Magyar Labdarúgó Válogatott 2024

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 10, 2021, 22:37:13
Thomas Sowummi:
"Magyarország soknemzetiségű ország, csak nézzük meg a középpályánkat: Schön, Kleinheisler, Schäfer. Korábban soknemzetiségű volt a futball, a Kárpát-medence egy nagy olvasztótégely, van itt porosztól oroszig mindenki, ezért olyan tehetséges nemzet a miénk, ezért szépek a magyar nők. Nem tudom, hány olyan magyar van, akinek a felmenői között csak magyarok szerepelnek. Ezért érthetetlen ez az utálatvágy, mert ugyanolyanok vagyunk, csak külsőleg különbözünk."

Teljes interjú: https://telex.hu/sport/2021/09/10/thomas-sowunmi-angol-meccs-valogatott-rasszizmus

Jééé, Tamás! Tőle még van aláírásom is. Fradi - Vasas meccs után kaptam, de nem személyesen, hanem egy olyan ismerős által aki akkoriban az FTC ifi csapatában játszott, a felnőttek meccsén ha nem tévedek labdaszedőként is szerepelt, s a neve: Monoki Lehel.  ;)

Idézetet írta: Milán Dátum szeptember 10, 2021, 23:01:12
Jééé, Tamás! Tőle még van aláírásom is. Fradi - Vasas meccs után kaptam, de nem személyesen, hanem egy olyan ismerős által aki akkoriban az FTC ifi csapatában játszott, a felnőttek meccsén ha nem tévedek labdaszedőként is szerepelt, s a neve: Monoki Lehel.  ;)
En anno kinn voltam a meccsen amikor debutalt a magyar valogatottban. Ulloi uton jatszottunk a moldavok ellen.
Te jo eg mennyi nezhetetlen baratsagos valogatott meccset lattam akkoriban szemelyesen...

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 10, 2021, 22:37:13
Thomas Sowummi:
"Magyarország soknemzetiségű ország, csak nézzük meg a középpályánkat: Schön, Kleinheisler, Schäfer. Korábban soknemzetiségű volt a futball, a Kárpát-medence egy nagy olvasztótégely, van itt porosztól oroszig mindenki, ezért olyan tehetséges nemzet a miénk, ezért szépek a magyar nők. Nem tudom, hány olyan magyar van, akinek a felmenői között csak magyarok szerepelnek. Ezért érthetetlen ez az utálatvágy, mert ugyanolyanok vagyunk, csak külsőleg különbözünk."

Teljes interjú: https://telex.hu/sport/2021/09/10/thomas-sowunmi-angol-meccs-valogatott-rasszizmus

Igaza van egyébként! Nekem erről egy monológ jut eszembe Bán Mór - Az üstökös lángja című könyvből, ami a Hunyadi-sorozat egyik része! Elgondolkodtató szerintem, a diskurzus a fiatal Vitéz János és a szintén még igen fiatal Hunyadi között zajlik:

"-Ez a hazád!
-Nincsen hazám! Magyarnak oláh vagyok... Oláhnak kun kutya... A németnek mindegy, csak megvetett cseléd! Az olasznak barbár idegen... Otthon, hű oláhjaimnak meg népnyúzó magyar... Eh!
-Ez mind egy, s ugyanaz.
-Te beszélsz, te nagy magyar? Néhány éve még a miatyánkot is elrontád, mert csak horvát szón értetted azt!
– Mit számít? Tudod is te, mi az, magyar? Te ostoba! Azt hiszed, az ország urai büszke mentében, aranyos karddal övükön, az mind magyar? Nincs már közte tán egy se, kinek Árpád hozta volna őseit e hazába. A sok német, tót, bolgár, bizánci, horvát, felfalta már mind a magyart! S nem isten csodája, hogy mégis él? Ki nem irtható! Örökké feltámadó, s mind erősebb erő, hevesebben lüktető szív! S tudod, miért? Mert magyarnak lenni nem vér kérdése az. Eszme az! Magyarnak lenni felemelt fő, akarat, büszkeség! Dac, és soha fel nem adás! Magyarnak lenni... szélbe emelkedni fedetlen fővel, s pusztító viharnak útját állni! Magyarnak lenni szembeszállni mindennel! Magyarnak lenni rabigát nem tűrni! Utolsó leheletig, nem, soha, soha fel nem adni, magyarnak lenni az! Magyarnak lenni esztelen szenvedély!
[...]
-Népek porladnak a századok viharában...- nyögte Vitéz, és visszaroskadt fekhelyére. – Hol vannak már, hol a nevük, elfeledtük rég... besenyők... avarok, hun hősök, merre vagytok, mivé lett dicsőségetek? Elvesztek... Nincsenek sehol... Nincsenek, mert csak vér voltak, nyelv, homályló emlékezet... Semmi több... De magyarnak lenni több... [...] A magyar küzdve küzd... vérét ontja mindig... Ki nem irtható, el nem pusztul soha... Lehet, maroknyi marad, de egy eszme el nem pusztítható... [...] Ott, ahol zúg az a négy folyó, ott a hazád. Sorsod oda sodorta a magot, miből sarjadtál, S megszentelt az a föld. El nem hagyhatod. A tiéd. Miénk.
Hunyadi elfordult, kibámult az ablakon. Vitéz nem tudhatta, mi csillan szemében, a kinti ezer fáklyafény, vagy árva könnycsepp talán."


Magyar-albán - Fiola sérülése nem jött rendbe, távozott Telkiből

Fiola Attila sérülése nem jött rendbe, így távozott a magyar labdarúgó-válogatott telki edzőtáborából.


A hazai szövetség Twitter-oldalának pénteki közlése szerint a MOL Fehérvár hátvédje az albánok és az angolok elleni összecsapáson sem lesz bevethető, ezért hazautazott.

A csoport negyedik helyén álló magyar együttes szombaton 20.45-től zárt kapus mérkőzésen fogadja a második Albániát, melyet győzelemmel megelőzne. Marco Rossi csapata jövő kedden az Eb-döntős angolok vendége lesz.
   
A hatosból az első helyezett jut ki a 2022-es katari vb-re, a második pótselejtezőn küzdhet tovább a részvételért.
   
A magyar válogatott várható kezdőcsapata az MTI szerint:

Gulácsi Péter - Botka Endre, Willi Orbán, Szalai Attila - Nagy Ádám, Schäfer András - Bolla Bendegúz, Kleinheisler László, Szoboszlai Dominik, Nego Loic - Sallai Roland

forrás: MTI


Ezek ma is büngyengék....Kezdek rosszul lenni már...nem is értem miért ültem le megnézni... :crazy: :crazy:

Hogy úgy mondjam, más tészta selejtezni a vébére, mint az Eb-re.

Ha az albánok elleni idegenbeli vereség szégyennek volt titulálva,akkor ez ma mi???? :bash:

Annyira ötlettelenül játszottak,talán még nem is láttam ilyet válogatott meccsen mióta nézem....Meg is érdemelték egyébként a vereséget,simán lehetett volna itt 2-3 gólos albán siker is ha reálisan nézzük a helyzeteket...

Ha két gólt rúgtunk volna, akkor nyerünk. Ez tény!

Idézetet írta: TiB Dátum október 09, 2021, 23:54:26
Ha két gólt rúgtunk volna, akkor nyerünk. Ez tény!
Ha egy hétig játszottunk volna ezek a szerencsétlenek ilyen mentalitással akkor se rugtak volna még egyet se nemhogy kettőt...

Idézetet írta: Latzka Dátum október 09, 2021, 20:33:34
https://168.hu/itthon/rosszizu-trefat-engedett-meg-maganak-orban-viktor-a-facebookon-215928

Szerintem ez most vicces volt ::) :laugh:

Rosszul vagyok ezektől az előre megkoreografált, erőltetett lazaságot imitáló propaganda-videóktól..mi az a táska a vállán? Iskolából jött vagy mi? Végén az a "zsonglőrködés" xDD Bohózat az egész, és zabálja a fél ország. OFF vége.