November 14, 2018, 16:10:52 pm CET

Szerző Téma: csabax tippek  (Megtekintve 1430251 alkalommal)

Tomikaa és 2 vendég van a témában

Nem elérhető csabax

Re:csabax tippek
« Válasz #22350 Dátum: November 07, 2018, 09:52:12 am CET »
Előzetes: Valencia - Young Boys 1  :great:

Meglehet, hogy néhány napon belül kétszer fogok belelépni ugyanabba a folyóba. Ha tényleg így lesz, akkor szentségelek majd néhányat és elküldöm "melegebb éghajlatra" a hazai csapat játékosait, ám ha nem így lesz, hanem úgy, akkor aztán vállon veregetés módszerével fogom vállon veregetni magam, s majd azt fogom ismételgetni, hogy én aztán és bizony már előre "megaszondtam", hogy ez fog történni.

Tehát van némi kockázat a dologban, de immáron mégis megint azt teszem, hogy a Valencia győzelmére tippelek. Jobbára nem igazán tudom megmagyarázni még magamnak sem, hogy miért tippelek a Valencia sikerére, maximum talán annyit bírok bedumálni saját magamnak, hogy belém bújt a kisördög, és folyamatosan azt suttogja, hogy márpedig most nyerni fognak a „Denevérek”.

Az tutira biztos, hogy a játékosállomány pillanatnyi egészségi állapotának tekintetében meglehetősen jól áll a spanyol gárda, hiszen majdnem mindenki játékra kész, s csupán csak Denis Cheryshev, Cristiano Piccini szerepeltetésénél vannak némi kétségek. Viszont Neto ott lesz a kapuban, Ezequiel Garay ott lesz a védelem közepén, Guedes, Kondogbia, Dani Parejo és Soler vélhetően ott lesznek a középpályán, elöl pedig várhatóan Rodrigo Moreno és Batshuayi fog tüsténkedni.

A vendégeknél sem igazán lesznek hiányzók (csak Teixeira, Lotomba és Wüthrich játéka kétséges), ezért kénytelen vagyok jóformán csak arra hagyatkozni, hogy azt ugyan látom, hogy tényleg pocsékul teljesít idén ez a Valencia, de hát - elvileg - még így is jobbnak kellene lennie ennél a középszerű svájci gárdánál. Úgy vélem, hogy mindenképpen jobb lehet legalább 1 góllal a spanyol csapat. Kénytelen vagyok abba "kapaszkodni", hogy nem lehet ennyire gyenge a Valencia, s ha másra már nem is figyelnek oda alaposabban a focisták, akkor most majd fognak, hiszen ezúttal nem kevés pénzről szól a tét. És, gondolom, jobbára ők sem utasítják el a sok pénzt és nem saját maguk ellenségei.

Ja, és abban is bízom, hogy ezek a spanyolok ugyan "szórakozhatnak" a hazai bajnokságukban, de azért a Bajnokok Ligájában általában mégis le szokták győzni a náluk gyengébbnek tűnő csapatokat. Szerintem ezúttal is így lesz.
« Utoljára szerkesztve: November 10, 2018, 21:07:06 pm CET írta csabax »

Köszönetek ezért a hozzászólásért:

Nem elérhető csabax

« Válasz #22351 Dátum: November 07, 2018, 11:04:11 am CET »

Nem elérhető csabax

« Válasz #22352 Dátum: November 07, 2018, 11:38:19 am CET »
Előzetes: Lyon - Hoffenheim DNB 1

Leginkább arra alapozom azon elgondolásomat, hogy a házigazda Lyon fogja megnyerni ezt a mérkőzést, hogy az első meccsel ellentétben, amikor bokasérülés miatt nem játszhatott a francia együttesben, ezúttal ott lesz a csapatban Nabil Fekir. Róla érdemes tudni, hogy nem csak jó játékos, de csapattársai számára nagyon sokat számít a jelenléte a pályán. Arra is érdemes visszaemlékezni, hogy Fekir nélkül is majdnem nyertek a franciák a Hoffenheim otthonában (ami, ugyebár, Sinsheim és Rhein-Neckar Aréna), s csak az utolsó perc utáni hosszabbítás 3. percében, azaz a 93. percben bírt egyenlíteni - és ezzel pontot menteni - a Hoffenheim.

Előhozakodhatnék azzal is, hogy a Lyon továbbra is veretlen a Bajnokok Ligájában, pedig már eltelt három forduló és már a visszavágóknál tartanak a csapatok, de az talán jelentősebb dolog, ha azt említem,, hogy utóbbi 11 meccsén mindössze csak egyetlen egy vereséget szenvedett a Lyon, és akkor is a francia bajnokságban egyeduralkodó PSG tudta csak legyőzni. Még augusztus volt, amikor vereséget szenvedett a Nizzától, ám most már november hónap elején járunk, de az eltelt időszak alatt mindössze csak a PSG győzte le az Olympique Lyon együttesét. Ráadásul az a párizsiak elleni vereség idegenben volt, tehát ha csak a hazai pályán játszott mérkőzéseket veszem figyelembe, és - ugyebár - nem árt ezt tenni, hiszen ezúttal is otthon játszik a Lyon, akkor tényleg azt lehet mondani, hogy augusztus vége óta veretlen az együttes.

Mégis nem ezt a szép sorozatot említem fő helyen, ugyanis nekem elegendő annyit tudni, hogy Nabil Fekir most már pályára fog lépni a Hoffenheim ellen. Nekem bőven elég ennyit tudni erről a találkozóról, hiszen így már eléggé biztos vagyok abban, hogy nem fog kikapni hazai pályán a Lyon, és Fekir már egymagában is elegendő ahhoz, hogy a franciák felé billentse a mérleg nyelvét.

Persze, olyasmivel is "előjöhetnék", hogy Dubois és Gouiri, illetve Amiri, Posch, Rupp, Szalai, Geiger, Hubner és Vogt nem fognak játszani, ám bevallom, hogy a fentebbiek tudatában nekem már csak a magyar vonatkozás érdekes ebből az előbbi névsorból. Egyébként a csatár Szalai Ádám betegség miatt lesz kénytelen hiányozni a vendégektől.

A két csapat közötti első mérkőzés igencsak izgalmasra sikeredett: 0-1, 1-1, 2-1, 2-2, 2-3, 3-3. Ezúttal nem várok hasonlóan látványos és eseménydús mérkőzést, hanem mindössze csak annyit várok, hogy 1-2 góllal jobbnak bizonyul majd a Lyon.

Ja, majd elfelejtettem: az a “DNB” a tippnél csak amolyan biztonsági dolog. Semmi más és/vagy semmi több.

2-2. Tét vissza.
A 90+2. percben egyenlítettek a vendégek.
« Utoljára szerkesztve: November 07, 2018, 23:25:41 pm CET írta csabax »

Nem elérhető csabax

« Válasz #22353 Dátum: November 07, 2018, 16:08:40 pm CET »
Manchester City - Shakhtar 1  :great:
« Utoljára szerkesztve: November 10, 2018, 22:34:52 pm CET írta csabax »

Nem elérhető csabax

« Válasz #22354 Dátum: November 07, 2018, 18:45:35 pm CET »
Juventus - Manchester Utd 1  :noway:
« Utoljára szerkesztve: November 07, 2018, 23:27:08 pm CET írta csabax »

Nem elérhető csabax

« Válasz #22355 Dátum: November 07, 2018, 19:55:21 pm CET »
Bayern - AEK, Bayern 1.5 gól felett  :great:
« Utoljára szerkesztve: November 12, 2018, 00:35:23 am CET írta csabax »

Nem elérhető csabax

« Válasz #22356 Dátum: November 07, 2018, 21:50:04 pm CET »
Real Madrid - Valladolid, 4.5 gól alatt ázsiai hendikep  :great:
2-0

Nem elérhető csabax

« Válasz #22357 Dátum: November 08, 2018, 00:19:43 am CET »
Dinamo Zagreb - Trnava 1  :great:

Olajmágnások csicskáztatják az európai foci vezetőit, beleremeghet az újabb Football Leaks-botrányba a FIFA elnöke
"A PSG alig két év alatt több mint 218 millió eurós (!) hiányt halmozott fel a megaigazolásokkal, így gyors tőkeinjekciókra volt szükség.
... Hogy a nagyságrend érthető legyen: a Bayern München főszponzora, a Deutsche Telekom évi 29 millió euróval támogatja a csapatot azért cserébe, hogy a klub buszától kezdve a játékosok melegítőjéig kizárólag és mindenhol csak a T-logó legyen látható."

https://444.hu/2018/11/07/olajmagnasok-csicskaztatjak-az-europai-foci-vezetoit-beleremeghet-az-ujabb-football-leaks-botranyba-a-fifa-elnoke?fbclid=IwAR0SgR81kDiOqHPGLGo9dz6Q_D0DmtW-GWRZ4WiQN9F5vCMU3dYuGbGuJrM
« Utoljára szerkesztve: November 12, 2018, 10:58:58 am CET írta csabax »

Nem elérhető csabax

« Válasz #22358 Dátum: November 08, 2018, 12:08:44 pm CET »
Arsenal - Liverpool, 1.5 gól felett  :great:
82. perc: 1-1

Nem elérhető csabax

« Válasz #22359 Dátum: November 08, 2018, 14:10:02 pm CET »
Fenerbahce - Anderlecht 1X  :great:

Róla szólnak a hírek és vele van tele a sajtó. Szerintem illene már megkeresnie balra a második ajtót is. :-)
+: Ezek a Viktorok furcsán vezetnek manapság!

KASSAI VIKTORON RÖHÖG AZ EGÉSZ VILÁG!!!
https://trollfoci.blogstar.hu/2018/11/08/kassai-viktoron-rohog-az-egesz-vilag-/63659/?fbclid=IwAR0tI4OChTTOXUskSHpDMvOnJfR7VtW9aiNiBkJqxGFCtKjraAjo84OHFlE
« Utoljára szerkesztve: November 12, 2018, 12:04:12 pm CET írta csabax »

Nem elérhető csabax

« Válasz #22360 Dátum: November 08, 2018, 18:41:21 pm CET »

Nem elérhető csabax

« Válasz #22361 Dátum: November 08, 2018, 19:03:14 pm CET »
Wolves - Tottenham, 1.5 gól felett  :great:
30. perc: 0-2

Nem elérhető csabax

« Válasz #22362 Dátum: November 08, 2018, 20:10:19 pm CET »
Erről megfeledkeztem, így tehát pótolom most:

Hertha Berlin - RasenBallsport Leipzig X2  :great:

Tényleg minden tiszteletem Dárdai Palié, s ahogyan többen mások is mondják, "le a kalappal" a berlini csapat teljesítménye előtt, de ezúttal mégis úgy vélem, hogy nem fog nyerni a Hertha az RB Leipzig ellenében. Ha úgy tetszik, akkor erre az összecsapásra is rá lehet fogni valamennyire a “magyar rangadó” jelleget, hiszen mindkét csapatnál van magyar érdekeltség. A hazaiaknál - ugyebár - magyar az előbbiekben említett edző, akinek még a fia, Dárdai Palkó, azaz ifj. Dárdai Pál is ott található a keretben, míg a másik oldalon a kapus Gulácsi Péter, valamint a magyar őssel rendelkező, immár Magyarország fociválogatottjában is bemutatkozott Willi Orban szerepel.

A fővárosi gárda jól teljesít hazai környezetben, de az a helyzet, hogy a lipcseiek is jól játszanak idegenben. Tehát úgy lehet mondani, hogy ezen a téren döntetlen van a két csapat között, amelyek 16-16 ponttal amúgy is egymás mellett-mögött vannak a német élvonal pillanatnyi tabelláján: 6. RB Leipzig, 7. Hertha Berlin. Ráadásul még a gólkülönbség is közel döntetlen, a Hertha esetében +5, míg a vendégeknél +7 a dolog. Mindezek után még az elmúlt fordulókbeli forma alapján is annyira lényegtelennek tűnik nekem a két csapat közötti különbség (Hertha: 2 győzelem, 3 döntetlen, 1 vereség; RB Leipzig: 3 győzelem, 3 döntetlen, 0 vereség), hogy kénytelen vagyok úgy gondolkodni, hogy leginkább döntetlen lehet az eredmény, esetleg egy hajszálnyival több esélye van a vendégcsapatnak. Szóval, röviden és tömören: X2.

Lehetne előhozakodni olyasmivel, hogy Gersbeck és Kade sem fog játszani a hazaiaknál, de ezt feleslegesnek tartom említeni, hiszen mindketten a cserék cseréinek számítanak. Viszont ha már arról van szó, hogy a berlinieknél Grujic biztosan hiányozni fog, valamint Skjelbred hiányzása is valószínűsíthető, akkor már olyasmit érdemes emlegetni, hogy bizony két olyan focista hiányozhat majd Dárdai Pál csapatából, akik adott esetben stabilitást adhatnak a berlini együttesnek.

A másik oldalon mindössze a támadó középpályás Emil Forsberg játéka bizonytalan. Gulácsi fog védeni, a Willi Orban, Dayot Upamecano, Ibrahima Konate trióból kerül majd ki a két középhátvéd, míg Sabitzer, Demme és Kampl is ott lesz a középpályán, elöl pedig a dán válogatott Yussuf Poulsen és a német válogatott Timo Werner fog szerepelni. Plusz, ha szükséges lesz, akár még a francia utánpótlás válogatott Jean-Kevin Augustin is szerephez juthat.

Összegzés gyanánt: szerintem annyira nem jelent majd előnyt a hazai pálya, hogy a jobbára egyenlő erők küzdelmében leginkább döntetlent várok. Esetleg aprócska vendégsikert.

0-3

Nem elérhető csabax

« Válasz #22363 Dátum: November 09, 2018, 10:32:16 am CET »
Borussia Mönchengladbach - Fortuna Düsseldorf 1  :great:

Nálam ez bizony egy jelentősen egyenlőtlen párosítás. Mégpedig a hazaiak javára. Én most csak arra tippelek, hogy győzni fog a Borussia Mönchengladbach, ám egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy végül majd akár 2-3 gólos különbséggel fog nyerni Dieter Hecking edző együttese.

Jelenleg bizony hatalmas előnyük van a hazaiaknak. A Borussia Mönchengladbach jelenleg a 4. helyen tanyázik, mindössze 4 ponttal lemaradva a listavezető Dortmundtól, míg a Fortuna Düsseldorf kieső helyen van a maga szerényke 5 pontjával. Igen, a vendégcsapat 9 bajnoki mérkőzésen szerzett összesen 5 pontot, míg a hazai gárda ugyancsak kilenc forduló után már 17 pontnál jár. Arról sem árt megemlékezni, hogy a Borussia Mönchengladbach csapatából mindössze két focista, az egyaránt 5-5 gólos Thorgan Hazard és Alassane Plea lényegesen több gólt szerzett eddig, mint a Fortuna Düsseldorf teljes csapata!

Amelyik 9 forduló után mindössze 6 gólnál jár. Úgy, hogy 4 gólt otthont szerzett és idegenben csak 2 góllal terhelte meg az ellenfelek kapuját. Talán jobb is nem belegondolni abba, hogy a Borussia Mönchengladbach esetében 11-2 a hazai gólok mutatója. Ja, és majdnem elfelejtettem hozzátenni az előzőekhez: Jonas Hofmann 4 szerzett gólnál tart a hazaiaknál. Tehát mindössze három mönchengladbachi focista bőven kétszer több gólt szerzett már, mint az összes vendégjátékos. Ez ám a Fortuna!

Szerintem mindezek után azt már felesleges is megemlíteni, hogy a Borussia Mönchengladbach eddig 4 mérkőzésből 4-et nyert meg hazai környezetben, míg a düsseldorfi alakulat még egyetlen egyszer sem bírt nyerni idegenben. A vendégeknél négy hiányzó lesz (Diego Contento, Oliver Fink, Andre Hoffmann, Raphael Wolf), a hazaiaknál pedig csak egy (Julio Villalba), szóval még ezen a téren is jobban áll Dieter Hecking csapata.

A Gladbach várhatóan már a mérkőzés legelejétől nyomást fog gyakorolni a Düsseldorfra. Ha ennek a meccsnek a végén nem lesz legalább 1-2 gólos különbség a hazaiak javára, akkor étkezési célból elő fogok keresni egy kalapot!

3-0

Nem elérhető csabax

« Válasz #22364 Dátum: November 09, 2018, 11:26:19 am CET »
Sint-Truiden - Zulte Waregem DNB 1  :great:

Szerintem megérdemel némi "ajtócsapkodást" ez a mérkőzés.

Ugyanis, elvileg, simán és könnyedén kellene győznie a hazai együttesnek. Bár azt sem felejtem, hogy úgy voltam azzal a PSV Eindhoven elnevezésű alakulattal is a bajnoki mérkőzése előtt, hogy ha már éllovas és az addigi 10 mérkőzésén 10 győzelmet aratott, plusz ráadásul még az üldöző Ajax elöl sem árt menekülnie, talán képes lesz legalább 2 góllal győznie hazai pályán a Vitesse ellen. Ám annyira nem sikerült a dolog, hogy a vendégcsapatnál hiába volt piros lapos játékos már a 14. percben, s hiába játszott majdnem végig emberelőnyben a meccset az a "szerencsétlen" PSV, mert alig-alig bírt győzni 1-0-ra.

Nos, a Sint-Truiden esetében is hasonlót kockáztatok. Rajtam ne múljon, én megint megpróbálom, s maximum majd ismét "pofára esés" lesz a történet vége. És onnantól kezdve majd agresszív kismalacként mondhatom majd a következő bukásnál, hogy "nincs itt semmi látnivaló, lehet tovább haladni, én így szállok le a bicikliről".

Azért tettem oda a tipphez a "döntetlen esetén a tét visszajár" dolgot, mert szükségesnek tűnik némi elővigyázatosság. Elvileg, hangsúlyozom ismét, hogy elvileg, nagyon könnyedén illene nyernie a hazai csapatnak, de hát ki tudja, hogy merre, visz a végzet. Göröngyös utakon, persze, hogy persze.

Ez a Sint-Truiden a mezőny kellős közepén, azaz a 8. helyen tanyázik, míg a Zulte Waregem az utolsó előttin, vagyis a 15. helyen szerénykedik. Olyasmivel is elő lehet hozakodni, hogy a Sint-Truiden annyira jó otthon, hogy hazai környezetben még csak vereséget sem szenvedett eddig, ellenben pedig a Zulte Waregem annyira gyengén szerepel idegenben, hogy eddig egyetlen egyszer sem bírt győzni, s 6 idegenbeli mérkőzésén mindössze 1 döntetlenre és 5 vereségre "futotta" erejéből.

Lehetne előhozakodni azzal is, hogy forma tekintetében is sokkal jobban áll a hazai gárda, mint a vendégcsapat, de hát utólag majd ez is feleslegesnek bizonyulhat, hiszen simán előfordulhat majd, hogy borul a papírforma, s az egész mérkőzést végigtámadó hazaiak ezúttal képtelenek lesznek gólt-gólokat szerezni, míg a meccsen "bunkerfocit" játszó és saját kapujuk elé betömörülő vendégek eredményesen zárják le egyetlen kontratámadásukat és azzal a találattal megnyerik majd a mérkőzést. Bőven sokszor lehet ilyesmit látni a különböző sporteseményeken.

Természetesen, ha ezúttal a Sint-Truiden részéről a japán Daichi Kamada, vagy netán az elefántcsontparti Yohan Boli, vagy esetleg a kongói Jordan Botaka betalál az ellenfél kapujába, vagy akár mindhárman gólt-gólokat szereznek majd a Zulte Waregem elleni bajnoki mérkőzésen, akkor lehet majd örömködni, s nem pedig arra gondolni, hogy mi lett volna, ha...

2-1

Sportfogadas.org

Mi ezt ajánljuk neked:
« Válasz #22364 Dátum: November 09, 2018, 11:26:19 am CET »