Betfair lóverseny

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok!!!
Még elég  kezdő vagyok ebben a lóverseny témában.
Lenne 2 kérdésem hátha tudtok segíteni:
1, A betfairen lévő lóversenyeket lehet e valami más honlapon nézni élőben(mert a betfair alig közvetít), és ha igen akkor hol?
2, A  lóverseny közben ha nem élőben nézem,honnan tudom hogy áll a futam. Mert sok versenyen az oddsok egy kicsit ingadoznak és ennyi, emiatt is buktam  100 eurót mert olyanra layeltem menet közben aki kb az oddsok alapján  kb a 6. lehetett. Akkor itt az oddsok nem olyanok mint a fociban?  Hogy az esélyesnek mindig kevesebb a szorzója, legalábbis azt hittem ez itt is úgy változik mint a fociban. Így most amit kb 10 nap alatt összekuporgattam elbuktam, de mivel az alaptőkém megmaradt kezdem előröl. Csak most már szeretném egy kicsit komolyabban venni ezért kérném a segítségeteket, hogy egy-két dolgot magyarázzatok már el a buta fejemnek. Segítségeteket előre is közönöm.  :D

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    üdv: ksann
                                                   
                                                         

0. az inplay jatek KURVARA veszelyes csak oriasi tapasztalattal erdemes belevagni, akkor is leginkabb SiS kapcsolattal (amit csak bookmakereknek arulnak, szoval kb londonba kene elmenned egy netcafe/trading roomba hogy lathasd)

1. At the races vagy Racing UK netes adasra kell elofizetned, de anglian kivul mindketto eleg szar konkretan az egyik tobbet kesik mint az ingyenes betfair feed (kvazi ingyenes mert ugye 2 font tetet fel kell raknod hogy nezhesd)

2.Termeszetesen az eselyesebbnek kevesebb a szorzoja csak ez a sport kicsit gyorsabb mint a foci.
   Ha nemnezed sehol sem, akkor nemtudod hol all a futam pont :)

Sziasztok!!

Ismét lenne egy pár kérdésem a lóversennyel kapcsolatban:

1, Az hogy to be placed mit jelent pontosan mivel egy pár fogadás megkötése után nemhogy nem nyertem de még csökkent is a tőkém. Egyszerre 3-4 lóra fogadok és nem értem hogy ha csak egy győztes lehet a másik 2-3 miért nem profitál nekem. Mert úgy számoltam ki hogy ha 1 bebukik a többi nyeresége fedezze azt. De nem ez történt.Talán az a baj hogy a Betting Assistant-ot  használom,néha olyan mintha nem küldené átt a fogadásom. Pedig zöld színnel jelzi hogy a fogadás megkötése megtörtént. A betfairon pedig csak késve jelent meg de úgy hogy mind vesztes volt. De ez hogy lehet, ha csak egy győztes lehet?

2, Hogy tudnám kiválasztani azt a lóverseny fajtát,amibe csak egy győztes lehet?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Szia. Már ne haragudj, de miért fogadsz egyáltalán olyanra amiről fogalmad sincs? A lóverseny ahogy harvey is mondta a legnehezebb terep a fogadók számára, ráadásul nehezen tudom elképzelni, hogy egyáltalán megfelelő tudással rendelkeznél az angol lóversenyről, ha a "to be placed" fogalmával sem vagy tisztában. Ajánlom neked az ismerkedést a futball piacokkal, ott a legkézenfekvőbb elsajátítani mind a Betfair, mind a programok használatát.

Kérdésekre válaszolva:

1. To be placed: az adott ló helyezést ér el. Ez általában az 1. 2. 3. helyeket jelenti, de alacsony indulószám esetén csak az első két helyet. A te esetedben is ez állhat fent mindig tájékozódj a market info-nál a To be placed helyezésekről.

2. "Olyan lóverseny fajta amibe csak egy győztes lehet": a betfair a futamokhoz kapcsolódóan 2 lehetőséget kínál, a to be placed piac melletti másik, pl. 17:35 1m2f Claim Stks elnevezésűben lehet a győztes lóra fogadni.



Idézetet írta: ksann Dátum január 25, 2011, 15:12:37
Sziasztok!!

Ismét lenne egy pár kérdésem a lóversennyel kapcsolatban:

1, Az hogy to be placed mit jelent pontosan mivel egy pár fogadás megkötése után nemhogy nem nyertem de még csökkent is a tőkém. Egyszerre 3-4 lóra fogadok és nem értem hogy ha csak egy győztes lehet a másik 2-3 miért nem profitál nekem. Mert úgy számoltam ki hogy ha 1 bebukik a többi nyeresége fedezze azt. De nem ez történt.Talán az a baj hogy a Betting Assistant-ot  használom,néha olyan mintha nem küldené átt a fogadásom. Pedig zöld színnel jelzi hogy a fogadás megkötése megtörtént. A betfairon pedig csak késve jelent meg de úgy hogy mind vesztes volt. De ez hogy lehet, ha csak egy győztes lehet?

2, Hogy tudnám kiválasztani azt a lóverseny fajtát,amibe csak egy győztes lehet?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Mivel magyarázható ez a nagy hallgatás a lóverseny oldalon?

szerintem a legtöbb pénzt itt nyerik, lehet itt is vesztik. Érdemes volna néhány stratégiát elemezni erről.

Talán azért, mert  a "stratégiákat" inkább meghagyják  a szerencsejátékosoknak? :) A lóverseny tradelés sikere azon múlik, hogy fejben mennyire vagy felkészült helyes döntéseket hozni egy ilyen dinamikus piacon. A másik lehetőség a lóverseny beható ismerete. A hagyományos tőzsdei pszichológia a lóversenyre is érvényes. Aki meg fogadni akar, az keresse meg a Racing Consortiumot, mielőtt vagyonokat fizetne valakinek...

Idézetet írta: prcsaba Dátum augusztus 24, 2011, 15:10:21
Mivel magyarázható ez a nagy hallgatás a lóverseny oldalon?

szerintem a legtöbb pénzt itt nyerik, lehet itt is vesztik. Érdemes volna néhány stratégiát elemezni erről.

Idézetet írta: prcsaba Dátum augusztus 24, 2011, 15:10:21
Mivel magyarázható ez a nagy hallgatás a lóverseny oldalon?

szerintem a legtöbb pénzt itt nyerik, lehet itt is vesztik. Érdemes volna néhány stratégiát elemezni erről.

nagy nyeremény=nagy veszetséggel, csak nem mindegy melyik odalon állsz


A lóverseny piac beható ismerete tőlünk elég nehéz. Naponta kb 35-40 futam x kb 10 lóvat ismerni nem tudom kinek sikerül. Én 2 hónapja játszok és 45 Eu ból felrugaszkodtam 190 re. Kiválasztok  4 lovat és miután kb a feleét leszaladták amelyiknek a szorzója emelkedni kezd nagyon meg layelem.

Az agárversenyekre van e valami stratégia? Vagy csak "vaktyúk" ként a szorzók szerint fogadtok?

Idézetet írta: prcsaba Dátum augusztus 26, 2011, 12:23:36
A lóverseny piac beható ismerete tőlünk elég nehéz. Naponta kb 35-40 futam x kb 10 lóvat ismerni nem tudom kinek sikerül. Én 2 hónapja játszok és 45 Eu ból felrugaszkodtam 190 re. Kiválasztok  4 lovat és miután kb a feleét leszaladták amelyiknek a szorzója emelkedni kezd nagyon meg layelem. - Fordítsuk meg a dolgot, tudod hány ló tradel 1,10-1,20 alatt in running, aztán bukja a versenyt?

Az agárversenyekre van e valami stratégia? Vagy csak "vaktyúk" ként a szorzók szerint fogadtok?

még jó hogy egy lovat sem ismerek :)
az agaraknal is ugyanugy lehet tradelni csak az oddsokat, viszont kurvara keves a penz és nemnagyon eri meg, (meg mashogy is mozognak)
errol jut eszembe: egyik haverom siman manualis tradelessel osszehozott 1000 trade/órat  (gondolom fel is greenelt minden nyeremeny utan) aztan csodalkozott hogy ment a data charge :D

Idézetet írta: prcsaba Dátum augusztus 24, 2011, 15:10:21
Érdemes volna néhány stratégiát elemezni erről.
Akkor én elkezdem az egyikkel...

Heavy-Lays Strategy

A nevéből is kiderül, lay-stratégia, tehát kiválasztani azt a lovat, amely nem fogja megnyerni a futamot.
Az alábbi kritériumoknak kell megfelelnie a kiválasztott lónak:
1. Favorit, vagy 2. favorit (oddsok alapján);
2. Az utolsó futama 60 napnál nem régebben volt;
3. Súlya alapján a 3 legnehezebb ló között szerepel;
4. Az előző futamhoz képest legalább 5 fonttal (pounds, lbs) nehezebb a súlya;
5. Ugyanabban, vagy magasabb osztályú futamon indul.

Idő hiányában én jómagam még nem teszteltem. Ez tulajdonképpen a Lay the Favorite "finomított" változata.

Gondolj bele, valaki elkezdi ezt követni, jó sok időt tölt a lovak kiválasztásával, aztán szépen lassan rájön, hogy:

1. ilyen kritériumrendszer túl ritkán áll össze ahhoz, hogy megérje az időbefektetést,
2. túl magasak a lay oddsok ahhoz, hogy hosszú távon plusszos legyen
3. mivel nincs számottevő tudása a témában, nem érti, hogy miért nem működik, mivel lehetne finomítani, min kellene változtatni.

Aki ilyenekkel akar próbálkozni, annak ajánlom megtanulni a forma olvasását.

Ráadásul, ennek semmi köze a tradinghez. :))) Aki olyan bátor, hogy lóversenyt szeretne tradelni, az akkor jár jól, ha a ló elejét se tudja megkülönböztetni a hátuljától ;-)


Idézetet írta: parczo Dátum augusztus 28, 2011, 14:51:45
Akkor én elkezdem az egyikkel...

Heavy-Lays Strategy

A nevéből is kiderül, lay-stratégia, tehát kiválasztani azt a lovat, amely nem fogja megnyerni a futamot.
Az alábbi kritériumoknak kell megfelelnie a kiválasztott lónak:
1. Favorit, vagy 2. favorit (oddsok alapján);
2. Az utolsó futama 60 napnál nem régebben volt;
3. Súlya alapján a 3 legnehezebb ló között szerepel;
4. Az előző futamhoz képest legalább 5 fonttal (pounds, lbs) nehezebb a súlya;
5. Ugyanabban, vagy magasabb osztályú futamon indul.

Idő hiányában én jómagam még nem teszteltem. Ez tulajdonképpen a Lay the Favorite "finomított" változata.

actword!
Köszönöm válaszaid! Pusztán gondolatébresztőnek szántam, hogy kezdődjön valamiféle párbeszéd, tapasztalatcsere a témában, s nem a tutit akartam eladni. Távol álljon tőlem!!!  :angel:

Idézetet írta: actworld Dátum augusztus 28, 2011, 16:13:30
1. ilyen kritériumrendszer túl ritkán áll össze ahhoz, hogy megérje az időbefektetést,
Szerintem ha működik a rendszer, megéri az időt rászánni.  ;)

Idézetet írta: actworld Dátum augusztus 28, 2011, 16:13:30
2. túl magasak a lay oddsok ahhoz, hogy hosszú távon plusszos legyen
Az első kritérium: Favorit, vagy 2. favorit (oddsok alapján);. Tehát nem lehet azért annyira magas az odds.  ;)

Idézetet írta: actworld Dátum augusztus 28, 2011, 16:13:30
Aki ilyenekkel akar próbálkozni, annak ajánlom megtanulni a forma olvasását.
Tudsz esetleg ajánlani oldalakat a témában? Szívesen venném.

Most akkor bedobnék egy másik stratégiát is, ami közelebb áll a trade-hez:

Lay the field

A futam előtt az összes lóra lay, 1,7 oddson. Nyilván nem tudjuk egyből eladni, ezért tartjuk függőben az összes ajánlatunkat (keep).
Abban az esetben, ha a futam közben legalább 2 ló oddsa 1,7 alá esik, biztosan pluszban jövünk ki!
Erre azért jó esélyünk lehet, hiszen nagyon ritka az, hogy egy ló rajt-cél győzelmet ér el.

Ennél a stratégiánál érdemes lenne vizsgálni:
- milyen távú futamokon működhet?
- hány induló ló esetén érdemes belevágni?
- mekkora az ideális lay odds, amit beajánlunk?

Idézetet írta: parczo Dátum augusztus 29, 2011, 13:49:31
actword!
Köszönöm válaszaid! Pusztán gondolatébresztőnek szántam, hogy kezdődjön valamiféle párbeszéd, tapasztalatcsere a témában, s nem a tutit akartam eladni. Távol álljon tőlem!!!  :angel:
Szerintem ha működik a rendszer, megéri az időt rászánni.  ;)
Az első kritérium: Favorit, vagy 2. favorit (oddsok alapján);. Tehát nem lehet azért annyira magas az odds.  ;)
Tudsz esetleg ajánlani oldalakat a témában? Szívesen venném.

Most akkor bedobnék egy másik stratégiát is, ami közelebb áll a trade-hez:

Lay the field

A futam előtt az összes lóra lay, 1,7 oddson. Nyilván nem tudjuk egyből eladni, ezért tartjuk függőben az összes ajánlatunkat (keep).
Abban az esetben, ha a futam közben legalább 2 ló oddsa 1,7 alá esik, biztosan pluszban jövünk ki!
Erre azért jó esélyünk lehet, hiszen nagyon ritka az, hogy egy ló rajt-cél győzelmet ér el.

Ennél a stratégiánál érdemes lenne vizsgálni:
- milyen távú futamokon működhet?
- hány induló ló esetén érdemes belevágni?
- mekkora az ideális lay odds, amit beajánlunk?

1. Arra gondoltam, hogy (csak így hasraütésre) egy ilyen kritériumrendszer lehet, hogy ritkán áll elő, és akkor sem biztos a pozitív profit expectancy vagy legjobb esetben ahogy szokott lenni nagyon alacsony. Innentől kezdve szerintem felesleges ilyesmikkel foglalkozni, miközben hasznosabban is el lehetne tölteni azt az időt ami csak a szűrésre megy.
2. Az átlagos odds egy 2. favoritra kb. 4,50, ami nekem már túl magas bármilyen straight lay-hez. Az 1,01-es lovak layelése ezeknél sokkal jobban hoz.
3. Sajnos tényleg nem értek a lovakhoz, szóval próbálkozz a szakoldalakon, pl. a racingpostnál vagy a neten elérhető pdf-ekben a formbookról olvasni.

4. A lay the field-nél egyszerű a dolog: Ha két ló eléri az oddsodat (pl. 1.70) akkor profitod 0,3 egység, ha nem akkor 0,7 egység a bukó. Alapesetben 70% feletti találati arány kellene a profithoz. Nyilván ez lehetetlen, az pedig, hogy bizonyos kritériumok alapján úgy szűkítsük a versenyeket, hogy 70% fölé nőjön a találati arány szerintem szintén lehetetlen, vagy pedig nagyon ritka konstellációkban lenne csak érvényes. Ezek kiválasztásához óriási minta és szakértelem szükséges. Szerintem ezért felesleges ilyenekkel foglalkozni, de cáfoljatok meg! Van szerencsére a Betfairen, azon belül a lóversenyen is sok-sok más módja a pénzkeresésnek.


Egy lóra feltett összeg, és az odsz arányából lehet e valamilyen követekeztetést levonni?