Javában zajlik Spanyolországban az u21-es férfi kézi vb, vagy Junior kézi vb, kinek hogy tetszik. Még az első kör,a csoportkör kellős közepén járunk, méghozzá a mieink csoportjában. Magyarország már találkozott is Bahreinnel, és bizony alaposan rezgett a léc. Máthéék az első félidőt 17-11-re lehozták, nem tűnt úgy, hogy baj lehet, aztán a 2. félidőben szétestek védekezésben. Komolyan mondom, simán bundagyanús volt, amit csináltunk. Máthé meg a főkolompos, mellé jártak a Bahreiniek gólt dobni, akkor mentek be mellette, amikor akartak. A jobb szélső játékosuk kifejezetten ügyes, nagyon szép gólokat lőttek, összesen 19-et kaptunk a 2. játékrészben Bahreintől. Jó kis uptempó kézi volt, sokszor volt olyan, hogy gólt kaptunk, aztán rá 5-10 másodperccel Máthé már vágta rá a választ. Máthé elöl sok hasznot hajtott, védekezésben betli volt. Ínyükre volt a véknyabb, kisebb termetű araboknak a rohanós kézi, és bizony éppenhogy sikerült nyerni.

Aztán Bahrein a Portugálok ellen is jól játszott, csak kettővel kapott ki, és bizony ez egy brutál jó luzitán korosztály. Brazíliát sajnos nem láttam, de ahogy nézem az eddig lejátszott két meccsüket, hát ők sem vetik meg a gyors kézit, amiben benne van, hogy sokat lőnek, meg sokat is kapnak. A portugálokat 35-30-ra verték, az egyből egy olyan eredmény, amire azért illik odafigyelni. Aztán a horvátoktól kikaptak, de a 33-29-en nincs mit szégyellni. Sőt félidőben még vezettek! Elvileg nagy favoritok a brazilok, de Bahrein egy kellemetlen csapat, és ki tudja, egy rohanós meccsből nem-e jön ki jobban. Nem is mernék győztesre tippelni, de a gólok szerintem lazán 60 fölé kúsznak.

Brazília U21 - Bahrain U21: Gólok száma - Felett/alatt tipp