utolsó helyek egyikéért, de olyan győzelmeket hoznak hétről hétre, aminek csak a fogadók nem örülnek. Ezen a meccsen simán el tudok képzelni egy meglepetés vendégsikert. De csak akkor, ha Mitchell ezúttal sem játszik majd a hazaiaknál.

Chicago - Dallas (1,5 - 2,7)
A Bulls teljesítménye egyértelműen az idei szezon eddigi legnagyobb negatív szenzációja (sajnos). A 12. helyen állnak Keleten, és csak olyan csapatok vannak mögöttük, akik egyértelműen az utolsó helyre hajtanak (és az ezzel járó draft-cetlire). A Dallas ezzel szemben valószínűleg javítani akar a tegnapi vereség után, és mivel nincs sérültjük, így ez egy teljesen 50-50%-os kimenetelű mérkőzés. Sőt, én abszolút látok esélyt a V-ben.

Ha ezek közül ki kellene emelnem egyet, akkor talán a Dallas győzelme lenne az, amit érdemesnek tartanék megkockáztatni.

Idézetet írta: HT Dátum december 10, 2022, 21:31:22Érdekes mérkőzések lesznek hajnalban. Illetve nem is a mérkőzések az érdekesek, hanem a szorzók. Lehet, hogy az oddsmesterek tudnak már olyan hiányzókról a csapatok háza tájáról, akikről én még nem, de ennek ellenére nézzük, hogy mely összecsapások azok, ahol látok esélyt a nagyobb szorzóra.

Indiana - Brooklyn (1,34 - 3,35)
Elsőre meglepett egy kicsit ez a biztos hazai siker, annak ellenére, hogy nem rossz idén a Pacers, de a Brooklyn azért valamivel jobb csapat. Aztán kicsit utánanézve a dolgoknak, kiderült, hogy Durant lehet, hogy kihagyja a meccset (bár az edző még gondolkodik rajta). Ha így lesz, akkor valóban esélyesebbek a hazaiak, de aki éjszaka nem tud aludni, annak lehet, hogy érdemes megvárni a kezdést, amikorra is kiderül, hogy kik lépnek pályára.

Washington - Clippers (2,75 - 1,47)
Nem kérdés, hogy papíron sokkal jobb csapat a Clippers. Ugyanakkor amit ebben a szezonban produkálnak, az botrányos. Az utolsó 5 meccsükből 1-et tudtak csak megnyerni, és Nyugaton a 10. helyen szégyenkeznek jelen pillanatban. Az egyetlen szerencséjük, hogy a Washington még rosszabb formában van, ők az utolsó 5 összecsapásuk mindegyikén kikaptak, és az utolsó 10-ből is csak 2-t tudtak megnyerni. Ráadásul egyik legjobbjuk (Beal) súlyos sérülést szenvedett, úgyhogy ki tudja, mikor játszik legközelebb. De rajta kívül is akadnak sérültjei a Wizardsnak, úgyhogy akár össze is jöhet a vendéggyőzelem, de ennek ellenére azt gondolom, hogy két rossz formában levő csapat összecsapásán bármi megtörténhet.

Cleveland - Oklahoma (1,54 - 2,65)
Nagyon szeretem a Clevelandet, de Mitchell nélkül idén nagyon gyengén játszanak (ezt láthattuk tegnap is a Sacramento ellen). Pedig tele vannak jobbnál jobb játékosokkal. Ezzel szemben az Oklahoma az idei év egyik meglepetéscsapata. Sokan arra számítottak náluk (pláne Holmgren sérülése után), hogy harcban lesznek az utolsó helyek egyikéért, de olyan győzelmeket hoznak hétről hétre, aminek csak a fogadók nem örülnek. Ezen a meccsen simán el tudok képzelni egy meglepetés vendégsikert. De csak akkor, ha Mitchell ezúttal sem játszik majd a hazaiaknál.

Chicago - Dallas (1,5 - 2,7)
A Bulls teljesítménye egyértelműen az idei szezon eddigi legnagyobb negatív szenzációja (sajnos). A 12. helyen állnak Keleten, és csak olyan csapatok vannak mögöttük, akik egyértelműen az utolsó helyre hajtanak (és az ezzel járó draft-cetlire). A Dallas ezzel szemben valószínűleg javítani akar a tegnapi vereség után, és mivel nincs sérültjük, így ez egy teljesen 50-50%-os kimenetelű mérkőzés. Sőt, én abszolút látok esélyt a V-ben.

Ha ezek közül ki kellene emelnem egyet, akkor talán a Dallas győzelme lenne az, amit érdemesnek tartanék megkockáztatni.

Ez az átkozott influenza úgy látszik, hogy memóriavesztéssel is jár, mert tegnap el is felejtettem reagálni saját soraimra.

A Brooklyn végül megverte az Indianát (3,35-ért), ami annak ellenére meglepő, hogy még én is el tudtam képzelni itt egy vendégsikert.

A Clippers végül győzött a Washington ellen, bár ez azért várható volt, és szerencsére én is megtettem sok szelvényemen.

A Cleveland szerencsére legyőzte az Oklahomát, akik ezúttal nagyon gyengén játszottak, úgyhogy végülis érvényesült a papírforma, de erre nem mertem volna sok pénzt tenni (ahogy egyébként nem is tettem semmit).

Végül pedig a Chicago tönkreverte azt a Dallast, akibe én a legjobban bíztam. Utólag persze kiderült, hogy miért adtak ilyen jó oddszot a hazaiakra (amiről én sajnos lemaradtam), ugyanis Doncic nem lépett pályára, nélküle pedig tudjuk, hogy mennyit ér a csapat.

Ezért van az, hogy amikor valami nagyon meglepő szorzóval találkozunk a fogadóirodáknál, akkor érdemes jó alaposan utánajárni, hogy van-e ennek valami oka (általában van), mert ők az esetek nagy részében jóval több infóval rendelkeznek, mint a játékosok.

Mindig feszélyezve érzem magam, amikor egy közel 100 milliós olvasótáborhoz kell szólnom, éppen ezért igyekszem inkább kevesebb, de annál használhatóbb tippel szolgálni.

Orlando - Atlanta
Már lassan fél órája szemezgetek a hajnali meccsekkel, de igazából egy olyat találtam csak, ami érdemes lehet arra, hogy foglalkozzunk vele, és ahol esetleg jöhet egy kis meglepetés (ami jelen esetben egy hazai győzelmet jelentene). A vendégeknél "állítólag" (ezt sajnos mindig ki kell hangsúlyozni) hiányozni fog Murray és Collins, ami elég nagy érvágás a Hawks csapatának, és még mindig kérdéses Young játéka is. És bár a hazaiaknál is van egy rakat hiányzó – ahogy a szezon eleje óta szinte mindig –, mégis azt érzem, hogy ha Banchero, Bol Bol és F. Wagner ezúttal is hozza a tudása legjavát, akkor meglehet a hazai siker. Ez 2,2-es oddson fut, és hogy még kicsit megemeljük a szorzót, 1,27-tel hozzávehetjük, hogy F. Wagner 14,5 pont felett dob. Nagyon jól játszik mostanában a német (pontosabban fogalmazva az Európa-bajnokság óta), úgyhogy mostanában már az számít meglepetésnek, ha 20 pont alatt marad egy meccsen.

A tipp tehát: Orlando győzelem + F. Wagner 14,5 pont felett (2,6)

Idézetet írta: HT Dátum december 14, 2022, 20:39:20Mindig feszélyezve érzem magam, amikor egy közel 100 milliós olvasótáborhoz kell szólnom, éppen ezért igyekszem inkább kevesebb, de annál használhatóbb tippel szolgálni.

Orlando - Atlanta
Már lassan fél órája szemezgetek a hajnali meccsekkel, de igazából egy olyat találtam csak, ami érdemes lehet arra, hogy foglalkozzunk vele, és ahol esetleg jöhet egy kis meglepetés (ami jelen esetben egy hazai győzelmet jelentene). A vendégeknél "állítólag" (ezt sajnos mindig ki kell hangsúlyozni) hiányozni fog Murray és Collins, ami elég nagy érvágás a Hawks csapatának, és még mindig kérdéses Young játéka is. És bár a hazaiaknál is van egy rakat hiányzó – ahogy a szezon eleje óta szinte mindig –, mégis azt érzem, hogy ha Banchero, Bol Bol és F. Wagner ezúttal is hozza a tudása legjavát, akkor meglehet a hazai siker. Ez 2,2-es oddson fut, és hogy még kicsit megemeljük a szorzót, 1,27-tel hozzávehetjük, hogy F. Wagner 14,5 pont felett dob. Nagyon jól játszik mostanában a német (pontosabban fogalmazva az Európa-bajnokság óta), úgyhogy mostanában már az számít meglepetésnek, ha 20 pont alatt marad egy meccsen.

A tipp tehát: Orlando győzelem + F. Wagner 14,5 pont felett (2,6)

Ritka, hogy minden papírforma szerint alakuljon, de ezúttal szerencsére így történt.
Az Atlantánál valóban nem lépett pályára Murray és Collins, a hazaiaknál pedig ismét kiválóan játszott a F. Wagner/Banchero/Bol Bol hármas. Ez pedig nem is eredményezhetett mást, mint hazai győzelmet.

Lassan érdemes lesz figyelni – mármint fogadási szempontból – a Magicnél, hogy odahaza vagy vendégként lép-e pályára, mert míg Orlandóban bárki ellen képesek nyerni, addig "távol az otthontól" nem annyira töri össze magát a csapat a sikerért.

Nem lesznek ma – fogadási szempontból – könnyű meccsek.

Houston - Miami
Papírforma szerint a Miami a mérkőzés esélyese, de ebben az idényben a "Miami" és a "papírforma" szavakat nagyon ritkán lehet csak egy mondatban emlegetni. Arról nem is beszélve, hogy a Houston úgy nyerte meg az utolsó két meccsét, hogy 100 pont alatt tartotta mind a Milwaukeet, mind a Phoenixet.
Bármi megtörténhet.

Memphis - Milwaukee
A nyugati 2. helyen álló fogadja a keleti 2. helyen állót. Minden elismerésem annak, aki meg tudja tippelni a győztest.

Utah - New Orleans
A Utah eléggé visszaesett a szezon első részében mutatott remek teljesítménye után, a vendégek pedig szépen lassan elfoglalták a nyugati 1. pozíciót. Ami egyébként egyáltalán nem meglepő, mert nagyon erős a New Orleans kerete. És ha nem jön közbe sérülés náluk, akkor bármeddig eljuthatnak. Ami miatt nem lehet mégsem biztos vendéggyőzelemre venni az összecsapást, annak az az oka, hogy két nappal ezelőtt ugyanebben a leosztásban 21 ponttal verte a Jazz a Pelicanst. Ha mégis tippelnem kellene, akkor egy sokpontos meccsre számítok, ahol mind a két csapat eléri a 110 pontot (1,83-as szorzó).

LA Clippers - Phoenix
A fogadóirodák elég egyértelműen a vendégeket favorizálják, de számomra ez egyértelműen háromesélyes mérkőzés. Ebből kiindulva simán meg lehet kockáztatni egy hazai sikert is (2,8), de ami nekem a leginkább tetszik, az a 217 pont alatti összpontszám. Mind a két csapat kiválóan tud védekezni, úgyhogy én személy szerint nem nagyon tudom elképzelni, hogy 108-110 pont körül teljesítenének.

A tippjeim tehát:
Az összpontszám 217 pont alatt lesz (1,9)
Phoenix 109,5 pont alatt (2,1)

Idézetet írta: HT Dátum december 15, 2022, 22:56:52Nem lesznek ma – fogadási szempontból – könnyű meccsek.

Houston - Miami
Papírforma szerint a Miami a mérkőzés esélyese, de ebben az idényben a "Miami" és a "papírforma" szavakat nagyon ritkán lehet csak egy mondatban emlegetni. Arról nem is beszélve, hogy a Houston úgy nyerte meg az utolsó két meccsét, hogy 100 pont alatt tartotta mind a Milwaukeet, mind a Phoenixet.
Bármi megtörténhet.

Memphis - Milwaukee
A nyugati 2. helyen álló fogadja a keleti 2. helyen állót. Minden elismerésem annak, aki meg tudja tippelni a győztest.

Utah - New Orleans
A Utah eléggé visszaesett a szezon első részében mutatott remek teljesítménye után, a vendégek pedig szépen lassan elfoglalták a nyugati 1. pozíciót. Ami egyébként egyáltalán nem meglepő, mert nagyon erős a New Orleans kerete. És ha nem jön közbe sérülés náluk, akkor bármeddig eljuthatnak. Ami miatt nem lehet mégsem biztos vendéggyőzelemre venni az összecsapást, annak az az oka, hogy két nappal ezelőtt ugyanebben a leosztásban 21 ponttal verte a Jazz a Pelicanst. Ha mégis tippelnem kellene, akkor egy sokpontos meccsre számítok, ahol mind a két csapat eléri a 110 pontot (1,83-as szorzó).

LA Clippers - Phoenix
A fogadóirodák elég egyértelműen a vendégeket favorizálják, de számomra ez egyértelműen háromesélyes mérkőzés. Ebből kiindulva simán meg lehet kockáztatni egy hazai sikert is (2,8), de ami nekem a leginkább tetszik, az a 217 pont alatti összpontszám. Mind a két csapat kiválóan tud védekezni, úgyhogy én személy szerint nem nagyon tudom elképzelni, hogy 108-110 pont körül teljesítenének.

A tippjeim tehát:
Az összpontszám 217 pont alatt lesz (1,9)
Phoenix 109,5 pont alatt (2,1)


Nagyjából a vártak szerint alakultak a dolgok.

A Utah-New Orleans összecsapáson bőven elérte mindkét fél a 110 pontot (132-129 lett a vége), úgyhogy az egy valóban ajándék 1,83-as tipp volt.

A két "fő" tippemnél sajnos csak az összpontszám jött össze (206 pont lett), és talán a másikat nem is kellett volna erőltetnem, de végülis ott is mindössze egyetlen kosár döntött (111 pontot dobott a Suns). Itt csak az volt a bosszantó, hogy a tipp összeállításakor nagyon gondolkodtam, hogy a 109,5 pont alattit ajánljam (2,1), vagy pedig a 111,5 pont alattit (1,73). De mivel közel 4 tized volt az eltérés a két szorzó között, így azt gondoltam, hogy talán nem ezen az egy kosáron fog múlni. Hát... azon múlt.

Érdekes mérkőzés lesz ma este 21.10-kor az NBA-ben, ahol is a Boston fogadja az Orlandót.

A Boston fantasztikus rajtot vett a szezonban, hiszen 21-5-ös mutatóval kezdtek, amivel magasan ligaelsők voltak. Viszont az utolsó 4 mérkőzésen mintha kicsit elfáradt volna a csapat. 3 vereség és mindössze 1 győzelem, és az is csak hosszabbítás után a nem túl acélos Lakers ellen. Ráadásul az utolsó vereségük hazai pályán történt éppen a ma is fellépő Orlando ellen. És hogy még tovább bonyolódjon a Boston élete, ezúttal nem lép pályára a csapat legjobbja, Tatum, aki a Magic elleni előző összecsapáson is a legponterősebb játékosa volt a Celticsnek.

Ami a másik oldalt illeti, az Orlando egy teljesen kiszámíthatatlan csapat. Miután zsinórban 9-szer veszítettek (és így sikeresen elfoglalták a liga legutolsó helyét), ezt követően az utolsó 5 meccsüket úgy nyerték meg, hogy mind az öt ellenfelük rájátszást jelentő helyen állt, vagyis egyiken sem ők voltak a favoritok.

Ilyen előjelek után érdekes, hogy a Boston győzelmére 1,2-es a szorzó, míg a vendégek sikerére 4,75-szörös pénzt fizetnének.

Tatum távollétében valószínűleg Brown vállal majd sokat, de Smart vagy Horford is előrukkolhat akár egy 20 pont körüli teljesítménnyel.

A teljes képhez még az is hozzátartozik, hogy az Orlando idegenben a liga leggyengébb csapata (a GSW-vel párban!!!), viszont ugyanez elmondható volt róluk pár napja is, amikor ennek ellenére mégis legyőzték a Bostont.

És akkor mire érdemes fogadni? A Boston 1,2-es hazai győzelmében nincs pénz. A vendégsikerben volna ugyan, de okulva az előző összecsapásból, a hazaiak valószínűleg sokkal jobban koncentrálnak majd (bár Tatum nélkül nagyon kínálja magát az a 4,75-ös odds). Viszont ami szerintem reálisabb, az Horford és Smart ponterőssége lehet – pláne a már említett Tatum távollétében.

A tippem tehát: Horford 10,5 pont felett (1,8) + Smart 13,5 pont felett (1,83), ami 3,3-as odds.

Idézetet írta: HT Dátum december 18, 2022, 20:43:22Érdekes mérkőzés lesz ma este 21.10-kor az NBA-ben, ahol is a Boston fogadja az Orlandót.

A Boston fantasztikus rajtot vett a szezonban, hiszen 21-5-ös mutatóval kezdtek, amivel magasan ligaelsők voltak. Viszont az utolsó 4 mérkőzésen mintha kicsit elfáradt volna a csapat. 3 vereség és mindössze 1 győzelem, és az is csak hosszabbítás után a nem túl acélos Lakers ellen. Ráadásul az utolsó vereségük hazai pályán történt éppen a ma is fellépő Orlando ellen. És hogy még tovább bonyolódjon a Boston élete, ezúttal nem lép pályára a csapat legjobbja, Tatum, aki a Magic elleni előző összecsapáson is a legponterősebb játékosa volt a Celticsnek.

Ami a másik oldalt illeti, az Orlando egy teljesen kiszámíthatatlan csapat. Miután zsinórban 9-szer veszítettek (és így sikeresen elfoglalták a liga legutolsó helyét), ezt követően az utolsó 5 meccsüket úgy nyerték meg, hogy mind az öt ellenfelük rájátszást jelentő helyen állt, vagyis egyiken sem ők voltak a favoritok.

Ilyen előjelek után érdekes, hogy a Boston győzelmére 1,2-es a szorzó, míg a vendégek sikerére 4,75-szörös pénzt fizetnének.

Tatum távollétében valószínűleg Brown vállal majd sokat, de Smart vagy Horford is előrukkolhat akár egy 20 pont körüli teljesítménnyel.

A teljes képhez még az is hozzátartozik, hogy az Orlando idegenben a liga leggyengébb csapata (a GSW-vel párban!!!), viszont ugyanez elmondható volt róluk pár napja is, amikor ennek ellenére mégis legyőzték a Bostont.

És akkor mire érdemes fogadni? A Boston 1,2-es hazai győzelmében nincs pénz. A vendégsikerben volna ugyan, de okulva az előző összecsapásból, a hazaiak valószínűleg sokkal jobban koncentrálnak majd (bár Tatum nélkül nagyon kínálja magát az a 4,75-ös odds). Viszont ami szerintem reálisabb, az Horford és Smart ponterőssége lehet – pláne a már említett Tatum távollétében.

A tippem tehát: Horford 10,5 pont felett (1,8) + Smart 13,5 pont felett (1,83), ami 3,3-as odds.

Kezdjük a lényeggel: Boston - Orlando 92-95.

Nem véletlenül írtam, hogy "Tatum nélkül nagyon kínálja magát az a 4,75-ös odds."
Én ugyan végül nem mertem behúzni, de ha voltak nálam bátrabbak, akkor ők jól jártak.

A tippet illetően Smart – gyatra dobóteljesítménnyel is – hozta a 13,5 pont feletti teljesítményt (15 pontot dobott), Horford viszont még gyatrább dobóteljesítményt nyújtott, úgyhogy ő 8 pontnál megállt. Pedig ez a 3/11-es mutató egyáltalán nem jellemző rá. És a bosszantó az, hogy triplák tekintetében 2/9-et hozott, vagyis ha csak még egy beesik abból a rengeteg próbálkozásból, akkor máris megvan a 10,5 pont feletti tipp. Persze az sem lett volna dicsőséges a részéről, de legalább velem jót tett volna.

Szóval ennyin múlt sajnos. Összességében az elgondolás nem volt rossz, csak azzal nem számoltam, hogy ilyen formában lesznek azok a játékosok, akiknek hozniuk kellett volna a meccset.

Ma már elég sokat foglalkoztam Jokiccsal, hiszen az NBA-s fórumon is szenteltem neki pár sort, illetve a napi tippjátékban is bepróbálkoztam egy komolyabb teljesítménnyel a részéről. Ezúttal viszont próbálok biztosabbra menni.

A tipp: Nikola Jokic 26,5 pont felett (1,8)
A bátrabbaknak (de csak nekik): Nikola Jokic 40 vagy több pont (11,25)


Ahogy írtam a már említett helyeken, a szerb az utolsó 13 meccsén közel 30 pontot átlagolt, és az utolsó három meccséből kétszer is elérte a 40 pontos határt. Mivel a csapatból több játékos is sérüléssel bajlódik (és jelen pillanatban még nem tudni, hogy közülük kik lépnek majd pályára), így ha valóban foghíjas lesz a Denver, akkor egy Memphis szintű csapat ellen mindenképpen szükség lesz egy kiváló Jokicra. A 26,5 pontot egyáltalán nem tartom reménytelennek, hiszen az utolsó 7 meccséből 5-ször is túldobta ezt a határértéket. Ami miatt esetleg mégis rizikós lehet a tipp, az talán éppen a korábbi meccseken elért kiváló teljesítménye, ugyanis előfordulhat, hogy éppen most kap kicsivel több pihenőt az edzőtől. Pláne akkor, ha esetleg rosszul indul a Denver számára a mérkőzés, és úgy döntenek, hogy "ha már elúszott a meccs, akkor legalább pihenjen a legjobb játékos".

Idézetet írta: HT Dátum december 21, 2022, 00:14:13Ma már elég sokat foglalkoztam Jokiccsal, hiszen az NBA-s fórumon is szenteltem neki pár sort, illetve a napi tippjátékban is bepróbálkoztam egy komolyabb teljesítménnyel a részéről. Ezúttal viszont próbálok biztosabbra menni.

A tipp: Nikola Jokic 26,5 pont felett (1,8)
A bátrabbaknak (de csak nekik): Nikola Jokic 40 vagy több pont (11,25)


Ahogy írtam a már említett helyeken, a szerb az utolsó 13 meccsén közel 30 pontot átlagolt, és az utolsó három meccséből kétszer is elérte a 40 pontos határt. Mivel a csapatból több játékos is sérüléssel bajlódik (és jelen pillanatban még nem tudni, hogy közülük kik lépnek majd pályára), így ha valóban foghíjas lesz a Denver, akkor egy Memphis szintű csapat ellen mindenképpen szükség lesz egy kiváló Jokicra. A 26,5 pontot egyáltalán nem tartom reménytelennek, hiszen az utolsó 7 meccséből 5-ször is túldobta ezt a határértéket. Ami miatt esetleg mégis rizikós lehet a tipp, az talán éppen a korábbi meccseken elért kiváló teljesítménye, ugyanis előfordulhat, hogy éppen most kap kicsivel több pihenőt az edzőtől. Pláne akkor, ha esetleg rosszul indul a Denver számára a mérkőzés, és úgy döntenek, hogy "ha már elúszott a meccs, akkor legalább pihenjen a legjobb játékos".

Hát... hogy is fogalmazzak. Nincs mit szépíteni, talán az a legegyszerűbb, ha azt mondom, hogy "benéztem", "lyukra futottam", "bakot lőttem" stb. stb. stb.

Érdekes módon attól féltem, hogy a Denver – a hiányzók miatt – hamar olyan hátrányba kerül majd, hogy nem lesz értelme Jokic erőltetésének. Ezzel szemben pont fordítva történt. A Nuggets 35-14-re nyerte az első negyedet, és ezzel el is döntötte a fontosabb kérdéseket. Vagyis Jokic komolyabb játékára már nem is volt szükség. Ezt tudta a szerb is, úgyhogy a 37 perc játékideje alatt összesen 12 mezőnykísérlete volt csak, és végül 13 ponttal zárt.

Sajnos nincs mese, ez most nem jött össze.

Az esti Dallas-Lakers meccset sokan úgy vezetik fel, mint Doncic és LeBron párharcát. Ebben van is igazság, hiszen egyértelműen ez a két játékos rendre a csapatuk legjobb dobója.
A mai karácsonyi mérkőzés azért is különleges, mert nagyon sok országban közvetítik, így még inkább esély nyílik arra, hogy a két sztár közül legalább az egyik (de jó esetben mindkettő) még a megszokottnál is motiváltabb lesz.
Nézzünk is két jópofa tippet:
- Doncic 39,5 pont felett (5,25)
- LeBron 37,5 pont felett (4,9)


Mi szól mellettük? Doncic már az előző meccsen is kivágott egy laza 50-est, úgyhogy miért pont a tévénézők milliói előtt fogná vissza magát? A másik oldalon James kihasználhatja, hogy sérült a csapat legjobbja (Davis), úgyhogy minden adva van ahhoz, hogy az egójához mérten könnyedén bevállaljon legalább 25-30 rádobást, amiből még ennyi idősen is össze lehet szorgoskodni a kellő pontmennyiséget.

Ha csak az egyik jön be, akkor is szépen pluszban lehet az ember, de ha esetleg mindkét tipp összejönne, akkor pláne nem lenne ok a sírásra.  ;D

#686 december 26, 2022, 00:05:50, HT
Idézetet írta: HT Dátum december 25, 2022, 11:59:37Az esti Dallas-Lakers meccset sokan úgy vezetik fel, mint Doncic és LeBron párharcát. Ebben van is igazság, hiszen egyértelműen ez a két játékos rendre a csapatuk legjobb dobója.
A mai karácsonyi mérkőzés azért is különleges, mert nagyon sok országban közvetítik, így még inkább esély nyílik arra, hogy a két sztár közül legalább az egyik (de jó esetben mindkettő) még a megszokottnál is motiváltabb lesz.
Nézzünk is két jópofa tippet:
- Doncic 39,5 pont felett (5,25)
- LeBron 37,5 pont felett (4,9)


Mi szól mellettük? Doncic már az előző meccsen is kivágott egy laza 50-est, úgyhogy miért pont a tévénézők milliói előtt fogná vissza magát? A másik oldalon James kihasználhatja, hogy sérült a csapat legjobbja (Davis), úgyhogy minden adva van ahhoz, hogy az egójához mérten könnyedén bevállaljon legalább 25-30 rádobást, amiből még ennyi idősen is össze lehet szorgoskodni a kellő pontmennyiséget.

Ha csak az egyik jön be, akkor is szépen pluszban lehet az ember, de ha esetleg mindkét tipp összejönne, akkor pláne nem lenne ok a sírásra.  ;D

Nem volt rossz.
Ahogy mondani szokták: az egyik szemem örül, a másik pedig... elfogadja, hogy nem minden fenékig tejfel.
James 38 pontja megtermelte a hasznot, úgyhogy nem lehetek elégedetlen, ugyanakkor látva a meccset, és látva azt, hogy milyen minimális apróságokon múlt csak, hogy a másik tipp nem jött össze... az azért egy kicsit fájó érzés.

De sose rosszabb napot!  :beerchug: