Aki tud mondani egy darab árva olasz női kézilabdás játékost, az már tud valamit erről a sportról. Én konkrétan egyet sem. Sőt én abban a tudatban voltam, hogy a Thüringeres Mazucco olasz lány (neve alapján azért joggal gondolhattam), és bár akad olasz gyökér a családfán, ő is német a neve hangzása ellenére. Megnéztem, hogy a montenegróiak elleni 41-17-es meccsen kik játszottak, hát nekem senki sem volt ismerős. Nem akarok én butaságot írni, de az olasz csapat valószínűleg amatőr/félamatőr játékosokból áll. A montenegróiak 41 gólt dobtak ellenük otthon, 17 kapott mellett, nagyjából a 20-9-es félidőt a 2.-ban megismételték, tehát ez kiindulási alapnak jó. Azért bízom én abban, hogy mi is eljuthatunk akár 40-ig is, mert a litván csapatot jobbnak tartom, és ellenük igazából elég tré játékkal sikerült összehozni 33 gólt. Bevallom, nem láttam csak 5-10 perces részleteket a meccsből, de az eleje igazi roncsderbi volt nálunk, jobb csapat ellen mondjuk az első 10 percben 5-6 gólos hátrányt szedtünk volna össze. Szóval erősen közepes kézivel 33-ig jutottunk el, valószínű, hogy azon a szinten csak emelni tudnak a lányok. Görcsölni nincs miért, lehet bátran játszani, lehet indítani, gyors gólokat dobni, de én nem hisze, hogy mondjuk egy Háfrát, aki a legjobb védők mellett is bátran bemegy, meg tudnak fogni. A magyar lányok full profik, ez az életük, az olaszok ezzel szemben vélhetően lelkes műkedvelők. Ha képesek a lányok támadásban ha nem is 100%-%-ig, de úgy 70-80%-ig koncentrálni, ha nincs a magyar válogatottra jellemző sok buta elszórt labda, simán jöhet úgy 40 gól tőlünk is. Akik pedig most kerültek be először a válogatottba, nekik is jó lehetőség a bizonyításra, szóval bízom benne, hogy jó kis lüktető meccs lesz, sok góllal.

Olaszország (n) - Magyarország (n): Gólok száma Vendég csapatnál - Felett/alatt tipp