Sűrű, szokatlanul sűrű napjai vannak az Eibar csapatának. Nem szoktak hozzá az északiak a szerda-szombat ritmushoz. A múlt szombati bajnokin otthon kaptak ki a Mallorcától. Attól a Mallorcától, amely csapat idegenben a döntetlent is alig-alig hozta össze. Aztán kedden lesz az Eibarnak egy elhalasztott meccs pótlása a Sociedad ellen, és akkor pénteken már ismét a pályán kell lenni. A Real Madrid a BL-meccs visszavágó miatt pénteken játszik, ez meg aligha ízlik majd Mendilibar csapatának. Az Eibar nem szokott hozzá ilyen terheléshez, és ahogy az Eibar-Sociedad meccs előzetesében írtam, az Eibar egy öreg csapat. Az északiaknak 12 olyan játékosuk van, akik már bőven túl vannak a 30-on, egyik-másik spílernél (gondalok Enrichre) súlyfölösleg is mutatkozik.

Az Eibar szerintem nagyon elfogy az idény végére. Már most gödörben vannak, és akkor kedden Sociedad, aztán Real Madrid, majd Bilbao, Valencia és Getafe. Nem olyan ellenfelek, amelyekre egy kiesőjelölt vágyik. Ezek a 30-on felüli játékosok jók, mert azok, de a szervezett 35 évesen nem úgy regenerálódik, mint 20-25 évesen. Tény, a Real Madrid sem fiatal, ott is akadnak bőven 'öregek', de Zizou tud rotálni, és elöl Benzema mellett ott vannak olyan ördögfiókák, mint Diaz vagy Vinicius, vagy akár Rodrygo. Én úgy vélem, a Real Madrid megnyomja a félidő elejét, és jó eséllyel talál is egy gólt. Vagy kettőt. Mivel a vendégeknél nincs Ramis, így fejjel is veszélyesebb lehet a Madrid, jól fejelő védők mellett Benzema, Bale is jól fejel, de Casemiro is, szóval a levegőben is jobb lehet most a Madrid, ráadásul otthon úgy 6-8 szöglet vagy szabadrúgás biztos bejön majd középre. Talán az első félidős gól a neccesebb, de szerintem az Eibar full fáradt lesz a keddi meccse után, és nem 45 percet, de 25-öt sem húz ki. A 2. félidőben meg takarék lángon ég majd a Madrid, de a meccset totál feladó Eibar ellen azért még egyet biztosan szúr valamelyik fiatal, legyen az Rodrygo vagy Diaz.

Real Madrid - Eibar: Hazai csapat gólt szerez mindkét félidőben - Igen/Nem tipp