Folytassuk ott, ahol abbahagytuk! Chloé Paquet nagyszerűen menetelt Strasbourgban és a világranglistán elfoglalt 223. helye ellenére az elődöntőig jutott a WTA tornán. Addig szettet sem vesztett, azonban a legjobb négyben megállította Caroline Garcia őt két szettben. Visszanézve azt a találkozót, Paquetnak nem volt sok esélye. Garcia azon a meccsen szervált messze a legjobban és első adogatásai 77%-ban bejöttek. Ilyen arány mellett esélye sem volt a brékre ellenfelének és a mérkőzés is elment. Érdekesség, hogy Garcia a döntőben csak döntőszett tie-breakben kapott ki, ott viszont az első adogatásainak csak 61%-a volt jó. Amúgy Paquet a ranglistájához képest jól szervál és alig bukott el saját adogatást a menetelése során. Mindenképpen érdemes rá figyelni salakon, mivel kifejezetten eszes játékos és jó nézni a játékát.

Magda Linette már kevésbé volt sikeres az utóbbi hetekben, hónapokban. Nem kifejezetten salak pályás játékos és ezt jól jelzi az is, hogy idén 1-6 a mérlege ezen a borításon. Paquet-hoz hasonlóan Strasbourgban szerepelt ezen a héten, viszont az első körben máris kikapott Rebecca Peterson ellen. Mindketten sokat hibáztak azon a találkozón, azonban az első szett tie-breakje után a svéd legyalulta a figyelmetlen lengyelt. Egyáltalán nem győzött meg a teljesítménye ott és azt hiszem az lenne a reális ezzel a meccsel kapcsolatban, ha Paquet lenne az esélyes. Hiába a majdnem 150 helynyi különbség a ranglistán köztük, ez itt egyáltalán nem lesz jelentőségteljes. A francia hazai pályán lesz, élvezni fogja a szurkolók biztatását és ha átmenti eheti formáját hétfőre, akkor ott is lesz a második körben a Roland Garroson!

Paquet, Chloe - Linette, Magda: Mérkőzés nyertese - Mérkőzés tipp