Őszintén szólva nem nagyon emlékszem olyasmire, hogy egy csapat így a közelmúltban mondjuk egy 10-15 évet visszanézve ennyire gyenge lett volna, mint az olaszok. Ez a csapat egy rakás szerencsétlenség, kezdtek egy Svájc elleni 9-0-lal, pedig azért Svájc nálam inkább a defenzív csapatok között van (lehet helytelenül beskatulyázva), ahol 61 lövést küldött kapura Svájc, aztán jött a Svédek elleni 80-ás pofon, abban sem volt köszönet, 58 kapuralövést hoztak össze a svédek, a záró harmadban az olasz kapus minden 3. kapujára menő lövést beengedte... A vesszőfutás a lettek ellen folytatódott, ahol a 3-0-ás vereség szinte győzelemmel ért fel, pláne ha megnézzük, hogy a lettek 65 lövést hoztak össze. Én megmondom őszintén, ilyet még nem nagyon láttam a legjobb csapatok vb-jén. Az elképesztő a 2. harmad volt, amikor ugye a csere nehézkesebb, ott a lettek 31-szer kísérleteztek, hát az egy átlag meccsen 3 harmadra is jónak számít. Olaszországnál egyébként is megfigyelhető, hogy a 2. harmadban rendre annyi lövést kapnak, mint egy meccsen is sok lenne, ezért lesz majd érdemes liveban behúzni a 2. harmadban az orosz gólokat. Ott a ruszkik kegyetlen nagy fölényét várom, ha nem fognak frazírozni, kicselezni még a nem tudom mit is, akkor 4-5 gólt hozhatnak a 2. harmadban. Az olaszoknál valami nagyon félre ment, biztos arra fáztak rá, amire mi is, hogy minden szedett vetett Kanadában született játékost lehonosítottak, aki látott már olaszt, de igazából ahogy nem minden brazil focizik jól, úgy nem minden kanadai jó hokis, főleg nem ezen a szinten. Oroszország igazából még csak tartalékolni sem hiszem, hogy fog, hisz e meccs sem lesz igazán megterhelő, aztán legközelebb csak 18-án lépnek jégre, így én sanszosnak látom, hogy ezen a vb-n először egy csapat eljut 10-ig. Kilenc már egy csapattól többször jött, de most simán sanszos a 10, ha Ovechkinék nem szórakozzák el. Meg igazából vak tyúk is talál szeget alapon, és bízva a nagy számok törvényében, talán a 4. meccsen Olaszország is lő egy gólt, elfér majd a 8-10 kapott mellett, Dadonovék aligha bánkódnak majd miatta, legfeljebb a kapus sírathatja a kapott gól nélkül lehozott meccsét.

Oroszország - Olaszország: Összes gól - Rendes játékidő - Felett/alatt tipp