Jennifer Brady nagyon beindult az amerikai újrakezdés óta és eddig valósággal "lemészárolta" a tábla alsó felét. Három meccs alatt vesztett összesen két szervát, míg az ellenfelek adogatásaira folyamatosan veszélyt jelentett. Pedig nem voltak neki rossz ellenfelei. az első körben a brit Heather Watson verte, aki a leállás előtt tornát is nyert kemény pályán, azonban itt esélye sem volt. Hozzá hasonlóan, szintén idei torna győztesként próbálkozott Magda Linette is, aki legalább egy szervát el tudott venni az ellenfelétől. Harmadik ellenfele, Marie Bouzkova, igaz nem nyert idén tornát, viszont 90% fölött hozta az adogatásait a Brady elleni meccsig. Majd tegnap jött az amerikai és darabokra szedte a cseh lány adogatását (7 szerva játékból 5-öt vett el). az első pár játékot megnéztem, hogy brilliáns pontokat csinált Brady. Kicsit úgy tűnt, hogy a csúcsformáját két héttel korábbra igazították. Ennek eredményeképpen ezt a tornát lazán be kell húznia, viszont kérdés, hogy a US Openen mire lesz képes.

Coco Gauff még nem érte el csúcsformáját, ez egyértelmű. Ez nem is meglepő, mivel még csak a lexingtoni tornánál tartunk, ami kevés ember fantáziáját mozgatja meg. Az első körben Dolehide-ot verte, aki sokat játszott a Matchplay touron a leállás alatt is. Innentől jöttek a nehezebb falatok: először Sabalenka, majd Jabeur 3-3 szettben. Mindkét meccs igazi hullámvasút volt. Potyogtak a brékek és a játékosok egymás hibáit használták ki. Ez elegendő volt eddig, viszont Brady ellen már kell az extra, hogy valaki nyerjen. Amondó vagyok, hogy Gauffnál a fő téma a US Open lesz és nem ejtenek nagyon könnycseppeket, ha a 16 éves lány "csak" elődöntözik a lexingtoni tornán. Ezzel szemben ezt a formában lévő Bradyt nehéz lesz a maradék két meccsen megállítani.

Brady, Jennifer - Gauff, Cori: Mérkőzés nyertese - Mérkőzés tipp