Választás 2018 - Fogadjunk rá!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Közben az LMP, amely két héttel ezelőttig senkivel nem akart együttműködni, ma meg már mindenkivel tárgyalna, elkezdett az MSZP-vel megállapodni a kölcsönös visszalépésekben.
Ha ez megtörténik, akkor lényegében kizárt a fidesz kétharmad, mert meglesz az ellenzéknek az a 15 egyéni körzet, ami ehhez kell.

Akkor ezek szerint nem lehet más a politika

Részvételi arány: Érdekli az embereket a választás?

Közeledik az áprilisi szavazás, az Unibet kínálata pedig a részvételi aránnyal bővült. Tovább


- Miért engedi a kormányt azt, hogy az ellenzék induljon a választásokon?
- Mert ez a demokrácia, mert muszáj.
- Kell ez nekünk?
- Nekem biztos, hogy nem.

;D

https://www.youtube.com/watch?v=itXe36CDYH4

Nincs kedved elmenni szavazni április 8-án?
Nem para. Ismerd meg Gábort, aki szívesen eldönti helyetted is, hogy mi legyen.

https://www.facebook.com/ComedyCentralMo/videos/10156299317799433


Az mennyire kivitelezhető, ha mondjuk Orbán győzelmének 1,05-ös szorzójára akarna valaki többszázezer-egymillió Ft-ot fölrakni? Nem találtam sehol, mennyi a minimum kifizetés unibeten, eléggé durva lenne, ha pl. az aktuális befizetéshez képest arányosan emelkedne az összeg. Mindenesetre meg lehet ezt így csinálni?

Idézetet írta: Baknyúl Dátum március 22, 2018, 16:15:19
Az mennyire kivitelezhető, ha mondjuk Orbán győzelmének 1,05-ös szorzójára akarna valaki többszázezer-egymillió Ft-ot fölrakni? Nem találtam sehol, mennyi a minimum kifizetés unibeten, eléggé durva lenne, ha pl. az aktuális befizetéshez képest arányosan emelkedne az összeg. Mindenesetre meg lehet ezt így csinálni?
Szerintem hatalmas hülyeség és meggondolatlanság, ha valaki ennyire sok pénzzel óhajt fogadni Orbán győzelmére.

Félreértés ne essék:
Egyáltalán nem lebeszélés akar ez lenni, hiszen az az illető a saját pénzét - és jó esetben nem egy másik ember pénzét - teszi kockára, és hát azt teszi, amit akar, nekem semmi közöm ahhoz, amit csinál. Én csak szóltam...
:beerchug:

Szerintem az unibet nemhogy több százezret, de több tízezret sem enged feltenni erre

1 milliós tétnél van 50.000 Forint haszon, 10 milliónál egy fél millió és igy tovább. Mondjuk a kimenetel majdhogynem tuti biztos, nagy csoda kellene történjen, hogy ne ez legyen az eredmény, viszont valószinű, hogy korlátozva van a max. tét mondjuk 100.000 Forintra, aminél a haszon 5.000! Megéri?

Jah, s ne felejtsük, hogy a politikai fogadásokkal milyen szépen be lehet égni...lásd USA tuti biztos Hillary Clinton győzelem 1.30-ért, de talán volt 1.20 is.  :D

Vegyen az illető inkább a pénzen Opus részvényt szerintem is,  ahogyan az egyik tag pár válasszal feljebb említett.

#40 március 23, 2018, 01:00:02, Knapp
Idézetet írta: SPF Admin Dátum március 22, 2018, 19:26:07
1 milliós tétnél van 50.000 Forint haszon, 10 milliónál egy fél millió és igy tovább. Mondjuk a kimenetel majdhogynem tuti biztos, nagy csoda kellene történjen, hogy ne ez legyen az eredmény, viszont valószinű, hogy korlátozva van a max. tét mondjuk 100.000 Forintra, aminél a haszon 5.000! Megéri?

Jah, s ne felejtsük, hogy a politikai fogadásokkal milyen szépen be lehet égni...lásd USA tuti biztos Hillary Clinton győzelem 1.30-ért, de talán volt 1.20 is.  :D

Hódmezővásárhelyen alacsonyabb lett volna a fideszes győzelem szorzója, mint Hillaryé volt...
Mondjuk 1.3 vagy 1.2 nem tuti győzelem a sportfogadásban sem.

A politikai fogadásoknál az kavar be, hogy nem elég a népszerűséget mérni és eltalálni, hanem annak a területi eloszlása is számít.
Pl. Clinton is hiába szerzett majdnem 3 millióval több szavazatot, mint Trump, a területi eloszlása miatt ez kevesebb elektort ért.
Ehhez hasonló csavar az is, hogy a Fidesz 2014-es, 43%-os listás eredménye kétharmadot érhetett a Parlamentben, mert megnyerték ekkora támogatottsággal is az egyéni körzetek 90%-át.
Ehhez ugye egy megosztott ellenzék kell és az egyfordulóssá alakított választási rendszer.

Szerintem most nem lesz 43%-a se a Fidesznek (bár már megindult az ukránok betelepítése is, hogy egyéniben is szavazhassanak és a magyar nyugdíjasoknak is úton van az aktiváló Erzsébet-utalvány  :)  ), de 38-40%-kal is nyerhetnek simán, viszont ennyivel akár bukhatnak is, ha végül 50-60 körzetben egy-egy komoly ellenzéki jelöltre átszavaznak a kormányváltást akarok.
Minden az egyéni körzeteken múlik, a masszív többség Orbánék ellen szavazott már 4 évvel ezelőtt is, ez most sem lesz másként.
Ehhez a hódmezővásárhelyi minta adott, az is egy erős fideszes város volt idén februárig.

Aki kormányváltást szeretne, annak érdemes egyéniben a legerősebb ellenzéki jelöltet támogatnia, akkor is, ha nem ő a szíve választottja. Listán meg a bejutó pártok közül bárki szóba jöhet.

Hja, a lényeg, hogy ilyen alacsony szorzón nincs érték Orbánban, 20-ból 20-szor nem nyerné meg ezt a választást.
Nekem összesen 5000-t engedett arra feltenni az unibet, hogy nem lesz kétharmad és pár száz forintot, hogy bárki más lesz a miniszterelnök. (patthelyzet esetén könnyen jöhet külsős, pl. egy Jobbik-MSZP kormány élére egy Márki-Zay is, aki most mindkét párt jelöltjeit "tolja" a taktikai szavazás népszerűsítésével. De egy Jobbik-Fidesz kormányban is jöhet Orbán helyett más.)

A választási részvétel szorzói is érdekesek:
szerintem a 60- és 70% közötti sávot nyugodtan lehet játszani, bár az érte kapható 1.35-ös szorzó nem túl magas.
60% alatti részvételhez elég nagy kiábrándultság kell, ami most kevésbé jellemző, mint 2010-ben.
70% felett meg már "földindulás" van és szinte biztosan kormányváltás.






Annak idején vagy 20 ezret raktam Hillary győzelmére, el is bukott a banyája.. ez adta az ötletet most is. :D
Azt megtapasztaltam teniszben is, hogy ha én rakok valakire, az hajlamos bebukni! Vesztettem már én is el 1,05-ös oddsot teniszben.Az 1 millió túl sok, de azért 1 hónapja az 1,1-es oddson kb 5-600 ezret föl kellett volna raknom Orbánra. Azóta már csak 1,02 :(
Ha ráteszem a pénzt és a baknyúl-átok miatt veszít a fidesz, az ismerőseim hősként ünnepelnének, és hónpokig meghívnának mindenre, nekem meg simán megér félmilliós bukást, ha összeomlik a NER meg a TAO, átalakul a NAV, leállítják Paks2-t... win-win! na mindegy, ne álmodozzunk 
A kétharmad esélye ellenben tovább esett, már csak 1,05, hogy lesz és 5x, hogy nem jön össze.

Idézetet írta: Baknyúl Dátum március 29, 2018, 17:18:11
 
A kétharmad esélye ellenben tovább esett, már csak 1,05, hogy lesz és 5x, hogy nem jön össze.

fordítva

Miért van az, hogy szinte mindenki azt mondja a médiában, hogy a nagy részvétel csak az ellenzéknek jó? A bizonytalanok között is lehet sok fideszes.
Hányingerem van az egész politikától, de a fidesz idei mozgósitása és kampánya ütősebb bárminél. Ha négy éve volt 2,2 millió szavazójuk most rájuk is többen fognak szavazni. Kinéz megint egy sima fidesz győzelem, akár kétharmaddal.
A 70%-os részvételi arányt is blöffnek tartom. Rohadt sok a kiábrándult ember. A  65% is már plafon. Miért emelkedne 61%-ról 70-re négy év alatt?

Idézetet írta: Punter Dátum április 07, 2018, 07:52:29
Miért van az, hogy szinte mindenki azt mondja a médiában, hogy a nagy részvétel csak az ellenzéknek jó? A bizonytalanok között is lehet sok fideszes.
Hányingerem van az egész politikától, de a fidesz idei mozgósitása és kampánya ütősebb bárminél. Ha négy éve volt 2,2 millió szavazójuk most rájuk is többen fognak szavazni. Kinéz megint egy sima fidesz győzelem, akár kétharmaddal.
A 70%-os részvételi arányt is blöffnek tartom. Rohadt sok a kiábrándult ember. A  65% is már plafon. Miért emelkedne 61%-ról 70-re négy év alatt?

Most úgy nézett ki Hódmezővásárhely után hetekig, hogy van esély.

2014-ben még sokkal közelebb voltunk a Gyurcsány-kormányhoz is, ami több embert taszított a baloldaltól, ugyanakkor a Jobbik még szélsőjobb pártnak számított (cigányozás, zsidózás, bank-, EU- és multiellenesség volt a programjuk), ami miatt rájuk sem szívesen szavaztak volna át és ez főleg egyéniben hátrány. (0 egyénit nyertek akkor, most meg 3-4 körzetben kifejezetten esélyesek, de átszavazásokkal akár tucatnyit is nyerhetnének)

Mostanra azt mutatják a kutatások, hogy az ellenzéki szavazók bő 80%-a hajlandó tudatosan átszavazni a legerősebb ellenzéki jelöltre.
Viszont van több tucat körzet, ahol nem lehet tudni, ki ez a jelölt...
Ezt "meg lehet köszönni" bizonyos pártoknak és politikusoknak, de ez most nem fontos.

A magas részvételi arány meg azért kedvez(het) az ellenzéknek, mert a fidesznek van egy "plafonja". Ugyan tudnak jól mozgósítani, de az a saját táborukon belül működik. Aki 4 vagy 8 év alatt kiábrándult belőlük, vagy sosem volt a hívük, azt most egy telefonhívással, egy még ostobább menekültellenes kampánnyal vagy egy 10-12,000 ft-os alamizsnával nem tudják megvenni.

Hódmezővásárhelyen is az volt a recept, hogy sokan elmentek. Ugyan a fidesz is több szavazatot szerzett, mint az várható volt, de arányaiban nekik nem volt annyi tartaléka.
70% tényleg csak 1-2 budapesti körzetben lehet reális, nem országosan.

Mondjuk a határ menti falvakba sok ezer ukránt jelentetett be a fidesz, hogy azok egyéniben is tudjanak szavazni, ez is növeli majd a részvételi arányt, ilyen értelemben van némi tartalékuk.  :)