Augusztus 24, 2019, 16:20:13 pm CEST

Szerző Téma: Karácsonyi Adományozás 2016  (Megtekintve 2958 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Elérhető SPF Admin

Karácsonyi Adományozás 2016
« Dátum: December 01, 2016, 11:29:25 am CET »
Karácsonyi Adományozás 2016

Tisztelt fórumtársak,

2016-ban is elindítjuk a "Karácsonyi Adományozás" projektünket, amely által egy kis örömöt szeretnénk szerezni a rászorulóknak, így Karácsony közeledtével! Nem kell nagy összegekre gondolni. Ki, amennyit tud...

Adományozás időtartama: December 1-15

További infót privátban tudunk közölni.

Közben ebben a témában lehet írni a véleményeket, hogy hova kerüljön az adomány!

Nagyon szépen köszönjük előre is!

Karácsonyi Adományozás 2016 - Aktuális egyenleg: 225€ + 34.000 HUF
« Utoljára szerkesztve: December 17, 2016, 12:55:21 pm CET írta SPF Admin »

Nem elérhető LosGabos

Re:Karácsonyi Adományozás 2016
« Válasz #1 Dátum: December 09, 2016, 14:01:33 pm CET »
Lehet infót kapni, hogy mennyi jött össze eddig és vannak-e már jelöltek?

Elérhető SPF Admin

« Válasz #2 Dátum: December 09, 2016, 14:32:27 pm CET »
Lehet infót kapni, hogy mennyi jött össze eddig és vannak-e már jelöltek?

Összegről lehet tudni, jelöltek még viszont nincsenek.

Elérhető SPF Admin

« Válasz #3 Dátum: December 09, 2016, 14:43:53 pm CET »

Karácsonyi Adományozás 2016 - Aktuális egyenleg: 30€ + 24.000 HUF

Köszönetek ezért a hozzászólásért:

Elérhető TiB

« Válasz #4 Dátum: December 09, 2016, 15:35:00 pm CET »
Amint lesz idén, feltétlen keresetek meg engem is, ha újra komolyra alakul az adományos dolog, ha, lesz s meg van hogy hova fog kerülni szivesen felajánlok láthatatlanba 100.000 Ft-ot.

Hajrá! :ok:

Nem elérhető Irtis

« Válasz #5 Dátum: December 14, 2016, 13:53:24 pm CET »
Javaslat, hogy kit támogassunk idén:

A Bódva völgye Magyarország egyik legszegényebb, leginkább kilátástalanabb vidéke, ahol nagyon nehéz körülmények között próbálják átvészelni a telet a nyomorában élő családok.

Egy civil csapat Pásztor Eszter vezetésével idén Tornanádaska számára gyűjt adományokat, amelyből krumplit, almát és tésztát adományoznak majd a helyi közösségnek. Eszter a bódvalenkei „Freskófalu” program elkötelezett projektvezetője, aki így írta le, miért lenne fontos idén Tornanádaska számára gyűjteni:

„Tornanádaskán kb. 800-an laknak. A polgármester a környék leghírhedtebb uzsorása, akitől semmilyen segítséget nem remélhetnek a falu lakói. Ha létezik bukott állam, úgy Tornanádaska a bukott falu. A jövedelmi viszonyok nagyjából hasonlóak lehetnek, mint Bódvalenkén (Az 1 főre jutó havi átlagjövedelem a múlt hónapig "egészen jó", 16e Ft volt. 2012-13 telén, amikor nem volt közmunka sem, akkor az 1 főre jutó havi átlag alulról súrolta a 8000 Ft-ot . Azon a télen 7 baba fogant meg a faluban - ebből 4 csak 1-2 napig élt, vagy halva született. 7-ből 4!) Bódvalenkén is gond az uzsora, de Tornanádaskán sokkal inkább. A bódvalenkeiek azonban - hála a falu hírének - viszonylag sok adományt kapnak, a Tornanádaskaiak nem nagyon szoktak kapni semmit. Ott nincsenek projektek, néha megjelennek egyházak, pl. mikor egy teljes utca összes háztetejét elvitte egy szélvihar, akkor segítettek, de aztán elmentek. Sokkoló a helyzet Bódvalenkén is, de Tornanádaska sokkal rosszabb. És persze, azonnal felmegy a pumpa, ha az ember bemegy a falu központjába, ahol csináltak egy "főteret", valami elképesztően giccses szoborcsoporttal, sok millióból, uniós pénzből.”

Kérünk Benneteket, hogy amennyiben lehetőségetek van rá, felajánlásaitokkal segítsétek a gyűjtést.

Az adományokat 2016. december 19-ig várjuk a Magyar Református Szeretetszolgálat számlaszámára. A megjegyzés rovatba fontos, hogy írjátok bele: „Bódvalenke”. (Az ide érkező pénzadományokból a Tornanádaskaiak részesülnek idén.)

Bankszámlaszám: 10702019-85008898-51100005

A megjegyzés rovatba: Bódvalenke

Voltam itt gólyatáborban, tényleg nagyon szegény, ugyanakkor szép vidék ez. Bódvarákónak kis túlzással az az egyetlen bevétele, hogy 500 eltés ott sátrazik egy hétig a táborban.
« Utoljára szerkesztve: December 14, 2016, 13:56:15 pm CET írta Irtis »

Nem elérhető Lewis52

« Válasz #6 Dátum: December 14, 2016, 18:46:43 pm CET »
Nekem nincs ötletem kinek lehetne. Legjobban azt szeretném, ha olyan család kapná meg, ahol beteg gyermeket nevelnek. Keresgéltem, de csak alapítványokat találtam, ott meg semmi infó a családok elérhetőségéről.

Sportfogadas.org

Online tippjáték
« Válasz #6 Dátum: December 14, 2016, 18:46:43 pm CET »
Tippelj ingyen, valós nyereményekért!

Vegyél részt te is ingyenes tippjátékainkban, ahol havi szinten több, mint 100 000 Forint kerül kiosztásra akár pénznyereményként, akár sportfogadás bónuszként.

Elérhető SPF Admin

« Válasz #7 Dátum: December 14, 2016, 22:34:20 pm CET »
Karácsonyi Adományozás 2016 - Aktuális egyenleg: 100€ + 24.000 HUF

December 15.-én még lehet adományt küldeni! Közben meg természetesen jöhetnek a további ötletek is.  :cya:

Nem elérhető Irtis

« Válasz #8 Dátum: December 17, 2016, 12:12:42 pm CET »
Mennyi pénz gyűlt össze? Mikor lesz döntés arról, hogy ki kapja az adományt?

Elérhető SPF Admin

« Válasz #9 Dátum: December 17, 2016, 12:57:01 pm CET »
Karácsonyi Adományozás 2016 - Végső összeg: 225€ + 34.000 HUF

Hétfőig gyertek kérlek a javaslatokkal, hogy kihez jusson az adomány.

Egyébként nagyon szépen köszönjük, hogy idén is ilyen szép számban adományoztatok.  :ok:

Nem elérhető Irtis

« Válasz #10 Dátum: December 20, 2016, 12:02:56 pm CET »
Csak én küldtem be javaslatot eddig...  Azért jó lenne valami alternatíva is, hogy lehessen dönteni. De az enyém is jó lehet, mert biztosan oda jut a pénz, ahol szükség van rá, csak nem olyan közvetlen, mintha mi adnánk oda pár családnak.

Elérhető SPF Admin

« Válasz #11 Dátum: December 20, 2016, 13:45:58 pm CET »
Csak én küldtem be javaslatot eddig...  Azért jó lenne valami alternatíva is, hogy lehessen dönteni. De az enyém is jó lehet, mert biztosan oda jut a pénz, ahol szükség van rá, csak nem olyan közvetlen, mintha mi adnánk oda pár családnak.

Holnap reggelig várunk még egy hírre, de van alternatíva, pl. a személyes ajándékozás.

Elérhető SPF Admin

« Válasz #12 Dátum: December 21, 2016, 21:16:28 pm CET »
Nos, az a helyzet, hogy bár adomány érkezett, javaslat nem igazán. Egyedül Irtis írt a Bódvalenkés dologgal.

Az összegyűlt összeg a következő: 225€ + 34.000 HUF

Ezt az összeget vagy elküldjük az Irtis által javasolt civil csapat számára, vagy egyéb megoldást találunk, pl. 3 család számára vásárolunk mindennapi hasznosakat. Amennyiben családoknak menne az adomány, akkor mi nem a pénzadományt javasolnánk, hanem pl. lisztet, olajat stb., mivel a pénz legtöbbször "elszivárog" (gondolom értitek).

Vélemény?

Nem elérhető Alk

« Válasz #13 Dátum: December 21, 2016, 21:55:44 pm CET »
Szemely szerint az utobbit jobb megodasnak tartom a kozvetlenseg miatt, bar ez igy ratok ketseg kivul nagyobb terhet ro. Alapvetoen bizalmatlan vagyok az alapitvanyokkal, civil szervezetekkel, stb-vel kapcsolatban. Amennyiben a bevasarlas nyer, remelem egy kis csoki vagy jatek is belefer a keretbe, elvegre a karacsony a gyerekkor egyik csodaja, legalabbis annak kene lennie. Koszonet elore is a munkatokert! :beerchug:

Nem elérhető Lewis52

« Válasz #14 Dátum: December 21, 2016, 22:28:30 pm CET »
Én is utóbbira szavazok.

Sportfogadas.org

Fogadj az Unibeten:
« Válasz #14 Dátum: December 21, 2016, 22:28:30 pm CET »