Bajnokok Ligája Fogadások 2017/18

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ki nyeri a BL-döntőt?

Real Madrid
9 (50%)
Liverpool
9 (50%)

Összes szavazó: 17

Szavazás lezárva: május 26, 2018, 15:02:55

Rohadjon meg az az angol sárga rigó ! Tizit leszarom. Viszont piros lap Buffonnak ? Mert szólt ? Vicc ! Lefejeltem volna mint Zizu Materazzit !
Ja és Ronaldo kapott sárgás mez levétel miatt ?

Kapott sárgát.

Összességében nem értem, hogy miért Michael Olivert küldték a mérkőzésre. Oké, van egy közepes nemzetközi tapasztalata, illetve sok PL meccset fújt, de a nemzetközi porondon még nem vezetett ilyen fontos találkozót. Egyből bedobták a mélyvízbe, ami egyáltalán nem volt jó döntés. Vagy esetleg az UEFA-nál úgy voltak vele, hogy ez egy lefutott mérkőzés?

Véleményem szerint ez nem büntető. Anno a Barca-Roma odavágón voltam úgy, hogy mindkét oldalra bőven befújhattak volna büntetőket (olaszoknak többet), de itt ezt egyáltalán nem éreztem. Pláne ilyen fontos szituációban. Visszanéztem, de szerintem a labdát találja el előbb a védő, mintsem Lucast.

Felmerül bennem a kérdés, hogy ennyire féltik a Realt egy hosszabbítástól? Anno a Bayern ellen egy kiállítással döntötték el a továbbjutást, most pedig ez.

Idézetet írta: alexthebest Dátum április 12, 2018, 00:05:17
de a bunteto azert boven adhato volt. Bal labfejjel mellbe rugta, jobb terddel lokte a kis Lucast, aki nyilvan le is fekudt.

Egy negyedöntőt adható/nem adható tizenegyessel kell eldönteni az utolsó percben? Alex, ha visszanézed a felvételeket, akkor a labda mozgását figyeld. Nem magától vált irányt a zsuga, hanem attól bizonyos előre nyúló lábtól. Torinóban a Juve kapitális hibáinak köszönhetően nyert a Madrid három góllal, amit kemény melóval, és némi szerencsével, de ledolgozott. Erre jön egy fa..omöccse. Oliver! Fújd meg a sípot fújd meg jól...  :bash:

Idézetet írta: csacsa44 Dátum április 12, 2018, 08:16:53
Egy negyedöntőt adható/nem adható tizenegyessel kell eldönteni az utolsó percben? Alex, ha visszanézed a felvételeket, akkor a labda mozgását figyeld. Nem magától vált irányt a zsuga, hanem attól bizonyos előre nyúló lábtól. Torinóban a Juve kapitális hibáinak köszönhetően nyert a Madrid három góllal, amit kemény melóval, és némi szerencsével, de ledolgozott. Erre jön egy fa..omöccse. Oliver! Fújd meg a sípot fújd meg jól...  :bash:

De legalább annyi lett volna benne.hogy Buffont nem állítja ki...szánalmas volt nagyon...

Egyik haverom (aki játékvezető) annyit mondott csak: ha már azon kell gondolkozni egy büntetőnél, hogy adható-e vagy sem, az már régen rossz.

Nem vagyok Juve szimpatizáns, de a tizi befújás ÜBERGÁZ volt. Így belenyúlni ... :fakk: :hanyas:   Az angol meg spanyol bírók tudjuk külön állatfajták, de a PL-ben egy Huddersfield-Watford-n befújná Michael Oliver? 

Ti elég komoly tévedésbe vagytok, legalábbis szerintem  :D

Az egy dolog, hogy valaki előbb a labdát találja el, ha utána viszi a babát is. Szóval teljesen mindegy figyelni a labda irányát, ha vitte a babát, az szabálytalan. Ami a büntetőterületen kívól szabálytalan, az szabálytalan a 16-oson belül is. Ez tény.
Azt sem kell egy sporinak mérlegelni, hogy azt egy 4-0-nál fújja be BL-csoportmeccsen a hátrányban lévőnek, vagy egy ilyen meccsen, mint a tegnapi. Lehet sajnálni a Juvét, én is sajnáltam, sőt semlegesként egyértelműen a Juvéért szorítottam, de ez tizi volt, méghozzá jogos. Azt elhiszem, hogy a Juve fanoknak nagyon fájt, ráadásul az utolsó percben, de jogos volt.

Buffon kiállításán pedig még annyira sem lehet vitatkozni, mint magán a büntetőn. Ok, legenda meg igazi sportember, de nem lehet így odamenni egy sporihoz, még akkor sem, ha esetleg rajta van a csk karszalag. Buffonnál lement a redőny, és ez nálam nemcsak piros, de minimum 4 meccs eltiltás. Rögbiben egy ilyet csinálsz a sporival, kb. egy fél évig nem játszol.


Idézetet írta: slices Dátum április 12, 2018, 09:11:26
Nem vagyok Juve szimpatizáns, de a tizi befújás ÜBERGÁZ volt. Így belenyúlni ... :fakk: :hanyas:   Az angol meg spanyol bírók tudjuk külön állatfajták, de a PL-ben egy Huddersfield-Watford-n befújná Michael Oliver?

Ott lehet nem, de az Arsenal ellen jó PL szokás szerint biztosan.

Oak okfejtéséből kiindulva akkor viszont ez biztosan nem büntető, ilyenek még mezőnyben sem fújnak le.  ;D

Idézetet írta: oakland23 Dátum április 12, 2018, 09:22:45
Ti elég komoly tévedésbe vagytok, legalábbis szerintem  :D

Az egy dolog, hogy valaki előbb a labdát találja el, ha utána viszi a babát is. Szóval teljesen mindegy figyelni a labda irányát, ha vitte a babát, az szabálytalan.

Aha, jól írod: szerinted. ;D Gondold végig párszor vagy vitasd meg haverokkal pár sör mellett, hogy szabályos-e az olyan szerelés, ha valaki előbb a labdát találja el, de utána viszi a babát is. Előbb a labdát, aztán a babát.  ;)

Nemcsak szerintem, de ez tény. Én hiába rúgom el a lasztit, ha utána rácsúszok, ráugrok az ellenfélre, az szabálytalan. Gondolom ezer meg ezer meccset végignéztél, hány olyan szituáció van, amikor a védő egy kemény becsúszás után rámutat a lasztira, hogy spori, hát ott gurul, azt találtam el. Ez lehet igaz, és lehet, hogy azt találta el, de ha utána viszi a babát rácsúszik utána az ellenfélre, ahogy írtam, vagy írtad, akkor az szabálytalan. Tényekkel vitatkoztok. Tudom hogy fájt, én meg a tőrt forgatom még a szívetekben, szóval részemről ennyi.

(Barca-kiesés, Real-Juve meccs, és ki beszél már a választásról... Nem Orbán keze van ebben  ::))

Részemről lezárva.

A te elméleted szerint, akkor minden olyan esetben, amikor egy nagyobb testű védő egy kisebb ellen a labdát rúgja el először, majd utána a játékos is elfekszik (mert ez ilyenkor törvényszerű a testsúly miatti különbség révén), mindig szabálytalanság? Nem is értem, hogyan nem fújnak be Messinél minden kontaktot, mert tőle szabályosan el se lehet venni. Csak a Roma elleni odavágón kapnia kellett volna 2-3 büntetőt meg ugyanennyi szabadot. Ja, hogy ez nem így működik?

Oak, azért mert te leírod, hogy ez tény, attól még nem lesz az. Nyugodtan kiemelhetsz dolgokat akár nagyobb betűmérettel is, attól még értelmezni kell egy esetet. Gondolom te is számtalan mérkőzést láttál már, rengeteg esetben nem fújnak akkor, amikor először a labdát rúgják el, majd utána felborul a játékos is. Jól is néznénk ki, ha ez mindig megtörténne, olyan lenne az egész, mint egy NBA-mérkőzés és sosem érne véget a 90 perc.


Teljesen mindegy a testsúly, a 60 kilós Jesus Navas is rácsúszhat úgy mondjuk egy jól fellocsolt pályán mondjuk a 90 kilós Kompanyra, hogy előbb elrúgja a labdát, de a lendület ugye viszi, és utána mondjuk Kompany bokáját is elviszi.

Megjegyzem, nincs játékvezetői vizsgám, és aktív pályafutásom is megye II-es szinten ért véget, de a szabály megye II-ben ugyanaz, mint a BL negyeddöntőben.

Egyébként melyikőtöknek van játékvezetői vizsgája, és mit mond a szabály??? Már csak azért, mert ha igazatok van, ami amúgy simán lehet, azt bizonyítani kéne.  Mondjuk nekem is, de ti többen vagytok  :)

(Poz, abban meg gondolom kivételesen egyet értünk, hogy olyan csak egy nagyon ideális világban működik, ahol minden egyes hasonló szitut minden egyes spori ugyanúgy ítél meg, sporttól függetlenül.)

- Hogy nyilvánvaló gólhelyzet volt-e, azt még mindig nehéz eldönteni, mivel Lucas előbb le akarta venni mellel a labdát (és csak aztán elrúgni). Magyarán nem lehet tudni, hogy sikerült volna-e neki a labda levétele, ha Benatia nem kotorja el a labdát.
- Mivel Benatia előbb a labdát rúgta el, így az már számunkra irreleváns, hogy utána mi történik, mivel a játékos nincsen gólhelyzetben, mert a labda már nincsen a közelében. Az, hogy Benatia jött nagy lendülettel és elsodort egy nála gyengébb termetűbb játékost, akinek a közelében már nincsen a labda (tehát nem jelent veszélyt a kapura), ez szinte mindegy, mert akkor már nem volt gólhelyzetben a támadó.
- Ha mégis szabálytalanságnak vesszük Benatia szerelését, akkor sem kellett volna sárgát kapnia, mivel a védő a labda megjátszására tett kísérletet:
A játékost, aki 'ígéretes támadást állít meg' a büntetőterületen belül nem kell figyelmeztetésben részesíteni (sárga lap), ha a szabálytalanság a labda megjátszására tett kísérlet volt

Ergo egy olyan bíró vezette a mérkőzést, aki még az alapvető szabályokkal sincsen tisztában.

Idézetet írta: oakland23 Dátum április 12, 2018, 10:14:49
Egyébként melyikőtöknek van játékvezetői vizsgája, és mit mond a szabály??? Már csak azért, mert ha igazatok van, ami amúgy simán lehet, azt bizonyítani kéne.  Mondjuk nekem is, de ti többen vagytok  :)

Milyen játékvezetői vizsga? A te nézeted szerint, a szerelő becsúszások hetven, de inkább nyolcvan százaléka szabálytalan. Legyen úgy oakland.  :)