Szeptember 25, 2018, 18:56:44 pm CEST

Szerző Téma: Sportfogadas.org - Javaslatok  (Megtekintve 48168 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Milan

• Veterán
  • Siempre Milan!
Re: Javaslatok
« Válasz #30 Dátum: Május 12, 2008, 11:57:20 am CEST »
Ezzel csak az a gond, hogy lehet többen lessznek mint 16 játékos, vagy lehet kevesebben, de maga az ötlet nem rossz.

mondjuk lehetne előtte egy selejtezők csinálni, vagy valami hasonlót.

Nem elérhető ab_aevo

• Meccsnéző
  • Régi motoros
« Válasz #31 Dátum: Május 12, 2008, 12:11:03 pm CEST »
Ezzel csak az a gond, hogy lehet többen lessznek mint 16 játékos, vagy lehet kevesebben, de maga az ötlet nem rossz.

Ja így gondoltam én is.

Nem elérhető Titti7

• Régi motoros
  • Titti7
  • Kedvenc iroda: Unibet
  • Saját napló: Megtekintés
« Válasz #32 Dátum: Május 12, 2008, 13:07:43 pm CEST »

Ja így gondoltam én is.

Mit szólnátok, ha a bizonyos selejtező kör, a mostani barátságos meccsekre lenne érvényes (az eb 16 csapatának barátságos meccseire kellene tippelni) és a legjobb 16 tippelő jutna az sfgurus eb játékba. Ugyebár most május végén lesznek barátságos meccsek, 2 fordulós lenne , egy máj 19-27. közötti és egy máj 28-31. közötti. Mindegyik napra lehetne 4-4 tippet tenni és ezután alakulna ki a végső sorrend. Na mitszóltok hozzá?  ;)

A barátságos meccsek Májusban: Az eddig ismert párosítások (csak eb résztvevős csapat meccsére lehetne tippelni)

Az oddsokat a bwin-ről vettem:

2008. május 19.
Nemzetközi barátságos mérkőzések, Világ 
12:00   
Oroszország   2.05
X   3.20
Szerbia   3.30

20:45   
Görögország   1.20
X   5.50
Ciprus   11.50

2008. május 20.
Törökország   1.60
X   3.35
Szlovákia   5.55

2008. május 23.
Oroszország   1.10
X   7.50
Kazahsztán   17.00

2008. május 24.
Hollandia   1.55
X   3.30
Ukrajna   6.50

Horvátország   1.10
X   7.50
Moldávia   17.00

Magyarország   3.00
X   3.20
Görögország   2.20

Svájc   1.60
X   3.50
Szlovákia   5.25

2008. május 25.
Törökország   1.90
X   3.20
Uruguay   3.80

2008. május 26.
Lengyelország   1.30
X   4.50
Macedónia   9.00

Svédország   1.30
X   4.50
Szlovénia   9.00

2008. május 27.
Ausztria   2.45
X   3.15
Nigéria   2.65

Csehország   1.20
X   5.25
Litvánia   13.00

Franciaország   1.25
X   5.00
Ecuador   10.00

Németország   1.08
X   8.00
Fehéroroszország   19.00

2008. május 29.
Finnország   4.00
X   3.35
Törökország   1.80

Hollandia   1.80
X   3.35
Dánia   4.00

2008. május 30.
Ausztria   1.25
X   4.50
Málta   12.50

Csehország   1.75
X   3.40
Skócia   4.25

Olaszország   1.40
X   3.75
Belgium   8.25

Svájc   1.08
X   8.00
Liechtenstein   19.00

2008. május 31.

Franciaország   1.50
X   3.75
Paraguay   6.00

Horvátország   1.40
X   4.00
Magyarország   7.25

Németország   1.35
X   4.25
Szerbia   8.00

Portugália   1.20
X   5.25
Grúzia   13.00

Románia   1.40
X   4.00
Montenegró   7.25

Spanyolország   1.30
X   4.50
Peru   9.00

« Utoljára szerkesztve: Május 12, 2008, 13:09:14 pm CEST írta titti7 »

Nem elérhető ab_aevo

• Meccsnéző
  • Régi motoros
« Válasz #33 Dátum: Május 12, 2008, 17:26:33 pm CEST »
Igen ez is jó ötlet, elvégre csak válogatott csapatokról van szó. Csak azt kéne pontosan kitalálni, hogy melyik fordulóban milyen meccsekre lehet tippelni, lehet-e több mindent egy meccsre, kell-e elemzés vagy sem, illetve a pontozást. szerintem.......

Nem elérhető Latzka

« Válasz #34 Dátum: Május 12, 2008, 19:27:40 pm CEST »
Jó ötlet és szerintem nem lennénk többen 16nál ha a gurus tippelők számából indulunk ki.

Nem elérhető Herr Mannelig

• Tősgyökeres
« Válasz #35 Dátum: November 25, 2008, 11:06:39 am CET »
A tippjátékkal kapcsolatban lenne néhány "módosító indítványom".
Amit eddig megfigyeltem, és visszás dolognak tartok, bár nem cirkuszoltam miatta:

-Jégkorong tippek. NHL-nél a Home/Away fogadásokon túl az irodák többségénél 1X2-re is lehet fogadni, amibe ugyebár nem foglaltatik bele a hosszabbításban elért eredmény. Egyesek az 1X2-re érvényes oddsszal tippelnek, de elfelejtenek szólni utólag, ha csapatuk csak hosszabbításban győzött. Ez már eleve minimum valótlan oddszot jelent, ami a tipp törlését eredményezné, visszaesőként kizárást, ha valakinek lenne energiája ilyesmire odafigyelni. Nekem nem lenne, ezért a javaslatom a következő:
1.
Jégkorong tippek megadásakor alapértelmezett az 1X2 (3-way) típus legyen, ha mégis belevenné a hosszabbítás utáni esélyt, azt külön megjegyzésként kelljen jelezni, pl. incl. OT persze egészen más szorzóval. Ne legyen kivétel az NHL sem!

Under/Over tippeknél szerintem jól működik a rendszer, mivel érvényes a draw-no-bet elve, mint pl. Over 6 és az eredmény 4-2, vagyis tét vissza, ami nálunk technikailag a tipp törlését jelenti az egyszerűség kedvéért. Ezt is nehezen fogta fel néhány fórumtag.

-Kosárlabda tippek. Az Under/Overrel vagy Hendikeppel itt sincs gond, viszont a hosszabbításokkal annál inkább. Nem hallottam még olyan ligáról, ahol döntetlent is bejegyeznének a tabellába. (Ámbár lehet, hogy van ilyen). A szorzókban különbség van a 3-way és a Home/Away típusoknál, értelemszerűen ez utóbbi az alacsonyabb kockázatú. Mégis, engedtessék meg mindenkinek, hogy eldönthesse, sima 3-way tippet ad le, vagy kétesélyest. Egyes irodáknál nem is lehet döntetlenre fogadni. A javaslatom a következő:
2.
Kosárlabda tippeknél lapértelmezett típus a 3-way legyen, mégpedig azért mert ez adja a magasabb szorzót, így nem lehet sumákolni. Ha ki akarod védeni a döntetlent, írd be a megjegyzésbe: incl. OT kisebb odsszal. Ne legyen kivételezett liga! (NBA, Euroliga)

-Tenisz. Csak egyetlen problémám van: Rain Delay. A tippelő megadja a dátumot, és tessék, nekiáll esni aznap. A fórumtagok jelentős része nincs rágyógyulva a netre, és csak 1-2 nap múlva látja a tippjét: törölve. A javaslatom a következő:
3.
Tenisz tippeknél a tippet akkor is figyelembe kell venni, ha a mérkőzést nem az eredetileg kiírt időpontban játsszák le.

Nem elérhető Milan

• Veterán
  • Siempre Milan!
« Válasz #36 Dátum: November 25, 2008, 11:22:38 am CET »
Mannelig köszi a javaslatokat. Hétvégén teljesen átnézzek mindent, hogy hétfőre meglegyena  végleges szabályzat.

Ha van valakinek hozzáfűzni valója, az irjon ide nyugodtan.

Nem elérhető Micuka

• Tősgyökeres
« Válasz #37 Dátum: November 25, 2008, 15:36:44 pm CET »
Lenne nekem is egy észrevételem az SFGuru szabályzat egy pontjával kapcsolatban. Lehet senki nem gondolna rá egész addig, amíg szembe nem jön vele a szituáció.

Van egy ilyen pont a szabályzatban:

"- a hozzászólásokat nem szabad módositani, ellentétes esetben 0 pont jár a tippért"

Ez ugyebár arra vonatkozik, amikor még nem kezdődött meg a meccs, mert utána már -1 pont a jutalom. Mivel a mérkőzések különböző időpontokban kezdődnek, előállhat olyan szitu, hogy az utoljára maradt meccsre nekem még van egy élő tippem, a többieknek viszont már lefutott az összes tippjük. Az addig elért pontszámok állhatnak úgy, hogy én vezetek, de ha bukom az utolsó tippet, akkor a kapott -1 ponttal már nem nyerek, viszont ha a mérkőzés megkezdése előtt szándékosan belenyúlok a tippbe (módosítom), akkor az érvénytelen lesz, 0 pontot fogok kapni és nyerek. A szabályzat szerint ez nem nem szabálytalan (viszont etikailag kifogásolható).

A példa egyébként élő, magamtól nem jutott volna eszembe, de én már voltam ilyen szituációban.
Megnyugtatok mindenkit, ellenálltam a kísértésnek és el is buktam a fordulót.  ;D

Nem elérhető Szigo

• Régi motoros
  • Főtroll
« Válasz #38 Dátum: November 25, 2008, 15:43:00 pm CET »
A példa egyébként élő, magamtól nem jutott volna eszembe, de én már voltam ilyen szituációban.
Megnyugtatok mindenkit, ellenálltam a kísértésnek és el is buktam a fordulót.  ;D

Tetted volna meg most is a Wigannal... ;D Úgyis visszakapod még! :drak:

Nem elérhető Micuka

• Tősgyökeres
« Válasz #39 Dátum: November 25, 2008, 18:50:12 pm CET »

Tetted volna meg most is a Wigannal... ;D Úgyis visszakapod még! :drak:

C'est la vie !  :2funny:

Hajrá !

Nem elérhető adaifiu

« Válasz #40 Dátum: November 28, 2008, 10:03:36 am CET »

-Kosárlabda tippek. Az Under/Overrel vagy Hendikeppel itt sincs gond, viszont a hosszabbításokkal annál inkább. Nem hallottam még olyan ligáról, ahol döntetlent is bejegyeznének a tabellába. (Ámbár lehet, hogy van ilyen)hallottam még olyan ligáról, ahol döntetlent is bejegyeznének a tabellába. (Ámbár lehet, hogy van ilyen). A szorzókban különbség van a 3-way és a Home/Away típusoknál, értelemszerűen ez utóbbi az alacsonyabb kockázatú. Mégis, engedtessék meg mindenkinek, hogy eldönthesse, sima 3-way tippet ad le, vagy kétesélyest. Egyes irodáknál nem is lehet döntetlenre fogadni. A javaslatom a következő:
2.
Kosárlabda tippeknél lapértelmezett típus a 3-way legyen, mégpedig azért mert ez adja a magasabb szorzót, így nem lehet sumákolni. Ha ki akarod védeni a döntetlent, írd be a megjegyzésbe: incl. OT kisebb odsszal. Ne legyen kivételezett liga! (NBA, Euroliga)

-Tenisz. Csak egyetlen problémám van: Rain Delay. A tippelő megadja a dátumot, és tessék, nekiáll esni aznap. A fórumtagok jelentős része nincs rágyógyulva a netre, és csak 1-2 nap múlva látja a tippjét: törölve. A javaslatom a következő:
3.
Tenisz tippeknél a tippet akkor is figyelembe kell venni, ha a mérkőzést nem az eredetileg kiírt időpontban játsszák le.

[/quote]

Hát igen a kosárlabda szabályzaton javitani kell, itt a gond a hosszabitásos meccsekkel van mindig!
Egy-két dolgot figyelembe vettem az irásodbol :
Ha ki akarod védeni a döntetlent, írd be a megjegyzésbe: incl. OT kisebb odsszal.
-ha ezentul ez lessz a szabályzat akkor ezt a lehetőséget kevés fogadóiroda kinálja, és akkor az oddsokat csak tessék onnan venni amely kinál ijen lehetöséget
Ne legyen kivételezett liga! (NBA, Euroliga)
-ezzel teljesen egyetértek, hamár a többi ligában nemlehet 1est vagy 2est tenni ugy hogy hosszabitás is beleszámitson akkor NBA és EUROLIGA mért lenne kivétel???
Nem hallottam még olyan ligáról, ahol döntetlent is bejegyeznének a tabellába. (Ámbár lehet, hogy van ilyen)
-ez is igaz, de akkor kosárlabdára csak 1es vagy 2es tippet lehessen leadni minden meccsre

TENISZ
Tenisz. Csak egyetlen problémám van: Rain Delay. A tippelő megadja a dátumot, és tessék, nekiáll esni aznap. A fórumtagok jelentős része nincs rágyógyulva a netre, és csak 1-2 nap múlva látja a tippjét: törölve. A javaslatom a következő:
3.

-teniszben az időpont a legkritikussabb, sokminden késleltetheti a meccset, az 1 napos késést szerintem is figyelembe lehetne venni

Nem elérhető ab_aevo

• Meccsnéző
  • Régi motoros
« Válasz #41 Dátum: December 07, 2008, 14:26:50 pm CET »
Tetszik a téli style  :great:
Bár mondjuk a bal és jobb oldali fehér sávban is lehetne valami kékes szin :p

Nem elérhető vmlinuz

• senki
  • Tősgyökeres
  • God is a DJ
  • Kedvenc iroda: bet365
  • Saját napló: Megtekintés
« Válasz #42 Dátum: December 08, 2008, 02:20:45 am CET »
Tetszik a téli style  :great:
Bár mondjuk a bal és jobb oldali fehér sávban is lehetne valami kékes szin :p
Ahhoz kicsit át kellene irni a layoutot, de tényleg jól nézne ki.

Predator

• Vendég
« Válasz #43 Dátum: December 08, 2008, 22:44:09 pm CET »
Üdvözletem!
Szeretném megkérdezni, hogy neme, lehetne olyat, hogy a napi összes játékra (pl.: focira) lehessen, szavaz, ami az nap van.
Aki a fórumon van 'regezve, szavazhatna.
Így még könnyebb lehetne kiválasztani a nagyon esélyes vagy 100% játékot.
1 névről csak egyszer lehessen szavazni.
Másnap átírjátok vagy újat csináltok, hogy megint lehessen szavazni.
Azért lenne itt jó, mert itt már sokan vannak felhasználok
Nem jó ötlet szerintetek?
Várom a választ!

Nem elérhető newgis

• Tősgyökeres
« Válasz #44 Dátum: December 09, 2008, 08:29:21 am CET »
Üdvözletem!
Szeretném megkérdezni, hogy neme, lehetne olyat, hogy a napi összes játékra (pl.: focira) lehessen, szavaz, ami az nap van.
Aki a fórumon van 'regezve, szavazhatna.
Így még könnyebb lehetne kiválasztani a nagyon esélyes vagy 100% játékot.
1 névről csak egyszer lehessen szavazni.
Másnap átírjátok vagy újat csináltok, hogy megint lehessen szavazni.
Azért lenne itt jó, mert itt már sokan vannak felhasználok
Nem jó ötlet szerintetek?
Várom a választ!
:)
Szia,
Azon mosolygok, mert első hozzászólásra írod ezt. Olvasgass körbe a fórumon, járd egy kicsit körbe az oldalt, mert van ilyen tippelős játék azoknak, akik regisztráltak erre a honlapra. Egyébként kiváló az ötleted! ;)

Sportfogadas.org

Mi ezt ajánljuk neked:
« Válasz #44 Dátum: December 09, 2008, 08:29:21 am CET »