Most megy a TV-ben...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Milan Dátum február 08, 2017, 21:31:39
Sok furcsaság van manapság mindenhol. Műveletlen parasztok műveltségi vetélkedőben, dagadt disznók egészséges táplálkozásról beszélnek, és a többi, és a többi...

Ápdéjt Norbi vegyészkedik...  ::) ;D :redchug:

Akit érdekel majd:

2017. február 18. szombat 22:00 - 23:00

History-n: Ronnie O'Sullivan Amerikában tolja

Idézetet írta: router12 Dátum február 17, 2017, 19:18:11
Engem is zavar, de havi 2 millioert en se tartanek ki, lehet, meg kutyat is szopnek.

Ehhez csak gratulálni tudok. Egyébként meg ne adj ötleteket, mert a végén még valaki létrehozza a "leszopnék egy kutyát" esti műsort.  :D

Idézetet írta: router12 Dátum február 17, 2017, 19:20:10
Szerintem jol csinalja. Nem a valaszt kell tudnia, hanem show-t kell csinalni, azt pedig nagyon jol nyomja.

Tökéletesen igazad van. Cirkusz (show) kell a népnek. Okos ember már rég be sem kapcsolja a tv-t.  :cya:

Idézetet írta: Milan Dátum február 17, 2017, 20:13:14
Tökéletesen igazad van. Cirkusz (show) kell a népnek. Okos ember már rég be sem kapcsolja a tv-t.  :cya:

Nem hát, mert tableten tvzik, vagy a laptopján.. :DD

Idézetet írta: ncis88 Dátum február 17, 2017, 21:10:15
Nem hát, mert tableten tvzik, vagy a laptopján.. :DD

Okos emberről beszéltem, nem agyhalottról.  :ok:

Idézetet írta: Milan Dátum február 17, 2017, 20:11:55
Ehhez csak gratulálni tudok. Egyébként meg ne adj ötleteket, mert a végén még valaki létrehozza a "leszopnék egy kutyát" esti műsort.  :D

Fekete tükör legelső rész (malacka és miniszterelnök) megvan?  ::)  ;D

Ezt a tv ellenességet sosem értettem.
Az csak egy képernyő, te döntesz arról, milyen tartalom menjen rajta.

Oké, 10-15 éve a net tömeges elterjedésekor úgy tűnt, hogy a "ránk erőltetett" szar tv műsorok helyett szabadon válogathatunk a tartalmak között, de azóta kiderült, hogy a neten sokkal több szutyok zúdul a nyakunkba (ráadásul azóta a reklámipar is inkább a neten nyomul) és már van több tucat tematikus csatorna (film, hír, természet, gyerek, zene, divat, felnőtt), melyek között bőven akad nézhető.


Idézetet írta: Knapp Dátum február 18, 2017, 17:45:51
Ezt a tv ellenességet sosem értettem.
Az csak egy képernyő, te döntesz arról, milyen tartalom menjen rajta.

Oké, 10-15 éve a net tömeges elterjedésekor úgy tűnt, hogy a "ránk erőltetett" szar tv műsorok helyett szabadon válogathatunk a tartalmak között, de azóta kiderült, hogy a neten sokkal több szutyok zúdul a nyakunkba (ráadásul azóta a reklámipar is inkább a neten nyomul) és már van több tucat tematikus csatorna (film, hír, természet, gyerek, zene, divat, felnőtt), melyek között bőven akad nézhető.

Nekem személyesen maga a készülékkel semmi bajom, sőt nagyon is jó megoldás pl. egy film megtekintésére. A csatornát tartalmával van a gondom. Egyik része politikailag mossa az emberek agyát, másik része meg szó szerint butít (való világ, győzike, majka-intelligencia-show stb. stb.). Az a baj, hogy ezen személyeknek ez a normális, ez a példaképp, s ez nagyon rosszra vezet.

Tízből hány nézi pl. a National Geographicot? Én lennék a legboldogabb ha a valós válasz erre legalább 3 lenne!  :ok:

Az a gond, hogy a kémikus Norbit mindenki leugatta, s a lényegre senki nem figyelt fel. Hülye ő a maga módján, de volt a sztoriban egy valóság is, csak ugyebár volt annyira balfasz, hogy ennek a közlendőjét is elkúrta.  :cya:

#129 február 20, 2017, 12:02:57, Pozzato
Az a baj, hogy sajnos a magyar emberek többségének nincs igénye minőségi műsorokra. Ha jól tudom a Life c. doku sorozat sem örvendett akkora nézettségnek, mint külföldön. Az átlag magyar szereti a szemetet, szereti butítani magát, pedig meglehetne a lehetősége, hogy minőségi műsort nézzen, ahogyan Milan is írta.

Például az egyik ilyen példa, hogy pár hete került be a Viasat heti műsorsávjába a This Is Us nevű sorozat. Szerintem az egyik legszebb sorozat, amit valaha gyártottak, mégis alig volt nézettsége. Persze hétfő este lehet nem sokakat érdekel, de most a Viasat egy szombat du-i vetítéssel próbálkozik, szerintem ugyanúgy sikertelenül, pedig külföldön nagy sikernek örvend és tényleg csodálatos alkotás. Inkább helyette megnéznek egy Barátok köztöt, vagy Jóban Rosszbant, mert erre van igénye a magyarnak.

A másik példa a Gasztroangyal című műsor. Külföldön ez a műsor szerintem óriási nézettség lenne, mert a saját országunk kultúráját mutatja be, igaz nekem nem túl szimpatikus Borbás Marcsi, de ennek ellenére jól vezeti a műsort. Ugyan a szombati műsorsávban szép eredményeket produkál, de még így is alig fér be a heti legnézettebb 10 műsor közé. Helyette az Angliában élő magyarok között örvend nagy népszerűségnek.

Persze erre azt lehetne mondani, hogy ezt biztos lehúzza az 50 éven felüli korosztály, de nem. Sajnos a legelőkelőbb helyeken szinte minden szegmensben, a Barátok Közt, Szulejmán, Éjjel-nappal Budapest áll, illetve a híradók. Ömlik tehát a szenny, amit nem igazán lehet megállítani, mert adva lenne a magyarnak a fejlődésre a lehetőség, de nem vagyunkk mi olyan okos nemzet, mint ahogyan azt hisszük magunkról.

Az én megközelítésem az, hogy tízből hány csatorna mossa az emberek agyát?   :)
Ha a tv-t az országos kereskedelmi csatornákkal vagy éppen az állami közszolgálati csatornákkal azonosítjuk, akkor jogos a kritika, de én abból indulok ki, hogy egy normál tv-s csomagban van 60-100 csatorna, amelyből max. 10 ilyen.
Persze a többség ezt a tízet nézi, de ez talán nem a csatornák hibája. 

Ezeken a nézőkön az sem segít, ha tv helyett neteznek inkább, mert ott is találni bőven bulvárt vagy olyan oldalakat, amelyek fullba nyomják a kretént a propagandát.
Ez van, erre van igény.

Norbi egyébként a neten állított először hülyeséget, szóval ő sem a tv elleni érv. 
Ráadásul a tévénézés lassan, de folyamatosan szorul vissza a netezés terjedésével párhuzamosan, így ha már muszáj valamiért aggódni, akkor számomra indokoltabb a net hatásai miatt.  :)


Elég népszerű lett pár hónapja a neten Prince EA videója, amelyben az iskolarendszert vádolja, ami totálisan elavult. Ezt kellene teljesen megreformálni itt is, hogy ne droidokat küldjenek az életbe, hanem olyan embereket, akik képesek gondolkodni, vitázni, stb. stb. Ha ez megtörténne, az ilyen szenny műsoroknak sem lenne nézettsége, és a Barátok közt sem élt volna meg 120 millió részt.

Viszont ilyen változtatásra csak komoly politikai akarat képes, ami ezeknek a vezetőknek, totálisan mindegy melyik oldal van éppen hatalmon, abszolút nem érdeke. A társadalom legyen megosztott, a választó legyen minél hülyébb, hogy négyévente újra és újra ugyanazokkal a hazugságokkal lehessen megetetni. Szóval nemhogy színvonalasabbá fogják tenni az oktatást, de egyre jobban lezüllesztik, így aztán a többség megmarad az igénytelen realityk és szappanoperák világában.  :redchug:

DAC - Slovan Bratislava (Fortuna Liga) 15:30 M4 Sport

m4sporton most ment ulti magazin, ahol versenyt közvetítenek. sajna csak a végén csatlakoztam be, de azért sikerült megörökíteni a lényeget. Váczi Zoli meg is nyerte a fordulót, továbbjutott, és hát azért azok a régi jó kártyázós éjszakák jól jöttek...az évek meg  a rutin, ahogy szokták mondani

Discovery Channel:

10:00-12:00
Emlékezetes téli olimpiai pillanatok