Magyar Labdarúgó Válogatott 2024

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Erről mindig eszembe jut egy személyes élmény. Barátságos mérkőzés a Népligetben: Ferencváros - Hertha Berlin.

Teljesen jó hangulat, egy csomó gyerek a lelátón. Másik oldalon 20 magát fradistának nevező bunkó paraszt mit csinál? Cirkuszt!

A pillanat amikor a saját "szurkoló társaid" miatt szégyeled magad.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum július 11, 2021, 13:37:12
Erről mindig eszembe jut egy személyes élmény. Barátságos mérkőzés a Népligetben: Ferencváros - Hertha Berlin.

Teljesen jó hangulat, egy csomó gyerek a lelátón. Másik oldalon 20 magát fradistának nevező bunkó paraszt mit csinál? Cirkuszt!

A pillanat amikor a saját "szurkoló társaid" miatt szégyeled magad.
Egy friss történet, melyet az egyik haverom mesélt el nekem.

Kivitte a 10 éves fiát a Magyarország - Portugália mérkőzésre. Az egy dolog, hogy a 10 éves fia már hónapok óta be volt "sózva", hogy élőben látja majd focizni az Európa-bajnokokat, s majdnem naponta ismételte, hogy Cristiano Ronaldo ilyen jó focista meg Cristiano Ronaldo olyan jó focista.
Ő, a büszke apuka, azt gondolta, hogy majd a helyszínen mesél a kisfiának arról, hogy néhány évtizeddel ezelőtt még a magyar focisták között is voltak nagyszerű játékosok, s például ő fiatalabb korában Nyilasinak, Törőcsiknek, majd Détárinak is szurkolhatott a magyar fociválogatott meccsein.
Az apuka a Puskás Arénában akarta elmondani a 10 éves fiának, hogy tisztelje és becsülje Magyarország focimúltját és legyen büszke a magyar labdarúgásra.

Kimentek a Magyarország - Portugália meccsre, kiváló volt a hangulat, a 10 éves fiú is nagyon jól érezte magát, boldog volt a gyermek. Ám egyszer csak a 10 éves kisfiú mondja: "Apa, azok a bácsik, ott, szemben, azt kiabálják, hogy Cristiano homoszexuál". Apa, mit jelent az a homoszexuál?"

Idézetet írta: csabax Dátum július 11, 2021, 14:37:34
Egy friss történet, melyet az egyik haverom mesélt el nekem.

Kivitte a 10 éves fiát a Magyarország - Portugália mérkőzésre. Az egy dolog, hogy a 10 éves fia már hónapok óta be volt "sózva", hogy élőben látja majd focizni az Európa-bajnokokat, s majdnem naponta ismételte, hogy Cristiano Ronaldo ilyen jó focista meg Cristiano Ronaldo olyan jó focista.
Ő, a büszke apuka, azt gondolta, hogy majd a helyszínen mesél a kisfiának arról, hogy néhány évtizeddel ezelőtt még a magyar focisták között is voltak nagyszerű játékosok, s például ő fiatalabb korában Nyilasinak, Törőcsiknek, majd Détárinak is szurkolhatott a magyar fociválogatott meccsein.
Az apuka a Puskás Arénában akarta elmondani a 10 éves fiának, hogy tisztelje és becsülje Magyarország focimúltját és legyen büszke a magyar labdarúgásra.

Kimentek a Magyarország - Portugália meccsre, kiváló volt a hangulat, a 10 éves fiú is nagyon jól érezte magát, boldog volt a gyermek. Ám egyszer csak a 10 éves kisfiú mondja: "Apa, azok a bácsik, ott, szemben, azt kiabálják, hogy Cristiano homoszexuál". Apa, mit jelent az a homoszexuál?"

Szegény apám engem is rendszeresen vitt 35-40 évvel ezelőtt meccsekre, de már nem emlékszem mit mondott erre a kérdésemre: "Apa, mit jelent az hogy három buzi, három buzi?" Közben Huták Anti játékvezető nagyokat mosolygott..  ;D

Én is írok ilyen élményt, Simek Peti átigazolt Fehérvárra, komplett stadion szidta. Tehát a saját játékosunkat utáltuk. De aztán kineveltük belőle a lila vért, és normális ember lett belőle.

Jegyeket megvettem, johet az angolok es andorraiak ellen is 3-3 pont.  :beerchug:

Érkeznek az angolok a Puskásba

Csütörtökön este a csoport-favorit Anglia lép a magyar válogatott ellen pályára! Olvasd tovább


Magyar-angol - Rossi szerint csapatként bárkit meglephet a válogatott

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatott, ahogyan a közelmúltban a nála jóval magasabban rangsorolt riválisaival szemben, a csütörtöki világbajnoki selejtezőn is csak fegyelmezett csapatjátékkal veheti fel a versenyt a nyári Európa-bajnokságon döntős Angliával.


"A csapat már bizonyította, hogy megvan a megfelelő karaktere és képes félelem nélkül játszani. Tudjuk, hogy együtt túl tudunk lépni a nehézégeken, és ha sikerül csapatként dolgoznunk, akkor úgy, ahogy a legutóbbi tizenhat mérkőzésünkön, most is meglepetést okozhatunk ellenfelünknek" - nyilatkozta az olasz szakember a szerdai online sajtótájékoztatón.
   
A tréner megjegyezte, olyan játékot vár csapatától, hogy ha esetleg az eredménnyel nem is, de a hozzáállással és a teljesítménnyel elégedett legyen. Hozzátette, ezt várják a csapattól a szurkolók is.
   
Az ellenfélről szólva Marco Rossi azt mondta, az angol válogatott az Európa-bajnokságon bizonyította, hogy még a magyarok világsztár ellenfeleinél, a franciáknál, a németeknél és a portugáloknál is erősebb csapat, hiszen döntőt játszott, amelyet csak tizenegyesekkel veszített el az olaszokkal szemben. Hozzátette, véleménye szerint az angolok még annál is erősebbek, mint amit a világranglistán elfoglalt negyedik helyezésük mutat.
   
A válogatottba visszatérő Szoboszlai Dominikről azt mondta a kapitány, hogy a jelenléte minőséget hoz a pályára, amely főként a támadóharmadban lehet fontos, ugyanakkor az RB Leipzig légiósát helyzetbe is kell hozni.
   
A játékosok közül Schäfer András vett részt a sajtótájékoztatón, a szlovákiai DAC középpályása kiemelte, a csapatnak a szurkolótábora a legnagyobb fegyvere, és bízik benne, hogy ez így is marad, ezért arra kérte a drukkereket - mivel a magyar válogatott "tiszta lappal" indul a nemzetközi szövetségnél -, hogy kerüljék a rasszista megnyilvánulásokat - "cigányozás, buzizás, huhogás".
   
A Magyarország-Anglia vb-selejtező csütörtökön 20.45-kor kezdődik, a találkozót a 2015-ös Bajnokok Ligája-döntőjét is dirigáló török Cüneyt Cakir vezeti.
   
   
A magyar válogatott várható kezdőcsapata (az MTI szerint):

Gulácsi Péter - Fiola Attila, Willi Orbán, Lang Ádám, Szalai Attila, Botka Endre - Schäfer András, Kleinheisler László - Szoboszlai Dominik, Sallai Roland - Szalai Ádám

forrás: MTI

Sportszerű szurkolást kért az MLSZ a szurkolóktól . Angolok térdelése közben nem lehet szotyizni sem.
Milyen bírságot is kapott az angol válogatott az EB döntőn történt rasszista megnyilvánulásokért?

Szalai hiba-gól, Orban hiba-gól, illetve kettő Gulácsiról. Azt gondolom, hogy inkább most jöjjön ki és egy meccsen, de ez már nagyon sok egyéni hiba. Mindettől függetlenül, Hajrá Magyarok!

Borzalmas meccs volt. Mindenki szarul játszott, Rossi totál elbaszta a kezdőt. Nagy Ádi kellett volna, és nem borul fel a pálya.

#145 szeptember 03, 2021, 11:16:25, robmiller
Most telt be nálam a pohár a külföldi, reggeli sajtót olvasva!

Azt kell mondanom, hogy az angolnál undorítóbb, kétszínűbb nép nem biztos, hogy él ezen a bolygón! S ezt a véleményemet maguknak köszönhetik ezek az álszent f.sztarisznyák azért, amit most eljátszik az FA, na meg a válogatott is! Ugyanis az egész hírverés a rasszizmusról, meg az ellenséges hangulatról egy kurva nagy humbug! Elmondom miért gondolom ezt!

1. Azok az angolok jönnek itt nekünk ellenséges szurkolói közeggel, akiknek a szurkolói az EB-n több alkalommal is a Wembleyben brutál hangosan kifütyülték a másik csapat himnuszát??? Közlöm bár itt is volt szórványos fütty a God save the Queen alatt, de messze nem volt zavaró és tolerálhatóan ment a dolog.

2. Azok az angolok sírnak-rínak itt a sportszerű szurkolói magatartásról, akik közül az EB-döntő előtt nem tudom mennyien csürhe módjára áttörték a kordonokat?

3. Azok az angolok sírnak, akiknek a szurkolói a finálé végén olasz szurkolókat vertek???

Egyébként visszamenően az hogy lehet, hogy az UEFA őket ezekért az elég durva kihágásokért csak pénzbüntetéssel sújtotta? Minket pedig az EB-n egy messze nem közönségszintű "Cristiano homosexual", meg egy "Bonjour buzi franciák" rigmusért két zártkapura ítéltek??? (Utóbbi pedig szerintem messze nem olyan durva rigmus, ami több évtizede Magyarországon megszokott "jelző" az ellenfél kapcsán. Tegye fel a kezét, aki sosem mondta még ismerősének, barátjának akárcsak poénból is, hogy "Hát te buzi vagy...").

Szóval már a nyáron látszott, hogy brutális kettősmérce van az UEFA-döntéshozó szervénél, s nem várhatunk jobbat szerintem most a FIFA-tól sem. Egyszerűen már mindenre ráaggatják a rasszizmust, vagy a homofóbiát. Jön a brit közlemény azzal, hogy Sterlinget, meg valami cserét a meccs végén, sőt utóbbit már a bemelegítésnél huhogták!!!!!!!! Elkerekedett szemmel néztem, főleg az utóbbi dologra, mert gavriloval ott voltunk jóval egy órával a meccs előtt a tábor felett közvetlenül a 2-es teraszon, s csupán egy hatalmas füttykoncertet kaptak az angolok össz-vissz amikor kifutottak a gyepre. Közönség szintű huhogás egyáltalán nem volt!!!!!! Ezt itt ki merem jelenteni, Isten lássa lelkem!!

Ami Sterlinget illeti: a pohárdobálás csúnya volt, azt mondtuk is, hogy na ezt nem kéne! Viszont melyik másik nemzetnél nem kezdik el kifütyülni közvetlenül a gól után azt a játékost, aki konstans életveszélyt jelent a jobb oldalon a kapunkra??? Megpróbálom érzékeltetni írásban milyen huhogást ír a sajtó rasszistának! Egy elnyújtott "HÚÚÚÚÚÚÚ"-ról beszélünk! Én semmi olyan nem hallottam, ami egy majom hangutánzó szavának felelne meg, lásd olvasatomban: "UH-UH-UH" körülbelül!!!

Egyszóval szerintem ezek a buzi angolok (jééé kimondtam, hogy buzi, én most homofób vagyok innentől???) eljátszák itt a mártírt csak azért, mert egy stadionnyi nép az EB-t követően nem őket ajnározta idegen földön. Ha legközelebb jönnének, én ismét hasonló szurkolást várnék, a hülye pohárdobáláson kívül, mert semmi sem igaz abból, amit a külföldi idióta angol sajtó lehoz pl. "Shame, Racism" címmel....

Egyébként a Tábor előtt le a kalappal, mert végig 4:0-nál is azon volt a capo, hogy éltessék a Fiúkat! És igen, kikaptunk csúnyán, de ez a válogatott megérdemli, hogy melléjük álljunk ilyenkor is - sőt ilyenkor a leginkább -, nem csak akkor amikor jönnek a világszenzációs meglepetések, mint az EB-n. A hülye Kane, meg nem értette, hogy a srácaink ilyen "rasszista" szurkolás után, miért maradtak kinn a gyepen?!!! Hát azért te faszkalap angol hülye, mert szó nem volt rasszizmusról, hanem végig a magyarok éltetése ment, s a válogatott így köszönte meg, hogy 4:0 után nem kifütyülték őket, hanem biztatták!

Szóval szopjon le az össze nyugati f.sz újságíró, mert megint nem azt írták meg, ami tényleg történt! Úgy érzem, ránk vannak szállva kinn, s próbálnak minket beállítani mindenféle rasszista, homofób nemzetnek a Kormány intézkedései miatt! Nem vagyok se jobbos, se balos, de akkor már kiakadok, amikor hazugságokat látok megjelenni!!!!

Robi, teljes mértékben igazad van.

Világ életemben utáltam amikor egy személy miatt, vagy egy társaság miatt megpecsételnek akár egy egész nemzetet.

A jelenlegi külföldi intoleranciát pedig sikerült összehoznia ennek az együttműködő társaságnak.

Nem lesz jobb a jövőben sem.

Nem láttam a meccset, így nem tudom, hogy volt-e huhogás, mindenesetre, szerintem teljesen mindegy, mit csináltak a szurkolók a stadionban, ugyanis a sajtó akkor is felerősített volna bármilyen megmozdulást, mert mi magyarok sajnos a kormányunk miatt, rasszistának lettünk elkönyelve. Amikor külföldön jártam és megtudták, hogy magyar vagyok, egyből másként néztek rám, volt olyan színes bőrű, aki be is szólt, de én nem vettem magamra, mert én a legkevésbé sem vagyok rasszista. Elkeserítő, hogy pár idióta és társadalmat megosztó politikus (és bandájuk) miatt, minket egyaránt rasszistának tekintenek világszerte. Aztán az egyszerű ember szívja meg, mert mondjuk, aki szeret meccsre járni, annak majd a zárt kapus találkozókkal kell szembesülnie, mivel most már fokozottan figyelnek ránk, miközben egy sima bajnokin is ugyanez megy, bárhol a világon... Azt, hogy mindig ott vagyunk a külföldi sajtó céltábláján, illetve folyamatos szóbeszéd tárgya vagyunk (akár rasszizmus, akár bármilyen más negatív felütésben), azt meg lehet köszönni a vezetőinknek. Ha szimplán kussban lennének és nem emberkednének, akkor a kutyát se érdekelte volna, hogy most van-e huhogás, vagy nincsen. Angolok is huhogtak az Eb-n, annak se lett következménye, csak mi (futball)politika szempontjából is nullák vagyunk.

A meccs végi interjúban minden angol játékostól és edzőtől megkérdezték, hogy hallották-e rasszista rigmusokat és bekiabálásokat. Kb. mindannyian azt mondták, hogy semmit nem hallottak, erre az interjút készítő tovább uszította őket, hogy majd a Fifa intézkedik, meg hogy ezt nem kellett volna... Az interjúk fele erről szólt.

Pozzatonak teljesen igaza van, viszont akkor is hányingerkeltő továbbra is, sőt bicskanyitogató, ahogy most már a sportot - főként ugye a focit, mint legnépszerűbb sportágat -, összemossák totálisan a politikával...én ezt nem tudom, hogy képes leszek-e megszokni, feldolgozni.