Április 19, 2019, 17:20:34 pm CEST

Szerző Téma: adózás  (Megtekintve 79435 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Knapp

Re:adózás
« Válasz #390 Dátum: December 25, 2018, 18:39:43 pm CET »
Ez lehet kárörvendésnek hangzik, viszont kíváncsi lennék, hogy volt-e már valakinek olyan tapasztalata, hogy nyert tegyük fel több milla körüli összeget egy irodánál és kiutalta a bankszámlájára aztán kapott egy nav-os ellenőrzést valamikor a közeljövőben a nyeremény után, milyen büntetést kapott(ha kapott). Mert valljuk be ez a sportfogadás utáni adózás egy olyan téma, hogy konkrétat szerintem senki sem tud róla mondani, még az sem aki benne dolgozik. Szóval nehéz olyan embert találni akinek van személyes tapasztalata például arról, hogy milyen az amikor egy irodától kiutalt nagyobb pénzt utána valamilyen úton módon megtalálja a NAV. Meg nehéz olyan embert is találni aki valaha adózott volna irodától kiutalt pénzt után.

Gazember kolléga volt, aki önként és dalolva egyből adózott a sok-sok milliós nyereményei után, bár az is lehet, hogy csak a más, illegális forrásból származó bevételeihez próbált ilyen látványos módon "jövedelemigazolást" szerezni.

Köszönetek ezért a hozzászólásért:

Nem elérhető Betman91

« Válasz #391 Dátum: December 26, 2018, 18:59:24 pm CET »
Igen olvastam róla, bár én azon sem tudtam igazából elmenni na mindegy. Viszont az tényleg elgondolkodtató, ha valaki egy akkora összeget nyer, mi is a jó teendő.

Nem elérhető Pulter

« Válasz #392 Dátum: December 26, 2018, 19:19:16 pm CET »
Igen olvastam róla, bár én azon sem tudtam igazából elmenni na mindegy. Viszont az tényleg elgondolkodtató, ha valaki egy akkora összeget nyer, mi is a jó teendő.

Semmi, le kell adózni belőle mert ez a törvény, ha van egy vállalkozásod, bolt legyen az akármi akkor is, vannak ott is okoskodások - vannak itt is, fentebb említette " Knapp " netes pénztárcák a megfelelő módszer, kisebb összeget nyersz csinálod azzal a módszerrel, ha nagyobbat és az már beletartozik a " pénzmosási törvénybe " - (  A törvény előírása szerint a bankoknak, biztosítóknak és egyéb pénzügyi szolgáltatóknak jelentenie kell a nem szokványos, 3,6 millió forint feletti pénzmozgásokat, pénzmosási törvény az ügyfél-átvilágítást is előírja az ilyen összegű tranzakcióknál )

3.6 > Netes pénztárca - Transferwise stb. kombó
3.6 < Adózás. ( Durvább esetben nagyon jó banki ismerős aki állását is kockáztatja miattad,de van módszer )

« Utoljára szerkesztve: December 26, 2018, 19:23:49 pm CET írta Pulter »

Köszönetek ezért a hozzászólásért:

Nem elérhető Betman91

« Válasz #393 Dátum: December 26, 2018, 20:48:15 pm CET »
most 3,6 millió felett mit értesz? hogy egyszerre utalsz ki annyit a bankszámládra? mert akkor simán meglehet oldani úgy is hogy kétszerre vagy akár háromszorra utalod ki és akkor az összeg alatt maradsz. netes pénztárcánál meg nem is feltétlen kell visszautalni a bankodhoz hanem kiveszed kártyával aztán csá. Onnantól kezdve meg ha nem akarod, hogy annyi kp-d legyen otthon fogod magad oszt berakod a bankba. Amúgy meg ha 3,6 millát leadózol akkor marad vagy 2 milla körül az meg elég szopás akárhogyan is nézzük.

Nem elérhető pnzyfng

« Válasz #394 Dátum: December 26, 2018, 21:58:03 pm CET »
most 3,6 millió felett mit értesz? hogy egyszerre utalsz ki annyit a bankszámládra? mert akkor simán meglehet oldani úgy is hogy kétszerre vagy akár háromszorra utalod ki és akkor az összeg alatt maradsz. netes pénztárcánál meg nem is feltétlen kell visszautalni a bankodhoz hanem kiveszed kártyával aztán csá. Onnantól kezdve meg ha nem akarod, hogy annyi kp-d legyen otthon fogod magad oszt berakod a bankba. Amúgy meg ha 3,6 millát leadózol akkor marad vagy 2 milla körül az meg elég szopás akárhogyan is nézzük.

ilyen az élet. jobb ha nem adózod le és megbasznak? amíg nem basztatnak érte addig jobb a 3,6  2 helyett, utána persze jönne a megbánás hogy jajj de hülye voltam..

Nem elérhető Betman91

« Válasz #395 Dátum: December 26, 2018, 22:33:33 pm CET »
ilyen az élet. jobb ha nem adózod le és megbasznak? amíg nem basztatnak érte addig jobb a 3,6  2 helyett, utána persze jönne a megbánás hogy jajj de hülye voltam..
Ezt úgy írod mintha lenne személyes tapasztalatod, vagy nem így van?

Nem elérhető kri1219

« Válasz #396 Dátum: Április 02, 2019, 07:45:48 am CEST »
Sziasztok!
Olvastam tobb helyen, hogy a Tippmixprobol kivett osszeg az mar adozott.
Tehat ha betesz valaki oda es egy masik oldalra, mondjuk a B365re 5-500.000ftot es keres egy olyan meccset, ahol 2 kimenetel van, mindkett 1,90-2,00 koruli (peldaul over-under) es megfogdja egyiken ezt a masikon azt akkor ha szerencseje van es a Tippmixpron nyer igy atbukja oda a penzet, igaz veszteseggel, de megsem a 40 akarhany %-al mint amit kulonben be kene fizetni. Ez igy van tenyleg es innentol mar adozott a penz?

Sportfogadas.org

Exkluzív ajánlat!
« Válasz #396 Dátum: Április 02, 2019, 07:45:48 am CEST »
5.000 Forint Ingyenes Fogadás

Regisztrálj általunk az Unibethez és a regisztrációs bónuszod mellett egy 5.000 Forint értékű ingyenes fogadásban is részesülhetsz.

Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Segítünk.

Nem elérhető SPF Admin

« Válasz #397 Dátum: Április 02, 2019, 12:34:08 pm CEST »
Sziasztok!
Olvastam tobb helyen, hogy a Tippmixprobol kivett osszeg az mar adozott.
Tehat ha betesz valaki oda es egy masik oldalra, mondjuk a B365re 5-500.000ftot es keres egy olyan meccset, ahol 2 kimenetel van, mindkett 1,90-2,00 koruli (peldaul over-under) es megfogdja egyiken ezt a masikon azt akkor ha szerencseje van es a Tippmixpron nyer igy atbukja oda a penzet, igaz veszteseggel, de megsem a 40 akarhany %-al mint amit kulonben be kene fizetni. Ez igy van tenyleg es innentol mar adozott a penz?

Tippmixprón szerzett nyeremény tudtunk szerint adómentes.

Nem elérhető kri1219

« Válasz #398 Dátum: Április 02, 2019, 12:54:48 pm CEST »
Koszonom.

Nem elérhető runin

« Válasz #399 Dátum: Április 03, 2019, 07:44:32 am CEST »
Tippmixprón szerzett nyeremény tudtunk szerint adómentes.

Egészen pontosan a 'bukméker' típusú játékok adóját törölték néhány éve,amibe beletartozik mindennemű sportfogadás illetve mindennemű lóverseny játék.  ;)

Nem elérhető drzdolik

« Válasz #400 Dátum: Április 12, 2019, 22:26:05 pm CEST »
Hogyan lehet az unibetről legkönnyebben feltűnés nélkül kiutalni 1 millió forintot?

130 ezret már kiutaltam egyszer.

Most van rajta 300 ezer, a célom év végére elérni az 1 milliót (nyilván esélyes az is hogy elbukom, ezért szerencsejáték)

de ha 80 ezerrel kezdtem és most 300-nál vagyok akkor matematikailag is már a felét teljesítettem.
Szóval érdemes elgondolkozni rajta, hogy egyáltalán kitudom e szedni a pénzt...

- apránként kiutalni (bár ha havi rendszeres, nyilván az is szemet szúr valakinek...)
- kiutalni az egészet, átutalni egy rokonomnak, ő átutalja egy másik számlámra, az eredeti számlát megszüntetni...
- netes pénztárcák, bár ezektől nagyon tartok
- egyéb más alternatíva?

(fontos hogy lehetőleg minél kevesebb %-ot bukjak rajta)

Nem elérhető drzdolik

« Válasz #401 Dátum: Április 12, 2019, 22:29:30 pm CEST »
Hogyan lehet az unibetről legkönnyebben feltűnés nélkül kiutalni 1 millió forintot?

130 ezret már kiutaltam egyszer.

Most van rajta 300 ezer, a célom év végére elérni az 1 milliót (nyilván esélyes az is hogy elbukom, ezért szerencsejáték)

de ha 80 ezerrel kezdtem és most 300-nál vagyok akkor matematikailag is már a felét teljesítettem.
Szóval érdemes elgondolkozni rajta, hogy egyáltalán kitudom e szedni a pénzt...

- apránként kiutalni (bár ha havi rendszeres, nyilván az is szemet szúr valakinek...)
- kiutalni az egészet, átutalni egy rokonomnak, ő átutalja egy másik számlámra, az eredeti számlát megszüntetni...
- netes pénztárcák, bár ezektől nagyon tartok
- egyéb más alternatíva?

(fontos hogy lehetőleg minél kevesebb %-ot bukjak rajta)

Egyébként én is gondoltam arra amit itt már írtak,
hogy ha tippmixen nyerem meg, akkor az adózott, keresek egy olyan meccset ahol tegyük fel 1.95-1.95 vagy 1.90 - 2.00 még jobb lenne ha esetleg találnék valami olyat ahol mindkettő 2 feletti. És akkor már 50% esélyem van. Igen ám csak ide kéne 1 milla ami nekem nincs.  És ha még van is, akkor ha az unibeten nyerek, nincs 1 forintom sem. Viszont ott van 2 millám amit valahogy át kell forintosítani... elég nehéz kérdések ezek.

Nem elérhető vmlinuz

« Válasz #402 Dátum: Április 12, 2019, 23:15:44 pm CEST »
Pénztárca plusz kártya a legjobb opció szerintem (Skrill v Neteller, főleg ha valamelyik kártya már megvan). Ha épp nem bizol a pénztárcákban, akkor oda is kiutalhatod apránként, majd másnap kiveszed az ATM-nél. Netellernél nagyobb a napi limit.

Nem elérhető drzdolik

« Válasz #403 Dátum: Április 12, 2019, 23:20:52 pm CEST »
Van a nevemen skrill, de nem tudom hogy él e az account 5 éve csináltam, kaptam kártyát is, szerintem már nincs is meg, de nyilván nem is lenne érvényes...
akkor a skrill ki is esett a körből?

Sportfogadas.org

Pinnacle
« Válasz #403 Dátum: Április 12, 2019, 23:20:52 pm CEST »