Tippjáték Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: prigioni1 Dátum március 08, 2014, 17:38:58
Nagy tiszteletem az itt dolgozó moderátoroknak,hogy időt és persze fáradságot sem kímélve próbálnak minket kiszolgálni.De azért az mégis nonszensz, hogy 3 napot kelljen várni a tippek feldolgozására pl.ennél a nagyon frankó tippjátéknál, így aki elég jól áll valamely részjátékban nyálazhatja át a többiek tippjeit,hogy mégis milyen tippeket húzzon a mai napra helyezésétől függően.
Bocsi, de kikívánkozott.
Erre egy olyan megoldást javasolnék,hogy ha ilyen helyzet adódna, mint most akkor vmely másik moderátor nem tudná elvégezni a kiértékelést?!
Abszolút nem kötekedésképpen írtam,csak mivel vannak 3-4 napos lefolyású rövid versenyek is ezért ezt valahogy ki kellene küszöbölni.
Köszönöm

Alapból naponta dolgozzuk fel a tippeket, de még léteznek "kellemetlen" napok is, amikor ez nem sikerül. Ez valahogy természetes, nem?

Idézetet írta: Milan Dátum március 10, 2014, 13:33:37
A profitot nem akartuk korlátozni, ezért jött "magas odds" korlátozás.

Valójában most is korlátozva van a profit nagysága, KIVÉVE, ha 6-osnál nagyobb szorzót játszunk.  :)

Aki mondjuk egy 1.2-es szorzót játszik meg, az maximum 2 egységet nyerhet, aki 2-es szorzót tesz meg, az pedig maximum 10 egységet kereshet rajta...

3,99-es szorzó esetén 29,9 egység lehet a profit,
5,99-es esetén 23,96 egység, míg
6-osnál nagyobb szorzó esetén "határtalan", hiába csak 1 egységet tehetünk fel rá.

Ez engem nem zavar, csak amikor majd valaki bemákol egy 200-as szorzót és ezzel elviszi az első helyet, akkor nem lesz mindenki boldog.

Az a baj a profitkorlátozással, hogy akkor az ajánlat egy része egyszerűen potyára jön át az adatbázisba és nem küldhető be a játékba. Ezt elérhetem azzal is, ha kiszűröm az x-nél nagyobb szorzókat.

Idézetet írta: Knapp Dátum március 10, 2014, 21:21:10
Valójában most is korlátozva van a profit nagysága, KIVÉVE, ha 6-osnál nagyobb szorzót játszunk.  :)

Aki mondjuk egy 1.2-es szorzót játszik meg, az maximum 2 egységet nyerhet, aki 2-es szorzót tesz meg, az pedig maximum 10 egységet kereshet rajta...

3,99-es szorzó esetén 29,9 egység lehet a profit,
5,99-es esetén 23,96 egység, míg
6-osnál nagyobb szorzó esetén "határtalan", hiába csak 1 egységet tehetünk fel rá.

Ez engem nem zavar, csak amikor majd valaki bemákol egy 200-as szorzót és ezzel elviszi az első helyet, akkor nem lesz mindenki boldog.

Jogos.És még ehhez 200-as szorzó sem kell.Tegnap ha valaki bemákolta volna 30-as oddsért a Sociedad 1/2-t azzal viszi is a havi 10 ezer skrillt nagy való szerint(5 egységet rárakhat).

Idézetet írta: vmlinuz Dátum március 11, 2014, 07:43:17
Az a baj a profitkorlátozással, hogy akkor az ajánlat egy része egyszerűen potyára jön át az adatbázisba és nem küldhető be a játékba. Ezt elérhetem azzal is, ha kiszűröm az x-nél nagyobb szorzókat.

A profitkorlátozásnál csak az extra nagy szorzós ajánlat jönne át potyára!
És én ezt pont arra javasoltam, ha az "odds-vadász" tippeket ki akarjátok szűrni.

Pl. egy egységesen 30-as "lehetséges nyeremény" limitnél csak a 30-asnál nagyobb szorzók nem lennének megjátszhatóak.
Egy 3.3-as szorzót lehetne 9 egységgel játszani (9 x 3.3 = 29.7).

(Sőt, így akár arra is lehetőség lenne, hogy a megjátszató tét korlátozása feloldásra kerüljön.
Például egy 1.2-es tippre akár 25 egység is feltehető lenne. (25 x 1.2 = 30)
Ez is inkább a tudatosan, apránként gyűjtögető játékosoknak kedvezne. Ez a változtatás persze nem feltétlenül jár együtt egy "profit limittel", csak megemlítem, mint lehetséges utat.)

A jelenlegi egy tippes korlátozás meghagyja az esélyt, hogy az utolsó tippünkkel akár 200 pont hátrányt is ledolgozzunk.
Nem mindenkit fog Várda rosszallása visszatartani attól, hogy ezt megpróbálja.  :)

Szerintem a nagy szorzós (8-10-es szorzók)  tippeket lehet szisztematikusan játszani, viszont ha csak egyetlen egyet lehet beküldeni, akkor ez úgyis tárgytalan, így én is inkább egy 9-es szorzós foci 0:0 helyett majd egy 3:3-at vagy egy félidő 1:3-at eresztek meg, ami ugyanakkora kockázattal sokkal jobban fizet.

Idézetet írta: prigioni1 Dátum március 11, 2014, 11:55:51


Mielőtt hozzászólnánk, azért nem árt utána nézni a dolgoknak.

30-as szorzónál a maximum tét: 1, így a tiszta profit 29 pont lett volna.

Idézetet írta: Knapp Dátum március 11, 2014, 12:57:45
A profitkorlátozásnál csak az extra nagy szorzós ajánlat jönne át potyára!
És én ezt pont arra javasoltam, ha az "odds-vadász" tippeket ki akarjátok szűrni.

Pl. egy egységesen 30-as "lehetséges nyeremény" limitnél csak a 30-asnál nagyobb szorzók nem lennének megjátszhatóak.
Egy 3.3-as szorzót lehetne 9 egységgel játszani (9 x 3.3 = 29.7).

(Sőt, így akár arra is lehetőség lenne, hogy a megjátszató tét korlátozása feloldásra kerüljön.
Például egy 1.2-es tippre akár 25 egység is feltehető lenne. (25 x 1.2 = 30)
Ez is inkább a tudatosan, apránként gyűjtögető játékosoknak kedvezne. Ez a változtatás persze nem feltétlenül jár együtt egy "profit limittel", csak megemlítem, mint lehetséges utat.)

A jelenlegi egy tippes korlátozás meghagyja az esélyt, hogy az utolsó tippünkkel akár 200 pont hátrányt is ledolgozzunk.
Nem mindenkit fog Várda rosszallása visszatartani attól, hogy ezt megpróbálja.  :)

Szerintem a nagy szorzós (8-10-es szorzók)  tippeket lehet szisztematikusan játszani, viszont ha csak egyetlen egyet lehet beküldeni, akkor ez úgyis tárgytalan, így én is inkább egy 9-es szorzós foci 0:0 helyett majd egy 3:3-at vagy egy félidő 1:3-at eresztek meg, ami ugyanakkora kockázattal sokkal jobban fizet.

Tegnap nekem a következő korlátozás jutott eszembe. Mi lenne ha x rossz tipp után kiesnél a versenyből?
Ebben az esetben nem lehetne dobálózni a tippekkel.
Minden egyes tippversenynél megszabnánk egy limitet, melyet ha elérsz, akkor vége a részvételednek az illető tippversenyben.

Vélemény?

Idézetet írta: Milan Dátum március 10, 2014, 13:32:37
Megfontolandó felvetés.  :ok:

Közben elgondolkodtam ezen is, s sajnos nem lehetséges kialakítani itt egy rendszert.

El kell felejteni a régi tippjátékot. Itt most tippversenyek vannak, s minden egyes verseny egy külön kihívás, s nem kell összekötni őket, hogy ez most xy ideig tart, s a másik többet, vagy hasonlók.

Lehetséges egy olyan is, hogy egy szponzor 50€-t ajánl fel egy BL fordulóra, s akkor azt utasítsuk vissza?

Pont ez a lényege az újításnak: rövid távú versenyek, pörgés, gyors pénzszerzési lehetőség.


Idézetet írta: Milan Dátum március 11, 2014, 13:25:08
Tegnap nekem a következő korlátozás jutott eszembe. Mi lenne ha x rossz tipp után kiesnél a versenyből?
Ebben az esetben nem lehetne dobálózni a tippekkel.
Minden egyes tippversenynél megszabnánk egy limitet, melyet ha elérsz, akkor vége a részvételednek az illető tippversenyben.

Vélemény?


Ha úgyis csak 1 nagy szorzós tippet lehet beküldeni tippjátékonként, akkor ennek nincs nagy jelentősége. Ezzel nem lehetne kizárni, hogy egyetlen nagy szorzós tippel megnyerje valaki a játékot.

Amíg versenyben van valaki, ugyanúgy felteheti az 1 egységet az utolsó napon vagy a kiesés határához érve a giga szorzóra.

Pl. mondjuk 5 rossz tippnél lenne kiesés, akkor 4 rossz tipp után jöhetne ugyanúgy "giga szorzó".

A rossz tippek meg könnyen gyűlnek annak is, aki sok tippet játszik meg, de kerüli az extrém szorzókat!
A Tippjátékban most nem tudok ehhez kapcsolódó példát hozni, nem látom a korábbi ranglistákat, de az Spf Kupában például most éppen 1/4 a jó/rossz tippjeim aránya, amivel 9500 pontom van, azaz viszonylag kevés (4) a rossz tippem, míg mások, akik sokkal többet játszanak 20/8 vagy 15/12-es mutatóval állnak. Ők könnyebben kiesnének, ha a rossz tippek száma alapján érne véget a játék, pedig én sokkal nagyobb szorzókat játszom és sokkal rosszabb a találati arányom is.
Tehát aki eleve kevés tippel (nagy szorzókkal) akar érvényesülni, annak a rossz tippes korlátozás nem akkora hátrány.

Olyat több játékban láttam már, hogy 50- vagy 60%-os találati arányhoz kötötték a nyereményjogosultságot, de persze ez is kijátszható. (teszek néhány 1.01-es tippet 1 egységgel és már biztosítottam is a megfelelő találati arányt, aztán jöhetnek a giga szorzók)

Ha lesz kb. 15 tippverseny egy hónapban és 5-10 játékos küld rendszeresen őrölt tippeket (100-as szorzó felett), akkor kb. másfél havonta így fognak megnyerni egy-egy tippjátékot.
Ha ez belefér, akkor nem kell variálni a szabályozással.    :)



Hm, lehet ez az extrém szorzós korlátozás nem is rossz ötlet.

Az ID:3728-as tippem (Dimitrov - Gulbis) rosszul lett kiértékelve, és vesztes helyett győztesnek kellene lennie. Nem szett hendi a tipp, hanem game.

Idézetet írta: Lord Dátum március 12, 2014, 10:32:37
Az ID:3728-as tippem (Dimitrov - Gulbis) rosszul lett kiértékelve, és vesztes helyett győztesnek kellene lennie. Nem szett hendi a tipp, hanem game.

3727...egyébként javítva.

Kiszivárgott információ:  ;D

Az F1 Tippjáték elindult! Hamarosan közöljük a nyereményalapot is, csak még folyik az egyeztetés.

Idéntől ilyen formában fog lezajlani a játék.

Idézetet írta: Milan Dátum március 12, 2014, 18:51:15
Kiszivárgott információ:  ;D

Az F1 Tippjáték elindult! Hamarosan közöljük a nyereményalapot is, csak még folyik az egyeztetés.

Idéntől ilyen formában fog lezajlani a játék.

Ha jól láttam, ez az archívumból szivárgott ki...  :D