Söprű a mélyvízben

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Azt hiszem az előttem szólók mindent elmondtak erről a szitutól.  ;)

Idézetet írta: umekumek Dátum június 08, 2011, 22:00:31
Pre AI szerintem felesleges ilyen szituban ezzel a lappal, semmi sd valued nem lesz, csupán a spotot játszhatod meg ilyenkor. Ha ismered az ellenfelet és tudod hogy jó eséllyel dobni fog akkor push, de általában ilyenkor könnyedén fogják megadni a pushodat egy Q6+, K2+, A2+ szerű lapokkal.  Flopon két lehetőség van. Egy jobb játékos ilyenkor még az imaged ellenére is minbet+0,2-5bb -t fog lépni, pont azért mert az imaged miatt itt csak 8x-el fogsz tartani, minden más kiesik a rangedből. A másik pedig az hogy teljesen random belehívott és lesz ami lesz, de az az igazság hogy nem éri meg itt betenni. Sokkal jobban megéri sb-ről tolni, vagy buttonról, akár vakon is.
Nem látom értelmét várni, pontosabban, hogy miért lenne jobb 2 kör múlva any2carddal pusholni, mint most, amikor az ellenfél a homlokára írta, hogy gyenge lapjai vannak. Mivel látja, hogy nitek vagyunk, sb vs bb harcban tuti tolna akár egy minraise-t, de ezzel lényegében semmit nem ad elő, olcsón akar flopot nézni, hátha valami eltalálja. Na én ezt nem engedném, rátolnám, aztán jó eséllyel dobja.
Még ha várunk 1-2 kört, akkor csak könnyebben adható összeget kell beraknia az ellenfélnek, főleg ha gombról csináljuk mindezt. A tagnak van 2200 chipje, nekünk meg lesz cirka 600, úgy, hogy 200 körül lesz a nagyvak. Szóval 3, nagyon max 4 nagyvakot kell megadnia egy akkora stackből.

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ, igazi professzionális segítség, nagyra értékelem!

Én visszatoltam rá a "most flops miss most people" elv alapján. Az a zsetonmennyiség, ami az asztal közepén volt, mindkettőnk számára egészen jelentős, így komoly esélyt láttam arra, hogy megpróbál kiblöffölni az imidzsem miatt, főleg, hogy ilyen vak-vak meccsen általában az nyer aki először emel. Ez nagyon sokat javított a középső pár értékén - az én szememben legalábbis.

Így hogy ennyien mondjátok elfogadom, hogy a dobás a legjobb játék ebben a helyzetben, igyekszem is beépíteni majd a játékomba, mindazonáltal ahogyan addig alakult a parti, illetve amilyen kilátásaim lettek volna a maradék stackemmel, az én játékom sem volt talán nagyon rossz.

Egyébként K8-at mutatott és kiestem.

Idézetet írta: Lord Dátum június 08, 2011, 22:39:20
Nem látom értelmét várni, pontosabban, hogy miért lenne jobb 2 kör múlva any2carddal pusholni, mint most, amikor az ellenfél a homlokára írta, hogy gyenge lapjai vannak. Mivel látja, hogy nitek vagyunk, sb vs bb harcban tuti tolna akár egy minraise-t, de ezzel lényegében semmit nem ad elő, olcsón akar flopot nézni, hátha valami eltalálja. Na én ezt nem engedném, rátolnám, aztán jó eséllyel dobja.
Még ha várunk 1-2 kört, akkor csak könnyebben adható összeget kell beraknia az ellenfélnek, főleg ha gombról csináljuk mindezt. A tagnak van 2200 chipje, nekünk meg lesz cirka 600, úgy, hogy 200 körül lesz a nagyvak. Szóval 3, nagyon max 4 nagyvakot kell megadnia egy akkora stackből.

Jó, én a 765-öt úgy néztem hogy még nincs benne a vak, nem értem miért. Akkor már inkább megéri, úgy sokkal jobban hajlok rá én is, ergo nem értelmetlen, de akkor válasz az utána lévőre. Nem feltétlenül 2 kör, és nem is feltétlen any2, elég már egy SC is. A chippes dolog rendben van, meg mondom őszintén annyira nem foglalkoztam az stacksizeokkal. Azért írtam hogy nem tetszik még úgy sem feltétlen a push hogy ha 1bb-vel többünk van mert tipikus hibája ennek a limitnek, beleértve még a lentebbi szinteket, hogy a legnitebb/leglazább ellenfelek ellen is callolgatnak össze vissza sb-ből, majd "ha már ezt adtam, azt is adom" elven becallolják egy K5+ stb lapokkal, ami ellen már nincs sok érték. Nem vagyok nagy SNG mágus, de még egyszer átgondolva nem tudnám azt mondani hogy látatlanban melyik a jobb döntés. Ha lenne minimális historym/tapasztalatom a játékossal kapcsolatban akkor oké, de így egyik opciót (pre ai/flop f) sem érzem jobbnak.

Amúgy meg tényleg nem volt annyira rossz a játékod, sőt, lesz csomó olyan eset mikor ez a move befog jönni.

Ismét sikerült egy kicsi pénzt összekuporgatnom és szeretnék megint kipróbálni egy új termet.

Eddig megvolt, vagy nem érdekel, vagy kitiltottak:

Stars
Full Tilt
összes Merge terem
összes Micro Games terem
össze Ongame terem
Celeb Poker
Everest
PKR
888
Expekt

Így hirtelen több nemjut eszembe. Szerintetek melyik legyen a következő?

Fő szempontok:
- korrekt rng
- gyenge mezőny
- sok játékos napközben is (ezért US friendly is lehet)

A tippeket előre is köszönöm.

Én a Cakepokert ajánlanám neked, tudtommal itt most engedik az amerikaiakat. Javítsatok ki, ha tévedek.
Viszonylag normális SnG-k vannak, freerolljaik se rosszak, és délutánonként elég sok fish van.

Van benne valami, mindenesetre a kifizetést már elindítottam, legfeljebb elteszem a zsét későbbre, vagy veszek belőle egy tracker programot, régi tervem ez már úgyis.

Egyébként mi a véleményetek a Titanról? 600 ponttal kipörgethető a Poker Tracker. Úgy tudom ipoker terem, ha jól emlékszem hatszáz pontot nem tart az örökkévalóságig összeszedni.

Játszik náluk valaki?


Idézetet írta: söprű Dátum június 16, 2011, 15:02:22
Van benne valami, mindenesetre a kifizetést már elindítottam, legfeljebb elteszem a zsét későbbre, vagy veszek belőle egy tracker programot, régi tervem ez már úgyis.

Egyébként mi a véleményetek a Titanról? 600 ponttal kipörgethető a Poker Tracker. Úgy tudom ipoker terem, ha jól emlékszem hatszáz pontot nem tart az örökkévalóságig összeszedni.

Játszik náluk valaki?

Saját tapasztalataim...
Én még februárban regisztráltam oda,mert ingyen tőkét lehetett szerezni 1 oldal által (17 €-t kb.)
Nem sokat játszottam ,csak mikor időm volt, néha munkaidőben 1-2 órát  :P de ezt nem napi rendszerességgel kell érteni. S csak mikro limiten (értsd.:max 0,05-0,10 €),s így lett április végére kb. 1100 pontom,kivettem 60 €, s az is gyorsan megérkezett.
S elég sok fish van,főleg reggeli órákban,úgy vettem észre.
+ magyaroknak lévő verseny is csábító,hamar oda lehet érni fizetős helyre(kár,h rendszerint lekésem)

Idézetet írta: söprű Dátum június 16, 2011, 15:02:22
Van benne valami, mindenesetre a kifizetést már elindítottam, legfeljebb elteszem a zsét későbbre, vagy veszek belőle egy tracker programot, régi tervem ez már úgyis.

Egyébként mi a véleményetek a Titanról? 600 ponttal kipörgethető a Poker Tracker. Úgy tudom ipoker terem, ha jól emlékszem hatszáz pontot nem tart az örökkévalóságig összeszedni.

Játszik náluk valaki?

Igen jól tudod Ipoker terem, nem tart sokáig 600 pontot összeszedni.
A Tracker program pedig nagyon hasznos dolog.
Én biztosan bele vágnék.

Sok sikert!  :great:

Idézetet írta: TiB Dátum június 23, 2011, 23:08:19
A haverod egész jó videókat készít Vegasról. :)

http://www.pixter.hu/video_kereses?tag=Majka%20Las%20Vegasban

Dzsájjééé, meg se próbálta összeszedni az ezer dollárt, és le se ugrott végül... A videók viszont szórakoztatóak, olyan Majkás...

Öt éven belül én is megyek!!!  ;D  :beerchug:

Idézetet írta: gigazo Dátum június 24, 2011, 07:26:32
Igen jól tudod Ipoker terem, nem tart sokáig 600 pontot összeszedni.
A Tracker program pedig nagyon hasznos dolog.
Én biztosan bele vágnék.

Sok sikert!  :great:

Köszi, gigazo, ez a projekt most, amin rajta vagyok, csak fizessenek már ki...

Az a helyzet, hogy hiányzik a naplóm. Valamiféle rendszert kell ismét vigyek a pókerjátékomba, mert csapongó vagyok, szétszórt, és ami a legrosszabb: veszteséges.

Arról írtam, hogy szétszórtam több teremben a pénzem, és szép lassan a seggére is vertem. Szóval ami maradt, azt már összpontosítani akarom, ezért visszatértem oda, ahol eddig mindig nyereségesen játszottam, az Everestre. ( A Bundzsi ezzel véget is ért, mert nem tudom és nem is akarom szétválasztani a mostani befizetést attól, amit eddig nyertem, és elhazárdíroztam vele).

Szóval maradék húsz dolláromat levettem a Starsról és befizettem az Everetre, ezen kívül a 888-at hagyom a gépemen, ott valami tizenegynehány dollár van még, amivel cashgame-ezek majd, ha úri kedvem úgy hozza.

Momentán tehát a bankroll az Everesten $47.90 és van még mellé 600 SP is. Most, hogy ismét intenzívebben és dollár feletti téteken játszom itt, pozitív változásokat tapasztaltam. Először is kellemes meglepetés, hogy ablakrendező ikonokat vezettek be, remélem hamarosan eljutnak addig, hogy tetszés szerint lehessen kicsinyíteni az ablakokat, így ugyanis hiába rendezek el egy gombnyomással négy ablakot, ha továbbra sem fér ki a laptopom képernyőjére a legkisebb sztenderd méret.

Aztán mintha több játékos is lenne nappal a teremben... Ez mondjuk nyilván a Full Tilt krach hozománya, de az új promóciók is sokat nyomhatnak a latba, az SP VIP program pl nagyon tetszetős, VIP szintekre lehet eljutni a kitermelt pontokkal, amely a követező hónapban magasabb rake-jutalékot, illetve SP valódi pénzre való beválthatóságot tesz lehetővé.

A megnövekedett életnek köszönhetően gyakrabban indulnak a teljes asztalos SNG-k, a turbó duplázókról nem is beszélve, játéklehetőség tehát van bőven, csak mostmár jól kellene játszani.

Ehhez várok segítséget ismét a naplótól, azon leszek, hogy őszintén vezessek mindent és ne csámborogjak el idióta tétekre.

Összegezve: ideje újra felépíteni magam, ehhez pedig a legjobb kiindulási pont a hazai zöld (bár egyelőre inkább a hangulatomhoz jobban illő fekete skinen tolom...)

Mindenkinek sok szerencsét kívánok, magamnak pedig rengeteget! GL!    :ok:

Kellemes nap, soha rosszabbat, gyarapodtam mind pontilag, mind pénzileg.

További 160 pontot kellene kitermelnem még júliusban az első VIP szinthez, ez vélhetően nem fog sikerülni, de ez most nem is szempont. Ha valaha is eljutok odáig, hogy magasabb téten toljam a duplázókat, akkor semmi perc alatt összejön majd magasabb VIP szint is. Jelen állás szerint a pontokkal úgyis az a célom, hogy MTT versenyeken induljak, feltéve ha összejön 5-10 dollárnyi, amivel már van értelme beülni versenyekre.

Mostantól a focié és a baseballé a főszerep a nap hátralévő részében, a Red Sox is élőben nézhető időben játszik, tettem a Pirates undert is és persze félszemmel nézem majd a Nemzet Büszkeségeit a BL-ben. Megmondták, hogy ők sokkal jobban képviselik majd az országot, mint a Loki, lehet villantani, Urak!

Fű, gyerekek, gyalázatos volt a mai nap, négyből négy bukó, ugyhogy vissza is léptem féldollárros szintre, amíg kicsit normalizálódnak a dolgok, ott végre sikerült nyerni.

A vicc az egészben, hogy szerintem nem játszottam rosszul, egy olyan partit találtam ahol bután játszottam, nincs is rá mentség. 50/100-as szinten UTG minraise-t A6-tal visszatoltam 2k vs 1.4k stackállásnál és az AQ kitartott. Nem volt sok értelme a reshove-nak, az eddigi lúzpasszív játéka alapján bíztam benne, hogy a stackméretek közötti különbség elriasztja (DON-ban ez gyakori). Vicces volt azért a board: 978TJ  :D

Elvesztettem egy KQ vs 55 flipet 100/200-on 4BB stacknél toltam be az 55 megadott, akkor egy KK vs A7 all-in csatát flopon (board: 837, majd 79), illetve egy AK v AQ preflop all-in játékot (Q4T54).

Ez utóbbi 80-as vakon volt, lehet talán, hogy korai volt még a push 15BB stacknél, de ha azt vesszük, hogy mit mutatott, akkor megérte.

Szóval egy feszesebb játékkal talán elkerülhető lett volna a kiesés, de Harrington mester azt tanította, hogy beszari módon nem lehet játszani, mert lehet, hogy akkor is kiesünk végül, ha kerüljük a konfliktusokat. Asszem az AK-t visszanyomnám megint egy olyan reraise-zel ami még nem köt a pothoz, viszont az A6... az A6 az buta dolog volt.

Pontilag gyarapodtunk, két parti, egy győzelem, egy vereség, a vereség roppant balszerencsés volt itt is: UTG donk limp (mint kiderült aztán: 7To), mindenki dob a nagyvakig (hozzám) 67o.

Flop: 485 szivárvány - jackpot!  Csekkolok, donkidonk potnyit betesz, meg is kapja a reraise all-int, amit a csak a hülye feje tudna megmondani, hogy miért ad meg.

Turn: 9
River: J

Mindenkinek szép estét, ennél csak jobb jöhet!   :great:




Kicsit jobb volt ma, bepróbálkoztam némi MTT-vel is, de sajnos a fontos handekben olyan laptalálkozásokba és idiótákba szaladtam bele, amiből sohasem sikerült jól kijönnöm. Pl: két limp után buttonról emelek JJ-vel ritkítandó az ellenfeleket, nagyvak megad, egyik limper megad. Flop: T32 Csekk-Csekk, én kétharmadpot, megad megad. Turn: 5. Elölről all-in, call. Reálisan nézve A4-től kellett félnem, de az előzmények ismeretében nem féltem tőle, csak szettre tudtam gondolni, hogy ver, de miután mindkettőt takartam zsetonilag, megadtam. A4-gyel felezték a potot...  :o

Mégsem ezen múlott, valahogy nem voltam elég összeszedett az MTT-hez, meg aztán ne ríjjak, mert összességében pluszos lett a nap.   :ok: