Zajlanak a meccsek a Serie A-ban is, egymás után darálják a csapatok, lassan már ilyen major ligák stílusában zajlanak az események a top ligákban, evés-alvás-utazás-meccs, és ezek váltják egymást. Nem is csoda, ha bele-belefut az ember egy-két olyan meccsbe, ahol már érezni a csapatokon, hogy na jó, tartsunk egy kis szünetet. Aztán ha ez a szünet a meccs időpontjára esik, abból születik a 0-0. Nem tudok nem arra gondolni, hogy Olaszországban járunk, ahol úgymond hagyománya van a bundázásnak, a döntetlenezésnek, főleg a szezon vége felé. Bár a Serie A-ban azért még messze a közvetlen hajrá, én úgy vélem, itt sem a Bologna, sem a Caglari nem lenne boldogtalan a biztos egy pont után. A két kieső nagyjából fix, és amilye formát mutat a Lecce, négyesével nyeli a gólokat, meglepne, ha nagyon megindulna, és veszélyes lenne mondjuk ezen két csapatra. AZ EL mint olyasmi, na az tuti nem foglalkoztatja a Bologna és a Caglari labdarúgóit, hát nem bolondok ők, hogy még egy ilyen rapid menet után egy nagyon korai felkészülést is összehozzanak maguknak, meg eleve ki tudja, mi lesz itt ősszel, fullra jöhet a 2. hullám, aztán bőven elég ezeknek a csapatoknak, ha bennmaradnak. Spanyol példát tudnék hozni, az Espanyolnak a kettős terhelés miatt (is) összejött a kiesés, ami bár nem tény, de csak napok kérdése. Én amondó vagyok, ez a két csapat most nagyon is elégedett lenne egy-egy ponttal, a célhoz mindkettő közelebb kerül, és még csak energiát sem nagyon égetnek el. Engem meglepett, hogy erre az opcióra 3.60-at adnak, ez valószínűleg azért lehet, mert alapvetően eddig nem ikszeltek sokat. Itt lényegtelen, hogy ki eltiltott, melyik csapat milyen felállásban játszik, itt bizony szerintem az első perctől az utolsóig érezni lehet majd a meccsen, hogy mi a helyzet. Ráadásul ahogy nézem, ilyen 32 Celsius fok lesz majd a meccs kezdetén, vagy még több, hát lesz ezeknek kedvük rohangálni. Nem hiszem. Barátságos 0-0, szerintem win-win szituáció. Győzni sem nagyon kéne, még a végén tényleg mehet valamelyik együttes az EL-be, az meg nem Bolognáknak meg Cagliariknak való, az olaszok amúgy sem arról híresek, hogy olyan brutál komolyan vennék ezt a szériát, még akkor sem, ha már ott vannak. Például az Espanyol sem nyert vele semmit, mert becsorgott egy kis pénz, de a kieséssel annak sokkal többszörösét bukta el a csapat, ráadásul ha egy csapat kiesik akár a LaLigából, akár az olasz 1-ből nincs rá garancia, hogy egy év múlva visszajöhet... Iksz lesz ez, meglepődnék, ha nem az lenne.

Bologna - Cagliari: Teljes játékidő - Mérkőzés tipp