Április 19, 2019, 22:54:53 pm CEST

Szerző Téma: OFFTOPIC  (Megtekintve 395802 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető afrikailajos

Re:OFFTOPIC
« Válasz #3645 Dátum: Április 15, 2019, 23:25:23 pm CEST »
Soros gyújtotta fel. Holnap legalábbis biztos ez lesz a főhír.
soros egy cég orsóssal (orbán), egyik játsza a jó zsarut, másik a rossz zsarut

Nem elérhető Milan

« Válasz #3646 Dátum: Április 16, 2019, 15:37:16 pm CEST »
A vén fasz (Gyuri) flekkent sütött a Notre Dame mellett, s arra repült egy szikra.

Nem elérhető LosGabos

« Válasz #3647 Dátum: Április 16, 2019, 22:01:57 pm CEST »
https://index.hu/kulfold/2019/04/15/kigyulladt_a_parizsi_notre-dame_katedralis/

Régészként szabályosan meghasad a szívem...lesokkolt. Nem tudunk vigyázni semmire a mai világban...a központi torony már beomlott...csak 850 éves volt... :'( :'( :'( Ez tragédia.
Csak a pontosítás miatt, na meg mert töritanár vagyok.  :)

A világhíres párizsi katedrális építési munkálatai még 1163-ban kezdődtek, az azóta eltelt több mint 800 év során több pontján is megsérült, majd javításra szorult, de az épület legtöbb része sértetlen tudott maradni. Ez változott meg tegnap. Azonban az épülethez korábban is hozzáépítettek – például a XIX. században a hétfőn leomlott huszártornyot –, sokszor kellett cserélni, javítani a az épület különböző elemeit, tehát túlzás azt állítani, hogy végleg elvesztek több százéves emlékek, és már nem lesz ugyanaz a Notre-Dame, mint volt. Hiszen valóban nem lesz pontosan ugyanaz, de az épületet már korábban is többször szorult újjáépítésre, még ha nem si ekkora volumenűre.

Köszönetek ezért a hozzászólásért:

Nem elérhető robmiller

« Válasz #3648 Dátum: Április 17, 2019, 06:36:59 am CEST »
Csak a pontosítás miatt, na meg mert töritanár vagyok.  :)

A világhíres párizsi katedrális építési munkálatai még 1163-ban kezdődtek, az azóta eltelt több mint 800 év során több pontján is megsérült, majd javításra szorult, de az épület legtöbb része sértetlen tudott maradni. Ez változott meg tegnap. Azonban az épülethez korábban is hozzáépítettek – például a XIX. században a hétfőn leomlott huszártornyot –, sokszor kellett cserélni, javítani a az épület különböző elemeit, tehát túlzás azt állítani, hogy végleg elvesztek több százéves emlékek, és már nem lesz ugyanaz a Notre-Dame, mint volt. Hiszen valóban nem lesz pontosan ugyanaz, de az épületet már korábban is többször szorult újjáépítésre, még ha nem si ekkora volumenűre.

Igen, utána én is olvastam, hogy a tetőszerkezet 19. századi eredetű. A kiiírásom pillanatában én már azt vizionáltam, ami részben be is következett, hogy a leégett tető be fogja szakítani a dongaboltozatokat, ami viszont tényleg középkori eredetű jelentős részben. Ez be is következett egy ponton, de szerencsére nem az egész. Még jó, hogy a ácsszerkezetek megfogták a huszártornyot dőlés közben. Ha azok nincsenek, szerintem a dongaboltozat jelentős része is kampó. Ha pedig a tűz átterjedt volna még a nyugati ikertornyokra, na akkor is. Visszatérve a dongaboltozatra, azt olvastam az Örökségfigyelőn, hogy még a tűz eloltása ellenére is gond lehet, mert a köveknek nem tesz jót ha magas hőfokon átmelegednek, majd hirtelen vízzel locsolják őket....kíváncsi leszek, hogy mi lesz a statikusok, építészek véleménye. Mennyit kell esetleg visszabontani stb...de szerencsére nem következett be a legrosszabb, és nem károsodott menthetetlenül.

Köszönetek ezért a hozzászólásért:

Sportfogadas.org

Mi ezt ajánljuk neked:
« Válasz #3648 Dátum: Április 17, 2019, 06:36:59 am CEST »