misk@ zsugázik

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Hogy is kezdődött? Világéletemben szerettem zsugázni, ami főleg ultiban és tarokkozásban merült ki, a pókert szerencsejátéknak tartottam. A szabályokat ismertem, de komolyabban nem is szerettem játszani. Aztán mikor csatlakoztam a fórumhoz, láttam, hogy többen egész komoly szinten űzik ezt a játékot. Mivel az élő kártyázási lehetőségeim beszűkültek, de az ördög bibliája nélkül nem olyan mulatságos az élet, ezért feltelepítettem néhány fogadóoldal póker lobbyját, és elkezdtem freerollozgatni. Aztán megcsináltam egy pókert népszerűsítő oldal tesztjét, amiért adtak nekem 50$-t a bet365-re. Ez volt kb. 1 éve, elkezdtem vele játszadozni, elbuktam kb. a felét, aztán eldöntöttem, hogy nem nekem való ez.
Aztán nemrég Milánék elindították a 365-ön az oldal freezeout versenyét. Szerencsére eszembe jutott, hogy van még ez a maradék pénzem itt, és elindultam a versenyeken. Ismét elkezdem többé-kevésbé rendszeresen játszani, szerencsére eddig a BR-em fejlődőben van. Aztán észrevettem, hogy a pénzem a valódi pénzes számlámon nem jelenik meg. Utánajártam, az ajándék 50 dezsőt 5.000 Merit ponttal lehet kiváltani.
Nekem jelenleg van 207,52 MP-m, az egyenlegem pedig 10.432 Ft. Mivel ingyen pénzből kezdtem el a pókert, ezért semmi nem drága. Ezért az idei célkitűzés (miska challenge #1): Megpróbálom a játékomat fejleszteni, és megcsinálni ezt az 5000 pontot, hogy hozzáférhető legyen a pókeres pénzem.
Jelenleg a BR-nek megfelelően vagy 0,50-es beülőjű SNG-t, vagy 1/2, 2/4 vagy 5/10 alapú cash game-t játszom, itt a beülőm általában 2-3$ körül van.

Megpróbálom rendszeresen vezetni a naplót, napi eredményeket vezetem, ha valami érdekes leosztás van, akkor azt mellékelem.

Összegezzük a mai napot: lenyomtam 3 db 50 centes SNG-t, egyiken sem sikerült fizető helyre érnem. Valószínű, hogy egy hullámvölgy alján vagyok, ugyanis tegnap is, és ma is a kulcsfontosságú leosztásokban sikerült folyamatosan leromlanom a riverrel. Értsd: általában a flop után a riverig vezetek 80-90%-al, majd az ellenfél győz. Innentől csak felfelé mehet az út!

Kockáztatva: $1,80
Nyeremény: $0

Nem a legjobb kezdés de legalább 4,50 merit ponttal gazdagodtam.

Idézetet írta: misk@ Dátum január 05, 2011, 20:12:55
Hogy is kezdődött? Világéletemben szerettem zsugázni, ami főleg ultiban és tarokkozásban merült ki, a pókert szerencsejátéknak tartottam. A szabályokat ismertem, de komolyabban nem is szerettem játszani. Aztán mikor csatlakoztam a fórumhoz, láttam, hogy többen egész komoly szinten űzik ezt a játékot. Mivel az élő kártyázási lehetőségeim beszűkültek, de az ördög bibliája nélkül nem olyan mulatságos az élet, ezért feltelepítettem néhány fogadóoldal póker lobbyját, és elkezdtem freerollozgatni. Aztán megcsináltam egy pókert népszerűsítő oldal tesztjét, amiért adtak nekem 50$-t a bet365-re. Ez volt kb. 1 éve, elkezdtem vele játszadozni, elbuktam kb. a felét, aztán eldöntöttem, hogy nem nekem való ez.
Aztán nemrég Milánék elindították a 365-ön az oldal freezeout versenyét. Szerencsére eszembe jutott, hogy van még ez a maradék pénzem itt, és elindultam a versenyeken. Ismét elkezdem többé-kevésbé rendszeresen játszani, szerencsére eddig a BR-em fejlődőben van. Aztán észrevettem, hogy a pénzem a valódi pénzes számlámon nem jelenik meg. Utánajártam, az ajándék 50 dezsőt 5.000 Merit ponttal lehet kiváltani.
Nekem jelenleg van 207,52 MP-m, az egyenlegem pedig 10.432 Ft. Mivel ingyen pénzből kezdtem el a pókert, ezért semmi nem drága. Ezért az idei célkitűzés (miska challenge #1): Megpróbálom a játékomat fejleszteni, és megcsinálni ezt az 5000 pontot, hogy hozzáférhető legyen a pókeres pénzem.
Jelenleg a BR-nek megfelelően vagy 0,50-es beülőjű SNG-t, vagy 1/2, 2/4 vagy 5/10 alapú cash game-t játszom, itt a beülőm általában 2-3$ körül van.

Megpróbálom rendszeresen vezetni a naplót, napi eredményeket vezetem, ha valami érdekes leosztás van, akkor azt mellékelem.

Sok sikert!

Arra azért figyelj, hogy a cash game-t másképp kell játszani mint a S&G-t.  ;)

Üdv miska a pókeres topicban! Remélem, hogy még sokat fogsz ide postolni, én mindenképpen kíváncsian várom a naplódat! Sok sikert és persze szerencsét!
Gl az asztaloknál!!  :cya:

Köszi a jókívánságokat TiB, gigazo és benikun!

Azt tudom, hogy más a taktika és a stratégia CG és SNG esetén. Most éppen Harrington Dani bácsi idevágó könyveit lapozgatom buzgón, közben pedig játszom ezt is, azt is.

TiB, nem osztod az észt  ;) Preflop agresszióval nincs baj, ha már egy partiban vagyok akkor az esetek 80%-ában emelek, általában BB 3x, 4x. Működik, mert az esetek felében flopnézés nélkül viszem a potot, ha megadják tovább agresszorkodom a további utcákon. Persze más eset, ha visszaemelnek, ott szinte csak a nut lapokkal folytatom a játékot. Szóval ezen a téten szerintem nem nagyon éri meg trükközni, meg csalogatni a potba az ellenfeleket. Ha lap van nyomulok, ha nincs, de az asztal feszes, akkor megpróbálok minél több vakot lenyúlni. Preflop allinben szinte sosem vagyok benne, csak akkor, ha már a vakok nagyon magasak. Akkor viszont push or fold.
A gond az, hogy az utóbbi napokban a flop után vezető és allinezett lapomat lemákolják a turnon vagy riveren (pld. floppolt 10-es szettemet leveri egy backdoor flush). Szóval ezt inkább egy hullámhegy aljának nevezném, mikor semmi nem jön össze. De a valószínűség hosszútávon kiegyenlíti magát, szóval fogok én még a fasznak a jó oldalán is állni.

Ma két sng-t sikerült lenyomni. Az elsőn a saját hülyeségem miatt elég gyorsan kipotyogtam, a másodikon végre sikerült a harmadik helyet elcsípni. A push-fold szakaszban a KQ-mat leverte a treff K9. Először beflopolt egy 9-est backdoor flushel, majd turnre+riverre persze, hogy leesett a flush. Az, hogy legalább idáig eljutottam a preflop agressziónak, meg a folytatólagos hívásnak volt köszönhető. Szerencsére általában senki nem akart velem tartani, egyszer megkínáltak allinnel riveren, akkor meg nut flushöm volt.
Úgy tűnik tehát, hogy kezdek kimászni legalulról, a lapok is elkezdenek szépen szeretni.

Az összesítést kumulatívan fogom vezetni az év végéig (vagy amíg a pénz tart), hogy hosszú távon is értelmezhető legyen.

Összesítés:
összes lejátszott SNG: 5
1.: 0
2.: 0
3.: 1

Beülő: 1,20 (3,00)
Nyeremény: 1,00 (1,00)

Folytatás holnap!

Ma 4 ötvencentes sng ment le. Az elsőt délután sajnos félbe kellett szakítanom, mert sürgősen el kellett szaladnom otthonról. Este ment még 3, ahol egyen ismét sikerült pénzbe érni, a másik kettőn pedig a türelmetlenségem miatt kipotyogtam a 4., ill. 5 helyen. Ha a hétvégén nem fordul pozitívba a dolog, tartok egy pár nap CG session-t a jövő héten.

Összesítés:
összes lejátszott SNG: 9
1.: 0
2.: 0
3.: 2

Beülő: 2,40 (5,40)
Nyeremény: 1,00 (2,00)

Két szituációt szeretnék kiemelni a tegnapi sng-ről, ahol harmadik lettem. A fizetős helyekre chipleaderként érkeztem, köszönhetően nut lappal elvitt egy nagy potnak, és folyamatos hívásokkal összeszedett sok apró potnak. Maradék két ellenfelemet is sikerült eléggé jól feltérképezni.

Kiegészítő infók:
Az első esetben gyönyörú AK-t kaptam, amivel chipleaderként csak adtam az addig szinte soha nem emelő játékos hívását, hátha csapdába tudom csalni. Flop és turn után is adtam a hívásokat, hogy az összes pénzét betegye a potba. Addigi játéka alapján magas párra, vagy két figurás lapra tettem (a turn tisztázta, hogy KK nem lehet nála). Bármelyik is a lapom nutnak tűnt, egy egész valószínűtlen K9 vagy K8 volt csak a nyerő velem szemben. Preflop még azon gondolkodtam, hogy megkínálom egy allinnel, de azt gondoltam, hogy akkor csak elijesztem a pottól, és nem sikerül kiejteni. Azért adtam csak, hogy lássam a flopt, és ha eltalál akkor kiejtem, ha nem, akkor első hívásra dobok, mivel a chiphelyzetem még megengedi.

A második esetben adtam egy allint. Ellenfelemet Ax, vagy középső párra tettem, de akár a blöff sem állt távol tőle (ketten voltunk az agresszorok addig az asztalnál, ő is sok kis potot vitt el emeléseivel). Szóval adhatónak tűnt számomra ez az allin, főleg úgy, hogy a vakok miatt itt már push or fold szakasz volt. Vagy másképp kellett volna csinálnom?

Ha esetleg valakinek van valami tanácsa, hogy mit kellett volna másképp csinálnom, vagy hogyan lehetett volna jobban megjátszani a leosztásokat, szívesen venném.

#8 január 08, 2011, 11:49:36, söprű
Szia misk@!

Sok sikert a pókeres karrieredhez!

A két handdel kapcsolatban kicsit kevés az infó, amit adsz, a másodikhoz nem is nagyon szólnék, az elsőnél ha chipleader vagy és AK-t kapsz a kézbe az 90%-ban reraise all-in nálam. Az hogy az ellenfeled passzív volt eddig és most elölről emel az mindenképpen komoly erőt mutat, de csak AA és KK ellen vagy esélytelen a lapoddal. Első hallásra mindenképp reraise, a mértéke kérdéses csupán... Csak megadtad, de nem írod, hogy javultál-e a közös lapokkal, vagy maradt az ászmagas. Ha nem javultál, akkor nincs nagyon értelme megadogatni. Bet/raise flopon aztán ha emberkedik tovább akkor hagyni szoktam, hogy elvigye a közepes kézbepárral...

Most látom, hogy csatoltad a handeket, bocs...  Az elsőnél mindenképp vissza kellett volna emelned, ha dobja jó, ha nem-nem. Flop után reraise all-in és utána a keserű pirula lenyelése.

A másodiknál ugyanezt csináltam volna. Peched volt és kész, tízből háromszor így ér véget...

Más: olbg-n nem te futsz 'pmiska' néven? Ha igen, akkor nagyon jól küldöd, gratula!!!

1. hand : ha ismerem az ellenfelet és laza akkor preflop push ai ( kis tétes s&g esetén ), ma feszes akkor jó a preflop call, ha nem ismerem akkor is jó a call.
Tehát lényegében jól játszottad meg kivéve ha eddig lazán játszott.
Nehéz kikerülni az ilyen barmokat akik 5bb emelnek K9-el  >:(  De hál istennek nem mindig kedvez nekik az rng  ;)

2. hand : ok

Köszi a válaszokat, az legalább megnyugtat, hogy nem én kaffantottam el a dolgokat. Első handnél azért nem reraisoltam, mert az ellenfél nagyon feszes volt, és nem tudtam, mikor lesz alkalmam újra, hogy belerángassam egy nagy potba. Utólagosan talán jobb lett volna visszaemelni aztán pénzfeldobás. A nagy problémám az, hogy hasonló kezekből volt ezen a héten legalább 10-15 db, és egyszer sem nekem kedvezett a pénzfeldobás.

Söprű: igen, az olbg-n én futok pmiska néven, és valóban a december jól sült el, és eddig januárban is volt egy jó periódusom (ami azért jó, mert ezekkel a tippekkel sikerült az unibetes br-met megduplázni, lassan már ott tartok, mint a szalonspiccesen elhelyezett tétjeim megtétele előtt  ;))

Ma egyetlen sng-t nyomtam, sajnos közben a kisebb gyerek délutáni alvásból felkelt, és ő nem akart zsugázni... Tehát megadtam egy teljesen esélytelen allint preflop, mert:
1. így is, úgy is kiesek ha sitout leszek
2. ha véletlenül nyerek, lett volna kb. 5000 zsetonom, amivel esetleg fizetős helyre beérek sitout

Kiestem, nem lett gond belőle.

Úgy gondolom, hogy egy kis önbizalom növelés céljából visszamegyek 20 centes asztalokra, míg meg nem nyerek egypárat, addig maradok azon a szinten.

Összesítés:
összes lejátszott 0,50+0,10 SNG: 10
1.: 0
2.: 0
3.: 2

Beülő: 0,60 (6,00)
Nyeremény: 0,00 (2,00)

Nem hiszem, hogy gyengébb lenne a 20 centes mezőny mint az 50 centes.
Szerintem 5$ alatt mind1 milyen szinten játszol a mezőny közel ugyanolyan játékerőt képvisel.

Újabb két sng-vel több, de egyiken sem sikerült pénzbe érni. Kíváncsi vagyok, mikor fordul már a szerencse kereke...

Összesítés:
összes lejátszott 0,50+0,10 SNG: 12
1.: 0
2.: 0
3.: 2

Beülő: 1,20 (7,20)
Nyeremény: 0,00 (2,00)

Hány fős SNG-k ezek?
Javaslom a 6 fős asztalokat, könnyebb pénzbe érni! Ha SNG, én mindig olyat játszok.  :)